Skocz do zawartości


Zdjęcie

Literatura: nie dla ex-ŚJ?


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-07, godz. 13:12

Na forum JWD pojawiła się informacja o kolejnej zmianie w rozpowszechnianiu literatury. Zmiana ta ma dotyczyć byłych świadków Jehowy: jeżeli głosiciel spotka taką osobę podczas służby polowej lub też prowadzi z nią studium, to nie będzie miał pozwolenia na przekazywanie jej literatury. Przypuszczalnie literaturę będą mogły otrzymywać te osoby, które regularnie uczęszczają na spotkania w Sali Królestwa – decyzję co do tego podejmą starsi zboru i w takiej sytuacji to oni będą przekazywać literaturę tym osobom.

Podobno jest to oficjalna procedura. Jeżeli tak, to można się spodziewać, że również w polskich zborach w najbliższym czasie ta informacja się pojawi. Czy wiemy coś na ten temat?

--
źródło: link
.jb

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-07, godz. 13:17

Czy wiemy coś na ten temat?


chyba jeszcze nie, bo obiecano mi nowa padlinkę ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-07, godz. 17:37

a ja wiem że u nas taka procedura znana jest od dawna. Musiałem kombinować, aby zdobić padlinę...

#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-07, godz. 18:02

Etam, dla chcącego nic trudnego :) . W Gdańsku wystarczy przecież podejść pod "słupa" z padlinką, które stoją sobie na ogół w tunelu obok dworca głównego PKP. Przecież nie mam na czole wypalone żelazem ODSTĘPCA (przynajmniej jeszcze nie) :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-07, godz. 18:05

ale nie dostaniesz literatury do domu, bo jesteś oznakowany, co prawda nie na czole, ale przynajmniej na karcie terenu.

#6 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-06-07, godz. 21:31

...
Prawdopodobnie CK nie podobają się pojawiające się tu i ówdzie recenzje oraz komentarze do napisanych przez nich artykułów.
W ten sposób nałożona zostanie kontrola, kto i co może czytać.
Czy to coś da, zobaczymy. ;)

Etam, dla chcącego nic trudnego :) . W Gdańsku wystarczy przecież podejść pod "słupa" z padlinką, które stoją sobie na ogół w tunelu obok dworca głównego PKP. Przecież nie mam na czole wypalone żelazem ODSTĘPCA (przynajmniej jeszcze nie) :P

No nie wiem, czy tak łatwo. Od 1 stycznia wydanie Strażnicy (z 15-tego danego miesiąca) dla głosicieli nie będzie ogólnie rozpowszechniane.
Trzeba będzie mieć "chody", żeby je dostać.

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-06-07, godz. 22:54

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#7 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2007-06-07, godz. 23:34

Hmmm...

Już cztery lata temu, kiedy mnie wykluczono, odmawiano mi literatury. "Przyjaciele" powiedzieli, że nie mogą, że nawet starsi im zabronili. Starsi natomiast stwierdzili, że nie wszystko w literaturze jest dla mnie, więc nie otrzymam następnych egzemplarzy, tak więc nie dziwi mnie fakt nieudostępniania literatury wiadomym osobom.
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-08, godz. 07:34

BH, skąd wytrzasnąłeś taką rewelację?
Podział strażnic na numery nieparzyste do rozpowszechniania i parzyste ściśle jawne?
Jeśli to prawda, to chyba ich w tym brooklynie pogięło...
Bo ułatwiają nam robotę, o połowę mniej czytania.
Teraz, jak będziemy szukać smaczków to w wydaniach parzystych.

#9 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-06-08, godz. 08:02

BH, skąd wytrzasnąłeś taką rewelację?
Podział strażnic na numery nieparzyste do rozpowszechniania i parzyste ściśle jawne?
Jeśli to prawda, to chyba ich w tym brooklynie pogięło...
Bo ułatwiają nam robotę, o połowę mniej czytania.
Teraz, jak będziemy szukać smaczków to w wydaniach parzystych.

"Strażnica": zmiany od stycznia 2008
Pobieznie sprawdziłem. Jeszcze nic nie pisałeś w tamtym wątku. :D

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-06-08, godz. 09:51

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-08, godz. 22:04

Hmmm...

Już cztery lata temu, kiedy mnie wykluczono, odmawiano mi literatury. "Przyjaciele" powiedzieli, że nie mogą, że nawet starsi im zabronili. Starsi natomiast stwierdzili, że nie wszystko w literaturze jest dla mnie, więc nie otrzymam następnych egzemplarzy, tak więc nie dziwi mnie fakt nieudostępniania literatury wiadomym osobom.

No cóż kiedyś miałem dostawę NSK a obecnie nie otrzymuję, bo starsi to wymusili na osobie która mi dostarczała. Może wiec być i tak, że naprawdę przestaną rozpowszechniać literaturę tylko dla głosicieli i pozostanie dla świata tylko to co ludzie moga oficjalnie wiedzieć o tej organizacji. Czyli zrobią to, co się dzieje w destrukcyjnych sektach, oficjalna "prawda" dla świata i "prawda" dla wtajemniczonych.
Czesiek

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-20, godz. 23:44

Jeżeli ktoś jest aktywnym (czynnym) odstępcą i jest znany z niewłaściwego używania literatury TS w celu zwalczania (przeciwstawiania się) organizacji, to miejscowi starsi mogą zdecydować, że takiej osobie literatury nie będą udostępniać – tego typu wskazówki płyną z nowego podręcznika dla starszych (na podstawie skanów z forum JWD).
.jb

#12 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2010-10-24, godz. 11:15

Jeżeli ktoś jest aktywnym (czynnym) odstępcą i jest znany z niewłaściwego używania literatury TS w celu zwalczania (przeciwstawiania się) organizacji, to miejscowi starsi mogą zdecydować, że takiej osobie literatury nie będą udostępniać – tego typu wskazówki płyną z nowego podręcznika dla starszych (na podstawie skanów z forum JWD).

Jak to pogodzić z faktem udostępniania dla wszystkich najnowszych wydań literatury jako pdf na jw-media?
Coś mi się wydaje, że w "Brooklynie" już sami nie wiedzą jakie dyrektywy wychodzą drogą książkową a jakie online... :D

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#13 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-24, godz. 11:50

Jak to pogodzić z faktem udostępniania dla wszystkich najnowszych wydań literatury jako pdf na jw-media?
Coś mi się wydaje, że w "Brooklynie" już sami nie wiedzą jakie dyrektywy wychodzą drogą książkową a jakie online... :D



Od razu wszystkich "świeżych bułeczek czy chlebka" nie dają tzw. "sympatykom prawdy",a już tym bardziej innym ze świata.Najpierw muszą sie oni pokrzepic i dobrze strawic,żeby im nie stanęło w gardle :P ,a wtedy jak już są dwu,trzy dniowe - nie którzy udostepniają jak są już czerstwe :D - idą przez ręce głosiciela do następnego głosiciela i jak... opium trafiają do ludu :D .



A z tą bubli -kacją (od bubla :D"zważajcie na samych siebie i ..." ) i z innymi tajnymi podręcznikami,to w dzisiejszych czasach pryszcz i pikuś,aby był dobry przeciek,bo nawet tajne przez poufne - top sicrety - świeckie akta,przenikają on-line. ;)

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-24, godz. 12:04

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-24, godz. 14:02

Jak to pogodzić z faktem udostępniania dla wszystkich najnowszych wydań literatury jako pdf na jw-media? Coś mi się wydaje, że w "Brooklynie" już sami nie wiedzą jakie dyrektywy wychodzą drogą książkową a jakie online... :D

Przez literaturę należy tu rozumieć nie tylko czasopisma, ale i książki czy inne publikacje. Ponadto, na stronie jw.org poszczególne pliki są dostępne tylko przez sześć miesięcy, a skany pochodzące z papierowych wersji publikacji mogą znacznie podnosić wiarygodność „odstępczych” opracowań i artykułów. Zatem wspomniane ograniczenie to sposób TS na drobne utrudnienie życia tym odstępcom, którzy należą do bardziej zaangażowanych.
.jb

#15 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-24, godz. 14:26

wiadomo, że nie o najświeższy pokarm się tutaj rozchodzi.
Swiadków wykańcza zmienność ich wykładni i migające światło, kiedy próbujesz rozmawiać ze świadkami i pokazujesz kserokopie, mówią, że są spreparowane, dlatego najlepiej miec oryginały. I o te się rozchodzi. Nie wolno ich udostępniać.
Swoją drogą, jacy świadkowie są ciemni :) Mają takie pokłady literatury po chałpach, ale widać że nie potrafią myśleć kojarzyć faktów i studiować, bo posiadając takie rozbieżna fakty i to w dozwolonej literaturze........ech
nie potrafiłam uwierzyć.......

#16 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-24, godz. 17:22

wiadomo, że nie o najświeższy pokarm się tutaj rozchodzi.
Swiadków wykańcza zmienność ich wykładni i migające światło, kiedy próbujesz rozmawiać ze świadkami i pokazujesz kserokopie, mówią, że są spreparowane, dlatego najlepiej miec oryginały. I o te się rozchodzi. Nie wolno ich udostępniać.
Swoją drogą, jacy świadkowie są ciemni :) Mają takie pokłady literatury po chałpach, ale widać że nie potrafią myśleć kojarzyć faktów i studiować, bo posiadając takie rozbieżna fakty i to w dozwolonej literaturze........ech



Ja wiem Qwerty,że o te ważne kserokopie i oryginały chodzą m.innymi "Deklaracja Faktów",ale oryginałów,to chyba cieżko jest znaleśc,bo dużo ich spłoneło,aby ukryc te żenujące fakty i boją się takiego blamażu..Ujawnienie takich oryginałów to jest dla nich jak strzał w kolano,albo i gorzej,ale nawet z takich wpadek - mówiąc z eufemizmem - potrafią się podnieśc,wymyślając coś równie sprytnego jak ...światełko w tunelu :P i już mogą ponownie zajaśniec na firmamencie makdonaldyzacji.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#17 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-04, godz. 23:38

Ja wiem Qwerty,że o te ważne kserokopie i oryginały chodzą m.innymi "Deklaracja Faktów",ale oryginałów,to chyba cieżko jest znaleśc,bo dużo ich spłoneło,aby ukryc te żenujące fakty i boją się takiego blamażu..Ujawnienie takich oryginałów to jest dla nich jak strzał w kolano,albo i gorzej,ale nawet z takich wpadek - mówiąc z eufemizmem - potrafią się podnieśc,wymyślając coś równie sprytnego jak ...światełko w tunelu :P i już mogą ponownie zajaśniec na firmamencie makdonaldyzacji.


Jeszcze trochę i bez identyfikatora nie wejdziesz na Sale Królestwa..

Po prostu nie ma Cię na liście w "Zwoju życia"...heh :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych