Skocz do zawartości


Zdjęcie

Negatywne opinie po wykładzie na temat sekt


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-23, godz. 00:12


Ludzie Rydzyka uczą nauczycieli


Tomasz Nieśpiał, Lublin, 2007-06-23, ostatnia aktualizacja 2007-06-22 19:47

Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam uczyli pedagogów z Chełma, że świadkowie Jehowy to sekta, a największe zagrożenia dla młodzieży to horoskopy i wróżby


Konferencja "Złudne uroki, czyli o sektach, subkulturach, wróżbach, horoskopach, magii..." odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie. Zorganizował ją wojewódzki ośrodek doskonalenia nauczycieli - podległy PiS-owskiemu marszałkowi województwa lubelskiego.

Co działo się na konferencji?

Siostra Michaela Pawlik występująca w TV Trwam opowiadała nauczycielom m.in. o zgubnych skutkach wiary w reinkarnację. Andrzej Wronka, publicysta znany z mediów o. Rydzyka i prezes stowarzyszenia Effatha, które tropi sekty i zagrożenia dla wiary, dał ostrzegawczy wykład o świadkach Jehowy.

- To była żenada, ale musieliśmy pójść. Dyrektorzy nas wysłali, odmowa szefowi nie byłaby mile widziana - mówi nam nauczycielka, która słuchała wykładów.

- Poziom merytoryczny był mizerny - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Chełmie (kilka lat temu zmagano się tu z werbunkiem uczniów przez sektę). - Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.

A co sądzą pracownicy ośrodka doskonalenia nauczycieli? - Zapraszając prelegentów, kierowałem się ich fachowością i doświadczeniem - mówi Jan Ciepałowicz, konsultant ośrodka ds. religii i wychowania fizycznego. - Siostra Michaela i pan Wronka znają się jak chyba nikt w Polsce na tej tematyce.

Joanna Grochola, dyrektor ośrodka: - To sami nauczyciele w ankietach, które otrzymują, zamówili zorganizowanie takiej konferencji.

Organizatorzy tłumaczą: dzieci wyjeżdżają na kolonie, obozy wędrowne i pielgrzymki. Sekty często wykorzystują okres wakacji do werbunku młodych ludzi. Dlatego to świetny moment, żeby na lekcjach wychowawczych uczyć, jak się sekty ustrzec.

Opozycja w sejmiku wojewódzkim jest oburzona. Radny Jacek Czerniak (SLD) zażądał wyciągnięcia konsekwencji wobec kierownictwa ośrodka. - Badamy sprawę. Na razie powstrzymam się od decyzji i komentarzy - mówi marszałek województwa Jarosław Zdrojkowski (PiS).

--
źródło: "Gazeta Wyborcza", link


.jb

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-23, godz. 11:56

Inny tekst o tej sprawie:


Chełm > Awantura po konferencji dla nauczycieli

Jacek Czerniak, radny wojewódzki SLD, domaga się od marszałka Jarosława Zdrojkowskiego wyjaśnień dotyczących konferencji, na którą Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Chełmie zaprosił młodzież i nauczycieli. Tematem wykładów stali się świadkowie Jehowy.

Chodzi o sympozjum „Złudne uroki, czyli o sektach, subkulturach, wróżbach, horoskopach, magii...”, które odbyło się 5 czerwca. – W trakcie konferencji prelegenci związani z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i organizacjami katolickimi, czyli medialnym koncernem Tadeusza Rydzyka, w sposób jednostronny, bezwzględnie krytyczny, przedstawili działalność legalnie działających związków wyznaniowych w RP – relacjonuje w piśmie do marszałka radny Jacek Czerniak, powołując się na Tygodnik Chełmski, który opisał całą sprawę. I dodaje, że prelegenci w sposób nieprawdziwy przedstawili działalność misyjną wspólnoty religijnej świadków Jehowy.

– Czy ośrodki doskonalenia nauczycieli, podległe samorządowi województwa lubelskiego, mają statutowy obowiązek szkoleń z dziedziny parapsychologii i zjawisk nadprzyrodzonych? Czy respektują konstytucyjną zasadę wolności sumienia i wyznania? – pyta Czerniak.

Dyrektor ośrodka Joanna Grochola, odpiera zarzuty. Choć w sympozjum nie uczestniczyła. – Byłam wtedy w Lublinie – tłumaczy. – Ale organizator przedstawił mi obszerne wyjaśnienia, z których wynika, że na konferencji nie było niczego, co mogłoby kogoś urazić albo naruszyć jakiekolwiek przepisy.

– Jeszcze nie widziałem pisma od radnego Czerniaka – odpowiada marszałek Jarosław Zdrojkowski. – Muszę zapoznać się z całą sprawą. Dopiero wtedy będę mógł coś powiedzieć. (mb)

--
źródło: "Dziennik Wschodni", link


I jeszcze cytaty z "Tygodnika Chełmskiego":

W czym nauczycieli doskonalono? Tematykę psychomanipulacji w sektach Jan Ciepałowicz, konsultant WODN, wykładał na przykładzie Świadków Jehowy. Cechy destruktywne i fanatyzm zarzucił Świadkom Andrzej Wronka, prezes Stowarzyszenia Effatha.

(...)

Elżbieta Czyż z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka:

Świadkowie Jehowy to legalnie działający w Polsce kościół i na pewno nie jest to sekta. Uczestnicy szkolenia powinni wysłać protest do organizatorów, do wiadomości MEN. Zgadzam się z panią, że ewentualne konsekwencje takiego szkolenia dla nauczycieli mogą być poważne, gdyby przypadkiem któryś „przejął się” nową wiedzą.

--
źródło: Kresy - Tygodnik Chełmski, link


.jb

#3 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-23, godz. 11:57

- To była żenada, ale musieliśmy pójść. Dyrektorzy nas wysłali, odmowa szefowi nie byłaby mile widziana - mówi nam nauczycielka, która słuchała wykładów.


- Poziom merytoryczny był mizerny - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Chełmie (kilka lat temu zmagano się tu z werbunkiem uczniów przez sektę). - Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.


No to teraz już mogę z całą pewnością powiedzieć: "Gazeta Wyborcza kłamie" :)
Tak się składa, że byłem osobiście na wykładach Andrzeja Wronki i siostry Michaeli Pawlik i zarzucanie im braku profesjonalizmu przez nauczycielkę w szkole zawodowej jest co najmniej śmieszne - nawet jak na GW. Niestety nie podali nazwisk tych nauczycielek... szkoda. A może obie nauczycielki są wytworem bujnej wyobraźni autora artykułu? Nie zdziwiłbym się.

Temat ŚJ znam, na wykładach Wronki byłem - facet jest profesjonalistą.
Co do siostry Pawlik - ona specjalizuje się bardziej w religiach wschodu (reinkarnacja, budda i te rzeczy), ma około 75 lat , ale cechuje ją niesamowita jasność umysłu - szczęka mi opadła jak wytłumaczyła mi skrót LSD (narkotyk jaki obecnie niektórzy stosują aby "zjednoczyć się ze wszechświatem") :) Jej wykład trwał chyba z 2 godziny i Wronka musiał interweniować bo mogłaby mówić jeszcze z godzinę :)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-23, godz. 11:58

świetny moment? wczoraj było rozdanie świadectw. Chyba trochę za późno na zorganizowanie lekcji wychowawczej przez przeszkolonych pedagogów

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-23, godz. 12:02

Poniżej artykuł z "Tygodnika Chełmskiego", który jako pierwszy nagłośnił sprawę:


WODN wydaje pieniądze publiczne na wojny religijne


Krzyżowcy?

Dominika Maj

„Złudne uroki, czyli o sektach, subkulturach, wróżbach, horoskopach, magii..” - to tytuł konferencji, na którą WODN zaprosił młodzież i nauczycieli. Tematem wykładów dla nauczycieli stali się Świadkowie Jehowy.

Trudno nie dostrzec wpływu Ligi Polskich Rodzin na, zdawałoby się, niezależne środowisko nauczycieli szkoleniowców i specjalistów WODN w Chełmie. Dyrektor Joanna Grochola, popierana przez LPR, od dłuższego czasu promuje partię. Organizowała już spotkanie dla nauczycieli z posłem Andrzejem Mańką (LPR), wiceministrem Mirosławem Orzechowskim (LPR) i planuje spotkanie z samym ministrem Romanem Giertychem (LPR).

Tematyka szkoleń coraz częściej zaskakuje nauczycieli.

Harry, Harry …Potter

Na konferencji w wykładzie „W trosce o bezpieczne wakacje” Michaela Pawlik, dominikanka opowiadała młodzieży o nierównościach, jakie tworzy w społeczeństwie wiara w reinkarnację. Siostra jest znana z telewizji Trwam.

- Jeżeli będzie wiara ze wschodu, to doprowadzi, że ten kto ma władzę, jest Bogiem. Jak władzę ma Bóg, to niewolnikiem się handluje. Nas nadludzie brali do niewoli, robili doświadczenia na nas. Wiara w reinkarnację uprawnia do tego. Wy jesteście młodzieżą nowej ery. Bronić wiary chrześcijańskiej, wiary katolickiej, gdzie nauka uczy, że wszyscy ludzie są dziećmi Boga, wszyscy ludzie mają duszę na podobieństwo Boga, wszyscy ludzie mają te same przykazania. jednakowe prawa! A maharadża puka się w głowę: „Maharadża i jego czyścibut te same przykazania?”- mówiła siostra do młodzieży, zdobywając jej sympatię energiczną gestykulacją i werwą, niespotykaną zbyt często wśród osób w jej wieku.

Śpiewający wykładowca

Do wspólnej modlitwy skłonił Henryk Marchel, człowiek który w młodości utracił wzrok. Był dziesiątym dzieckiem w rodzinie. Jego brat Henryk umarł. Ojciec był kaleką bez nogi. Zmarł na chorobę Bergera. „Żyję w radości, choć nic nie widzę” to tytuł wykładu Marchel’a, wykładowcy, który także grał na gitarze i śpiewał. Dziękował matce, że go nie usunęła. Opowiadał o śmierci swoich podopiecznych w hospicjum.

I siostra, i niewidomy występowali dwa razy - raz dla uczniów, drugi raz dla nauczycieli.

Nie znają niebezpiecznej sekty?

„Siedzę sobie w mieszkaniu mojej mamy. Puk , puk. Wchodzą kobiety - starsza i młodsza.” - przykładami wziętymi z własnych przeżyć ze spotkań ze Świadkami Jehowy Jan Ciepałowicz, konsultant WODN, ilustrował tematykę psychomanipulacji w sektach. - Każdy wie, że krew zawiera homoglobinę (błąd wywołał wśród nauczycieli konsternację, na podstawie nagrania), która przenosi tlen - opowiadał Ciepałowicz, omawiając temat odmawiania przez Świadków Jehowy transfuzji krwi.

W wykładzie „Sekty, subkultury, magia, niebezpieczne gry komputerowe” Andrzej Wronka, prezes Stowarzyszenia Effatha, autor książek z serii „Biblioteka myślącego człowieka” też wtrącił krytykę Świadków Jehowy. Prelegenci po zakończeniu wykładów zaprosili do kupowania swoich książek.

Co to było? Co się stało z tolerancją?

„Spodziewałam się wykładu o niebezpiecznych sektach, a głównym tematem była nieprawdziwość nauk Świadków Jehowy. Podkreślam, że było to szkolenie WODN dla nauczycieli. Wykładowca zarzucił m.in. tworzenie dzieciom Świadków Jehowy nierealnego świata, nieśpiewanie hymnu, nieskładnie przysiąg (dwie ostatnie rzeczy owszem, ale cóż z tego) itd. Na ich przykładzie wyjaśniał, czym jest sekta. Co będzie, jeśli nauczyciele wezmą to sobie do serca i zaczną traktować te dzieci, jak uwięzione w niebezpiecznej sekcie? Czy to nie jest marnowanie publicznych pieniędzy ? Zwłaszcza że urokom, wróżbom, horoskopom, magii Świadkowie Jehowy mówią stanowcze nie. Rozumiem tego typu dyskusje na forum religijnym, ale wykład i to bez możliwości obrony... Czy to nie jest wbrew konstytucji, zasadom tolerancji, prawom człowieka, albo choćby zwykłej ludzkiej przyzwoitości?” - tej treści pismo dotarło do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Otrzymaliśmy odpowiedź:

„W całości podzielam Pani oburzenie odnośnie szkolenia. Świadkowie Jehowy są zarejestrowanym związkiem wyznaniowym w Polsce. Mając w swoich szeregach ok. 130 tysięcy wyznawców, stanowią jedno z najliczniejszych wyznań w Polsce. Zresztą, zgodnie z polskim prawem (ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania) to, czy dana grupa jest zarejestrowanym kościołem, czy związkiem wyznaniowym nie ma znaczenia - wolność sumienia (w czym się mieści nieśpiewanie hymnu) i wyznania przysługuje wszystkim, a rejestracja dodaje tylko pewne dodatkowe przywileje. Polska konstytucja stanowi, ze Polska jest państwem świeckim i zachowuje neutralność światopoglądową. Wykład zorganizowany przez WODN (a wiec jednostkę publiczną), podczas którego szkaluje się jakieś wyznanie, wydaje się łamać tę zasadę. Z pani relacji wynika, że wykładowca był niekompetentny w zakresie znajomości zjawiska „sekty”, stronniczy i nie znał prawa. Szczerze mówiąc, na miejscu Świadków Jehowy, wytoczyłabym prelegentowi proces o naruszenie dobór osobistych.”


Czy dzieci Świadków Jehowy należy traktować jak uwięzione w sekcie?

Problem nie jest w nazewnictwie i kryterium, czy coś jest zarejestrowane, czy nie. Bo w niektórych państwach narkotyki są zarejestrowane, a wcale nie chcielibyśmy, żeby nasze dzieci je mogły łatwo dostawać i przyjmować. Problem jest, jeśli chodzi konkretnie o Świadków w kilku takich rzeczach. Otóż w pewnych wewnętrznych mechanizmach. Ja pozostawiam różnice ideologiczne na boku.

Otóż to, co uważam za negatywne w tej grupie w kontekście dzieci - wpędzanie dzieci w nierealny świat, a więc: zakaz śpiewania hymnu, zakaz składania jakichkolwiek przysiąg, zakaz obchodzenia urodzin, imienin, choinek. To jest wszystko wg nich niebiblijne. To jest wszystko pogańskie. To siła rzeczy sprowadza dziecko, szczególnie małe dziecko w świat izolacji, powoduje też nieraz dokuczanie ze strony innych. Odmienność rodzi pewne dokuczania. Natomiast głównym problemem jest to, co trwa od kilkudziesięciu lat u Świadków Jehowy, to kategoryczny zakaz nawet ratowania ludzkiego życia ludzkiego, jeżeli do tego potrzebna jest transfuzja krwi. Powoli zaczynają się z tego wycofywać. Elementy z krwi mogą już przyjmować. Natomiast za zgodę na transfuzję krwi przez wiele lat groziło wykluczenie. Próbują to łagodzić. Znamy przypadki, kiedy sąd w trybie przyśpieszonym zawieszał prawa rodzicielskie, by lekarze mogli dokonać transfuzję krwi. A w wielu przypadkach tej transfuzji nie dokonano. Znane są przypadki, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych, kiedy dzieci były wykradane ze szpitali. Oczywiście można by tu wymienić jeszcze więcej.

Dla mnie to są pewne rzeczy destrukcyjne tej grupy, czy fanatyczne w tej grupie. Natomiast czy to jest sekta, czy nie? Ja nie przyjmuję takiego kryterium. Dla mnie nie jest najważniejsze nazewnictwo - kościół, grupa, stowarzyszenie, fundacja itd…Można się przeróżnie nazywać. Mnie interesują pewne rzeczy, jako człowieka wierzącego. Czy to co głoszą Świadkowie Jehowy jest zgodne z Bożym objawieniem. I druga rzecz: Czy nie stosują metod psychomanipulacji przy werbowaniu ludzi. A tutaj się okazuje, że w jednym, i drugim wypadku mają ogromne minusy. […]

Dzieci Świadków Jehowy nie stanowią jakiegoś problemu. Czasem możemy spotkać większy problem ze strony rodziców Świadków Jehowy. No np. jeśli omawiane są jakieś lektury, które zawierają treści tradycji, treści religijne itd., które nie są po linii Świadków. Czy też mogą być jakieś inne reakcje. To są bardzo indywidualne przypadki. Tutaj trzeba ze spokojem reagować.
(not. dbez)

--
źródło: Kresy - Tygodnik Chełmski, link


.jb

#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 12:22

Tak się składa, że byłem osobiście na wykładach Andrzeja Wronki i siostry Michaeli Pawlik
Temat ŚJ znam, na wykładach Wronki byłem - facet jest profesjonalistą.

Jasne ! może i sa to jacyś specjaliści , jednakże nie podoba mi się że tego typu konferencje zorganizowała sekta wielebnego Ryzyka ! już samo to dyskwalifikuje tego typu konferencje !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-23, godz. 12:23

Jasne ! może i sa to jacyś specjaliści , jednakże nie podoba mi się że tego typu konferencje zorganizowała sekta wielebnego Ryzyka ! już samo to dyskwalifikuje tego typu konferencje !


Bzdura - dałeś się zrobić w balona. Konferencji nie organizowała "sekta wielebnego Rydzyka".

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-06-23, godz. 12:25

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 12:39

Bzdura - dałeś się zrobić w balona. Konferencji nie organizowała "sekta wielebnego Rydzyka".

Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-23, godz. 12:45

Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam ;-)


To powyżej oznacza, że konferencja była organizowana przez RM i TVTrwam?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 12:49

poniekąd nie ! ale skoro ci "specjaliści" są "gwiazdami" Wielebnego R. to już samo to dyskwalifikuje ich jako rzetelnych prelegentów ! no i akurat dlaczego było tylko o SJ !?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-23, godz. 12:51

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-23, godz. 12:54

Sebol, a pamiętasz, jak były przez nas tutaj oceniane audycje i programy z udziałem tych publicystów? Ja pamiętam, że nadspodziewanie dobrze, a Ty sam także dawałeś jednemu z tych programów dość wysoką ocenę.
Ale to tylko taka uwaga na marginesie.
.jb

#12 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-23, godz. 12:55

poniekąd nie ! ale skoro ci "specjaliści" są "gwiazdami" Wielebnego R. to już samo to dyskwalifikuje ich jako rzetelnych prelegentów ! no i akurat dlaczego było tylko o SJ !?

Z tego co mówi Lantisek, to nie było tylko o SJ, a poza tym moglibyśmy się odnieść do całej sprawy tylko wtedy gdybyśmy mieli materiały z tego "co było".

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#13 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-23, godz. 12:56

poniekąd nie !

Dziękuję za odpowiedź.

ale skoro ci "specjaliści" są "gwiazdami" Wielebnego R. to już samo to dyskwalifikuje ich jako rzetelnych prelegentów !

Sory, ale gadasz bez sensu. Wystąpienie na antenie RM lub TVTrwam dyskwalifikuje ludzi w kwestii ich wiedzy i rzetelności?

no i akurat dlaczego było tylko o SJ !?

To nie było tylko o ŚJ.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 13:01

Sebol, a pamiętasz, jak były przez nas tutaj oceniane audycje i programy z udziałem tych publicystów? Ja pamiętam, że nadspodziewanie dobrze, a Ty sam także dawałeś jednemu z tych programów dość wysoką ocenę.
Ale to tylka taka uwaga na marginesie.

Nie neguje przygotowania merytorycznego tych mówców !

Wystąpienie na antenie RM lub TVTrwam dyskwalifikuje ludzi

bo sa przez to mało wiarygodni !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-23, godz. 13:02

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-23, godz. 13:02

to co negujesz? Przestań się Sebol kompromitować, bo jesteś inteligenty facet a gadasz głupoty....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-23, godz. 13:03

dzieci sj sa biedne, pozbawione "normalnosci" i otoczone mnostwem zakazów. Nie ulega wątpliwości, że są zamykane w innym świecie, i wychowywane dla innego świata, odpowiedzialność za to biora na siebie ich rodzice. Zawsze mogłyby trafić gorzej....... do domu dziecka w bagdadzie, gdzie leżałyby głodne spragnione nagie we własnych odchodach przywiązane do łóżka...... i z tego punktu widzenia trafiły lepiej........ ale mogłyby mieć także rodziców silnych , potrafiących zebrać swoje życie i podejmować swoje odpowiedzialne decyzje, a nie zdawac się na ck i życ podług wytycznych.............
Wiem, że być dzieckiem sj to jak bycie naznaczonym, inni wytykali mnie palcami, byłam inna , niczego nie było mi wolno, na wszelki wypadek........
No ale z drugiej strony takiartykuł, to woda na ich młyn, w końcu KTOŚ ICH PRZEŚLADUJE! KONIEC BLISKO! RADUJCIE SIĘ :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 13:03

to co negujesz? Przestań się Sebol kompromitować, bo jesteś inteligenty facet a gadasz głupoty....

nie musze podzielać linii religijno - narodowo-katolickiej !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-23, godz. 13:06

Sebol po raz ostatni apeluje do twojego zdrowego rozsądku....

Pytam sie dokładnie co negujesz.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#19 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 13:07

Z reguły nie interesuję sie polityką, ale wolę wiedzieć, co się dzieje na świecie.

Moim zdaniem, to nie dzieci ŚJ są problemem, tylko społeczeństwo, w którym się znaleźli. Nietolerancja to przyczynek do wszelkiego rodzaju szowinistycznych ruchów. Z historii wiemy, ile ludzi zginęło...

Bardziej dydaktyczny temat na takiej konferencji mógłby być: „Tolerancja, co uważają skini”. Hehehe

Jezus nie kazał się sądzić i dociekać swoich praw. Nie jest w interesie chrześcijan, by gromadzić bogactwa na ziemi, tylko w niebie.

Jezus powiedział:
Mat 12, 31 „Dlatego wam mówię: Wszelkiego rodzaju grzech i bluźnierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie będzie przebaczone.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#20 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 13:09

Sebol po raz ostatni apeluje do twojego zdrowego rozsądku....

Pytam sie dokładnie co negujesz.....

no to oświeć mnie kolejny "specjalisto od SJ"
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych