Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucyjne pochodzenie nauki o Trójcy Świetej. Czy jest zasadne?


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-02-08, godz. 10:02

Taka filozofia już wchodziła za apostołów i po nich.Dz 20:30 BT "Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów."


Jesteś tego dobitnym przykładem. Dołączyłeś do ludzi, którzy głoszą przewrotne nauki.

#22 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-08, godz. 10:13

Jesteś tego dobitnym przykładem. Dołączyłeś do ludzi, którzy głoszą przewrotne nauki.


Czy to jest przewrotna nauka?- 'i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa'(Dzieje 2:38); 'ochrzczeni w imię Pana Jezusa'(Dzieje 8:16), 'I rozkazał im ochrzcić się w imię Jezusa Chrystusa'(Dzieje 10:48); 'przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa'(Dzieje 19:5). Uczyli tak chociazby Paweł i Piotr. A moze twoim zdaniem oni głosili przewrotną naukę przez całe Dzieje apostolskie?

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-08, godz. 10:15


#23 Sylwan

Sylwan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 112 Postów

Napisano 2008-02-08, godz. 10:46

Chakmachu, piszesz:

(...) W Synaitic Syriac też nie ma tego fragmentu w imię Ojca i Syna i Ducha. (...)

wysil się trochę i zerknij jednak do jakiegokolwiek wydania krytycznego NT, a okaże się, że rękopis "Synaitic Syriac" nie zawiera 'fizycznie' tekstu Mt 28:19, bo zaginął (został zniszczony, ma braki z przyczyn natury raczej obiektywnej, a nie, że ktoś specjalnie tego fragmentu tam nie napisał).

Chyba że masz też dostęp do tego rękopisu jak wcześniej do Aleksandryjskiego:

(...) Mam zreszta Aleksandryjski Kodeks ok V w n.e . (...)

i poprawisz mnie, przynajmniej zdobędę większą wiedzę.
Mam nadzieje jednak, że nie napiszesz znów:

Przejęzyczyłem sie. No cóz natura płata figle.

zresztą jednak chyba moja nadzieja będzie płonna :( .

Pozdrawiam
Sylwan

#24 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-08, godz. 10:49

Chakmachu, piszesz:

wysil się trochę i zerknij jednak do jakiegokolwiek wydania krytycznego NT, a okaże się, że rękopis "Synaitic Syriac" nie zawiera 'fizycznie' tekstu Mt 28:19, bo zaginął (został zniszczony, ma braki z przyczyn natury raczej obiektywnej, a nie, że ktoś specjalnie tego fragmentu tam nie napisał).

Chyba że masz też dostęp do tego rękopisu jak wcześniej do Aleksandryjskiego:


i poprawisz mnie, przynajmniej zdobędę większą wiedzę.
Mam nadzieje jednak, że nie napiszesz znów:


zresztą jednak chyba moja nadzieja będzie płonna :( .

Pozdrawiam
Sylwan



Masz całkowita racje. Nie ma sporej części karty "Synaitic Syriac". Tak właśnie jest. Nie pisałem ze ktos go usunął w sensie wymazał.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-08, godz. 10:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych