Skocz do zawartości


Zdjęcie

Analiza nauk Straznicy -Słupsk 2007


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#21 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 14:49

Kolego ja wiem co jest napisane w Biblii ale nie tylko podałeś Biblię tylko inne materiały i jeśli nie zauważyłeś własnie się o to pytam. Chyba że to zatrudne. A wyrywanych z kontekstu już tyle bajek widziałem więc dlatego chcę przeczytać owe dziełko.


Rozumiem ze pytasz o Katechizm.Jedyne co moge zrobic to kserokopie i tobie zasłac.Jak masz jakąś skrytke pocztową to nie ma problemu.Owo dziełko o którym piszemy podaje w jednym momencie ze 10 przykazan obowiazuje.W innym ze jest zawarte w dwóch najwaznijszych a jeszcze w innym wynika z tego że 10 przykazan nadal obowiązuje ale według interpretacji kościoła jak to ujał w dosadnym wyrazie 'zmienił' to i owo .Jak chcesz mozesz podac jakiś adres poczty to ci to zasle pocztą.Jesli nie to poczekaj prosze trochę cierpliwie az to zeskanuję u znajomego.Chociaz szczerze mówiąc te informacje powinny byc w jakims katechiźmie w zakrystji u ciebie w mieście.Moze warto się przejść o ile masz czas do księdza.

Chakmach

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 14:58

Rozumiem ze pytasz o Katechizm.Jedyne co moge zrobic to kserokopie i tobie zasłac.Jak masz jakąś skrytke pocztową to nie ma problemu.Owo dziełko o którym piszemy podaje w jednym momencie ze 10 przykazan obowiazuje.W innym ze jest zawarte w dwóch najwaznijszych a jeszcze w innym wynika z tego że 10 przykazan nadal obowiązuje ale według interpretacji kościoła jak to ujał w dosadnym wyrazie 'zmienił' to i owo .Jak chcesz mozesz podac jakiś adres poczty to ci to zasle pocztą.Jesli nie to poczekaj prosze trochę cierpliwie az to zeskanuję u znajomego.Chociaz szczerze mówiąc te informacje powinny byc w jakims katechiźmie w zakrystji u ciebie w mieście.Moze warto się przejść o ile masz czas do księdza.

Chakmach


Wrzuć to na jakiś serwer - te skany które cytujesz np. fotosik.pl i wklej je tutaj. Jest to do zrobienia w ciągu kilkudziesięciu minut - licząc że tych stron może być np. z 10.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 15:00

Po pierwsze warto sobie zadac pytanie czy chcemy patrzec na temat proroków czy daru proroctwa z Obj. 19:10 przez pryzmat nie spełnionych proroctw towarzystwa Straznica, czy nie.Jesli skazimy swój umysł tym na początku no to rozmowa staje się bez sensu.

no tak o wiele lepiej jest skazis swe umysly naukami E. White..... tj . jak najbardziej spelnionymi proroctwo- plagiatami.
mam nadzieje ze forumowiczon jest wiadomo ze pani E.W nie byla wcale taka oryginalna co sprytna i bezczelnie splagiatowala pisma innych
[font=Tahoma]

#24 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 15:14

To ciekawe, piszecie iż jakoby to właśnie KRzK miał zmienić święcenie soboty na korzyść niedzieli, więc po raz enty wklejam przyklady z życia pierwszych chrześcijan na ten temat.

"Didache" (ok.90) 9:5 i 14:1
"Niech nikt nie je ani nie pije z waszej Eucharystii oprócz tych co zostali ochrzczeni (...) W dniu Pana gromadźcie się razem, by łamać chleb, składać dziękczynienie...".

Św.Ignacy (+107) "List do Kościoła w Magnezji" (9:1)
"Tak więc (...) nie zachowują już szabatu ale obchodzą Dzień Pański....". "List do Kościoła w Efezie" (20:2) "... gromadzicie się (...) łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności...".

Justyn Męczennik (ur.100) "Apologia" (I:67,3-5)
"W dniu zaś zwanym Dniem Słońca odbywa się zebranie w jednym miejscu wszystkich razem (...) gdy modlitwa się skończy, przynoszą chleb oraz wino i wodę, a przełożony zanosi modlitwy a także dziękczynienia (...) Wreszcie następuje rozdzielenie wszystkiego tego, co się stało Eucharystią, nieobecmym zaś rozsyła się przez diakonów".

Św.Hipolit (ur. przed 170) "Tradycja Apostolska"
: "W niedzielę biskup, jeśli może, sam rozdziela komunię (...) W inne dni należy jej udzielać według zaleceń biskupa". Por. Tertulian (ur.155) "O modlitwie" 19.

Poganin Pliniusz (ok.112) "List do Trajana":
"mieli zwyczaj w określonym dniu o świcie zbierać się i śpiewać na przemian pieśń ku czci Chrystusa jako Boga (...) zbierali się, aby spożyć wspólny i niewinny posiłek".

"Didache" ok.90r. (14:1-3)
"W dniu Pana w niedzielę gromadźcie się razem, by łamać chleb (...). Oto bowiem słowa Pana 'Na każdym miejscu i w każdym czasie składać mi będą ofiarę czystą' [Ml 1:11]".

Tak więc jak wyraźnie widać niedziela była od samego początku świętowana poprzez Eucharystię.



1.Ja mam małe pytanie.Mam Didache i nie zauważyłem by tam gdzie jest określenie 'Dzień Pana' wstawiono niedziele.Mozesz mi to wytłumaczyć?.A moze ktos to dopisuje w tłumaczeniu?To pytanie co do Didache 14:1-3 i 9:5 i 14:1

2.Argument który podałeś co do Pliniusza nie mówi nic ani o niedzieli ani o sobocie.

3.Hipolit i Justyn i Ignacy rozumiem to ponoc argument .Wiec troche więcej historii dodajmy jak powoli własnie rezygnowano z prawdziwego dnia Pańskiego.1.Czytamy, że odstępstwo miało wyjść z grona biskupów kościoła(Dzieje 20:28-31).2.Nadal mimo słów Justyna obchodzono sabat: biskup Atanazy(296-373) napisał: „W dzień Sabatu spotykamy się razem, nie dlatego, żebyśmy byli pod wpływem Judaizmu, gdyż nie zachowujemy fałszywych sabatów, lecz spotykamy sią, aby w sabat wielbić Jezusa, który jest panem sabatu(Atanazy Wielki,Homilia deSemente, 28:144.19).Dlaczego więc obchodzono gdzieniegdzie sabat a gdzie indziej niedzielę?2.Historyk kościoła Sokrates Scholastyk napisał w V w n.e.: „Mimo, że wszystkie kościoły na całym świecie mają nabożeństwo co tydzień w sabat, to chrześcijanie w Aleksandrii i Rzymie, na podstawie jakiejś starodawnej tradycji, zaprzestali tego”(Socrates Scholastyk,Historyof thr Church, księga 5:22).Wyraźnie widac ze Rzym powoli wśród biskupów szerzył odstepstwo.Powolutku ale skutecznie.Zaczeto coraz mocniej akcentowac niedzielęPierwsze kościelne ‘prawo’ niedzielne przeforsowała rzymska delegacja podczas synodu przywódców chrześcijańskich w Laodycei w 364 roku. W kanonie 29 tego prawa czytamy: „Chrześcijanie nie powinni judaizować i próżnować w sobotę, lecz pracować; natomiast dzień Pański powinni uhonorować i będąc chrześcijanami, jeśli to możliwe, nie pracować tego dnia. Jeżeli zaś będą judaizować, należy ich odsunąć od Chrystusa”(Charles J.Hefele, A History of the Councils of the Church,Edinburgh: T and T Clark, 1876, t.2, s.316).Papież Grzegorz I (590-604) nakazał represje wobec chrześcijan święcących sobotę, których wówczas było wielu. Znali go celtyccy chrześcijanie, zapewne od poczłtku II w n.e. gdy ewangelia dotarła do wysp Brytyjskich.Wiemy, że święcili sobotę w czasach wielkiego chrześcijańskiego misjonarza Kolumby w VI w n.e aż po podbój Wysp Brytyjskich przez Normandów w XI w n.e.(W.T.Scene,Adamnan’s Life of Columba,1874,s.96).Zapiski z soboru w Bergen wskazują, że sobota była święcona przez chrześcijan na niektórych terenach jeszcze w XV w n.e. Sabat święciło wielu waldensów i anabaptystów itd.Odstepstwo i tyle pan jezus jest panem Sabatu a nie niedzieli.

Chakmach





Wrzuć to na jakiś serwer - te skany które cytujesz np. fotosik.pl i wklej je tutaj. Jest to do zrobienia w ciągu kilkudziesięciu minut - licząc że tych stron może być np. z 10.



Postaram się zrobic to po środzie .Badź prosze cierpliwy.Nie mam skana w domu a mam teraz sporo pracy.Przepraszam cię.Ale jak tylko bede mógł to po środzie zasiąde do tego

Chakmach

Po pierwsze warto sobie zadac pytanie czy chcemy patrzec na temat proroków czy daru proroctwa z Obj. 19:10 przez pryzmat nie spełnionych proroctw towarzystwa Straznica, czy nie.Jesli skazimy swój umysł tym na początku no to rozmowa staje się bez sensu.

no tak o wiele lepiej jest skazis swe umysly naukami E. White..... tj . jak najbardziej spelnionymi proroctwo- plagiatami.
mam nadzieje ze forumowiczon jest wiadomo ze pani E.W nie byla wcale taka oryginalna co sprytna i bezczelnie splagiatowala pisma innych


Wiesz ...kiedy pisze o Obj. 19:10 to nie pisze o E.White.Dla mnie mozesz nie wierzyc w nią jako proroka.To nie ma znaczenia.Pozatym jesli juz piszesz o niej i rzekomych plagiatach to zapraszam na moja stronke bys sie zapoznał z tym tematem bliżej.Zaraz stronke wpisze...loading :).Strona na którą zapraszam choc nie jest skonczona to http://danycoma.bloog.pl Punkt 17 i 18 odpowiada na twoje zarzuty.

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-29, godz. 15:37


#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 15:19

Kol 2:16 BT "Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu."
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 15:37

I jeszcze jedna sprawa Chakman bo tak się rozwodzisz nad odstępcami itd... tylko że to właśne to grono odstępców określiło i zebrało Pisma którymi Ty dziś się posługujesz... czy to nie paradoks? :)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-29, godz. 15:37

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 15:44

I jeszcze jedna sprawa Chakman bo tak się rozwodzisz nad odstępcami itd... tylko że to właśne to grono odstępców określiło i zebrało Pisma którymi Ty dziś się posługujesz... czy to nie paradoks? :)

wlasnie Pawelku Sciezki Pana sa nieodgadnione
jak posluzyl sie Cyrusem do ukarania wrednego izralela tak posluzyl sie odstepczym chrzescijanstwem raz by jakos uporzadkowac sprawe pism a potem nie dopuscil by to odstepcze chrzescijanstwo nie zniszczylo tych pism ani niezatrzymalo je tylko dla siebie ale by prosty lud mogl je czytac poslugiwal sie zapalencami tlumaczani roznych wyznan by dali ludowi pismo w ich narodowych jezykach. zastanawijace jest ze wiekszosc tych przekladow byla zakazana a za posuiadanie ich odpisow w wielu przypadkach ich posiadacze przyplacili zyciem.... tak, tak sciezki Pana sa nieodgadnione!!!!
[font=Tahoma]

#28 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 15:48

Kol 2:16 BT "Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu."


Czytaj prosze uważnie ten fragment.Wyrażenie 'nie sądźcie ' jest bardzo wymowne ponieważ za złamanie sabatu groziła smierć podobnie za códzołóstwo groziła śmierć.Pan Jezus zniósł nie zakon sam w sobie ale zakon śmierci.Dlatego czytamy ze uratował ta kobiete z Jana 8:3,11 .Jak zauwazysz w tekście .Jezus powiedział by juz nie grzeszyła.Dekalog dzisiejszy sie różni tym ze Pan zniósł smierc za nie przestrzeganie go ale pragnie by go jednak przestrzegano bo wiara bez uczynków pamiętajmy jest martwa jak uczy Jakub.Wolna wola człowieka jest szanowana przez pana ale zasady moralne obowiazuja nadal.z drugiej zas strony fragment który podałeś łaczy się z kwestia odejścia od ceremonialnych sabatów i pokarmów patrz Ezechiela 45:17,Bw).Wez prosze pod uwage Kolosan 3:16 i 17 gdzie mowa jest o cieniach którymi były te sabaty i pokarmy.


Niech Pan ci błogosławi
Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-29, godz. 15:49


#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 15:55

Więc czemu Ty sądzisz teraz innych? Kol 2:16 wyraźnie mówi to co mówi. Natomiast bez innych wersetów, które naciągasz własnie do Kol 2:16 nie jesteś w stanie wybronić tego co tu wystosowałeś. Widze co w tych wersetach jest i jak czytam mam zupełnie inne wnioski niż te które sugerujesz. Natomiast od pierwszego postu w tym temacie wydajesz osądy.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 16:05

Więc czemu Ty sądzisz teraz innych? Kol 2:16 wyraźnie mówi to co mówi. Natomiast bez innych wersetów, które naciągasz własnie do Kol 2:16 nie jesteś w stanie wybronić tego co tu wystosowałeś. Widze co w tych wersetach jest i jak czytam mam zupełnie inne wnioski niż te które sugerujesz. Natomiast od pierwszego postu w tym temacie wydajesz osądy.


A kto powiedział ze jakogokolwiek sądze.Ucze tego co ma kosciół uczyc.Przestrzegania przykazań.Sędzią w tym względzie Pan.Jeżeli przestrzegasz ich na miare swoich mozliwości to nic ci nie grozi.Łaska Pana przykryje niedoskonałosći.On wypełni to w czym ty nie domagasz(Mat 5:17).Ale jesli będziesz códzołozył,kradł , zabijał, nie obchodził sabatu to juz przychodząca Szehina nie odnajdzie w tobie osoby która trwa w przykazaniach Bozych(Obj. 12:17).To jest sprawa między toba a Bogiem.Miłość jest wazna ale nie niweluje ona zasad.Pan chce dla ciebie dobrze.Pamietaj o tym.Tylko dzieci kapryszą jak rodzice okazują nie tylko miłośc ale mówia o zasadach.Pamiętaj ze sąd tymczasowy czy dla upamietania który ma cie obudzić nie jest sądem którym śądzic będzie Pan.To czy przestaniesz códzołozyc ,mordowac lub nie przestrzegac sabatu zalezy od Ciebie.

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-06-29, godz. 16:07


#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 16:32

Chakman i wzajemnie czyli:

To jest sprawa między Tobą, a Bogiem. Miłość jest najważniejsza. Pan chce dla ciebie dobrze. Pamietaj o tym. Tylko dzieci kapryszą kiedy rodzice wskazują im Drogę Prawde i Życie. Pamiętaj że sąd tymczasowy czy dla upamietania który ma Cie obudzić nie jest sądem którym śądzic będzie Pan. To czy przestaniesz grzeszyć lub sądzić za nieprzestrzeganie szabatu zalezy od Ciebie.

Au revoire B)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-29, godz. 16:32

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-29, godz. 22:11

Pan (...) pragnie by go [Dekalogu] jednak przestrzegano

Zamów "Szabat Szalom"
Dołączona grafika

#33 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-07-05, godz. 15:49

Zamów "Szabat Szalom"


Zamówię choć przyznam że juz miałem doczynienia z mesjanistycznymi żydami.Uczęszczałem na ich spotkania i czytałem przekład NT Sterna jak i inne dość ciekawe wywody.W końcu wybawienie jest z żydów jak powiedział nasz Pan -Mesjasz.

Dziekuje za link i pozdrawiam :)
Szalom :P

Chakmach

#34 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-05, godz. 16:33

czytałem przekład NT Sterna

Proszę o bliższe informacje dot. tego wydania, gdyż może to okazać się pomocne przy analizie nauk Strażnicy ;) P.S. Kto u Was zajmuje się rozpowszechnianiem książki pt. Dlaczego moja mama nie została ŚJ? Pytam, bo Głos Nadziei, gdzie została wydana, nie odpowiada na moje pytania.
Dołączona grafika

#35 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-07-16, godz. 11:07

Proszę o bliższe informacje dot. tego wydania, gdyż może to okazać się pomocne przy analizie nauk Strażnicy ;) P.S. Kto u Was zajmuje się rozpowszechnianiem książki pt. Dlaczego moja mama nie została ŚJ? Pytam, bo Głos Nadziei, gdzie została wydana, nie odpowiada na moje pytania.



Jesli chodzi o przekład Sterna to bardzo bym z nim uważał do analizy czegokolwiek.Z nim jest związna cała historia.Ma wiele swoich zalet ale i jest przesiąknięty róznymi dociekaniami ,troche natury autora książek Turkanika rozpowszechnionej wśród wolnych chrześcijan i kościoła zielonoświątkowego.Z drugiej strony NT Sterna ma duzo hebraizmów i jest faktycznie skierowany raczej do żydów jak sam autor pisał w swojej 'biografii'.Najlepiej samemu kupic ten przekłąd i zapoznac się z tamtejszymi przypisami.Samego przekłądu nie do końca bym uzywał do analizowania nauk Strażnicy .To oczywiście moje zdanie.Byc moze ty znajdziesz coś tam uzytecznego.Pozatym kiedy byłem u Mesjanistycznych zydów to korzystają tam z niego(tego przekłądu Sterna), ale i z zydowskich przekłądów Tory z przypisami nafaszerowanymi Talmudem(ostatnio dostepne w Empiku), który bez zbędnych farmazonów dodaje wiele w treść Tory w kórej w manuskryptach hebrajskich owa treść nie wystepuje w ST.Podobnie Stern jest troche innego nastawienia w swoim przekłądzie niz autor książki Powrót do Korzeni traktujacy o mesjanistycznych zydach i to jest ciekawym przy badaniu ewoluowania zboru Mesjanistycznych zydów.Jak będziesz miał konkretne pytania to będzie mi łatwiej się ustosunkowac.rozmawiałem trochę z ich pastorem -rabinem.


Co do drugiej kwestii-Niedługo będziemy prowadzić ewangelizację w Wałbrzychu od 8-22 sierpnia 2007.I jeśli nie ja to ktoś inny moze osobiście dać tobie ksiązkę o której piszesz(Dlaczego moja mama nie została ŚJ).Nie długo ma ona być wznowiona ale nie wiem kiedy.Mają byc dodruki i uaktualnienia.Z drugiej strony pomyslałem sobie ze moge przesłąć tobie książke o której piszesz.Jak nie całą w oryg. oprawie to chociaż całe ksero.Jak chcesz możesz napisac do mnie na maila [email protected] i podać adres pod który mam wysłac ją.

Z pozdrowieniami chrześcijańskimi
Chakmach :)

#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-17, godz. 03:04

Ma wiele swoich zalet ale i jest przesiąknięty róznymi dociekaniami ,troche natury autora książek Turkanika rozpowszechnionej wśród wolnych chrześcijan i kościoła zielonoświątkowego.

Odbieram to jako negatywny stosunek, do jego opracowań. Cóż mniej poprawnego od adwentystycznej teologii publikuje w/w?


Jesli chodzi o przekład Sterna to bardzo bym z nim uważał do analizy czegokolwiek.

Jak brzmi pełna nazwa tego przekładu? Odnośnie przestrogi powiem tyle, że mam w domu PNŚ, a boskość Jezusa uznaję ;)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-17, godz. 03:06

Dołączona grafika

#37 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-17, godz. 23:19

Co do drugiej kwestii-Niedługo będziemy prowadzić ewangelizację w Wałbrzychu od 8-22 sierpnia 2007.

Poproszę o bliższe informacje na ten temat, bo jak zwykle od miejscowych dowiem się, na ostatnią chwilę...
Dołączona grafika

#38 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 16:33

Odbieram to jako negatywny stosunek, do jego opracowań. Cóż mniej poprawnego od adwentystycznej teologii publikuje w/w?
Jak brzmi pełna nazwa tego przekładu? Odnośnie przestrogi powiem tyle, że mam w domu PNŚ, a boskość Jezusa uznaję ;)



Jesli chodzi o Turkanika to nie tyle liczy sie negatywny stosunek co zgodność jego opracowań z historią w pełni.Jego opracowanie w kwestii Daniela i Objawienia z którymi sie zapoznałem jest interesujące,ale uwazny czytelnik w połowie zobaczy ze po świetnym początku argumenty nie zgadzaja się z całym Biblijnym przekazem np. księgi Daniela.Niedługo ukaże się kolejny bloog więc bedzie można mówić o konkretach.Przykłądowo 2300 wieczorów i poranków rozumuje na zasadzie wieczoru i poranku i wychodzi mu z tego pół dnia.W związku z czym 2300 wieczorów i poranków z Dan. 8:14 liczy jako 1150 dni i stara się to przpasowac Antiochowi Epifanesowi a sam Dan. 9:27 odstępczej sile a nie Chrystusowi.Przecież to 'Chrystus' zniósł 'ofiary krwawe'stając się dla nas jedynym barankiem i ofiarą.Autor ów odnosząc się do owych wieczorów i poranków zapomina ze ujęta tam w kontekście ofiara wieczorna o poranna (Dan. 8:14)miała wydźwięk pełnego dnia bo była ustawiczna.W ten sposób 2300 to 2300 proroczych dni a nie 1260 czy 1150.Dodatkowo wieczór i poranek widzimy w Rodz. 1:13.Ma to wydźwięk pełnego dnia.Wywody Turkanika nie stety maja bardzo niebezpieczne działanie kiedy mówi że Dan. 9:27 jest paratezą i jest 'oderwany' w czasie od wierszy Dan. 9:24-16.To bardzo złe działanie, ale o tym kiedy indziej.

Co do opracowan Sterna tj. przypisów w Komentarz do Nowego Testamentu Sterna lub pierwsze wydanie o nazwie po prostu Nowy Testament wg. Sterna wydany pierwszy raz 'żydom' to częśc w owym komentarzu przypisów jak zauważysz jest bardzo interesująca.Dla ciekawoski dodam że używa on w swoim przekłądzie słowa 'pal' a nie krzyż ale jak tłumaczy tylko ze względu na to ze żydom się źle kojarzy on(krzyż) przez przesladowania Hitlerowców..Z dodatków 'Turkanika to identyfikowanie dwóch świadków ' pośrednio z literalnymi osobami z Obj. krzy przyjda i wyleci z nich ogień.Jednakze przekłąd mimo swoich wad jest stonowany i wierzę ze ci się spodoba (warto go mieć zwłąszcza jak chcesz dotrzeć z ewangelią do zydów.Dodatki sa tam swietne np. wykaz setek odniesień miedzy ST a NT.

Co do przekłądu Nowego Swiata to mam mieszane uczucia.Pierwsze moje podejście to takie ze przekłąd ten jak i inne ich publikacje czymś emanuje.Czasem dobrem, ale pamiętam ze i Diabeł przybiera postac anioła światłości.Bóg chyba dał mi dar rozpoznawania duchów bo czuje je na kazdym kroku.Inny duch emanuje z księgi Mormona która mam i ich brzoszurek i publikacji.Inny jeszcze duch emanuje z Koranu który także czytałem i na dłuższa mete duch ten wciąga.To samo jest z Bhagawad Gita (to cos takiego jakby NT hinduistyczny).On tez tchnie swoim duchem.To samo czuje jak wchodze do poszczególnych kościołów.U świadków czuje zjawisko wyszorowanego mydła(cos jak pranie muzgu).Wybacz za okreslenie ale tak czuje.U adwentystów czuje palące sie kadzidło.W kościele katolickim bierze mnie na wymioty.Itd.Wracając zaś do przekłądu jako przekłądu to PNS jak i inne ma dużo błędów.Bw.BT itd.także maja je i beda miały bo sa przekąłdami albo parafrazą albo przekłądem uzytkowym albo przekłądem filologicznym a nie interlinearnym.I w interlinearnym grec-pol. znajdziemy troszke błędów.To są problemy tłumaczeń i nie są groźne dopuki ktoś na ich podstawie nie tworzy doktryny i niezmienia specyficznych fragmentów Biblii .Np. 'piekło' słowo greckie 'kolaoe' nie występuje tam.A Obj. 20:10 kiedy mówi o 'męczeniu' na wieki wieków.To wyraz ten pierwotnie znaczy 'basanisontai'(trzeć o kamień prbierczy inaczej badać).Jak spojżymy do PWN co to jest kamień probierczy to dowiemy się ze moze on być w każdej sprawie sądowej takim wykrywaczem czegos nie właściwego dobrego lub złego.Tych co wrzucono będą kamieniem i podwaliną badania takich zachowań jak ich w przyszłosci (być moze dlatego mamy wiersz Iz.65:20,Bw.Przekłąd Nowego świata takze co do zmian wprowadza takze np. do Hebr.11:16 zwrot 'mające związek z niebem'.W grece zaś nie ma słów 'mające związek'.To ma zmylić czytelnika.I odpowiednio go indoktrynizować.Np. kolejny fragment to Jana 5:23 gdzie Strong oddaje tłumaczenie na 'Aby wszyscy czcili(timosi) syna' a swiadkowie korzystaja co dziwne ze słowa 'szacunek' w tym miejscu co 'cześć'.Dobór słów w psychologii jest bardzo ważny ponieważ odzwierciedla nasze pobudki i zapatrywania. Dalej co do zmian Hebrajczków 1:8 podają świadkowie 'Tron twój Bóg' choć greka np. słownik Kamburelli grec-pol i pol-grec oddaje przedewszyskim 'Tron twój o Boże!'.Najciekawsze jest ze to samo 'ho Theos' w Hebr. 1:8 które nie oddali 'o Boże' ale 'Bóg' w Hebr.10:7 w PNS oddali prawidłowo jak słownik Kamburelli jako 'Boże'.itd.Niedługo opracujemy kolejne zmiany świadków co do zmiany wyrazów i zwrotów 'w proroctwach', które zmienione maja ważne konsekwencje doktrynalne.Nazwał bym to fałszowaniem słowa z premedytacją.


Niech Bóg ci błogosławi w badaniach(Dz. 17:11)
Wszelkie twoje stosowne uwagi są mile widziane
Chakmach

Poproszę o bliższe informacje na ten temat, bo jak zwykle od miejscowych dowiem się, na ostatnią chwilę...


Dziś pisze do znajomego w tej sprawie , więc za kilka dni dam znać :)

Pozdrawiam

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-07-20, godz. 16:41


#39 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-26, godz. 14:50

U świadków czuje zjawisko wyszorowanego mydła(cos jak pranie muzgu).Wybacz za okreslenie ale tak czuje.

O co chodzi z tym "wybaczeniem"?
Dołączona grafika

#40 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-07-27, godz. 13:08

O co chodzi z tym "wybaczeniem"?


No o to że niechętnie chce mi się z upływem czasu mówić negatywnie o zjawiskach organizacji.Dla mnie to co na świecie się w ogóle dzieje te walki to wszysko 'to dziwne'.Dyskutuje wiele ale szczerze mówiąc gdyby nie poczucie chumoru i stosowny dystans do tego to bym się zachlastał.Bloogi przygotowuje by móc coś pokazac ze ktoś kłamie ale generalnie rozmawiam z ludźmi o zbawieniu i o tym jak budowac relacje i z jakimi trudnosciami w nich się spotkamy .Takze w zborze.To tyle

Życzę tobie i wszystkim miłego sabatowego odpoczynku z Panem
Niech woń kadzidła naszych modlitw dociera jako przyjemna :).


Chakmach.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-07-27, godz. 13:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych