Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego to człowiek (ŚJ) nie wymyśli :)


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-07-04, godz. 13:08

Potęga ludzkiej wyobraźni w połączeniu z plotkami i ploteczkami potrafi zaowocować śmiesznymi pomysłami. Jako że jest to forum o ŚJ - przypadki będą związane właśnie z nimi ;)

1. Pewnego razu w dyskusji z ŚJ, podając przykłady tego co napisano w Strażnicy spotkałem się z wypowiedzią że odstępcy drukują fałszywe numery Strażnic żeby na ich podstawie oczerniać organizacje.

2. W pewnym małżeństwie ŚJ, mężczyzna odsunął się od organizacji (został wykluczony ?). Ze względu na posiadaną dużą wiedzę Biblijną i rozeznanie w naukach WTS w związku z relacjami mąż-żona dostał taką "wytyczną" od starszego że może sypiać z żoną ale nie może z nią rozmawiać.

3. Pewien ŚJ upierał się przy twierdzeniu że ksiądz (KK) na kazaniu czytał Strażnicę.

:D :D :D

Zapraszam do przytaczania ludzkiej pomysłowości :)

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-07-04, godz. 13:11

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-04, godz. 13:57

Pewien świadek stwierdził że Konstantyn Wielki był papieżem... :D

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-07-04, godz. 14:00

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-04, godz. 14:14

Jeden z braci gdy upominał syna innego brata. Wszyscy spodziewający się życia wiecznego. Zachęcał go aby zmobilizował się w swoim życie i zadbał o swoją przyszłość, twierdząc: "twój ojciec wiecznie żył nie będzie". :D
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-04, godz. 14:31

pewien pionier glosil na wsi.. jakos tak zeszlo na matke boska gdy pionier nieobacznie stwierdzil ze Maria byla zydowka. a wiec i Jezus tez. o malo go nie pobito. wypedzono ze wsi i wolano za nim ze Pan Jezus to Polak i Katolik
[font=Tahoma]

#5 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-04, godz. 15:08

Pewna starsza siostra w czasie głoszenia palnęła, że za czasów Jezusa kler palił ludzi za czytanie Biblii. Myślałem, że się zapadne pod ziemię.
[db]

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-04, godz. 18:28

Znany mi ŚJ upierał sie że jeden z mieszkańców Jeleniej Góry będący znajomym Karola Wojtyły z czasów przed wyborem na Stolicę Piotrową miał otrzymać od Jana Pawła autentyczny, własnoręcznie napisany list, w którym papież "przyznaje", że nauczanie Kościoła Katolickiego jest niezgodne z Pismem Świętym i broni go słowami że "to nieistotne, bo najważniejsza jest zgodność z Tradycją"....

Wg innej wersji, autorem listu jest człowiek o imieniu Karol i o nazwisku Wojtyła, ale nie będący papieżem (podobno żył albo żyje do dziś inny Polak o tym samym imieniu i nazwisku i podobno jest -- o ile jeszcze żyje -- świadkiem Jehowy). Wydaje mi się to conajmniej (mówiąc oględnie) mało prawdopodobne.

#7 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-04, godz. 18:43

A ja na moim terenie głosiłem Szatanowi. Takie nazwisko pisało na drzwiach. I nomen omen podobnie reagował. :) Zresztą już to chyba gdzieś tu pisałem.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-07-04, godz. 18:50

Ze Skypecasta:

-Ja i SJ

SJ
Nauka o Trójcy to nauka pogańska
Ja:
To dlaczego tyle wyznań chrześcijańskich w nią wierzy od katolików, prawosławnych, do batystów i adwentystów.
ŚJ
Co pan opowiada. Baptyści i Adwentyści nie wierzą w trójcę
Ja.
Ależ wierza.
ŚJ
Głupoty gadadz. Ja mam przyjacół i baptystów i adwentystów i oni nie wierzą w Trójcę.
Ja
Prosze pana, prosze zajrzeć na ich oficjalne strony internetowe....
ŚJ
Ja mam przyjaciół - oni nie wierzą. Głupoty opowiadasz. Jest jak mówię.
(potem wyszedł)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-07-04, godz. 18:53

A ja na moim terenie głosiłem Szatanowi. Takie nazwisko pisało na drzwiach. I nomen omen podobnie reagował. :) Zresztą już to chyba gdzieś tu pisałem.


:D :D :D
No to powiem Ci że ambitny jesteś :D To się dopiero nazywa wyzwanie, starać się przekonać Szatana :D

P.S. Mój znajomy mieszka Pod Szatanem (taka miejscowość)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#10 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-04, godz. 18:56

A mniej więcej gdzieś koło Wadowic (okolice Krakowa) jest wieś Piekło. Ciekaw jestem czy jest tam jakiś zbór albo kościół. :D Ale tam chyba nawet diabeł mówi dobranoc. :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-07-04, godz. 18:58

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-04, godz. 18:58

Ja jestem ciekaw jak głoszą w Babilonie w woj. Pomorskim :D

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-07-04, godz. 18:59

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-06, godz. 06:41

o ciebie troszczy? na stronie 109 czytam, że w oparciu o metodę C-14 datowano zwoje znad morza martwego. Podczas rozmowy ze znajomym starszym mówię mu o tym i pytam, dlaczego zatem odrzucają datowanie tą samą metodą pozostałości miast i siedlisk człowieka pochodzące sprzed 8-10 tysięcy lat.
- My w tą metodę nie wierzymy, bo jest zawodna, ale powołujemy się na nią dla tych, którzy w nią wierzą - padła odpowiedź.
Druga ciekawa wypowiedź tego samego człowieka.
Kiedyś zarzuciłem mu, że ŚJ nie uważali się za religie jeszcze w latach 1960-tych. - dalej tak uważamy - padła odpowiedź. Po paru mimutach zas zaczął mi tłumaczyć, że wreszcie znalazł prawdziwą ... religię!
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#13 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-09, godz. 07:48

Zgromadzenie okręgowe 2007, mówca:

"Za czasów Mojżesza goroziła śmierć za nieposłuszeństwo względem tego proroka Bożego, więc o ileż większa kara czeka tych, którzy są nieposłuszni większemu Mojżeszowi, Jezusowi Chrystusowi!"

Ps. Męki piekielne? :D
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 08:10

Albo nowe światło, że Korach zmartwychwstanie :P wtedy "zwykła" śmierć byłaby karą taką sobie, a śmierć bez zmartwychwstania byłaby "o wiele surowszą karą"...

#15 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 08:28

Faceta po prostu poniosło... Zdarza się ;)
[db]

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 08:41

Kiedyś na zebraniu brat starszy przedstawia "biblijną naukę o stanie umarłych" dowodzi że zmarli nie mają świadomości, piekło nie istnieje itd. oczywiście sugeruje, że samo istnienie piekła zaprzeczałoby Bożej sprawiedliwości, itd. Aby przykład był wyrazisty, mówca przywołuje przykład zbrodniarzy takich jak Stalin i Hitler, którzy zadawali ludziom cierpienia "tylko" kilka czy kilkadziesiąt lat, co nawet wymnożone przez miliony ofiar jest liczbą znacznie mniejszą od nieskończoności...

i nagle wtrącenie: "chociaż, biorąc pod uwagę niegodziwość duchownych nominalnego chrześcijaństwa, wieczne piekło dla nich byłoby odpowiednią karą"

#17 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-09, godz. 09:03

Zgromadzenie okręgowe 2007, mówca:

"Za czasów Mojżesza goroziła śmierć za nieposłuszeństwo względem tego proroka Bożego, więc o ileż większa kara czeka tych, którzy są nieposłuszni większemu Mojżeszowi, Jezusowi Chrystusowi!"

Ps. Męki piekielne? :D

Rozniez z (doslownie) tego samego zgromadzenia :P
cytat: "na calym swiecie KRZYWIMY swieta prawde o Jehowie Bogu"
:lol:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#18 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-09, godz. 11:26

Rozniez z (doslownie) tego samego zgromadzenia :P
cytat: "na calym swiecie KRZYWIMY swieta prawde o Jehowie Bogu"
:lol:


Tak, i jeszcze dowiedziałem się jak po łacinie nazywa się witamina C, a mianowicie: kwas askorbinowy. Tak, tak - tak właśnie brzmi łacińska nazwa :)

No i jeszcze o edukacji: 3 lqata studiów na uczelni i ma się licencjata, a później można zrobić np. inżyniera :D
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#19 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-09, godz. 11:46

Tak, i jeszcze dowiedziałem się jak po łacinie nazywa się witamina C, a mianowicie: kwas askorbinowy. Tak, tak - tak właśnie brzmi łacińska nazwa :)

No i jeszcze o edukacji: 3 lqata studiów na uczelni i ma się licencjata, a później można zrobić np. inżyniera :D

Tak to byly kwiatki zgromadzenia w Warszawie :lol:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#20 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-07-10, godz. 06:40

to było dobre :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych