Skocz do zawartości


Zdjęcie

Negatywne opinie po wykładzie na temat sekt


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 08:55

Co do siostry Pawlik - ona specjalizuje się bardziej w religiach wschodu (reinkarnacja, budda i te rzeczy), ma około 75 lat , ale cechuje ją niesamowita jasność umysłu - szczęka mi opadła jak wytłumaczyła mi skrót LSD (narkotyk jaki obecnie niektórzy stosują aby "zjednoczyć się ze wszechświatem")


Obecnie?

Szczyt popularności LSD (Lysergic acid diethylamide) to druga połowa lat 60-tych ubiegłego wieku. Obecnie jest używany raczej marginalnie, zwłaszcza w Polsce. Gratuluję jasności umysłu. ROTFL.

- Jeżeli będzie wiara ze wschodu, to doprowadzi, że ten kto ma władzę, jest Bogiem. Jak władzę ma Bóg, to niewolnikiem się handluje. Nas nadludzie brali do niewoli, robili doświadczenia na nas. Wiara w reinkarnację uprawnia do tego. Wy jesteście młodzieżą nowej ery. Bronić wiary chrześcijańskiej, wiary katolickiej, gdzie nauka uczy, że wszyscy ludzie są dziećmi Boga, wszyscy ludzie mają duszę na podobieństwo Boga, wszyscy ludzie mają te same przykazania. jednakowe prawa! A maharadża puka się w głowę: „Maharadża i jego czyścibut te same przykazania?”- mówiła siostra do młodzieży


O kuhwa, ale bełkot. Jakbym słuchał niedzielnego wykładu wujka Wacka co miał cztery klasy skończone...

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-06-25, godz. 09:05

[db]

#42 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 09:02

P.S. Homoglobina mnie już rozpieprzyła na maxa. Czy to dział "humor"? I co na to piękny Romek? Czy on też ma HOMOglobinę we krwi? Dyć to zgroza i harmagiedon!
[db]

#43 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-25, godz. 09:39

' date='2007-06-25 11:02' post='67031']
Czy on też ma HOMOglobinę we krwi?

zgodnie z zaleceniami prezydium KC LPR słowo HOMO zastępuje się HETERO ;-) czyli HETEROglobinę ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#44 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-25, godz. 14:49

O jaśnie oświecony [db] - naprawdę zmieszałeś mnie z ziemią swoją błyskotliwą i elokwentną wypowiedzią :) Czerpiesz z tego widać niemałą satysfakcję. Skoro to cię rajcuje to "good for you!" :)

Postaram się jednak spróbować wytłumaczyć ci moje słowa. Przepraszam, ale to już chyba nie będzie takie śmieszne.

' date='2007-06-25 10:55' post='67029']
Obecnie?


"Obecnie" użyłem tutaj w szerszym znaczeniu. "Obecnie" narkotyki typu LSD, wcześniej (dajmy na to 500 lat temu) jakieś ziółka, grzybki, wywary.

Szczyt popularności LSD (Lysergic acid diethylamide)


No naprawdę gdybyś mi nie napisał co znaczy skrót LSD nigdy bym się tego nie dowiedział. Dziękuję!

to druga połowa lat 60-tych ubiegłego wieku. Obecnie jest używany raczej marginalnie, zwłaszcza w Polsce.


Z tematu mojej wypowiedzi można łatwo wywnioskować, że nie o Polskę mi chodzi, ale pośmiać się można zawsze.

LSD jest używane w celach religijnych z określonego powodu:

Mózg będący pod wpływem LSD zachowuje się jak organ, który na skutek przekroczenia potocznej percepcji, wchodzi w krainę doznań mistycznych. Pojawiają się wizje, odczucia i myśli, niezwykle podobne do stanów medytacji i transu, ukazujące jednostce zupełnie nieznaną stronę bytu.

[...]

W przytłaczającej większości przypadków pojawiają się bardzo przyjemne uczucia, nawet uczucie zjednoczenia z całym wszechświatem lub bezpośrednie odczuwanie obecności Boga. (źródło: wikipedia)


Inne popularne narkotyki nie powodują tego typu doznań i dlatego do tych celów (mistyka religii wschodu) używa się właśnie LSD.

Gratuluję jasności umysłu.

Dziękuję.

ROTFL

Poturlałeś się już? Ale podnieś się z tej podłogi, bo mam jeszcze pytanie :)

O kuhwa, ale bełkot. Jakbym słuchał niedzielnego wykładu wujka Wacka co miał cztery klasy skończone...


Twierdzisz zatem, że siostra Michaela Pawlik bełkocze? Tak?

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-06-25, godz. 14:50

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#45 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 15:18

Dziękuję.


Za co?

Gratulowałem autorowi cytowanych słów (siostrze Michaeli, jak mniemam) a nie Tobie.

Twierdzisz zatem, że siostra Michaela Pawlik bełkocze? Tak?


Pytasz, czy twierdzę to co twierdzę? Pozwól, że odpowiem cytatem i parafrazą: Com napisał, tom napisał. Kto ma oczy to czytania i łeb do rozumienia, niechaj czyta ze zrozumieniem. Chwalmy Pana. Hej!
[db]

#46 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-25, godz. 16:11

' date='2007-06-25 17:18' post='67053']
Za co?

Gratulowałem autorowi cytowanych słów (siostrze Michaeli, jak mniemam) a nie Tobie.


"Obecnie?" było twoim komentarzem do moich słów (w nawiasie) o stosowaniu "obecnie" LSD w celach religijnych - nie siostry Pawlik. Cytaty umieszczam w " ".

Pytasz, czy twierdzę to co twierdzę? Pozwól, że odpowiem cytatem i parafrazą: Com napisał, tom napisał. Kto ma oczy to czytania i łeb do rozumienia, niechaj czyta ze zrozumieniem. Chwalmy Pana. Hej!


OK, fajnie. To posłuchaj sobie "bełkotu" siostry Pawlik w podobnym temacie i nie rób z siebie łatwowiernego naiwniaka:
"Religia objawiona a iluzje wiary" (2007-03-27) s. Michaela Pawlik, Andrzej Wronka

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-06-25, godz. 16:18

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#47 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-06-25, godz. 17:03

Dziwi mnie stanowisko Lantisa, ze broni występu Wronki (atakując równocześnie GW, jakby TYLKO ona pisała o tym wydarzeniu! Ślepota wybiórcza?)


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Broniłem Wronkę i s. Pawlik, ponieważ miałem okazję być na ich wykładach, a rzekome słowa rzekomej nauczycielki z zawodówki:

- Poziom merytoryczny był mizerny - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Chełmie (kilka lat temu zmagano się tu z werbunkiem uczniów przez sektę). - Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.


sprawiły, że doszedłem do takiego, a nie innego wniosku i powiedziałem co powiedziałem. Zarzut "mizernego poziomu merytorycznego" pojawił się tyko w GW.

Tu jest sedno. Szkoła jest państwowa, musi przestrzegać prawa polskiego i żadne WODN nie może organizować tego typu imprez.


Skoro zostało złamane prawo to sprawa powinna znaleźć swój finał w sądzie. Poczekamy - zobaczymy.

Wcale się nie dziwie części nauczycielom, przymuszonym do bycia na czymś takim, że wyszli zniesmaczeni!

Skąd wiesz, że część nauczycieli wyszła zniesmaczona?

Pogratulować należy natomiast… samym świadkom Jehowy, którzy wśród tych nauczycieli być może znajdą nowych słuchaczy, którzy zainteresowani takim chamskim atakiem

Na czym polegał ten "chamski atak"?

zechcą poznać drugą stronę. Mają też dowód, że szkoła uczy nienawiści[...]

W jaki sposób szkoła uczy nienawiści? Jakieś konkrety...
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#48 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 18:00

to co negujesz? Przestań się Sebol kompromitować, bo jesteś inteligenty facet a gadasz głupoty....


Gdyby był inteligentny taki tekst by nie powstał. Dla niego nie ważne czy ktoś ma rację czy nie ale trzeba, mało tego, to obowiązek być politycznie poprawnym i "dowalić" o. Rydzykowi.
Poza tym dyskutowanie nad tekstem Gazety Wyborczej" po prostu nie ma sensu. To zwykły brukowiec, pełen kłamstw i manipulacji. Gdyby u nas były inne normy prawne dotyczące dziennikarzy, "g... Prawda" (przepraszam za wyrażenie), dawno poszłaby z torbami.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-06-25, godz. 18:03


#49 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-25, godz. 18:52

Gdyby był inteligentny taki tekst by nie powstał. Dla niego nie ważne czy ktoś ma rację czy nie ale trzeba, mało tego, to obowiązek być politycznie poprawnym i "dowalić" o. Rydzykowi.

jasne jeszcze wiecej tu na forum kato-rydzykowskiego g...a ! i będzie elegancko ! [...]
--
Dyskusja moderowana. Proszę zakończyć wzajemne obrażanie się! Posty personalne, agresywne, obraźliwe i bez związku z tematem nie będą akceptowane. | Moderator


#50 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-06-26, godz. 08:29

OK, fajnie. To posłuchaj sobie "bełkotu" siostry Pawlik w podobnym temacie i nie rób z siebie łatwowiernego naiwniaka:
"Religia objawiona a iluzje wiary"


Szkoda mi czasu na religijną propagandę. Sorry.
[db]

#51 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-06-26, godz. 12:19

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Broniłem Wronkę i s. Pawlik, ponieważ miałem okazję być na ich wykładach, a rzekome słowa rzekomej nauczycielki z zawodówki:
sprawiły, że doszedłem do takiego, a nie innego wniosku i powiedziałem co powiedziałem. Zarzut "mizernego poziomu merytorycznego" pojawił się tyko w GW.
Skoro zostało złamane prawo to sprawa powinna znaleźć swój finał w sądzie. Poczekamy - zobaczymy.
Skąd wiesz, że część nauczycieli wyszła zniesmaczona?
Na czym polegał ten "chamski atak"?
W jaki sposób szkoła uczy nienawiści? Jakieś konkrety...


1. Nauczycielka z zawodówki nadal ma te same wymagania co do wykształcenia co nauczycielka z LO.
2. Prowadzisz stronę medialną, zatem słusznie i logicznie od dziś Śj mają prawo stwierdzać, że na WWW Brooklyn, są rzekome wypowiedzi rzekomych starszych zborów. Wszelkie listy, w tym od odłączeniu są rzekomo napisane przez rzekome osoby, co rzekomo postanowiły odejść od rzekomego zboru. Podpisane tylko NICKIEM są natomiast na 100% niewiarygodne. Co więcej www słuzy do informowania, a nie do walki z gazetami. Jakoś nadal nie widze artykułow z GW, czy lokalnych na stronie w newsach. DZIWNE.
3. Oczywiście Wronka i jakaś zakonnica znają się lepiej na prawie niż powołana Fundacja z zastępami prawników prawa polskiego, międzynarodowego.
4. ,,Chamski atak’’ – czas, miejsce i źródło i przebieg prelegencji.
5. ,,Uczy nienawiści’’ – tak to odbiorą ŚJ (a także niektórzy nauczyciele) i z ich punktu widzenia, jest to słuszny odbiór. Dlatego pogratulowałem Organizacji i wyraziłem opinię, że możliwe całkiem iż o tym doniesie Strażnica.
6. Wiele rzeczy można robić głupio. Występ Wronki, w mojej opinii, wpisał się w 100% w głupotę.

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-26, godz. 12:57

Jakoś nadal nie widze artykułow z GW, czy lokalnych na stronie w newsach. DZIWNE.

Dziwne że Iszbin nie zagląda na Brooklyn zanim cos napisze, dziwne :P

News na Brooklynie - 12:45
Żale Iszbina - 14:19

;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-06-26, godz. 13:53

Dziwne że Iszbin nie zagląda na Brooklyn zanim cos napisze, dziwne :P

News na Brooklynie - 12:45
Żale Iszbina - 14:19

;)


A jednak wrzucone wczesniej moje, + czas na napisanie. Jednak dobrze, ze jest. tak trzymać;)

#54 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-06-28, godz. 17:25

OK, fajnie. To posłuchaj sobie "bełkotu" siostry Pawlik w podobnym temacie i nie rób z siebie łatwowiernego naiwniaka:
"Religia objawiona a iluzje wiary" (2007-03-27) s. Michaela Pawlik, Andrzej Wronka


Sprzątając pokój przesłuchałem połowę tej gadaniny. 0 konkretów tylko gadanie o tym co w odczuciu prowadzących audycję jest prawdą i co w ich odczuciu może być argumentem a co argumentem nie jest. Właściwie gadka jak na wykładzie niedzielnym u świadków. Kto ma uszy niechaj słucha ale nie radia maryja :)

#55 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 07:34

Sprzątając pokój przesłuchałem połowę tej gadaniny. 0 konkretów tylko gadanie o tym co w odczuciu prowadzących audycję jest prawdą i co w ich odczuciu może być argumentem a co argumentem nie jest. Właściwie gadka jak na wykładzie niedzielnym u świadków.


Czyli intuicja mnie nie zawiodła :)
[db]

#56 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-08, godz. 06:32

Bardzo ostry artykuł komentujący sprawę ukazał się także w tygodniku "Fakty i Mity". Michał Charzyński pisze w nim między innymi:

Co łączy diabła, horoskopy i Świadków Jehowy? Nie wiecie? Oświecą więc Was eksperci chełmskiego ośrodka doskonalenia nauczycieli: to niechęć do jedynego prawdziwego katolickiego Boga! Takie rewelacje wpajane są pedagogom za nasze pieniądze.


Nie o tym jednak mówiono nauczycielom, tylko o Świadkach Jehowy. To oni są szczególnie niebezpieczną sektą, która wyznawców jedynie słusznej rzymskiej wiary pozbawia własnego ja i niezależnego myślenia. Najgorsze jest jednak to, że pokazują innego Boga niż katolicki, a przecież Bóg jest tyko watykański!

– Jehowici to mordercy, bo zakazują przetaczania krwi w stanach zagrożenia życia – grzmiał niejaki Jan Ciepałowicz, doradca metodyczny zatrudniony w ośrodku w Chełmie. Dokonał przy tym wielkiego odkrycia, twierdząc, że tlen przenosi zawarta w krwi homoglobina!

Popis katomanipulacji dał znany z anteny Radia Maryja i TV Trwam Andrzej Wronka. Ten informatyk z wykształcenia do jednego worka wrzucił Świadków Jehowy, gry komputerowe oraz magię. Wyszedł z tego ciekawy miszmasz, z którego wynika, że początek werbunku młodego człowieka do sekty stanowią... gry komputerowe. Ze strony internetowej, którą ów "wykładowca" prowadzi, możemy się dowiedzieć, że po wyzuciu z uczuć "małolat jest poddawany operacji prania mózgu przez wysłanników fałszywych duchowości (co to takiego, to już autor nie wyjaśnia – przyp. MiC), aby w końcu stać się bezwolnym narzędziem w rękach wrogów cywilizacji zachodniej". Wychodzi na to, że sprzedawcami gier komputerowych są wyłącznie sekciarze! W innym tekście dydaktycznym dla nauczycieli możemy przeczytać, że "(...) tylko w Kościele katolickim jest pełnia prawd objawionych przez Boga. To jest ten Kościół, który został założony nie przez jakiegoś człowieka, lecz przez samego Chrystusa".

źródło: Michał Charzyński, "Szatan w siódmej klasie"

Całość tego tekstu znajdziemy tutaj: link
.jb

#57 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-08, godz. 07:54

no tak, "niemanipulatorskie" FiM dokonały redukcji per absurdum, nie zauważając, że ktoś kto wcześniej (z różnych przyczyn) izoluje się od otoczenia i żyje w nierealnym świecie gier komputerowych (sprzedawanych przez podmioty inne niż WTS) może być psychicznie podatny na udział w "grze" pt. roznoś strażnice, a w promocji załapiesz się na raj na ziemi. W ostatniej (ciągle nie następującej) odsłonie "gry", Bóg Jehowa będzie rzucać piorunami we wszystkich, którzy nie podjęli darmowego kolportażu gazetek.

#58 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-08, godz. 12:20

FiM? To dla mnie ten sam poziom co super expres i Fakt :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#59 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-07-08, godz. 14:34

a znasz w Polsce jakies media niezależne i obiektywne ;-) ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#60 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-08, godz. 14:52

ja znam: "gazeta podatnika", polecam :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych