Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kult Jezusa Chrystusa


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 18:17

W Biblii jest opisany kult, jaki w niebiosach oddają Jezusowi Chrystusowi stworzenia niebiańskie.

A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych. (Objawienie 5:8)

O Kościele na ziemi czytamy, że wzywał imienia Pana Jezusa

do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego /Pana/ (1 Kor 1:2)

Ponieważ powszechni wiadomo, jak wygląda kult Jezusa Chrystusa w Kościołach trynitarnych, mam pytanie do antytrynitarzy: jak wygląda kult Chrystusa w waszych społecznościach?

#2 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-07-01, godz. 07:05

Nie widzę odpowiedzi-czy unitarianie i antytrynitarianie są zbyt zajęci, czy też nie ma ich tu wcale? Czy boją się podjąć ten temat? A może nie oddają czci Panu Jezusowi :unsure:

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-01, godz. 08:26

Nie widzę odpowiedzi

Przecież ich stanowiska są przedstawione na prowadzonych przez nich serwisach internetowych...


A może nie oddają czci Panu Jezusowi

Ci anty- owszem, nie czynią tego.


Czy boją się podjąć ten temat?

Wydali drukiem więcej opracowań o Trójcy niż Towarzystwo Strażnica w całej swojej poligraficznej karierze!

są zbyt zajęci, czy też nie ma ich tu wcale?

A czy zobowiązywali się do czegokolwiek?
Dołączona grafika

#4 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-07-01, godz. 16:32

tak dużo jest broszur o oddawaniu czci? jakoś nie zauważyłem. to forum pachnie arogancją, pychą i znudzeniem-no, bo przecież niektórzy są tak uczeni, że nawet rozmowy nie podejmą z ciemnym motłochem, który nie zna zakonu i jest przeklęty nie?

#5 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-01, godz. 21:49

to forum pachnie arogancją, pychą i znudzeniem

Nie widzę odpowiedzi-czy unitarianie i antytrynitarianie są zbyt zajęci, czy też nie ma ich tu wcale? Czy boją się podjąć ten temat? A może nie oddają czci Panu Jezusowi


tak dużo jest broszur o oddawaniu czci? jakoś nie zauważyłem.

-stronki to ja sam sobie moge przeczytać


Dołączona grafika

#6 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2007-07-19, godz. 16:26

Arche spokojnie bracie nie ma co sie tak oburzać. :D
wiecej optymizmu. Rzeczywiscie status Chrystusa w róznych kosciołach jest powszechnie znany. Choc jest ich tyle pewnie co tych wyznań dlatego trudno jest udzielic spójnej odpowiedzi. Jesli masz jakies zarzutu do konkretnej opcji to przedstaw prosze
Pozdrawiam

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-19, godz. 20:44

Rzeczywiscie status Chrystusa w róznych kosciołach jest powszechnie znany. Choc jest ich tyle pewnie co tych wyznań dlatego trudno jest udzielic spójnej odpowiedzi.

Możesz przedstawi różnice?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 16:31

A o jakie wyznania czy sekty drogiemu koledze konkretnie chodzi??? Bo chyba nie o wszystkie istniejące?

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-20, godz. 18:46

Wystarczy porównanie 20 największych w europie opierających się na Biblii czy to protestanckiej czy katolickiej czy prawosławnej (wyróżnienie określa liczbe ksiąg natchnionych)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2007-07-23, godz. 11:17

Drogi Pawle R doprawdy nie wiem czy zartujesz czy tez poważnie oczekujesz referatu porównawczego dotyczącego (dwudziestu!!!) wyznań pomijając już czas który trzeba by na to poswiecić nie wiem czemu miałoby to służyć. Jesli rzeczywiscie jestes tym tematem tak bardzo zainteresowany odsyłam Cie do opracowań teologicznych tych wyznań których doktryna Cie szczególnie interesuje

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-23, godz. 11:34

Robercie tak naprawde wystarczyłyby mi dwa największe koscioly/sekty dla porownania :) Jak rozumiem wyraziłeś poprostu to co Ci się wydaje, ok. Myślałem, że może czegoś się dowiem co faktycznie wiesz bo byłaby to dla mnie informacja nader zaskakująca.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2007-07-24, godz. 14:48

Pawle
Warunkiem wpisania do ŚRK jako wyznania chrzescijańskiego jest uznanie Trójcy dlatego jesli mówimy o kosciołach to ich wiara jakkolwiek posiadająca pewne róznice to jednak uznaje Trójce jako swojego Boga. Róznice jak zapewne wiesz dotyczą głównie Osoby Ducha Sw (kwestia filioqe) i jego pochodzenia niż Chrystusa. Co do najrózniejszych sekt natomiast to naprawde szkoda czasu. Bo koncepcji jest tutaj tyle samo co i tych sekt albo nawet i wiecej czesc zielonoswiątkowców np. uznaje pewną forme modalizmu i wierzą że Bóg objawił się raczej w trzech różnych rolach a nie, że istnieje w trzech różnych osobach podczas gdy wiekszosc wyznaje jednak Trójce rózne denominacje unitariańskie uznają różne egzotyczne herezje począwszy od tego że Chrystus jest tylko człowiekiem np. bazujący na doktrynie Socyńskiej tzw. bracia polscy. No i oczywiscie na naszych ulubieńcach ŚJ kończąc którzy chyba sami do końca nie wiedzą w co wierzą raz ujmując Chrystusa jako archanioła Michała raz jako jakiegoś tam mniejszego boga niespecjalnie przejmując sie konsekwecją swojej doktryny i jej spójnością oraz tym ze uznając tego typu wierzenia jawnie przeczą albo mesjańskiemu posłannictwu Zbawiciela albo jedności Boga ale to przecież "szczegóły" podczas gdy można poszukać kolejnej już daty końca swiata
Pozdrawiam serdecznie :)

Użytkownik robert edytował ten post 2007-07-24, godz. 14:51


#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-25, godz. 08:57

robert pisałeś na poczatku o największych a teraz pisze mi o jakichś drobnicach. Znam pojęcia modalizmu czy też damianityzmu czy tryteizmu. Jak to się jednak ma do największych? jaka jest np różnica między kk, a prawosawnym kościołem luterańskim augsburskim czy zielonoświątkowym w pojmowaniu Jezusa?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2007-08-09, godz. 12:40

Dla mnie drogi Pawle byłoby informacją nader zaskakującą gdybys napisał do czego zmierzasz bo w moim przekonaiu ta dyskusja nie prowadzi do niczego. Chyba jedynie zeby zabic nadwyzke czasu. Niestety ja takich nadwyzek nie posiadam. Proponuje przeczytać jeszcze raz mój ostatni post i zestawic go z Twoją ostatnią wypowiedzią zeby dojsc do oczywistego wniosku ze chyba sie nie rozumiemy (ZUPEŁNIE)
Ty jednak jak widze należysz do grona wybranych ja pewnie nie. Byc może to z tego wynika.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych