Skocz do zawartości


Zdjęcie

Analiza nauk Straznicy -Słupsk 2007


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 14:08

Witam serdecznie wszystkich czatowników.Byłem świadkiem Jehowy prawie osiem lat w tym pionierem stały.No có jak moja obecnośc świadczy zrezygnowałem.Pozwoliłem sobie dokonac pewnej analizy owych nauk.U nas w Słupsku jestem w społeczności adwentystycznej misjonarzem i prowadzimy bardzo duzo misji ewangelizacyjnej wśród tej społeczności ,ale i nie tylko.Dlatego tez chciałbym was zaprosic na strone http://prawdacom.bloog.pl. Mile widziane komentarze i pytania wysyłane na poczte mailową: [email protected]

Niech Pan Jezus bedzie z wami.;)
Daniel

Ps.Nie długo wyjdzie książka pt. Czego naprawde uczy Jehowa w Biblii. Bedzie to książka w konfrontacji do ksiązki świadków pt. Czego naprawde uczy Biblia.

#2 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2007-06-26, godz. 06:52

Bez urazy nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy zamieniłeś niewolnika z brooklynu na kolejnego proroka P. White i powrót do prawa mojżeszowego ?

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-26, godz. 08:15

No bez przesady Kaz. Adwentyści nie mają obowiązku uważać pism E. White za natchnione, nieomylne itp. Sami do dzisaj się zastanawiają jak je traktować.

Natoiast stronka ciekawa, materiały też no poza ostatnii wyliczeniami i atakiem na KK może być.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 10:36

Bez urazy nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy zamieniłeś niewolnika z brooklynu na kolejnego proroka P. White i powrót do prawa mojżeszowego ?


Widzisz.Po pierwsze warto sobie zadac pytanie czy chcemy patrzec na temat proroków czy daru proroctwa z Obj. 19:10 przez pryzmat nie spełnionych proroctw towarzystwa Straznica, czy nie.Jesli skazimy swój umysł tym na początku no to rozmowa staje się bez sensu.Sam dobrze o tym wiesz ,ze stareotypy przezucane na inna społecznosc nie zdaja rezultatu.Jesli zaś podejdziemy do tego tematu z Biblia to powstaje pytanie jak rozumiesz Obj. 19:10 i to ze dary prorokowania dopiero miną po tym jak nadejdzie to co doskonałe wg. 1 Kor. 13 rozdz.Oczywisym jest tez fakt że widzimy teraz niczm w zagadce i nie wszystko jest tak oczywistym.Ustosunkowując się jednak do twojego kolejnego zdania ,które traktuje o powrocie do prawa Mojzeszowego to jest tu pewna niescisłosć.Ponieważ nie wiem czy myslisz o prawie moralnym czy ceremonialnym.Jesli chodzi o prawo moralne to nie zostało ono zniesione jak sam Jezus wskazuje(Mat 5:17).Co do przyjścia do swej świątyni wg. proroctwa ,Malachiasza 3:1-5 to owo wejście do swiatyni a jednocześnie wybranie ludu w czasie konca wiaże się scisle z powrotem do kodeksu moralnego(zakonu Mojżesza), które niestety zmienił kościół patrz Malachiasza 3:22 Bw.Reszta co do tego tematu niuansów i argumentów dziś zostanie opublikowana i zapraszam do uważnej analizy a pytania sa jak najbardziej mile widziane: http://prawdacom.bloog.pl

Tematy które warto bys przeanalizował z tego blooga to:

-Kościół fałszywy dokonuje zmiany przykazań czy inne go w tym poprą?

-Sabat

-Kiedy przyszedł do swej świątyni Pan(Malachiasz 3:1-5)?

Pozdrawiam serdecznie w Panu Jezusie Chrystusie

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-27, godz. 12:20


#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-27, godz. 16:53

Po pierwsze: Kłamstwem jest twierdzenie: Kościół fałszywy dokonuje zmiany przykazań.

Po drugie: gdzie w NT jest nakaz świętowania szabatu, skoro nawet na I soborze jerozolimski (względnie pierwszym spokaniu CK) nie podjeto tego zagadnienia i nie zalecono by poganie go przestrzegali.

Trzeciego nie skomentuje gdyz uważam ,że ktokolwiek cokolwiek wylicza z PIsma Św i wychodzi mu data od 1800 w górę powinien niezwłocznie zgłosić sie do punktu pomocy psychiatrycznej tudzież do egzorcysty
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 10:24

Po pierwsze: Kłamstwem jest twierdzenie: Kościół fałszywy dokonuje zmiany przykazań.

Po drugie: gdzie w NT jest nakaz świętowania szabatu, skoro nawet na I soborze jerozolimski (względnie pierwszym spokaniu CK) nie podjeto tego zagadnienia i nie zalecono by poganie go przestrzegali.

Trzeciego nie skomentuje gdyz uważam ,że ktokolwiek cokolwiek wylicza z PIsma Św i wychodzi mu data od 1800 w górę powinien niezwłocznie zgłosić sie do punktu pomocy psychiatrycznej tudzież do egzorcysty



Jak mi się uda to do jutra pokarzę tobie materiał źródłowy do pierwszego.Cytaty powiedzą same za siebie.Po drugie sobór jerozolimski nie zajmował się tą kwestia bo szabat był oczywistym praktykowanym przez chrzescijan dniem(Dzieje 17:2;16:13).Proroctwo o połaczeniu sie pogan i Izraela wyraźnie mówi o powinności przestrzegania Sabatu(Izajasz. 56:6).Szabat będzie przestrzegany na nowej ziemi bo pan jest nadal panem sabatu(Iz. 66:23).Przykazania nas obowiazują wszystkie a nie tylko osiem czy dziewięć(Obj. 12:17).NIe dotyczy nas juz ceremonialność i nie dotyczy nas śmierć za nie przestrzeganie ich no chyba ze przy końcu gdy Pan przyjdzie .Ale jak wiemy to osobista decyzja czy ktoś kradnie ,zabija czy nie przestrzega sabatu.osobista decyzja i kazdy osobiscie wybiera jak Adam mógł wybrac między radą Boga a radą diabła.Wybór nalezy do Ciebie.To sa ważne zasady.Dzień Słońca(Sunday) czyli niedziela jest nieakceptowana przez Boga(Ez.8:16).Fałszywy kościół miał właśnie ingerować w przykazania(Dan. 7:25).Ponieważ chce znieważać Pana Sabatu(Mk.2:27,28).Pozatym jak czytałeś uważnie blooga to zostało tam to wszystko wyjaśnione.Opierajmy sie prosze na Biblii.Co do trzeciego nie wiem czy zrozumiałeś. Ale po krótce od roku wyjścia słowa(Dan. 9:25) tj. 457 pn.e mija 70 tyg. tj 490 proroczych lat a rok ten jest początkiem wyjaśniania poprzedniej wizji(mereh) i dotyczy całego zagadnienia wieczorów i poranków tj. 2300 dni(lat).Kiedy więc od 2300 odejmiesz 490 lat które mineły od roku 457 to zostaje tobie 1810 brakujacych.Dokładnie ujmując wygląda to tak


457 p.n.e.......................27 r n.e/..............1810..........................koniec 2300(1844 rok n.e.).

koniec 490 lat w 27 r n.e. brakujace 1810 z 2300

Chronologia ta jest prosta i wręcz banalna.Wyrażnie Daniel konczy swoje sprawozdanie w Dan. 9:27 odnosząc to do Dan.8:14.Zacytujmy z hebr. 9:27: "...i to zdecydowanie koniec wylewania spustoszenia".Właśnie wg.Dan 8:14 miało zakończyc się spustoszenie a światynia miała wrócić do swojego prawa(kadosz-oznacza oczyszczona).
To tak po krótce.Nie wiem po co psychiatra w związku z tą sprawą .Nie widze tu stanów psychotycznych proroka Daniela a zwykłą arytmetyke zupełnie rózniąca sie od wyimaginowanych dat Straznicy.Wszelkie twoje dalsze uwagi są mile widziane i eręcz wskazane.

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-28, godz. 13:59


#7 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-06-28, godz. 13:06

mija 70 tyg. tj 490 proroczych lat


to juz jest interpretacja dowolna a potem piszesz, ze chronologia jest banalna :)

poslugujac sie takimi interpretacjami ludzie na przestrzeni wiekow dochodzili do dat bliskich tym, w ktorych zyli i nic nigdy z tego nie bylo. Chronologia SJ jest rownie banalna, o ile przyjmie sie pewne zalozenia. Samo dodawanie trudne nie jest - te zalozenia sa wlasnie zrodlem bledow, moim zdaniem.

#8 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 13:53

to juz jest interpretacja dowolna a potem piszesz, ze chronologia jest banalna :)

poslugujac sie takimi interpretacjami ludzie na przestrzeni wiekow dochodzili do dat bliskich tym, w ktorych zyli i nic nigdy z tego nie bylo.

Nie wiem jak to ujałeś 'co by miało byc'.Tu nie ma mowy o końcu świata w nauce o światyni i jakiejś dacie końca , ale o wyborze ludu i powrocie do przykazań(Mal. 3:1-5,22,Bw; Dan. 8:14;9:27) i nauki o światyni i ma to uzasadnienie w fakcie historycznym(szczegóły moge zawsze podac).

Chronologia SJ jest rownie banalna, o ile przyjmie sie pewne zalozenia. Samo dodawanie trudne nie jest - te zalozenia sa wlasnie zrodlem bledow, moim zdaniem.

Założenia moga byc biblijne i historyczne albo wyimaginowane.takie załozenia metody kerygmatycznej robia świadkowie.Biora daty z kosmosu.Mozna jednak przyjąć inne założenia tj. Biblijne korespondujące z historią.


To nie jest dowolna interpretacja tylko historyczny fakt.Uczciwie przeanalizuj proroctwo Daniela -historycznie prosze jezli bys był tak uprzejmy.Pozatym nie jest to data konca czy czegos takiego ale poczatku Jon Kippur w światyni niebiańskiej.To czy zaakceptujesz to zalezy od ciebie.Swiatynia w niebie jest,Jezus w niebie jest,przykazania w arce w niebie są.Przeanalizuj prosz ksiege Malachiasza 3 rozdział.Pozatym co do banalności to liczenie jest banalne ale bynajmniej nie nauka o światyni ani arcykapłanie w niej wstawiającym sie za nami.Ta nauka uzmysławia ważnosć powrotu do przykazań Bozych i wiary w Jezusa(Obj, 12:17;Mal. 3:22).Mile widziane jednak beda przezemnie twoje dalsze pytania i watpliwości.Staram sie też byc wrazliwym na to co swoim zachowaniem zrobili kuglarze datami i zmieniacze proroctw biblijnych.


Niech Pan Jezus Chrystus bedzie z tobą.
Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-28, godz. 14:15


#9 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 14:20

Po pierwsze: Kłamstwem jest twierdzenie: Kościół fałszywy dokonuje zmiany przykazań.


Tak jak obiecałem podaje w wersji łagodnej odpowiedź na to wyżej przez ciebie podane twierdzenie.

Kościół katolicki

„Nakaz święcenia Sabatu przemienia Kościół na nakaz święcenia niedzieli”().
(Ks. Prof. Franciszek Spirago, Katolicki Katechizm ludowy z imprimatur papieskim, Katowice 1927, s.79)


Biblia

„Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie.”(Marka 7:8,Bw)
Ponadto rzekł im: Sabat jest ustanowiony. Tak więc Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu.(Marka 2.27,28,Bw)

Kościół katolicki

Pokrętne tłumaczenie: „2 Mojż. 20: 8-9.Trzecie przykazanie obejmuje zatem dwa przykazania, nakaz święcenia niedzieli i nakaz o pracy”(s.167)

Biblia

Co faktycznie zawiera 2 Mojż. 20:8?
„Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić.”(Wyjścia 20:8,Bw)
Kościół jednak zamienił na: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”(Mały katechizm , Opole 1980,s.104-z imprimatur papieskim).

Kościół katolicki
Kolejne przykazanie złamane to drugie: „Okazujemy cześć obrazom Świętych...modlimy się przed nimi”(s.136)

Biblia

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

Synod w Elwirze(306 n.e.) orzekł : „nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi”. Jednak sobór w Nicei(787)dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych.



Kościół Katolicki
To ciekawe. Papież Klemens VI mówi: „im większa jest liczba tych , którzy dochodzą do sprawiedliwości przez zyskane odpusty, tem bardziej rośnie zasób ich zasług”(Konst.Unigenitus Dei Filius, 23.I.1343.).


Biblia

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(Efezjan 2:8,Bw)



Kościół Katolicki

W ustępie, który stanowi część rzymskiego prawa kanonicznego „Corpus Juris Canonici”, Innocenty III stwierdza, że papież jest „na ziemi zastępcą nie człowieka, lecz Boga”. W glossie do tego ustępu wyjaśnia się, że jest to spowodowane tym, iż kapłan rzymski jest zastępcą Chrystusa, który „jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem”. Patrz „Decretales Domini Gregorii Papae IX; „Corpus Juris Canonici”, Lipsk 1881, wyd. II, Paryż 1612, t.II, „Decretales”.

Również tytuł “Pan Bóg Papież” pojawia się w glossie do „Extrawagantes” papieża Jana XXII. W wydaniu antwerpskim i paryskim z roku 1612 „Extravagantes” z roku 1584 pojawiają się słowa „Dominum Deum nostrum Papam”(Pana Boga naszego Papieża).

Biblia

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.(2 Możj. 2:.3).

#10 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 14:32

to juz jest interpretacja dowolna a potem piszesz, ze chronologia jest banalna :)

poslugujac sie takimi interpretacjami ludzie na przestrzeni wiekow dochodzili do dat bliskich tym, w ktorych zyli i nic nigdy z tego nie bylo. Chronologia SJ jest rownie banalna, o ile przyjmie sie pewne zalozenia. Samo dodawanie trudne nie jest - te zalozenia sa wlasnie zrodlem bledow, moim zdaniem.



Zwróciłem uwagę ze zainteresowała ciebie szczególnie sprawa 70 tygodni tj. 490 lat.Jezus dokłądnie po tych latach sie ukazał w I w n.e.Dokładnie jako Mesjasz w 27 r n.e.Miał ok 30 lat(Łuk. 3:23).Tylko na nim sie spełniły proroctwa w tym o 70 tyg, i tylko on jako król zydowski został ukrzyzowany.Więc proroctwo ściśle sie wiąże z zaleznościa 70 tyg. tj 490 dni proroczych.Dni prorocze dotyczące Izraela liczyło się dzień za rok(4 Moj. 14:33,34;Ez.4:5-6).Nie bez powodu oczekiwano w I w n.e. Mesjasza.I nie bez powodu jeden z przekładów Tanakh -The Holy Scriptures, wyd przez Zydowskie Toważystwo wyd. podano w przypisie do Dan. 9:24: "siedemdziesiąt tygodni lat".Nie bez powodu tez niektórym zydom zalezy jednak by nie liczyc tego i w związku z tym poczynili klatwe.Pisza w Talmudic Law,p.978,section 2,line28: "Niech kości rąk i kości palców zniszczeja i rozpadną się temu, który otwiera strony księgi Daniela aby odnaleźć czas okreslony w Daniela 9:24-29.I niech pamięc o nim zostanie starta z oblicza ziemi na zawsze".

Chakmach

#11 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-06-28, godz. 14:45

prawde mowiac nie jestem zaznajomiony z ta nauka, wiec jak masz ochote i chec to mozesz mi jakies opracowanie tematu przeslac na PM na przyklad.

nie zmieni to faktu, ze jak 70 tygodni interpretujesz jako 490 lat to jak dla mnie cos tutaj nie gra - skad taki wniosek i dlaczego akurat tak?

nie wazne co sie mialo stac w danym roku, szczegolnie jak tak naprawde nie wiesz czy to sie stalo (tutaj poprosze o fakty historyczne :) ). jest to tylko wiara w jakies wyliczenia.

edit:

widze, ze w miedzy czasie cos napisales, ok :) argumentacje zasady rok za dzien dajesz taka sama jak SJ. jak dla mnie to byly dwa konkretne przypadki i nie jest to jakas 'zlota' zasada, ze zawsze tak bedzie.

w przypadku proroctwa z Daniela 9 moge sie zgodzic, ze mowa jest o Jezusie. nie zmienia to jednak mojego nastawienia to tej zasady dzien za rok i jej uniwersalnego stosowania.

to, ze niektorym Zydom zalezy, zeby cos liczyc lub nie nie znaczy, ze to jest prawda. niektorzy tak na to nie patrza i dla nich nie ma to znaczenia - tak samo jak wsrod chrzescijan.

edit2:

zrobil sie troche OT, wiec jak co to mozesz pisac na PM bo nie ma co forum zasmiecac.

Użytkownik palo edytował ten post 2007-06-28, godz. 15:02


#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-28, godz. 15:28

Tak jak obiecałem podaje w wersji łagodnej odpowiedź na to wyżej przez ciebie podane twierdzenie.

Kościół katolicki

„Nakaz święcenia Sabatu przemienia Kościół na nakaz święcenia niedzieli”().
(Ks. Prof. Franciszek Spirago, Katolicki Katechizm ludowy z imprimatur papieskim, Katowice 1927, s.79)


Biblia

„Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie.”(Marka 7:8,Bw)
Ponadto rzekł im: Sabat jest ustanowiony. Tak więc Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu.(Marka 2.27,28,Bw)


Dz 20:7 br Pierwszego zaś dnia po szabacie, kiedy zebraliśmy się razem na wspólne łamanie chleba, Paweł, ponieważ już następnego dnia miał odjechać, przemawiał do nich. Jego wystąpienie przeciągnęło się aż do północy.


Kościół katolicki

Pokrętne tłumaczenie: „2 Mojż. 20: 8-9.Trzecie przykazanie obejmuje zatem dwa przykazania, nakaz święcenia niedzieli i nakaz o pracy”(s.167)

Biblia

Co faktycznie zawiera 2 Mojż. 20:8?
„Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić.”(Wyjścia 20:8,Bw)
Kościół jednak zamienił na: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”(Mały katechizm , Opole 1980,s.104-z imprimatur papieskim).

Chakman pokrętnie tłumaczy, że KK zmienił przykazania co okazuje sięnieprawdą kiedy przeczyta się Biblię w wydaniu katolickim i naukę w Katechiźmie Kościoła Ktolickiego - 2051, 2083 - 2557 :angry:

Kościół katolicki
Kolejne przykazanie złamane to drugie: „Okazujemy cześć obrazom Świętych...modlimy się przed nimi”(s.136)

Biblia

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

Synod w Elwirze(306 n.e.) orzekł : „nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi”. Jednak sobór w Nicei(787)dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych.

Kolejny raz Chakman pokrętnie tłumaczy fałszywie/po łebkach przedstawiając stanowisko KK - KKK 2132

Prosimy o przedstawienie wszystkiego co było na synodzie w Elwirze B)

Kościół Katolicki
To ciekawe. Papież Klemens VI mówi: „im większa jest liczba tych , którzy dochodzą do sprawiedliwości przez zyskane odpusty, tem bardziej rośnie zasób ich zasług”(Konst.Unigenitus Dei Filius, 23.I.1343.).


Biblia

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(Efezjan 2:8,Bw)


To ciekawe ale nigdy KK nie twierdził by bez łaski człowiek mógł zostać zbawiony. B)

Kościół Katolicki

W ustępie, który stanowi część rzymskiego prawa kanonicznego „Corpus Juris Canonici”, Innocenty III stwierdza, że papież jest „na ziemi zastępcą nie człowieka, lecz Boga”. W glossie do tego ustępu wyjaśnia się, że jest to spowodowane tym, iż kapłan rzymski jest zastępcą Chrystusa, który „jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem”. Patrz „Decretales Domini Gregorii Papae IX; „Corpus Juris Canonici”, Lipsk 1881, wyd. II, Paryż 1612, t.II, „Decretales”.

Również tytuł “Pan Bóg Papież” pojawia się w glossie do „Extrawagantes” papieża Jana XXII. W wydaniu antwerpskim i paryskim z roku 1612 „Extravagantes” z roku 1584 pojawiają się słowa „Dominum Deum nostrum Papam”(Pana Boga naszego Papieża).

Biblia

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.(2 Możj. 2:.3).

By nie być gołosłownym prosze o podanie pełnych dokumentów by wszyscy mogli sami przeczytać dokładnie co w nich się znajduje i czy nie jest wyrwane z kontekstu B)




I od kiedy KK twierdzi jakoby zastępując Chrystusa podczas eucharystii stawia się na równi z Bogiem? Czy kolega rozumie co to jest anamneza?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 15:30

prawde mowiac nie jestem zaznajomiony z ta nauka, wiec jak masz ochote i chec to mozesz mi jakies opracowanie tematu przeslac na PM na przyklad.

nie zmieni to faktu, ze jak 70 tygodni interpretujesz jako 490 lat to jak dla mnie cos tutaj nie gra - skad taki wniosek i dlaczego akurat tak?

nie wazne co sie mialo stac w danym roku, szczegolnie jak tak naprawde nie wiesz czy to sie stalo (tutaj poprosze o fakty historyczne :) ). jest to tylko wiara w jakies wyliczenia.

edit:

widze, ze w miedzy czasie cos napisales, ok :) argumentacje zasady rok za dzien dajesz taka sama jak SJ. jak dla mnie to byly dwa konkretne przypadki i nie jest to jakas 'zlota' zasada, ze zawsze tak bedzie.

w przypadku proroctwa z Daniela 9 moge sie zgodzic, ze mowa jest o Jezusie. nie zmienia to jednak mojego nastawienia to tej zasady dzien za rok i jej uniwersalnego stosowania.

to, ze niektorym Zydom zalezy, zeby cos liczyc lub nie nie znaczy, ze to jest prawda. niektorzy tak na to nie patrza i dla nich nie ma to znaczenia - tak samo jak wsrod chrzescijan.

edit2:

zrobil sie troche OT, wiec jak co to mozesz pisac na PM bo nie ma co forum zasmiecac.


Dobrze tylko prosze powiedz co to jest PM bo jestem tu nowy

#14 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 15:36

Dz 20:7 br Pierwszego zaś dnia po szabacie, kiedy zebraliśmy się razem na wspólne łamanie chleba, Paweł, ponieważ już następnego dnia miał odjechać, przemawiał do nich. Jego wystąpienie przeciągnęło się aż do północy.


Chakman pokrętnie tłumaczy, że KK zmienił przykazania co okazuje sięnieprawdą kiedy przeczyta się Biblię w wydaniu katolickim i naukę w Katechiźmie Kościoła Ktolickiego - 2051, 2083 - 2557 :angry:


Kolejny raz Chakman pokrętnie tłumaczy fałszywie/po łebkach przedstawiając stanowisko KK - KKK 2132

Prosimy o przedstawienie wszystkiego co było na synodzie w Elwirze B)



To ciekawe ale nigdy KK nie twierdził by bez łaski człowiek mógł zostać zbawiony. B)


By nie być gołosłownym prosze o podanie pełnych dokumentów by wszyscy mogli sami przeczytać dokładnie co w nich się znajduje i czy nie jest wyrwane z kontekstu B)


I od kiedy KK twierdzi jakoby zastępując Chrystusa podczas eucharystii stawia się na równi z Bogiem? Czy kolega rozumie co to jest anamneza?



Wiesz.Pieknie że podałeś wersety dotyczące pierwszego dnia tygodnia, ale nie powiedziano tam nic o jego świętowaniu.O sabacie zaś tak.Kolejna kwestia to nie ważne co mówi przekład katolicki, ale co mówią dostepne manuskrypty np. greckie NT i hebr. ST.Co do nauk w katechiznmach to tylko filozofia którą jasno i precyzyjnie dyskwalifikuje Biblia.No i coś na koniec, co może cię zainteresuje że chrześcijanie nie tylko sie spotykali na łamanie chleba w pierwszy dzień tygodnia ale(Dz.2:46-'codziennie'). Co do dokumentów to podałem źródło i kazdy moze sprawdzić.Niestety w tych źródłach jest tyle filozofii że same sobie na kolejnych stronach przeczą.Co do tego twojego wtracenia na temat przekładu katolickiego ze jak to ujałeś: "Chakman pokrętnie tłumaczy, że KK zmienił przykazania co okazuje sięnieprawdą kiedy przeczyta się Biblię w wydaniu katolickim" No to przedstawmy wiersz z przekładu katolickiego:
"Wj 20:8 BT "Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić." (katolicka Biblia Tysiąclecia).Nie wiem czy jest sens dalej rozmawiac.Jęsli masz jakies naprawdę sensowne Biblijne dowody że Pan Jezus jest Panem niedzieli a nie Sabatu to pokaz mi to w Biblii. Bo jak narazie czytam co innego i to bardzo w oko kole(Marka 2:27,28).I tu tez podaje wg. biblii tysiąclecia:"Mk 2:28 BT "Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu."
Kościól zmienił akcent na pierwszy dzień tygodnia przez co osłabił znnaczenie dnia siódmego tj. wjjesebi i stworzył z niego szósty.


Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-28, godz. 15:46


#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-28, godz. 15:55

Właśnie o to chodzi że nie ma dostępu do tych źródeł dla przeciętnego człowieka więc poprosimy o wklejenie przynajmniej rozdziałów. B) Przecież to nie problem skoro cytujesz kawałek to możesz i rozdział. Z góry dziękuję.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-28, godz. 17:20

Bracie Chakmach zaglądnąłem na Twój blog, jest Ok. Lecz nie bardzo mi pasuje twa interpretacja 10 przykazań, więc zajżyj i ustosunkuj się do odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania co do Dekalogu.

http://yarpen-zirgin.blog.onet.pl/

Twierdzę, zatem iż błędnie interpretujesz kwestję, jakoby KRzK zmienił jakieś przykazanie.

#17 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 09:46

Właśnie o to chodzi że nie ma dostępu do tych źródeł dla przeciętnego człowieka więc poprosimy o wklejenie przynajmniej rozdziałów. B) Przecież to nie problem skoro cytujesz kawałek to możesz i rozdział. Z góry dziękuję.



Nie mam możliwości wklejenia bo nie mam narazie mozliwości zeskanowania jak bede miał to z chęcią to zrobie.Co do dostepności jak sie postarasz do dostaniesz te materiały.Wystarcz odrobina chęci.Zreszta co do tego tematu wystarczy Biblia.podałem tak proste i oczywiste argumenty że aż w oczy kolą.Co do Sabatu to warto zajżeć ze będzie obchodzony aż do czasu końca(Mat 24:20).Nie dotyczył tylko roku 70 n.e.Nie zmieniło sie przykazanie o kłamaniu,nie zmieniło o zabijaniu i nie zmieniło sie tym samym o sabacie.Filozofia je zmienia.I z tej filozofii mamy półprawdy i metody zamglenia a z sabatu robi sie jakis inny dzień itd.

Chakmach

#18 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 09:56

Bracie Chakmach zaglądnąłem na Twój blog, jest Ok. Lecz nie bardzo mi pasuje twa interpretacja 10 przykazań, więc zajżyj i ustosunkuj się do odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania co do Dekalogu.

http://yarpen-zirgin.blog.onet.pl/

Twierdzę, zatem iż błędnie interpretujesz kwestję, jakoby KRzK zmienił jakieś przykazanie.


Ja czytam w Biblii że Pan Jezus jest Panem Sabatu a nie niedzieli to nie moja interpretacja tylko fragment ewangelii źródła prawdy(Marka 2:27,28).Nie chce bys na siłe teraz przyjmował ten pogląd który ja wyznaje.Jednak ja twierdzę że nie jest napisane ze Pan Jezus 'był', ale 'jest' Panem Sabatu.I wierze ze Pan Jezus się nie zmienia.Ponieważ sabat wywodzi się od siódmego dnia i takim pozostał.To tylko ludzie złozyli większy akcent na pierwszy dzień tygodnia i z sabatu zrobili dzień szósty.To dla mnie przykre. Dlatego nie wiem jak mozna o tym wogóle 'dyskutować'.Czy w biblii ktos uświęcił niedzielę?Nie.Apostoł Paweł obchodził Sabat(Dz. 17:2).Kościół Rzymsko-Katolicki uświecił niedzielę to jest wszem i wobec wiadome.Nawet są starania by wprowadzic prawo niedzielne.Jak będe miał więcej czasu po środzie mogę zasłać troche materiału w tym temacie.Fałszywy dzień ma za zadanie zamglić dzień Pana Sabatu, a Maria jak dobrze się oriętujesz ma stac się nie tylko pośredniczka którą już sie nią stała wg. encyklopedii katolickiej , ale ma się stac również współodkupicielką świata i już dziś przymgliła(kult Marii) obraz jedynego wstawiennictwa i pośrednictwa Chryustusa o którym czytamy w Tymoteusza.To wszystko po to by chwała Jezusa została zrzucona na ziemię i zdeptana.A jedyna pamiątką po Nim pozostaną nam medaliki.Inna sprawa to obrazki i setki figórek świetych, którzy jak ich poprosisz to ochronią cię.Bóg już nie wystarcza.To przykre i nie chce nawet na ten temat polemik tworzyć.To proste ze tak nie wyglądał kościół I w n.e i dziesięc przykazan tak interpretowane.Stosowny materiał niedługo zaślę.Jesli chcesz możemy go wspólnie przeanalizowac.Rozumiem ze jesteś przywiązany do tego w co wierzysz ,ale czy nie liczy się prawda?

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-29, godz. 10:21


#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 11:36

Nie mam możliwości wklejenia bo nie mam narazie mozliwości zeskanowania jak bede miał to z chęcią to zrobie.Co do dostepności jak sie postarasz do dostaniesz te materiały.Wystarcz odrobina chęci.Zreszta co do tego tematu wystarczy Biblia.podałem tak proste i oczywiste argumenty że aż w oczy kolą.Co do Sabatu to warto zajżeć ze będzie obchodzony aż do czasu końca(Mat 24:20).Nie dotyczył tylko roku 70 n.e.Nie zmieniło sie przykazanie o kłamaniu,nie zmieniło o zabijaniu i nie zmieniło sie tym samym o sabacie.Filozofia je zmienia.I z tej filozofii mamy półprawdy i metody zamglenia a z sabatu robi sie jakis inny dzień itd.

Chakmach

Kolego ja wiem co jest napisane w Biblii ale nie tylko podałeś Biblię tylko inne materiały i jeśli nie zauważyłeś własnie się o to pytam. Chyba że to zatrudne. A wyrywanych z kontekstu już tyle bajek widziałem więc dlatego chcę przeczytać owe dziełko.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-29, godz. 13:56

.Co do Sabatu to warto zajżeć ze będzie obchodzony aż do czasu końca(Mat 24:20).Nie dotyczył tylko roku 70 n.e.Nie zmieniło sie przykazanie o kłamaniu,nie zmieniło o zabijaniu i nie zmieniło sie tym samym o sabacie.Filozofia je zmienia.I z tej filozofii mamy półprawdy i metody zamglenia a z sabatu robi sie jakis inny dzień itd.


To ciekawe, piszecie iż jakoby to właśnie KRzK miał zmienić święcenie soboty na korzyść niedzieli, więc po raz enty wklejam przyklady z życia pierwszych chrześcijan na ten temat.

"Didache" (ok.90) 9:5 i 14:1
"Niech nikt nie je ani nie pije z waszej Eucharystii oprócz tych co zostali ochrzczeni (...) W dniu Pana gromadźcie się razem, by łamać chleb, składać dziękczynienie...".

Św.Ignacy (+107) "List do Kościoła w Magnezji" (9:1)
"Tak więc (...) nie zachowują już szabatu ale obchodzą Dzień Pański....". "List do Kościoła w Efezie" (20:2) "... gromadzicie się (...) łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności...".

Justyn Męczennik (ur.100) "Apologia" (I:67,3-5)
"W dniu zaś zwanym Dniem Słońca odbywa się zebranie w jednym miejscu wszystkich razem (...) gdy modlitwa się skończy, przynoszą chleb oraz wino i wodę, a przełożony zanosi modlitwy a także dziękczynienia (...) Wreszcie następuje rozdzielenie wszystkiego tego, co się stało Eucharystią, nieobecmym zaś rozsyła się przez diakonów".

Św.Hipolit (ur. przed 170) "Tradycja Apostolska"
: "W niedzielę biskup, jeśli może, sam rozdziela komunię (...) W inne dni należy jej udzielać według zaleceń biskupa". Por. Tertulian (ur.155) "O modlitwie" 19.

Poganin Pliniusz (ok.112) "List do Trajana":
"mieli zwyczaj w określonym dniu o świcie zbierać się i śpiewać na przemian pieśń ku czci Chrystusa jako Boga (...) zbierali się, aby spożyć wspólny i niewinny posiłek".

"Didache" ok.90r. (14:1-3)
"W dniu Pana w niedzielę gromadźcie się razem, by łamać chleb (...). Oto bowiem słowa Pana 'Na każdym miejscu i w każdym czasie składać mi będą ofiarę czystą' [Ml 1:11]".

Tak więc jak wyraźnie widać niedziela była od samego początku świętowana poprzez Eucharystię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych