Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kogo widział Jezus na górze podczas przemienienia?


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-08, godz. 21:39

Mam pytanie świadkowie twierdzą ze ludzie powstaną z martwych dopiero przy sadzie ostatecznym dobrze znam naukę ŚJ? Pytanie brzmi to kogo widział Jezus i jego trzech apostołów w czasie przemienienia? Bo Biblia pisze ze Mojzesza i Eliasza no ale według was oni już dawno byli martwi jeszcze przed narodzeniem Jezusa z Maryi!! Prosze o pilną odpowiedz kogo widział Jezus i uczniowie na tej górze? Mateusz 17 rozdział!! Pozdr

--
Prosimy nie nadużywać Caps Locka i nie powielać tych samych postów. | Moderator


#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-08, godz. 22:50

Wg ŚJ (chyba od 2002 nie było nowego światła w tej kwestii) całe zdarzenie jest tylko wizją, a występujące postacie nie zostały wywołane z zaświatów, ale jedynie ukazane Jezusowi i apostołom (coś w rodzaju halucynacji albo fatamorgany).

#3 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 10:40

[tAK można to tłumaczyć ale to nie jest odpowiedz która trzyma sie kupy. Odpowiadają już mi od roku i nadal jeszcze do tego nie doszli. nIech mi to wyjaśnią na podstawie Pisma Św. Przychodzą dostają takie pytanie i po 40 minutach już ich nie ma. Halucynacie to oni mają jak czasami się ich słucha to na pewno sa po jakichś grzybkach hehe. Jak może być ktoś wywołany z zaświatów jeśli leży w ziemi? i dopiero ma powstać przy sądzie ostateczny?

Jezus miał zwidy?

Bracia Świadkowie czekam na szybka odpowiedz tylko prosze bez halucynacji itp. Na podstawie Pisam prosze o odpowiedz jak to się stało że Jezus i 3 uczniów wizięli i słyszeli to samo? a przeciez prorocy juz dawno nie zyli!!

Jesli któryś sensownie odpowie to go zaprosze do Mławy na rozmowy bo tylko taki sie nadaje do rozmów kto potrafi mi na takie pytania odpowiadac!! pozdr

no to dalej musze pytać i dręczyć!! jesli nawet to był hologram to po czym np. uczniowie poznali że sa to Ci dwaj a nie inni np prorocy?

oto fragment że Piotr rozpoznał: " Panie, dobrze ze tu jesteśmy.... Mt 17, 3-4.

Mało tego rozmawiali z Nim (Jezusem) Hologramy mówią? w dzisiajeszej technice to moze i tak ale 2000 lat temu?

Na wszystko maja odpowiedzi a na takie proste pytanie nie mają!! A ona sama się rzuca do ust tylko musięliby zrezygnować z nauk Strażnicy a zaczac czytać dogłębnie Biblię!!

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 11:34

to prawda, że wyjaśnienie ŚJ jest nieprzekonujące. Ale co mają zrobić?
Przyznać że istnieją dusze nieśmiertelne? To by im rozwaliło całą teologię...

#5 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 13:16

Mam pytanie świadkowie twierdzą ze ludzie powstaną z martwych dopiero przy sadzie ostatecznym dobrze znam naukę ŚJ? Pytanie brzmi to kogo widział Jezus i jego trzech apostołów w czasie przemienienia? Bo Biblia pisze ze Mojzesza i Eliasza no ale według was oni już dawno byli martwi jeszcze przed narodzeniem Jezusa z Maryi!! Prosze o pilną odpowiedz kogo widział Jezus i uczniowie na tej górze? Mateusz 17 rozdział!! Pozdr


Nie jestem świadkiem ale również nie wierzę w duszę nieśmiertelną. Nie widzę powodów dlaczego nie mielibyśmy traktować tego dokładnie tak jak jest napisane. Może Jahwe wskrzesił Mojżesza i Eliasza? A dowodów na to ze ludzie wstawali z martwych w biblii jest trochę. Więc dlaczego tu nie mogłoby zaistnieć coś podobnego? Czy nie byłoby to dość wymowne że Mojżesz i Eliasz we własnej osobie potwierdzają Jezusa-mesjasza?

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 14:43

Dobrze zrozumiałem, że wg Ciebie, Magdo, JHWH wskrzesił Mojżesza i Eliasza na chwilę, pogadali sobie z Jezusem a po miłej pogawędce zostali zabici i dalej czekają na zmartwychwstanie?

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-09, godz. 14:51

Ja się zastanawiam po co ta fatamorgana była :P Skoro większość rzeczy opisanych nam coś mówi to co mówi nam fatamorgana? Że dusza jest śmiertelna? :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 14:54

Wg nauczania WTS ta scena (wizja) potwierdza wyjątkową pozycję syna Bożego, który miał odegrać w zamierzeniu Bożym rolę większą niż Eliasz i Mojżesz razem wzięci.

Dodam, że mnie to tłumaczenie nie przekonuje.

#9 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 15:15

Ja się zastanawiam po co ta fatamorgana była :P

Aby wzmocnić wiarę uczni.
Niektórzy uważają, że Mojżesz przedstawiał wiek Żydowski a Eliasz wiek ewangelii.
Była to wizja Królestwa w którym Mojżesz przedstawiał jedną klasę, a Eliasz drugą. Jezus jeszcze inną (pamiętajmy, że i Jezus został przemieniony).
Była to wizja tego, co niechybnie nastąpi.

Użytkownik Henryk edytował ten post 2007-07-09, godz. 15:16


#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 15:19

proszę, Henryku, o rozwinięcie tej ciekawej myśli.

jaką grupę przedstawiał Jezus?

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-09, godz. 15:43

Henryku i Ty w to wierzysz? Że ukazały się Jezusowi i uczniom symboliczne osoby... Wybacz ale to zachacza o fantazy...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 15:51

Proponuję najpierw poprosić Henryka o pełny opis znaczenia tej sceny biblijnej a dopiero potem analizować czy interpretacja jest spójna.

#13 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 16:13

Ja się zastanawiam po co ta fatamorgana była :P Skoro większość rzeczy opisanych nam coś mówi to co mówi nam fatamorgana? Że dusza jest śmiertelna? :D


Po to, żeby kolejny raz wskazać, że to jest TEN, którego zapowiadało prawo i prorocy, TEN, na którego mieli czekać.

Użytkownik magda edytował ten post 2007-07-09, godz. 16:13


#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-07-09, godz. 16:24

A co jest bardziej wiarygodne, przybycie prawdziwego Mojżesza i Eliasza, któzy dają świadectwo ,czy stworzenie iluzji Eliasza i Mojżesza. Przeciez z takich iluzji słyneli i słyną do dzisiaj fałszywi proorcy i magowie. Że niby ktoś się ukazuje i poświadcza, czy odzywają się jakieś głosy. Bóg nie posługuje się takimi sztuczkami.

Tak więc może co niektórzy przestaną naginać Biblie, do swouich marzeń tylko odczytają tam to co jest napisane.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 17:25

Henryku i Ty w to wierzysz? Że ukazały się Jezusowi i uczniom symboliczne osoby... Wybacz ale to zachacza o fantazy...

Pewnie zdziwisz się, ale dla mnie "fantazy" jest wiara w to, że Mojżesz i Eliasz na chwilę przyszli z Nieba. :lol:
Sebastiane. dziś już chyba nie, lecz postaram się odpisać tobie prywatnie w temacie Góry Tabor.

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 17:41

będę bardzo wdzięczny.

#17 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 20:50

[cieszę się że ten temat wzbudził spore zainteresowanie!! Ma Pan racje panie Sebastianie ze nie mogą odpowiedziec mi logicznie dlatego że musięliby przyjąc naukę o niesmiertelnej duszy a tego wielu by ze ŚJ nie wytrzymało!! Ale jeśli nie moga mi odpowiedziec to niech w swoim sumieniu sami sobie odpowiedzą czy nauki które propaguj.ą maja potwierdzenie w Piśmie Św.?! Dałem im fragment który dotyczy podstawy ich wiary i mi nie potrafią odpowiedziec! Niech sobie w swoim sumieniu odpowiedzą czy jest sens nadal nauczać te błędne nauki?! Hologramy chwilowe zmartwychwstanie co to za bajki?! Gdyby Bóg chciał zeby pokazać swoją siłę to by w biblii bylo napisane np: " i podniósł Bóg z martwych proroków aby okazać swoją siłe" ale nic takiego nie ma!!

Jeśli jakiś Świadek nadal sie upiera przy swoich teoriach to oczekuję na odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie!! Dalej po czym Piotr poznał że to Eliasz i Mojzesz?

#18 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 21:06

Ma Pan racje panie Sebastianie ze nie mogą odpowiedziec mi logicznie dlatego że musięliby przyjąc naukę o niesmiertelnej duszy a tego wielu by ze ŚJ nie wytrzymało!!

Panie Wiesławie. Jesteś zbyt pewny siebie...
Koh 12:7 BT „i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał.”
Rdz 2:7 Bg „Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.” (BT – istotą żywą)
Komentarz BT - 2,7 Wprawdzie zwrot ten jest ścisłym odpowiednikiem "duszy" (por. Rdz 2,19; Rdz 7,22), w dalszym jednak ciągu opowiadania (Rdz 2,19n) zostanie wyraźnie zaznaczona różnica pomiędzy człowiekiem a zwierzętami.
_ Ale: Koh 3:19 BT „Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością.”
Ps 146:4 BT „Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary.”
Koh 9:5 BT „ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie.”
Koh 9:10 BT „Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.”
Rz 6:23 BT „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.”
Zgrzeszyliśmy wszyscy, i wszyscy musimy umrzeć.
Ps 89:49 BT „Czy jest ktoś, kto by żył, a nie zaznał śmierci, kto by życie swe wyrwał spod władzy Szeolu?”
Mojżesz i Eliasz umarli.
J 3:13 BT "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego."

1Kor 15:20 BT "Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli."
Nie widzę tu wyjątku!
Znasz Pismo?

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-09, godz. 21:35

Po to, żeby kolejny raz wskazać, że to jest TEN, którego zapowiadało prawo i prorocy, TEN, na którego mieli czekać.

Hmmm, a może to że Jezus był w kontakcie z umarłymi? :)

Pewnie zdziwisz się, ale dla mnie "fantazy" jest wiara w to, że Mojżesz i Eliasz na chwilę przyszli z Nieba. :lol:
Sebastiane. dziś już chyba nie, lecz postaram się odpisać tobie prywatnie w temacie Góry Tabor.

No cóz kazdy ma swoje fantazy. Ja wole proste rozumienie Biblii niż folozoficzne tłumaczenia ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 22:14

Bracie Henryku jak zwykle potok wersetów które nadal nie odpowiadaja na zadane pytanie!! Prosze po Polsku swoimi słowami wyjasnic jak to się stało ze Jezus i jego 3 uczniów widziało zmarłych proroków starotestamentalnych!! Te wersety podane przez pana wyrwane sa z kontekstu. Widze ze swiadkowie szczególnie lubują się w psalmach!! Jesli nie chcecie odmówić przynajmniej Ojcze Nasz to może któryś razem odspiewamy co wy na to?!!


J 3:13 BT "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego." - odpowiadam całym rozdziałem z Biblii panie Henryku- Eliasz tajemniczo odchodzi. Elizeusz jego następcą> Druga Księga Królewska
rozdział 2!! Prosze o wnikliwą lekturę tego fragmentu!! Pan podał werset że nikt do nieba nie wstąpił!! Zatem kolejne moje pytanie brzmi: Gdzie zawiózł Eliasza wóz ognisty z tego rozdziału? mam nadzieję że pan Henryk doczyta się. pozdr


kolejny fragment o przyjacielu Boga Henochu: Księga Rodzaju rozdział 5 gdzie Bóg zabrał Henocha? bo przeciez jak pisze Biblia znikł bo wziął go do siebie! W tym rozdziale o wszystkich pisze się że zmarli prócz Henocha który znikł dlaczego? dlatego że miał taki sam przywilej jak Eliasz!!! Został zabrany do Boga a nie umarł!! TYlko to jest dla was za trudne do zrozumienia!! Musięlibyście wtedy uznać ze Maryja Wniebowstąpiła!! To już by było dla was za dużo, dlatego piszecie te bzdury o hologramach i przewidzeniach!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych