Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Dzieci-g³osiciele


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#41 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-02-13, godz. 15:00

[...]
Choæ powinno to dotyczyæ tylko tych wyznañ z których pó¼niejsze wyj¶cie wi±¿e siê z powaznymi konsekwencjami, bo nie s³ysza³am aby za opuszczenie Ko¶cio³a Rzymskokatolickiego spotka³y kogo¶ jakie¶ powa¿ne konsekwencje. [...]

Bo takowe formalnie jest niemozliwe :P Albo wszyscy albo nikt inaczej fanatyczni obroncy praw czlowieka uznaja to za dyskryminacje :P

U¿ytkownik edd edytowa³ ten post 2008-02-13, godz. 15:00

Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#42 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-29, godz. 22:03

Z forum JWD: Dlaczego odk³adaæ chrzest? – podobno w kwietniu w³a¶nie ta kwestia bêdzie omawiana na zebraniu s³u¿by. Na zachêtê bêd± przytaczane przyk³ady osób, które w bardzo m³odym wieku przyjê³y chrzest i s± z tej decyzji zadowolone. M³odych ochrzczonych g³osicieli pewnie zacznie przybywaæ...
.jb

#43 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-03-29, godz. 22:25

Wywieranie presji na nastolatków, ¿eby siê chrzcili, to koszmarny proces. Istny wy¶cig szczurów - mój Kubu¶ ju¿ tak, a twoja Ania jeszcze nie, dlaczego? Mimo i¿ tr±bi siê, ¿e to osobista decyzja ka¿dego, nie jest tajemnic±, ¿e wielu m³odych bierze chrzest tylko po to, ¿eby zadowoliæ rodzicielskie ego... <_<

Najgorsze jest, ¿e ochrzczone dziecko ma o wiele gorsz± sytuacjê ni¿ nieochrzczone, które nie chce siê ochrzciæ. Nieochrzczonego nie traktuje siê jak bezbo¿nika, rodzice mog± utrzymywaæ z nim kontakt, wrêcz zachêca siê ich do dawania im dobrego przyk³adu (a nu¿ siê jeszcze kiedy¶ skusi). A dziecko, które przyjê³o chrzest, a potem o¶mieli³o siê odrzuciæ kierownictwo Jedynej Prawdziwej, to Belzebub i odstêpca, grzesznik, rozpustnik, nie jadajcie z takim nawet. Byæ mo¿e WTS chce upiec sobie dwie pieczenie na jednym ogniu - chrzcijcie ich na potêgê, niech podnosz± statystyki, ale pó¼niej, jakby szatañski internet i duch buntu sprawi³, ¿e odrzuci³yby Boga, to bêd± mieli odciêt± drogê do swoich rodziców.

Ja jestem przyk³adem dziecka, które ochrzci³o siê w wieku 16 lat dla ¶wiêtego spokoju. Gorliw± siostrzyczk± poby³am sobie przez trzy lata, a potem koniec. I czêsto ¿a³ujê tego, ¿e da³am siê namówiæ - gdyby nie to, mia³abym o wiele lepsze kontakty z rodzicami i mo¿e mia³abym jak±¶ szansê zasiaæ w nich choæ cieñ w±tpliwo¶ci. Niestety, teraz wszelkie rozmowy na tematy religijne odpadaj±. Równie dobrze mog³abym im proponowaæ udzia³ w czarnej mszy, to dla nich nie by³aby ¿adna ró¿nica. :angry:
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#44 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-29, godz. 23:13

Gorzej, je¿eli takie zachêty zagraj± na ambicji rodzicom mniejszych dzieci. W ubieg³ym roku, przy okazji kongresów, pisano równie¿ o chrztach dzieci maj±cych 8, 9 czy 10 lat...
.jb

#45 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-03-30, godz. 07:16

A chwal± siê, ¿e nie chrzcz± dzieci. Ko¶ció³ chrzci niemowlêta, a ¦J dziesiêciolatków - w sumie wcale nie taka du¿a ró¿nica. Przecie¿ dziecko w takim wieku nie mo¿e byæ dojrza³e umys³owo na tyle, ¿eby samemu podejmowaæ wa¿ne decyzje... U ¦J bardzo powszechne jest gloryfikowanie ma³ych dzieci i uwa¿anie, ¿e s± "m±dre ponad wiek". I to w³a¶nie prowadzi do takich tragedii jak odmowa transfuzji przed dwunastolatkê, której cieñ do tej pory straszy z jednego z "Przebud¼cie siê!" i jest podawany jako przyk³ad wiary i ufno¶ci w Boga. :(
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#46 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-03-30, godz. 08:25

to te¿ takie wyzwanie dla innych, no bo skoro nawet ma³e dzieci WIEDZ¡ CO JEST DOBRE I S£USZNE, to jak wy trochê starsi mo¿ecie mieæ w±tpliwo¶ci.........
ja te¿ niestety zrobi³am ten b³ad przyjmuj±c wcze¶nie chrzest....... jedyny moment w moim ¿yciu......kiedy widzia³am jak mój ojciec p³aka³.......... jedyny raz ........ gdzie¶ tam w ¶rodku jest mi tak strasznie ¿e go zawiod³am, bo by³o to dla niego takie wa¿ne......
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#47 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Poznañ

Napisano 2008-03-30, godz. 08:44

tzw "symbol" wzi±³em w wieku 14 lat. Czy ¶wiadomie? wtedy wydawa³o mi siê, ¿e tak.
Teraz wiem, ¿e uleg³em presji otoczenia ¶J. Wys³uchiwa³em komentarze w stylu: taki zdolny a wci±¿ nie ochrzczony!
No i w³a¶ciwie rodzina te¿ nie pozostawi³a wyboru, po prostu presja, presja i jeszcze raz presja!
A po trosze, to te¿ zadzia³a³ taki krótkotrwa³y mechanizm "uduchowienia", który pewnie i wielu z Was prze¿y³o :)

Pozdrawiam ciep³o :)

#48 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-30, godz. 09:02

Ja na ca³e szczêscie nie uleg³em nagonce zwi±zanej z chrztem. Rodzina te¿ mnie naciska³a, ale mimo wszystko nie da³em siê zmanipulowaæ do reszty. Gdybym to zrobi³, pope³ni³bym chyba najwiêkszy b³±d w ¿yciu. A tak mam spokój, aczkolwiek rodzina ca³y czas krzywo na mnie patrzy i choæ nie mówi± tego g³o¶no, maj± do mnie ¿al o to, gdy¿ "nie tak zosta³em wychowany" - jak mawia mój ojciec.

#49 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-04-24, godz. 19:08

Dzisiaj by³em ¶wiadkiem jak pewien dziadek szed³ g³osiæ na dworcu PKP z wnuczkiem 9-10 letnim, który trzyma³ pêk Stra¿nic. Wybaczcie ale to niesmaczne indoktrynowanie.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#50 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Wroc³aw

Napisano 2008-04-24, godz. 19:29

Mogê ze smutkiem powiedzieæ o sobie, ¿e jako dojrza³y facet da³em sie urobiæ na mod³ê ¦J. Przecie¿ zawsze my¶la³em, ¿e jestem cz³owiekiem my¶l±cym. Po czasie okaza³o siê jak bardzo siê myli³em. Na swoje usprawiedliwienie mogê powiedzieæ, ¿e wtedy nie by³o ogólnodostêpnego internetu. I sytuacja by³a podbramkowa, a oni j± wykorzystali. Próbowa³em te¿ przekazywaæ tê wiedzê dzieciom. Na szczê¶cie nic z tego nie wysz³o.

#51 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-25, godz. 07:07

Dzisiaj by³em ¶wiadkiem jak pewien dziadek szed³ g³osiæ na dworcu PKP z wnuczkiem 9-10 letnim, który trzyma³ pêk Stra¿nic. Wybaczcie ale to niesmaczne indoktrynowanie.

Pawle to jeszcze nic ;) ja znam przypadek 5 letniej (slownie: piecioletniej) formalnej glosicielki (bedacej juz po pytaniach na glosiciela i zdajaca comiesieczne sprawozdanie).
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#52 Jaros³aw_P

Jaros³aw_P

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2008-04-28, godz. 21:26

Panowie, ja niestety znam wiêcej takich przypadków, conajmniej kilka, choæ wydaje mi siê, ¿e obecnie dzieje siê to coraz rzadziej.
"Mostem miêdzy przekonaniami oddzielonymi najwiêksz± przepa¶ci± jest szlachetno¶æ"
Aleksander ¦wiêtochowski

#53 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-04-29, godz. 14:15

Pawle to jeszcze nic ;) ja znam przypadek 5 letniej (slownie: piecioletniej) formalnej glosicielki (bedacej juz po pytaniach na glosiciela i zdajaca comiesieczne sprawozdanie).


Przecie¿ to masakra na dziecku. :o W Korei i w Chinach te¿ jak wiemy indoktrynuje siê w ten sposób maluchy, by wyros³y na dzielnych obroñców re¿imu.

#54 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-04-29, godz. 15:53

Przecie¿ to masakra na dziecku. :o W Korei i w Chinach te¿ jak wiemy indoktrynuje siê w ten sposób maluchy, by wyros³y na dzielnych obroñców re¿imu.

Mo¿e co¶ bli¿ej "domu".
W jakim celu jest religia ju¿ w przedszkolach?

#55 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2008-04-29, godz. 16:08

Mo¿e co¶ bli¿ej "domu".
W jakim celu jest religia ju¿ w przedszkolach?

Heniu, przyglada³e¶ siê kiedykolwiek lekcji religii w przedszkolu?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#56 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-30, godz. 07:00

Mo¿e co¶ bli¿ej "domu".
W jakim celu jest religia ju¿ w przedszkolach?

Z tego co ja pamietam w przedszkolu uczono mnie opowiesci biblijnych i plynacych z nich puent. Nie przypominam sobie zadnej indoktrynacji jaka uprawiaja SJ z dziecmi w tym wieku. I wcale nie bronie tutaj KK i nie jestem zwolennikiem np lekcji religii w szkolach - od tego sa koscioly.
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#57 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-05, godz. 00:52

Pamiêtam ¿e jak mia³em ok 10 lat(zosta³em wychowany w religi ¦J) to zabierano mnie do s³u¿by(g³ownie mama) to zawsze by³em podekscytowany samym dzwonieniem do drzwi. Za m³odu niemog³em doczekaæ sie g³oszenia i mówieniu i religii prawdziwej, ale jak przysz³o mi to czyniæ w wieku 16-18 lat to zacze³y sie progi. (...) Sadze ze wiekszo¶c z rodzin ¦wiadków w wieku 10-13 lat z checia wyrusza g³osi±æ, ale potem przychodzi etap ze siê zmienia swoje podej¶cie.


Z tego wszystkiego Organizacja doskonale zdaje sobie sprawê. Sugerowanym przez TS lekarstwem na zniechêcenie m³odych ludzi wydaje siê byæ zwiêkszenie zaanga¿owania i podjêcie s³u¿by pionierskiej:


M³ody ¦wiadek, który podczas kongresu w Montrealu (Kanada) przemawia³ na sesji anglojêzycznej, powiedzia³: „S³u¿bê polow± rozpocz±³em we wczesnym dzieciñstwie. Towarzyszy³em rodzicom, gdy szli g³osiæ. Kiedy mia³em 5 lat, zacz±³em dawaæ przy drzwiach proste ¶wiadectwo.

„W tamtych pierwszych latach s³u¿ba polowa by³a dla mnie w³a¶ciwie rodzajem przygody. Z czasem jednak zda³em sobie sprawê z tego, ¿e w szkole ró¿niê siê od reszty uczniów. Krêpowa³o mnie potem rozmawianie o prawdzie z kolegami szkolnymi. Podczas g³oszenia od domu do domu obawia³em siê ¿eby nie spotkaæ kogo¶ znajomego ze szko³y. Wracaj±c teraz my¶l± do tamtego okresu, muszê stwierdziæ, ¿e po prostu ogarnia³ mnie strach przed cz³owiekiem, co Pismo ¦wiête nazywa ‘sid³em’ (Prz. 29:25).

„Po ukoñczeniu szko³y postanowi³em podj±æ na pewien czas s³u¿bê pioniersk±. Rezultat by³ taki, ¿e g³oszenie zaczê³o mnie poci±gaæ jak nigdy dot±d. Nie uwa¿a³em go ju¿ za przygodê, ale te¿ nie by³o mi ciê¿kim brzemieniem. Obserwuj±c postêpy ludzi, z którymi studiowa³em prawdê biblijn±, doznawa³em g³êbokiego zadowolenia, bo widzia³em, ¿e Jehowa Bóg wspiera moje wysi³ki. Minê³o ju¿ przesz³o dwa i pó³ roku od czasu, gdy zosta³em pionierem. Gdy teraz pomy¶lê sobie, ¿e mia³em kiedy¶ sposobno¶ci wybrania innej kariery, czujê to samo co aposto³ Pawe³, który napisa³: „Wszystko uznajê za stratê ze wzglêdu na najwy¿sz± warto¶æ poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzu³em siê ze wszystkiego i uznajê to za ¶mieci, bylebym pozyska³ Chrystusa” (Filip. 3:8).
--
"Stra¿nica" z 1980 roku, nr 1


.jb

#58 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-05-23, godz. 15:36

Chcia³abym dorzuciæ do tematu jedno swoje spostrze¿enie, otó¿ zawsze przera¿a³ mnie widok dzieci (nawet, kiedy by³am w organizacji) klepi±cych na pamiêæ mnóstwo wersetów biblijnych, bez najmniejszego ich zrozumienia oraz pêkaj±cych z dumy rodziców. Zna³am naprawdê ma³e dzieci, które ledwo nauczy³y siê mówiæ ju¿ by³y uczone tego typu "wierszyków".Potem takie dziecko niczym ma³pka powtarza³o to, co wbito mu do g³owy.Nie wa¿ne ,¿e bezmy¶lnie wa¿ne,¿e bezb³êdnie!
Te dzieciaki stawa³y siê potem atrakcj± teokratycznych spotkañ towarzyskich, g³oszenia od drzwi do drzwi itd.

#59 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-23, godz. 16:55

Te dzieciaki stawa³y siê potem atrakcj± teokratycznych spotkañ towarzyskich, g³oszenia od drzwi do drzwi itd.

A teraz s± tutaj ;-)
[db]

#60 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-05-23, godz. 17:38

nooo. atrakcjo ergo sum




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych