Skocz do zawartości


Zdjęcie

NSK 7/2007 o odstępcach


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-19, godz. 20:21

czy można prosić o przytoczenie akapitów mówiących o wizytacji starszyzny u odstępców?

Wizyta ma dotyczyć "odstępców" wychwalających brooklyn pod niebiosa (np. JacekP, a kilka lat temu HC), odstępców zwykłych, czy też odstępców aktywnych?

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-19, godz. 20:33

Cóż poruszanie tematu odstępców obok pedofilii zapewne nie będzie w ogóle przenosiło negatywnego odczucia na odstępców... nieee... no bo jak może skoro odstępca z gruntu jest zły... a jeśli się nawróci to wówczas może być traktowany jak człowiek.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 08:45

czy można prosić o przytoczenie akapitów mówiących o wizytacji starszyzny u odstępców?

Wizyta ma dotyczyć "odstępców" wychwalających brooklyn pod niebiosa (np. JacekP, a kilka lat temu HC), odstępców zwykłych, czy też odstępców aktywnych?

Wg NSK starsi mają rozwazyć mozliwość odwiedzenia osób skłonnych do powrotu do zboru. Więc raczej się nie szykuj na odwiedziny ;)

#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-20, godz. 12:03

no i dobrze

#25 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-07-20, godz. 15:32

Wg NSK starsi mają rozwazyć mozliwość odwiedzenia osób skłonnych do powrotu do zboru. Więc raczej się nie szykuj na odwiedziny ;)


A skąd oni wiedzą, kto jest skłonny,a kto nie, jeśli nie mają z nim kontaktu? Ale żeby nawiązać kontakt to muszą wpierw wiedzieć, czy jest skłonny, czy nie. I koło się zamyka. Więc jak to robią? Wsłuchują się namiętnie w wszelkie plotki, czy mają dużą magiczną kulę i radzą się demonów? Ciężkie jest życie starszych zborów pod sprzecznymi rozkazami Magicznej Rady CK:P

#26 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-20, godz. 15:36

ciekawe, czy ktoś notuje, czy byłem w minioną niedzielę w kościele i na którą godzinę :P

bo jak się nie pojawię ze trzy niedziele, to może zaświta w ich sercach nadzieja, że "zdystansowałem się od Babilonu". A ja mogę być np. w innym województwie :P

#27 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:53

Już tak nie szydźcie ;) Może ktos wpadł ostatnio na zebranko albo na Pamiątkę, uśmiechnął się do przechodzącej pary głosicieli, pokazał swą cheć mową ciała :D A prawda jest taka, że musi być ruch w interesie, czymś trzeba tych starszych zająć, z czegoś na obsłudze rozliczyć, ilość wizyt pasterskich też ma swoją rubryczkę w sprawozdaniu NO ;)

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-20, godz. 18:51

No ale skoro taki nieczynny był na Pamiątce to czy on tak naprawde jest nieczynny na 100% czy tylko 90%? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-20, godz. 19:07

ciekaw jestem, czy zakaz kontaktów obejmuje tylko odstępcę czy również jego bliskich. Bo moja narzeczona kiedyś powiedziała głosicielom że ma chłopaka, który był kilkanaście lat świadkiem Jehowy. I odtąd już jej nie agitują. Cokolwiek dziwne, nie uważacie?

#30 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 19:11

No ale skoro taki nieczynny był na Pamiątce to czy on tak naprawde jest nieczynny na 100% czy tylko 90%? ;)

Nieczynny to taki co nie głosi co najmniej od 6 miesięcy (to znaczy nie składa owocu)

ciekaw jestem, czy zakaz kontaktów obejmuje tylko odstępcę czy również jego bliskich. Bo moja narzeczona kiedyś powiedziała głosicielom że ma chłopaka, który był kilkanaście lat świadkiem Jehowy. I odtąd już jej nie agitują. Cokolwiek dziwne, nie uważacie?

Sebastian pytam bez ironii. Jak to jest, byłeś kilkanaście lat sJ a czesto zadajesz podstawowe pytania?

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-20, godz. 19:29

może źle sformułowałem pytanie.

Ja wiem, że teoretycznie powinni unikać tylko mnie a mojej narzeczonej nie...



Dziwiłem się, że odpuścili sobie i że zgodnie z księgą Ezechiela dopuszczają, aby krew mojej narzeczonej spadła na ich głowy w armagedonie :P Bo jeśli nie było nowego światła, to za niepodejmowanie prób agitowania Beatki podczas Armagedonu mogą oberwać piorunem od Boga Jehowy :P

#32 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 19:38

może źle sformułowałem pytanie.

Ja wiem, że teoretycznie powinni unikać tylko mnie a mojej narzeczonej nie...



Dziwiłem się, że odpuścili sobie i że zgodnie z księgą Ezechiela dopuszczają, aby krew mojej narzeczonej spadła na ich głowy w armagedonie :P Bo jeśli nie było nowego światła, to za niepodejmowanie prób agitowania Beatki podczas Armagedonu mogą oberwać piorunem od Boga Jehowy :P

Może sprawiała wrażenie przypadku nie rokującego nadziei na poznanie prawdy :D głosiciele mają przecież taką furtkę prawną co by ich ten piorun nie trafił :D

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-20, godz. 19:44

za moich czasów nie znano takich furtek. A ja głosiłem nawet księżom katolickim, mieszkającym na moim terenie.
I miałem satysfakcję, że księża nie umieją cytować Biblii...

a poza "aktywnym odstępcą" trudno chyba wyobrazić sobie bardziej przypadek człowieka mniej rokującego na zostanie ŚJ niż kapłan katolicki...

#34 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 19:46

za moich czasów nie znano takich furtek. A ja głosiłem nawet księżom katolickim, mieszkającym na moim terenie.
I miałem satysfakcję, że księża nie umieją cytować Biblii...

a poza "aktywnym odstępcą" trudno chyba wyobrazić sobie bardziej przypadek człowieka mniej rokującego na zostanie ŚJ niż kapłan katolicki...

A ja pamietam, że głosić na świadectwo trzeba było wszystkim, ale regularnie odwiedzać tylko dobrze rokujących, bo na innych szkoda czasu :lol:

#35 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-07-21, godz. 07:21

Do mnie przestali przychodzić, choć nie jestem odstępcą. Jakich kryteriów używają, aby ocenić, że ktoś całkiem nie rokuje...? A może ja czekam, skąd wiedzą, że nie mam już szansy? Jeśli mają biblijny obowiązek głosić, to dlaczego zadecydowali pozabiblijnie, że mnie mogą sobie odpuścić? Zawsze zapraszałam głosicieli do domu, słuchałam z uwagą, miałam wiele pytań, a oni w pewnym momencie po prostu mnie zostawili. Byłam trudnym przypadkiem? Jak to się ma do głoszenia chrześcijańskich misjonarzy, którzy niejednokrotnie oddają życie głosząc w najdalszych zakątkach świata, nierzadko objętych wojną i głodem.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#36 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-21, godz. 07:38

Najwidoczniej lepiej by się poczuli i może chętniej by Cię odwiedzali gdybyś ich próbowała prześladować, a nie rozmawiać? :rolleyes:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#37 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-21, godz. 08:29

Do mnie przestali przychodzić, choć nie jestem odstępcą. Jakich kryteriów używają, aby ocenić, że ktoś całkiem nie rokuje...? A może ja czekam, skąd wiedzą, że nie mam już szansy? Jeśli mają biblijny obowiązek głosić, to dlaczego zadecydowali pozabiblijnie, że mnie mogą sobie odpuścić? Zawsze zapraszałam głosicieli do domu, słuchałam z uwagą, miałam wiele pytań, a oni w pewnym momencie po prostu mnie zostawili. Byłam trudnym przypadkiem? Jak to się ma do głoszenia chrześcijańskich misjonarzy, którzy niejednokrotnie oddają życie głosząc w najdalszych zakątkach świata, nierzadko objętych wojną i głodem.
Pozdrawiam cieplutko

Dosia

A może głosiciel zmienił teren osobisty i nikt nowy jeszcze do Ciebie nie trafił? A może uznali, że masz na tyle dużą wiedzę biblijną, że potrafisz dokonać świadomego wyboru?

#38 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-07-21, godz. 08:41

A może głosiciel zmienił teren osobisty i nikt nowy jeszcze do Ciebie nie trafił? A może uznali, że masz na tyle dużą wiedzę biblijną, że potrafisz dokonać świadomego wyboru?

Pięknie napisane...teokratycznie :D

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
A swoją drogą, jak ksiądz zmienia parafię, to od zaraz na jego miejsce jest nowy, a jak głosiciel zmienia teren osobisty, to nikt tam nie zaglada przez rok ? :blink:

D.

#39 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-21, godz. 09:40

Pięknie napisane...teokratycznie :D

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
A swoją drogą, jak ksiądz zmienia parafię, to od zaraz na jego miejsce jest nowy, a jak głosiciel zmienia teren osobisty, to nikt tam nie zaglada przez rok ? :blink:

D.


Jak to dobrze, że nie jestem już głosicielem, przerąbana robota. Jak przychodzisz to źle, jak nie przychodzisz to też nie dobrze :blink:

#40 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-07-21, godz. 09:53

:D

Jak to dobrze, że nie jestem już głosicielem, przerąbana robota. Jak przychodzisz to źle, jak nie przychodzisz to też nie dobrze :blink:

Spoko vq, jak do mnie przychodzili, to zawsze było dobrze, ja jestem niespotykanie spokojny człowiek, a na dodatek gościnny :D .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych