Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Pytania czytelników", ich specyfika i tematyka


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-04, godz. 13:05

Strażnica odpowiada na pytania czytelników, ale tych mieszkających w Brooklynie oraz ew. na pytania perwersyjne seksualnie (kiedyś policzyłem, że znaczna część pytań, to kwestie co wolno w łóżku, a reszta to pytania, które na prawie napewno rodzą się w głowach samych redaktorów)

#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-04, godz. 13:09

Strażnica odpowiada na pytania czytelników, ale tych mieszkających w Brooklynie oraz ew. na pytania perwersyjne seksualnie (kiedyś policzyłem, że znaczna część pytań, to kwestie co wolno w łóżku, a reszta to pytania, które na prawie napewno rodzą się w głowach samych redaktorów)


Hehe, może to niezbyt dziwne Sebastianie, ale mam bliźniacze do Twoich skojarzenia :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-06-04, godz. 13:18

A ja nie przypominam sobie zbyt wielu pytań na temat seksu w ostatnich latach.

#4 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2007-06-04, godz. 13:54

Z tematu trzęsień ziemi w"nowym świecie"wyłonił się temat sexu :Dczy dla niektorych wszystko się kręci wokół tego tematu? :P

#5 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-04, godz. 14:07

Na użytek forum przeprowadzę badanie na podstawie roczników z ostatnich 5 lat.
Na jutro powinno być gotowe :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-04, godz. 14:14

Fly, potwierdzam, obecnie tematykę seksualną odpuścili... ja swoje badania prowadziłem na rocznikach z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych i tam prawie wszzystko kręciło się wokół seksu.

#7 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-06-04, godz. 14:56

Na użytek forum przeprowadzę badanie na podstawie roczników z ostatnich 5 lat.
Na jutro powinno być gotowe :)

Padre, dobry pomysł. Tylko co rozumiemy przez dużo albo często? Kilka pytań na pewno będzie, sam pamiętam przynajmniej jedno dot. tego co jest a co nie jest rozpustą, czyli za co można wylecieć a za co dostać tylko upomnienie. To był taki długi artykuł na 2 strony.

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-04, godz. 15:19

a może ktoś kto ma watchtower library CD wklei nam wszystkie pytania od czasu drugiej wojny światowej?

#9 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-06-04, godz. 18:19

a może ktoś kto ma watchtower library CD wklei nam wszystkie pytania od czasu drugiej wojny światowej?



Ale Ty jesteś fajny Sebastian. Perwersyjne? Tak z ciekawości mógłbyś podać przykład perwersyjnego pytania? A spora część to jaka? 1 na 12nr to już sporo?

#10 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-10, godz. 12:33

Hehe, może to niezbyt dziwne Sebastianie, ale mam bliźniacze do Twoich skojarzenia :)

Tak się złozyło, że temat "listów" do redakcji znam z aautopsji. Otóz najczęściej (w 100% przypadków, z jakimi sie zetknąłem) podstarzałły redaktor (często zbyt pijany, żeby robić coś innego) siedzi za biurkiem i zmyśla. Czasami tylko zdarza się, że akurat przeczyta przez przypadek jakiś list, który mu pasuje. Ja sie z tym nie zetknąłem, ale jestem świadkiem "ze słuchu" na taka okoliczność. Sądzę, że jeśli tak działo się (a moze jeszcze dzieje) w redakcjach popularnych tygodników, to z całą pewnością tak dzieje się na Brooklynie z tą jedna poprawką - otóz redaktor nie jest zapijaczonny, ale realizuje aktualna linie programową partii, pardon, ciała kierowniczego.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 13:05

Odnośnie spostrzeżeń kjt w sprawie listów od czytelników, pamiętam chwalebny wyjątek sprzed kilkunastu lat, gdy "Nowiny Jeleniogórskie" wydrukowały mój list polemizujący z wypocinami innego czytelnika, który domagał się prześladowań świadków Jehowy.

Nie wiem, czy uprawnia mnie to do wyrażenia sądu, że wszystkie lub większość listów drukowanych w "NJ" są autentyczne, mój akurat przedrukowano uczciwie. Jedyny błąd to zdanie "ŚJ są uznani PRAWIE we wszystkich cywilizowanych krajach" gdy ja użyłem określenia "uznani PRAWNIE" (= przez prawo). Mogę to jednak tłumaczyć okolicznością, że list pisałem ręcznie, może redaktor błędnie odczytał to jedno słówko.

Druga okoliczność, którą warto odnotować, to wynurzenia Ray Franza, który twierdzi, że po zatwierdzeniu inwigilacji łóżek małżeńskich w latach 70-tych do centrali WTS napływała trudna do wyobrażenia lawina listów, w których pytano co wolno, a czego nie wolno w łóżku. Tak twierdzi Raymond Franz. Możliwe więc, że pytania okołoseksualne nie zostały wymyślone w brooklyńskiej redakcji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych