Skocz do zawartości


Zdjęcie

Negatywne opinie po wykładzie na temat sekt


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-23, godz. 13:16

Ludzie, jak ja przeczytałem zapis z Gazety Wyborczej... tfu... z Gazety Wybiórczej to od razu widać że to jest g.. warte. Dlaczego? Bo np. Pan Wronka o ile można mieć do niego jakieś "ale" to nie jest publicystą Rydzyka. Był kilka razy góra zaproszony i na tym się skończyło. Jeśli tak jest to znaczy że ja jestem publicystą Gazety Wybiórczej ponieważ moje wypowiedzi raz zostały w tej gazecie opublikowane. Przeciez to jest śmieszne.

Jeszcze nie przeczytałem wszystkich tu wypowiedzi ale sam wstęp. Sam np. byłem na manifestacji pod koniec 2006 roku w Warszawie gdzie łącznie było chyba z 7-9 różnego rodzaju manifestacji i jak w poniedziałek przeczytałem "relacje" w G...W to się po prostu upewniłem że ta gazeta już z obiektywnością dawno spadła tak prawie na ten sam półap co FAKT zresztą (no może nie aż tak nisko :P ) Zresztą mam też taką opinię po rozmowie z jednym z dziennikarzy G...W jak to wygląda od środka.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-23, godz. 13:42

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-23, godz. 13:22

Moim zdaniem, to nie dzieci ŚJ są problemem, tylko społeczeństwo, w którym się znaleźli. Nietolerancja to przyczynek do wszelkiego rodzaju szowinistycznych ruchów. Z historii wiemy, ile ludzi zginęło...

??? Co do tzw "tolerancji" kiedy niedawno jechałem na zlot do Baworowej wziął mnie na stopa gościu który urodził się w miejscowości koło Legnicy i mieszkał na osiedlu gdzie większość ludzi to byli Świadkowie Jehowy i uwierz mi że nie miał lekkiego życia...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-23, godz. 13:23

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-23, godz. 13:34

większość mieszkańców osiedla JEST świadkami Jehowy czy odstępcami, bo nie załapałem?
Może opowiesz coś więcej, w oddzielnym wątku?

#24 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 13:43

Może spotkał się ze społecznością, której nie tolerował, być może nie rozumiał, być może chciał żyć inaczej??

Jego prawo, co chce w życiu robić, z kim chce się przyjaźnić i przede wszystkim, gdzie chce mieszkać...

Nie chcę się wgłębiać, ale może za głośno słuchał muzyki o 1 w nocy i ktoś zadzwonił na policję?
Jeśli z tego powodu, mu się ciężko żyło, to mu szczerze współczuję, że nie zna morału z bajki o Pawle i Gawle: jak ty komu tak on tobie :) Bardzo mało ludzi zna prawdziwe przesłanie tej bajki, większość ślepo cytuje tylko słowa: "wolność Tomku w swoim domku". Tak samo się to ma do prawa, Biblii itd. Mało ludzi rozumie i dobrze interpretuje. W swoich oczach też nie podlegają prawu, ale według tego samego prawa sądzą innych.

To jest hipokryzja, błędnie użyta w innym temacie.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-23, godz. 13:46

Może spotkał się ze społecznością, której nie tolerował, być może nie rozumiał, być może chciał żyć inaczej??

A może to ta społeczność Świadków jehowy go nie tolerowała? Ja rozumiem że świadkom czasami jest trudno ze względu na swoje wybory ale tak samo jest trudno i innym ludziom w tym również takim co żyją pośród większości ŚJ więc pod tym względem niczym się nie różnią.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-06-23, godz. 13:48

To jest hipokryzja, błędnie użyta w innym temacie.


No jasne bo ŚJ to wszyscy święci ludzie. A nie ŚJ to demony, złodzieje, gwałciciele, bandyci i żmije plugawe.
Oczywista sprawa.
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#27 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 13:58

Z sarkazmem mamy do czynienia Nilrem0 hehehe

Skoro uważasz ich za świętych, ty też wybiel swoje szaty. lol

Różnią się Pawle. Psalm 49:

12 A jednak ziemski człowiek, choćby szanowany,
nie może wciąż bytować; przyrównać go można do
zabitych zwierząt.
13 Taka jest droga tych, u których jest głupota,
oraz tych, którzy za nimi idą i lubują się w
mowie swych ust.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#28 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-23, godz. 14:28

to woda na ich młyn, w końcu KTOŚ ICH PRZEŚLADUJE!

Ale, jak wszystko dobrze pójdzie, może nawet sam arcybiskup potępi wspomnianą konferencję. Poniżej ciekawa wypowiedź, która wcześniej umknęła mojej uwadze:


Sylwia Gajownik, Fundacja ZNAK:

Bardzo dziękuję za informację, przekazaliśmy to naszemu Panu Prezesowi Stefanowi Wilkanowiczowi, który postanowił zainteresować sprawą abp Życińskiego. Rzeczywiście przekazywanie takiej wiedzy jest gorsze niż jej brak.

Więcej opinii: link


BTW: wieści szybko się roznoszą – po publikacji w "Gazecie Wyborczej" o sprawie doniosły także Dziennik.pl, Onet, Radio ZET oraz Interia, a za kilka chwil pewnie do tego zestawu dołączy kilka kolejnych serwisów.
.jb

#29 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 14:40

;-) no i "idiota" sebol przewidział ;-) ze tak będzie ;-) tak to juz jest jak ktos pokazuje się z Wielebnym R. ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-23, godz. 14:46

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#30 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-23, godz. 14:52

http://awronka.nazwa...dawa/index.html

Tutaj są zdjęcia ze spotkania.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#31 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 14:59

a ja mam pytanie : w jaki sposób przekonywano tych nauczycieli na przybycie na te spotania? czy były one dobrowolne ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-23, godz. 15:45

jeśli to organizował WODN to nie było przymusu w sensie rozkazu (to nie wojsko) ani polecenia służbowego (za którego nie wykonanie jest się karanym dyscyplinarnie) ale każdy nauczyciel odczuwa presję pojawiania się na różnych takich szkoleniach i gromadzenia papierków (od tego zależy tzw. awans zawodowy), a jeśli udział "sugeruje" dyrektor placówki, to nikt nie śmie odmówić. Czy jednak z artykułu wynika, że dyrektorzy coś "sugerowali" i ile było % takich placówek? Nazwiska nie padają, może to konfabulacja autora artykułu.

#33 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 15:51

;-) jasne a to szkolenie podniosło ich doświadczenie zawodowe bhuaaaaaaaa
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#34 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-23, godz. 16:10

znam sprawę różnych szkoleń WODN (nie tego akurat) z osobistej relacji bliskiej mi osoby która brała udział w różnych szkoleniach w sąsiednim WODN w Lublinie. Poziom tych szkoleń bywa (mówiąc oględnie) różny, więc akurat to szkolenie nie wyróżniało się ani na plus ani na minus.

Powyżej odpowiedziałem na Twoje pytanie, czy jest przymus uczestnictwa w szkoleniach WODN
Formalnego nie ma, ale presję czuć.

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-23, godz. 20:13

Różnią się Pawle. Psalm 49:

12 A jednak ziemski człowiek, choćby szanowany,
nie może wciąż bytować; przyrównać go można do
zabitych zwierząt.
13 Taka jest droga tych, u których jest głupota,
oraz tych, którzy za nimi idą i lubują się w
mowie swych ust.

Więc te wersety dobitnie wskazują mi że nie różnią się niczym od tych których tak często stronią :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-23, godz. 20:13

Z reguły nie interesuję sie polityką, ale wolę wiedzieć, co się dzieje na świecie.

Moim zdaniem, to nie dzieci ŚJ są problemem, tylko społeczeństwo, w którym się znaleźli. Nietolerancja to przyczynek do wszelkiego rodzaju szowinistycznych ruchów. Z historii wiemy, ile ludzi zginęło...

Bardziej dydaktyczny temat na takiej konferencji mógłby być: „Tolerancja, co uważają skini”. Hehehe

Jezus nie kazał się sądzić i dociekać swoich praw. Nie jest w interesie chrześcijan, by gromadzić bogactwa na ziemi, tylko w niebie.

Jezus powiedział:
Mat 12, 31 „Dlatego wam mówię: Wszelkiego rodzaju grzech i bluźnierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie będzie przebaczone.

JacekP
Co ty piszesz o tolerancji? Czy ty wiesz o co to takiego i jak do tego podchodzą śJ? Czy np. tolerują u siebie tych, którzy głośno mówią o swoich wątpliwościach co do nauczania WTS-u?
Jeśli śJ chcą tolerancji dla siebie, to niech zaczną ją sami okazywać.
Czesiek

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-23, godz. 22:13

Wieczorem Andrzej Wronka skomentował omawianą sprawę na swoim blogu: awronka.bloog.pl

Kilka fragmentów (ale najlepiej przeczytać całość):

Nie prawdą jest, iż na wspomnianej konferencji, (w zasadzie konferencjach bo wcześniej odbyła się też dla młodzieży w owym Zespole Szkół oraz nauczyciele z Włodawy), dałem ostrzegawczy wykład o świadkach Jehowych. O świadkach wspomniałem marginalnie i to głównie w zawiązku z pytaniem, jakie padło po konferencji z sali, a które dotyczyło właśnie świadków, (notabene nie wiem czy nie zadane przez panią, która sama jest świadkiem lub ze świadkami związana?).

Zwróćmy uwagę na tanie chwyty tego niusiku. Przytacza się wypowiedzi nauczycieli całkowicie anonimowo. W ten sposób oczywiście można w nieznane usta wcisnąć wszystko i jeszcze ubrać to w kwieciste zwroty. Rzecz jasna poglądy nauczycieli są różna i mają do nich prawo, tak jak każdy inny obywatel. Więc można znaleźć kogoś, kto - jak tylko usłyszy o sprawach religijnych, chrześcijańskich, tym bardziej katolickich - będzie na anty. Jednakże czy to jest cała prawda o odbiorze, odczuciach i ocenie wszystkich nauczycieli, tym bardziej uczniów? Dlaczego nic nie pisze się o całej grupie uczniów i nauczycieli, którzy cieszyli się i dziękowali za to spotkanie, nabywali publikacje tematyczne itp

Co do tego, że występuję w Radio Maryja i Telewizji TRWAM, rzecz jasna to prawda, co więcej cieszę się, iż dzięki tym mediom mogę docierać do milionów odbiorców na całym świecie. Generalnie staram się wykorzystywać różne środowiska, tak by głosić to, co uważam za słuszne, a jednocześnie poddać się pod ostrzał polemiki moich Słuchaczy, szczególnie tych, którzy mają diametralnie odmienne poglądy ode mnie. Mnie to uczy, a wierzę, że i im coś w serduchu zapadnie. Dlatego pragnę przypomnieć dziennikarzom gazecinki, że od marca tego roku jestem też znany niektórym z anteny Radia TOK FM, (fakt, że jako gość z „doskoku"). O sektach (w tym i o świadkach) mówiłem tam, na żywo, (żeby było śmieszniej), wraz z S. Michaelą Pawlik).

Czyżbym w czerwcu A. D. 2007 dołączył do osób, których przemilczeć się nie da? Czas pokaże. Tymczasem, jak to powiadają: Psy szczekają, a karawana idzie dalej. Co by nie było gazecinka (za nią Interia), robią mi reklamową robotę, (w relacji zacytowano wszak bardzo pozytywną wypowiedź Pana Jana Ciepałowicza z WODN względem mnie).


.jb

#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-23, godz. 23:59

Co do tego, że występuję w Radio Maryja i Telewizji TRWAM, rzecz jasna to prawda, co więcej cieszę się, iż dzięki tym mediom mogę docierać do milionów odbiorców na całym świecie.


to ja już temu Panu Wronce podziękuje ;-) Bubel Bis ;-)

jednak zdecydowanie wole czytac Pana Bednarskiego lub Lewandowskiego ! i ich tez bym z przyjemnością kiedyś posłuchal ! niestety sa chyba zbyt skromni!

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-24, godz. 00:10

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-06-24, godz. 12:36

No i można się wk… i musiałem znowu wrócić na Forum, zamiast w niedzielę żreć, przerzucać kanały TV i kontrolować, czy równo tyję z każdej strony. Ale dobra.
Dziwi mnie stanowisko Lantisa, ze broni występu Wronki (atakując równocześnie GW, jakby TYLKO ona pisała o tym wydarzeniu! Ślepota wybiórcza?)

Sam Wronka na swej WWW też tylko pisze o ,,gazecinie’’ nie kryjąc do niej swego uprzedzenia, a inną dla odmiany neguje, bo jest mała i żądna sławy. Mój komentarz? Pusty śmiech na sali.

Słuszna jest uwaga HFPC: ,,Wykład zorganizowany przez WODN (a wiec jednostkę publiczną), podczas którego szkaluje się jakieś wyznanie, wydaje się łamać tę zasadę’’.

Tu jest sedno. Szkoła jest państwowa, musi przestrzegać prawa polskiego i żadne WODN nie może organizować tego typu imprez. Jest to proste jak drut. Jeśli Wronka czy inni chcą walczyć na idee religijne, to niech szkolą zastępy katechetów, księży, sióstr zakonnych czy 90letnie działaczki sekty ojca Ryzyka. To jest pole do działań. Widać pan Wronka nie ma oporów przed takimi występami, a to oznacza, że działa w imię idei, na zasadzie cel uświęca środki. Wcale się nie dziwie części nauczycielom, przymuszonym do bycia na czymś takim, że wyszli zniesmaczeni!

Pogratulować należy natomiast… samym świadkom Jehowy, którzy wśród tych nauczycieli być może znajdą nowych słuchaczy, którzy zainteresowani takim chamskim atakiem zechcą poznać drugą stronę. Mają też dowód, że szkoła uczy nienawiści, a nauczyciele SA indoktrynizowani i szkoleni przeciw sługom Bożym (kto wie, może i w Strażnicy się tym pochwalą, nie zdziwię się!) Ale Pan Wronka im już wtedy nie pomoże.

#40 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-24, godz. 21:37

No jasne bo ŚJ to wszyscy święci ludzie. A nie ŚJ to demony, złodzieje, gwałciciele, bandyci i żmije plugawe.
Oczywista sprawa.

No normalnie jakbym moich rodziców słuchała, wszyscy poza sj to ŚWIATUSY ZAKICHANE, KATOLICY ZAs***I, po prostu DIABŁY WCIELONE. Aż się czasem dziwię, że idą do tych diabłów dobrą nowinę nieść......... A gdzie przykazanie MIŁUJ BOGA I BLIŹNIEGO........... Jezus zdaje się nie mówił że kochać tylko świadków a katolików nie, albo tylko świadków ale wykluczonych nie, zdaje się powiedział WSZYSTKICH NAWET NIEPRZYJACIÓŁ!!!!!!!! I to ma być ZNAK ROZPOZNAWCZY PRAWDZIWYCH , PRAWDZIWYCH CHRZESCIJAN! Więc moja rodzina Świadkowie Jehowy :) nie mogą być prawdziwymi nasladowcami Jezusa, bo ŚWIATUSÓW I KATOLIKÓW NIENAWIDZĄ :)
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych