Skocz do zawartości


Zdjęcie

Analiza nauk Straznicy -Słupsk 2007


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 10:45

Moim zdaniem wyżej zaprezentowane twierdzenie o badaniu ducha to wygodnicki sofizmat i usprawiedliwienie dla zbyt małej otwartości własnego serca i umysłu. Jak Chakmach z kimś się nie zgadza to mówi "mój rozmówca reprezentuje diabła" i już ma "problem z głowy". IMHO to zbyt proste i zbyt śmieszne aby mogło być prawdziwe.



Z tego co przeczytałem to przeniosłeś się do koscioła katolickiego.Jeśli sie nie myle to zapraszam na http://katolic.bloog.pl

Chakmach

#62 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-17, godz. 10:51

Jeśli sie nie myle to zapraszam na http://katolic.bloog.pl

A ja się mylę i zapraszam na http://www.dekalog.p...wer/witryny.htm Najpierw zrób/cie porządek z "belkami" we własnych szeregach a później zajmijcie sie "źbłami" innych.
P.S. Oficjalne stanowiska Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego: Jak Adwentyści postrzegają Katolików?
Dołączona grafika

#63 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-08-17, godz. 18:49

Z tego co przeczytałem to przeniosłeś się do koscioła katolickiego.Jeśli sie nie myle to zapraszam na http://katolic.bloog.pl

Chakmach


Autor na tej stronie nie zna nauki katolickiej. Często krytykuje coś, czego nie ma w doktrynie. Tak się zastanawiam, jaki ma swój cel aby innych wprowadzać w błąd.

#64 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-20, godz. 14:02

A ja się mylę i zapraszam na http://www.dekalog.p...wer/witryny.htm Najpierw zrób/cie porządek z "belkami" we własnych szeregach a później zajmijcie sie "źbłami" innych. P.S. Oficjalne stanowiska Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego: Jak Adwentyści postrzegają Katolików?

Nie wiem co dokłądnie chciałbyś mi przekazać.Ja z toba sie czyms dzielę jako osoba prywatna anie cały kosciół.Jak już wcześniej pisąłem w szeregach adwentystów jest wiele osób które nie podzielają stanowiska wielu osób na stanowiskach w adwentyźmie,które przejawiają nie biblijne zachowanie.Wiadomo każdemu może się zdarzyc,ale warto rozmawiać.Ja wychodze z tego założenia.Dlatego prosze ciebie powiedz mi o co dokłądnie chodzi i na co dokłądnie twoim zdaniem powinienem zwrócić uwagę.PozdrawiamChakmach

Autor na tej stronie nie zna nauki katolickiej. Często krytykuje coś, czego nie ma w doktrynie. Tak się zastanawiam, jaki ma swój cel aby innych wprowadzać w błąd.

Podaj więc przykłąd czego rzekomo autor nie rozumie.Jeżeli podasz fakt to się ustosunkuje. Jestem otwarty na rozmwę więc prosze podaj dokłądnie o co chodzi.Sprecyzuj prosze.Chakmach

#65 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-20, godz. 16:02

Ja z toba sie czyms dzielę jako osoba prywatna anie cały kosciół.

W takim razie nie odbieraj katolikom prawa do tego samego.
Dołączona grafika

#66 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-22, godz. 10:51

W takim razie nie odbieraj katolikom prawa do tego samego.



Co masz na mysli.Ja kiedy pisze o naukach koscioła to piszę o tym odgórnym systemie i fałszywych naukach niezgodnych z Pismem.Prosty przykład gdyby tradycja była dobra i niedziela w porżądku to po co proroctwo Izajasza 66:21-24 o sabacie.Nie został zniesiony. Tradycja nie moze podważać prawdy Biblii.Nie zabierajmy więc Adelfos(bracie)Bogu prawdy którą chce przekazać ludziom i nie wciskajmy diabelskiej filozofii.Nadal nie napisałes dokąłdnie o co tobie chodzi pozatym nie odpowiedziałes na moje pytanie. Mam nadzieję żę szczerze odpowiesz.Bóg często mówił ze Izrael miał twarde karki, kamieniste serce a ja dodam i beton w uszach który tłumił prawde.Nie zalezy Tobie Adelfos na prawdzie?

Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-08-22, godz. 10:52


#67 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-23, godz. 19:00

Co masz na mysli.

„Niech zbyt wielu spośród was, bracia moi, nie usiłuje być nauczycielami. Wiecie przecież, że my, nauczający, będziemy sądzeni o wiele surowiej niż inni.” (Jakuba 3:1)
Dołączona grafika

#68 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-28, godz. 10:35

„Niech zbyt wielu spośród was, bracia moi, nie usiłuje być nauczycielami. Wiecie przecież, że my, nauczający, będziemy sądzeni o wiele surowiej niż inni.” (Jakuba 3:1)


Piekny wiersz podałeś.Nauczyciel będzie sądzony z tego czego naucza.Prawdy czy kłamstwa.Czy to jednak oznacza ze nikt nie ma nauczać Biblii?Oczywiscie ze nie.Kłamstwo Adelfosie jest kłamstwem i trzeba o nim mówic przy nauczaniu.Biblia pokazuje w przerózny sposób jak prawdy nauczano.Bóg jednak często musiał wydac wyrok na tych którzy nie chcieli jej słuchac.Wyczerpał wszelkie argumenty.Niekórzy wybrali kłamstwo a więc ojca kłmstwa.A ten ojciec nie da zycia wiecznego.Bóg więc nie ma powinności dalej podtrzymywac zycia takich osób.Same rezugnują z prawdy i zycia.To ich wybór.Wiele kosciołów zabrało klucze królestwa.Sami nie wchodza i innym nie dają wejść.

Pozdrawiam
Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-08-28, godz. 10:39


#69 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-08-28, godz. 10:47

a ja dodam i beton w uszach który tłumił prawde.

Beton to nie najlepszy materiał do izolacji akustycznej ... <_<

i daj znać jak już wydasz swoją wersje pisma z twoimi dodatkami :D :P
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#70 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-28, godz. 16:25

Piekny wiersz podałeś.Nauczyciel będzie sądzony z tego czego naucza.

Akurat nie o tym jest mowa. Ostrzeżenie jest ogólnie dla nauczających innych i nie dotyczy kwestii tego czego się naucza. "Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli ktoś nie grzeszy mową, to jest mężem doskonałym i będzie mógł zapanować nad całym swoim ciałem." (Jk 3,2)

Wiele kosciołów zabrało klucze królestwa.

Bigoteria w swojej klasycznej formie, której mam na codzień pod dostatkiem. Masz lusterko w domu? A tak w ogóle to miała być analiza nauk Towarzystwa Strażnica...

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-08-28, godz. 16:26

Dołączona grafika

#71 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-30, godz. 11:58

Akurat nie o tym jest mowa. Ostrzeżenie jest ogólnie dla nauczających innych i nie dotyczy kwestii tego czego się naucza. "Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli ktoś nie grzeszy mową, to jest mężem doskonałym i będzie mógł zapanować nad całym swoim ciałem." (Jk 3,2)

Bigoteria w swojej klasycznej formie, której mam na codzień pod dostatkiem. Masz lusterko w domu? A tak w ogóle to miała być analiza nauk Towarzystwa Strażnica...



No cóż nauka to nauka.Albo kłąmiesz albo mówisz prawde.Jak uczysz historii to nie można kłamać prawda?.Taki historyk byłby zwolniony.Potykanie się jest rzeczą normalną ale czym innym jest świadome kłamanie i wprowadzanie innych w błąd. Co do nauk straznicy to cały czas uaktualniana jest strona http://prawdacom.bloog.pl Co do wymiany kilku zdan która nam się zdarzyła pozatym ogólnie nie widze najmniejszego problemu.

Pozdrawiam ciepło:)
Chakmach

#72 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-30, godz. 20:35

Co do nauk straznicy to cały czas uaktualniana jest strona http://prawdacom.bloog.pl

Z iloma ŚJ podzieliłeś się tymi spostrzeżeniami?
Dołączona grafika

#73 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-09-05, godz. 13:20

Z iloma ŚJ podzieliłeś się tymi spostrzeżeniami?



Ciężko mi policzyc. Cały czas rozmawiam ze świadkami i omawiam z nimi te kwestie.

Pozdrawiam ciepło w Panu :)

#74 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-05, godz. 15:19

Ciężko mi policzyc. Cały czas rozmawiam ze świadkami i omawiam z nimi te kwestie.

Dlaczego zatem nie dopuszczasz możliwości, że adwentyzm także może być dokrynalnie podejrzany?
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych