Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Dzieci-g³osiciele


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#121 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Toruñ

Napisano 2009-07-12, godz. 17:44

To siê nazywa- "wcze¶nie zaczynaæ". :blink:

http://www.garnek.pl...zisiejszy-tekst

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


podobne zdjêcia móg³bym zamie¶ciæ,
pozdrawiam Andrzej

#122 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2009-07-12, godz. 18:49

:(

#123 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-07-12, godz. 18:49

To siê nazywa- "wcze¶nie zaczynaæ". :blink:

http://www.garnek.pl...zisiejszy-tekst

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

biedne dziecko, widaæ u niego strach w oczach. Czy¿by poczyta³ sobie o zbli¿aj±cym siê armagedonie?
Czesiek

#124 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-07-12, godz. 19:20

biedne dziecko, widaæ u niego strach w oczach. Czy¿by poczyta³ sobie o zbli¿aj±cym siê armagedonie?



O, kawa³ki o Armagedonie pamiêta siê wybornie. Jeszcze nie umia³em czytaæ, ale czêsto na zebraniach (z nudów) przegl±da³em ksi±¿kê "Od raju utraconego..." i, co ciekawe, najlepiej zapamiêta³em w³a¶nie rycinê z wal±cymi siê domami, topi±cymi samochodami oraz przera¿onymi "filistynami" - by³a ona u³o¿ona na rozk³adówce i robi³a wra¿enie.
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#125 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-07-12, godz. 21:14

A gdyby¶cie mieli tak oglêdnie przeanalizowaæ sytuacje znane Wam w Waszych zborach, to jaki procent urodzonych i wychowanych w rodzinach ¦J dzieci zostaje nimi w doros³ym ¿yciu?
Bo ja ze swojego zboru oceniam to na jakie¶ 10-20%.

To u mnie jest odwrotnie, z moich znajomych wychowanych w prawdzie odesz³o 10 % reszta gorliwie oddaje cze¶æ CK
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#126 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-07-22, godz. 00:01

Teokratyczne wychowanie z widokiem na odpowiedni cel:



Od syna z domu Betel



Biura oddziałów Towarzystwa Strażnica działają w dziewięćdziesięciu kilku punktach, rozrzuconych po całym globie ziemskim. Przy każdym z nich mieści się Dom Betel, w którym mieszkają kaznodzieje pracujący w danym oddziale. Na zgromadzeniu obwodowym w stanie Kolorado ojciec jednego z członków rodziny Betel w Stanach Zjednoczonych odczytał ciekawe wyjątki dwóch listów, jakie otrzymał od swego syna.

Pierwszy list był skierowany do dziewięcioletniego brata tamtego syna, służącego w Betel. Oto jego fragment:

"A więc pragniesz się dostać do Domu Betel? Byłaby to najcudowniejsza rzecz, jaka się może zdarzyć! Przede wszystkim jednak musisz pilnie pracować nad sobą tam w domu. Musisz się jeszcze bardzo dużo nauczyć. Kiedy jesteś w szkole, ucz się i poznawaj wszystko, co tylko możesz. Kiedy wracasz do domu, studiuj Biblię i Strażnicę; to jest bardzo ważne. Ile razy otrzymasz do wykonania jakieś zadanie, nie lekceważ tego, lecz pracuj nad nim całą duszą. Ucz się kochać pracę i służbę dla Jehowy. Obierz sobie za cel, żeby zostać głosicielem pełnoczasowym, i nie pozwól, by cokolwiek cię od tego odwiodło. Pełnij służbę pionierską przy każdej nadarzającej ci się okazji. Kiedy potem wniesiesz zgłoszenie do służby w Domu Betel, Towarzystwo będzie mogło stwierdzić, że naprawdę pragniesz służyć Jehowie."

Drugi list zwracał się do chrześcijańskich rodziców, którzy od lat cierpliwie zachęcali gromadkę swych dzieci do podjęcia pełnoczasowej służby kaznodziejskiej. Wielokrotnie rozmawiali z dziećmi o Domu Betel, jak również zabierali je na zgromadzenia, gdzie na specjalnych spotkaniach wyjaśniano wymagania stawiane tym, którzy usługują w Betel. Syn pisał im między innymi: "Dziękuję Wam, Mamo i Tato, że kierowaliście moje myśli na sprawę służby w Domu Betel. Tutaj ma się naprawdę przedsmak życia w nowym porządku rzeczy. Dziękuję Wam bardzo."

Czy chcielibyście otrzymywać takie listy od swych dzieci? Biblijne wychowanie, jakie im dajecie przez lata ich rozwoju, i pomoc, jakiej im udzielacie w kształtowaniu celów ich życia, powinna wydać takie szczęśliwe wyniki.

--
źródło: "Strażnica" z 1969, nr 13


.jb

#127 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-07-31, godz. 08:18

Mama-¦J prowadzi blog w imieniu trzyletnich córek i tak oto pisze o ich rado¶ci w zwi±zku z pomoc± w g³oszeniu i uczestnictwie w kongresie:


By³ysmy dzisiaj z nasz± mamusi± i babcia Krysi± g³osiæ ludziom dobra nowinê z Biblii. Mnie najbardziej cieszy kiedy mogê sama zapukaæ do drzwi i powiedzieæ osobie, która otwiera dzieñ dobry... Ale Jula robi co¶ wiêcej... Mówi dzieñ dobry i pokazuje jaki¶ obrazek w broszurze któr± trzyma i pyta czy podoba siê pani albo panu ten obrazek... Resztê rozmowy prowadzi zawsze mamusia albo ktos kto jeszcze z nami jest. Jednak my siê bardzo cieszymy, ¿e mamusia nas zabiera na takie g³oszenia... Jak czasem nie mo¿e, to jest nam smutno.
Takie opowiadanie ludziom o raju jest super - bo kto by nie chcia³ ¿yæ w pieknym ¶wiecie??

Niedawno te¿ by³y¶my z rodzicami na takim du¿ym kongresie ¦wiadków Jehowy - by³o to dwa tygodnie temu we Wroc³awiu. Mia³o ono tytu³ "Czuwajcie", a nam siê podoba³y najbardziej momenty, gdy mog³y¶my ¶piewaæ pie¶ni oparte na Biblii. Pie¶ni, które rozumia³ysmy i umia³ysmy ¶piewaæ.

Mamusia nauczy³a nas te¿ robic notatki - kiedy tylko s³ysza³y¶my imiê Bo¿e albo w wyk³adzie mówi³o siê co¶ o raju, malowa³y¶my na kartakach kwiatki, zwiarz±tka... to pomaga³o nam siê skupiaæ i byc grzecznymi.

¼ród³o
.jb

#128 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2009-08-10, godz. 05:21

Mama-¦J prowadzi blog w imieniu trzyletnich córek i tak oto pisze o ich rado¶ci w zwi±zku z pomoc± w g³oszeniu i uczestnictwie w kongresie:





¼ród³o


To przeczytajcie sobie ¿yczenia z Ksiêgi Go¶ci na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

¯yczenia dotycz± urodzin i ¶wi±t. Ciekawe, czy mama przeczyta córkom te ¿yczenia, czy przefiltruje je przez swoje Stra¿nicowe filtry, które wy³api± wszystko co zwi±zane z "pogañskimi" ¶wiêtami i "pogañskimi" urodzinami?

#129 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-08-10, godz. 08:13

Mama-¦J prowadzi blog w imieniu trzyletnich córek i tak oto pisze o ich rado¶ci w zwi±zku z pomoc± w g³oszeniu i uczestnictwie w kongresie:
a nam siê podoba³y najbardziej momenty, gdy mog³y¶my ¶piewaæ pie¶ni oparte na Biblii. Pie¶ni, które rozumia³ysmy i umia³ysmy ¶piewaæ.




¼ród³o

Tak, trzyletnie dzieci maj±ce zrozumienie dla DOKTRYN których nawet ich twórcy do koñca nie rozumiej±...... zastanawiaj±ce
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#130 Margo¶

Margo¶

    Forumowicz (51-500)

  • Validating
  • PipPip
  • 100 Postów
  • Lokalizacja:Gdañsk/Warszawa

Napisano 2009-08-10, godz. 08:53

To przeczytajcie sobie ¿yczenia z Ksiêgi Go¶ci na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

¯yczenia dotycz± urodzin i ¶wi±t. Ciekawe, czy mama przeczyta córkom te ¿yczenia, czy przefiltruje je przez swoje Stra¿nicowe filtry, które wy³api± wszystko co zwi±zane z "pogañskimi" ¶wiêtami i "pogañskimi" urodzinami?


Przejrza³am ten blog i w której¶ grudniowej notce by³o napisane, ¿e dziewczynki nie ¿ycz± sobie sk³adania im ¿yczeñ bo¿onarodzeniowych :)

Tak, trzyletnie dzieci maj±ce zrozumienie dla DOKTRYN których nawet ich twórcy do koñca nie rozumiej±...... zastanawiaj±ce


Przecie¿ ¦J czêsto ¶miej± siê z chrzczenia niemowlaków w Ko¶ciele, a jednocze¶nie uwa¿aj±, ¿e ju¿ taki np. 3 latek jest ¶wiadomy swoich religijnych wyborów... Moja mama nawet twierdzi, ¿e podobno zanim posz³am do podstawówki by³am bardzo gorliw± chrze¶cijank±... oczywi¶cie nic takiego nie pamiêtam :)

#131 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-03, godz. 18:53

"Im ¶wie¿sza glina, tym ³atwiej j± modelowaæ" – w za³±czeniu kilka odpowiednich cytatów z NSK (z 2001 roku, nr 1):

Zaczynajcie od niemowlêctwa. (...) Nigdy nie zak³adaj, ¿e twoje dziecko jest za ma³e, by sobie przyswajaæ dobre zwyczaje. Je¶li zacznie poznawaæ prawdê biblijn± odpowiednio wcze¶nie, to zanim osi±gnie kilka lat, jego umys³ zostanie nape³niony wiedz±, która uczyni je "m±drym ku wybawieniu" (2 Tym. 3:15).


Tutaj mamy próbkê takiego wczesnego kszta³cenia: link (YouTube)

Ma³a dziewczynka przegl±da publikacjê i komentuje ilustracjê przedstawiaj±c± Jezusa na palu mêki – jest jej smutno z powodu gwo¼dzi wbitych w d³onie Jezusa, d³ugo do tego powraca. Na kolejnym komentowanym obrazku zilustrowano historiê, w której Salomon nakaza³ rozciêcie dziecka na dwie po³owy...

Jak wiêc mo¿na zauwa¿yæ, rozpatrywane tematy nie nale¿a³y do lekkich. W tle nagrania komentarze matki dziewczynki na temat ¶mierci Jezusa i Jego obecnego przebywania w niebie z Jehow±, a tak¿e wyja¶nienia dotycz±ce drugiej ilustracji.
.jb

#132 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-27, godz. 17:13

W artykule „Pomó¿ dzieciom sprostaæ ró¿nym wyzwaniom” („Stra¿nica” z 15 stycznia 2010) podano przyk³ady sytuacji, na które rodzice mog± przygotowaæ dzieci – mo¿na je przeæwiczyæ odgrywaj±c scenki podczas wieczoru przeznaczonego na studium rodzinne. Jest to niepe³na lista zmagañ, z którymi dzieci-¦J musz± siê zmierzyæ: skan
.jb

#133 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-11-08, godz. 19:19

W artykule „Pomóż dzieciom sprostać różnym wyzwaniom” („Strażnica” z 15 stycznia 2010) podano przykłady sytuacji, na które rodzice mogą przygotować dzieci – można je przećwiczyć odgrywając scenki podczas wieczoru przeznaczonego na studium rodzinne. Jest to niepełna lista zmagań, z którymi dzieci-ŚJ muszą się zmierzyć: skan



- Trenowanie w szkolnej drużynie proszę Pani,to odpada,bo my świadkowie jehowy nie rywalizujemy ze sobą,bo rywalizacja jest złem w oczach boga.

- chłopaki,ale ja nie mogę palic,bo muszę byc czysty duchowo i bóg by się na mnie gniewał (już widzę reakcje tych kolegów :D )

- przeszkolony z rodzicami świadek : - jestem wiernym świadkiem jehowy i muszę byc bardziej posłuszny bogu jak wam,a Jezus powiedział : odwagi ,ja zwycięzyłem świat (czy to kolegów przekona,aby mu nie wlac??;) )

- cześc Aga jak wiesz jestem świadkiem,a nasz bóg dał nam nakaz głoszenia od domu do domu i z chęcią tobie po głoszę :D ( a koleżanka jak by zreagowała??,nigdy nie byłem małą glosząca dziewczynką:) )


- młody świadek idzie dumny,bo wie,że z Jezusa też się naśmiewano i go nawet opluwano - młody martyrolog :(




Kuriozum,tragedia i anormalnośc,a dzieci jak zaprogramowane roboty stają się martyrologami,które przez rodziców muszą cierpiec,a rodzice przez CK WTS,koło absurdów i dramatów się zamyka :(

U¿ytkownik caius edytowa³ ten post 2010-11-08, godz. 19:20

"Przez ¶wiat idê w szlachetnych celach,ale gubiê kompas ¿ycia i nie wiem dok±d zmierzam,bêd±c w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#134 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-08, godz. 19:40

Tutaj mamy próbkę takiego wczesnego kształcenia: link (YouTube)

Mała dziewczynka przegląda publikację i komentuje ilustrację przedstawiającą Jezusa na palu męki – jest jej smutno z powodu gwoździ wbitych w dłonie Jezusa, długo do tego powraca. Na kolejnym komentowanym obrazku zilustrowano historię, w której Salomon nakazał rozcięcie dziecka na dwie połowy...

Jak więc można zauważyć, rozpatrywane tematy nie należały do lekkich. W tle nagrania komentarze matki dziewczynki na temat śmierci Jezusa i Jego obecnego przebywania w niebie z Jehową, a także wyjaśnienia dotyczące drugiej ilustracji.


O bosie..

A czy nie lepiej poczytać dziecku Calineczkę, Królewne Śnieżke
tudzież z thillerów Czerwony Kapturek lub Jaś i Małgosia? :)

Potem ewentualnie w wieku ośmiu latek przedstawić w odpowiednim
świetle ewangelie miłości Chrystusowej?

Starotestamentowe szczegóły i "obrazki okrucieństwa" może
podarować sobie także dorosły, jeśli nie bierze poprawki
na ludzki czynnik w tych relacjach i aspekty historyczne
walki o władzę i przetrwanie jako narodu...a także mentalność
ówczesnych czasów -

Ja osobiście przeczytałem Stary Testament w całości mając
prawie czterdziestkę :)

U¿ytkownik oskar edytowa³ ten post 2010-11-08, godz. 19:45


#135 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Toruñ

Napisano 2010-11-08, godz. 20:27

Jakie piêkne rady jak pouczaæ dzieci, a ¿eby tak rodzice przyznawali siê w pracy do przynale¿no¶ci do organizacji.
pozdrawiam Andrzej

#136 vin

vin

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 79 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-11-09, godz. 06:43

he he sam by³em takim produktem. jej jak ja komicznie musia³em wygl±daæ z moim bazarowym pe³nowymiarowym neseserem i w garniturku z odzysku.

Ale to ze wygl±dam jak karykatura i pastisz ma³ego Amisza wogóle do mnie nie dociera³o.

Parafrazuj±c "Odê do m³odosci" czu³em sie mniej wiêcej tak:

Bez serc, bez ducha, to ¶wieckie ludy;

M³odo¶ci! dodaj mi skrzyd³a!

Niech nad martwym wzlecê ¶wiatem

W rajsk± dziedzinê u³udy

M³odo¶ci! ty nad poziomy

Wylatuj, a okiem Stra¿nicy

Ludzko¶ci ca³e ogromy

Przeniknij z koñca do koñca.

Razem, m³odzi g³osiciele!...

Choæ droga w±ska i krêta,

Miecz prawdy i wiara broni± racji:

Argument niech siê wersetem odciska,

A ze s³abo¶ci± ³amaæ uczmy siê za m³odu!

Dzieckiem w kolebce kto prawde pozna³,

Ten m³ody zdusi Demony,

Szatanowi ofiarê wydrze,

Do raju pójdzie po laury.


;-) i co? niechby mi kto podskoczy³ - gdyby mi wtedy kazali za³o¿yæ brunatn± koszule i opaskê z logo Stra¿nicy na ramiê i wys³ali na obóz na którym powiedziano by mi, ¿e Jehowa mnie wybra³ jako swoje narzêdzie do zadawania ¶mierci w Armagedonie tym co jego nie s³uchali - zrobi³bym to z pe³nym oddaniem

#137 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-11-09, godz. 07:12

No Vin ja jestem w szoku - toc to szok,jak powiedział Pawlak z samych swoich - ja nie wiem,co o tym myślec :D ,ale mam skojarzenia :
http://www.google.pl...iw=1020&bih=567

Ośrodek pionierski w Obersalzbergu,a baza wypadowa z Berghof :D

U¿ytkownik caius edytowa³ ten post 2010-11-09, godz. 07:19

"Przez ¶wiat idê w szlachetnych celach,ale gubiê kompas ¿ycia i nie wiem dok±d zmierzam,bêd±c w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#138 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2010-11-10, godz. 00:37

Super vin, ¿e potrafisz z humorem podej¶æ do ¶wiadkowskiego, w±tpliwego dziedzictwa i kszta³towania wg prawide³ WTS-u. Edukacja religijna pad³a na podany grunt, a¿ mi³o popatrzeæ. ;) :D
Ka¿de z dzieci praktykuj±cych ¶J odebra³o swoiste i "najlepsze" szkolenie. Zanim obudzi³a siê w nas ¶wiadomo¶æ poddawania niekorzystnej manipulacji byli¶my zal±¿kami prawowiernych, dobrze zapowiadaj±cych siê, lojalnych ¶wiadków. Pewnie wtedy byli¶my najbli¿ej i najszczerzej Organizacji, tacy czy¶ci i bezinteresowni jak nowe osoby przybywaj±ce do zboru w dojrza³ym wieku na pocz±tku, kiedy wierz± ca³ym sercem w jedyn± s³uszn± prawdê stacjonujac± w wyznaniu ¶J. Szybko wyro¶li¶my z naiwno¶ci. Mo¿e za szybko jak na dzieci.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... mo¿e przebiec wiele ¶cie¿ek. Zg³êbiæ wiele religii, wst±piæ do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Poniewa¿ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#139 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Dolny ¦l±sk

Napisano 2010-11-10, godz. 16:43

Vin, super. Wbrew pozorom obsługa obozów koncentracyjnych rekrutowała się z "porządnych'" ludzi. Ojców dzieci, głów spokojnych rodzin. Co ich do tego skłoniło? Wiara w ideologię, bezmyślna wiara w ideologię, ideologię, która okazała się zbrodnicza. Nie tak łatwo zabić człowieka, trzeba go wpierw obedrzeć z człowieczeństwa. Jak zobaczymy go jako coś gorszego, podłego i przeznaczonego na odstrzał - to go odstrzelimy. Jak przedstawia się światusów w naukach WTS-u? Do czego oni będą przeznaczenie w armagedonie? Vin, genialnie to przedstawiłeś. To się może tak skończyć jak się umysł wyłączy.

==
Temat karcenia dzieci oraz przemocy: link | jb

#140 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-12, godz. 13:15

Odarci z dzieciñstwa i przeznaczeni na kolporterów TS.. :(




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych