Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego to człowiek (ŚJ) nie wymyśli :)


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 13:18

U mojej żony w pracy wymieniają cały system komputerowy, na nowy system. Wczoraj mało nie pękliśmy ze śmiechu jak żona mi opowiadała, że jej podwładni uważają, iż w nowym systemie nie będzie już dotychczasowych problemów. :D Skąd my to znamy. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#22 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 13:40

Zgromadzenie okręgowe 2007, mówca:

"Za czasów Mojżesza goroziła śmierć za nieposłuszeństwo względem tego proroka Bożego, więc o ileż większa kara czeka tych, którzy są nieposłuszni większemu Mojżeszowi, Jezusowi Chrystusowi!"

Ps. Męki piekielne? :D

nie. najwyrazniej smiercbez nadziei na zmartwychwstanie.... a to dosc duzo roznica

Kiedyś na zebraniu brat starszy przedstawia "biblijną naukę o stanie umarłych" dowodzi że zmarli nie mają świadomości, piekło nie istnieje itd. oczywiście sugeruje, że samo istnienie piekła zaprzeczałoby Bożej sprawiedliwości, itd. Aby przykład był wyrazisty, mówca przywołuje przykład zbrodniarzy takich jak Stalin i Hitler, którzy zadawali ludziom cierpienia "tylko" kilka czy kilkadziesiąt lat, co nawet wymnożone przez miliony ofiar jest liczbą znacznie mniejszą od nieskończoności...

i nagle wtrącenie: "chociaż, biorąc pod uwagę niegodziwość duchownych nominalnego chrześcijaństwa, wieczne piekło dla nich byłoby odpowiednią karą"

a ta konkluzja to mi siejednak podoba... facet z blyskotliwym dowcipem..hihihih
[font=Tahoma]

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 13:45

Hubercie, skoro większą karą jest śmierć bez nadziei na zmartwychwstanie, znaczyłoby to, że Korach Datan i Abiriam za nieposłuszeństwo wobec Mojżesza zostali ukarani "zwykłą" śmiercią i mogą zmartwychwstać. A to byłaby zmiana dotychczasowego światła.

#24 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 14:00

racja...logiczne.. tamci zostali zabici z reki Jehowy wiec bez nadziei... mysle ze ta perelka miala brzmiec inaczej..
nie ..o ilez gorsza kara czy smierc czeka tych , ktorzy sa nieposluszni Jezusowi.. ale mniej wiecej
o ilez wieksze ( w sensie straszniejsze, godne tym bardziej potepienia) byloby nieposluszenstwo wobec Jezusa....
[font=Tahoma]

#25 adi

adi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Lokalizacja:MALBORK

Napisano 2007-07-10, godz. 14:49

A ja na moim terenie głosiłem Szatanowi. Takie nazwisko pisało na drzwiach. I nomen omen podobnie reagował. :) Zresztą już to chyba gdzieś tu pisałem.

Niedaleko malborka jest miejscowość PIEKŁO,to by było dopiero wyzwanie!!!

Użytkownik adi edytował ten post 2007-07-10, godz. 14:50


#26 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 14:51

Niedaleko malborka jest miejscowość PIEKŁO,to by było dopiero wyzwanie!!!

to zalezy czy to jest katolickie pieklo czy swiadkowskie???.. hihihihiih
[font=Tahoma]

#27 adi

adi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Lokalizacja:MALBORK

Napisano 2007-07-10, godz. 15:00

to zalezy czy to jest katolickie pieklo czy swiadkowskie???.. hihihihiih

Katolickie w 100%

#28 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 15:45

racja...logiczne.. tamci zostali zabici z reki Jehowy wiec bez nadziei... mysle ze ta perelka miala brzmiec inaczej..
nie ..o ilez gorsza kara czy smierc czeka tych , ktorzy sa nieposluszni Jezusowi.. ale mniej wiecej
o ilez wieksze ( w sensie straszniejsze, godne tym bardziej potepienia) byloby nieposluszenstwo wobec Jezusa....


Tak, tak ... tłumacz jak chcesz, a wywód i tak jest merytorycznie absurdalny. Jednak nie ma się co przejmować bo i tak większość nie zwróciła uwagi na ten "kwiatek" bo albo jadła, albo spała, albo nie zrozumiała.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 16:00

nie bronie...probiuje logicznie wytlumczyc
a przy okazji przypomnialo misie jak prze wielomy laty brt na sali w komentarz na szczecie nie na podoium powiedzial ze niewolno sluchac zespolu DE mono bo nazwa nawiazuje do demonow...hihihiihih
[font=Tahoma]

#30 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-22, godz. 22:57

3. Pewien ŚJ upierał się przy twierdzeniu że ksiądz (KK) na kazaniu czytał Strażnicę.

Widocznie tak się złożyło, że ten właśnie świadek miał okazję przebywać w rezerwacie Indian w Południowej Dakocie ;-) Nie zapamiętał jedynie tego drobnego szczegółu, że nie o księdza chodziło, ale reszta się zgadza – Strażnica rzeczywiście była czytana w kościele w zastępstwie kazania:


Parafianie nie zasnęli


Pewna niewiasta spośród świadków Jehowy, mieszkająca teraz w stanie Missouri, opowiada następujące doświadczenie, które przeżyła opracowując poprzednio rezerwat Indian w Południowej Dakocie: „Spotkałam człowieka, który pełnił funkcję laickiego kaznodziei w Kościele katolickim. W rezerwacie każda wieś ma kościół, ale nie ma księdza, wobec czego księża w poszczególnych tygodniach odwiedzają kolejno różne wsie. Kiedy w kościele nie ma księdza, wtedy indiański kaznodzieja laicki odczytuje przysłane przez niego drukowane kazanie. Ten właśnie kaznodzieja przyjął ode mnie „Strażnicę” i „Przebudźcie się!” Zapytałam go, czy będzie można go odwiedzić, aby się zapoznać z jego zdaniem o tych czasopismach. Mniej więcej dwa tygodnie później odwiedziłam go; był bardzo ożywiony. Powiedział: ‚Ostatniej niedzieli ksiądz nie przyjechał do naszego kościoła, a także nie przysłał mi kazania, więc czytałem w kościele „Strażnicę” i każdemu się to podobało. Zwykle wszyscy w kościele zasypiają, ale kiedy czytałem „Strażnicę”, nikt nie spał.’ Po wyjściu od niego obeszliśmy mieszkańców tego osiedla i wręczyliśmy im około 90 egzemplarzy czasopism, a niektórzy je nawet zaprenumerowali. U wielu zainteresowanie zostało wzbudzone przez „Strażnicę” czytaną w katolickim kościele.”

--
źródło: Strażnica z 1965 roku, nr 7


.jb

#31 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-24, godz. 09:01

Widocznie tak się złożyło, że ten właśnie świadek miał okazję przebywać w rezerwacie Indian w Południowej Dakocie ;-) Nie zapamiętał jedynie tego drobnego szczegółu, że nie o księdza chodziło, ale reszta się zgadza – Strażnica rzeczywiście była czytana w kościele w zastępstwie kazania:

Pacholęciem bedąc czytywałem podobne historie o dwóch kolegach - nosiło to tytuł "Czuk i Hek", chyba pióra niejakiego Gajdara, tego od "Timura i jego komanda". Tam to dopiero były wspaniałe opisy ziemskiego raju pod nazwą CCCP z ziemskim przywódcą Józefem Wissarionowiczem na czele :P

Użytkownik kjt edytował ten post 2007-07-24, godz. 09:05

"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#32 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-24, godz. 11:40

pewien pionier glosil na wsi.. jakos tak zeszlo na matke boska gdy pionier nieobacznie stwierdzil ze Maria byla zydowka. a wiec i Jezus tez. o malo go nie pobito. wypedzono ze wsi i wolano za nim ze Pan Jezus to Polak i Katolik

Źródło: Rocznik ŚJ 1994
Dołączona grafika

#33 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-07-24, godz. 13:49

Źródło: Rocznik ŚJ 1994


Ciekawe kiedy to było ?. a tak naprawdę to przecież Maryja pochodziła z Częstochowy :lol: Mocherowe Berety to wiedzą. ;) w Ty nie?. :lol:

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-04-16, godz. 13:57

Jakiś czas temu świadek Jehowy, mijan-obserwator, reklamował swój blog w serwisie opera.com:

mijan-obserwator i zapraszam na strone : Moj blog w Operze

Jedna z reakcji była następująca:

dzięki za ostrzeżenia, na pewno się przydają, mam podobne skojarzenia z mijanobserwator wysłał mi małego aniołka, uwaga na osoby, które maja cos wspólnego z "operą" np. www.opera....... albo są w grupie opera.
Opera, opus z łac. znaczy "dzieło", a "dei" znaczy "bóg", czyli "dzieło boże", ale nie naszego Boga Jehowy.
--
źródło

No i już wszystko jasne: Opera/opera nie dla świadków Jehowy ;/
.jb

#35 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-04-16, godz. 15:47

No i już wszystko jasne: Opera/opera nie dla świadków Jehowy ;/

ROTFL
[db]

#36 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-04-16, godz. 16:34

mijan molestował mnie 7 razy i w końcu sobie facet dał spokój :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#37 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-04-17, godz. 18:54

W zasadzie Mijan 'molestuje' wszystkich gdzie się da i otwiera strony gdzie się da a niepasujące treści usuwa o ile ma możliwość :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-04-17, godz. 19:12

kurna ! ale Wy szczesciarze ;) jeszcze nikt mnie nie molestował ;(
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych