Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania do Świadków Jehowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
189 replies to this topic

#1 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2004-07-13, godz. 20:03

Świadkowie Jehowy bardzo lubią podkreślać, że wszystkie swoje nauki opierają na Biblii. Jednak badając doktrynę Strażnicy, stwierdziłem, że jednak wiele nauk nie ma solidnego poparcia w Biblii (może to tylko moje wrażenie?). Dlatego mam prośbę do wszystkich śJ i ich sympatyków, którzy będą czytać ten wpis na forum. Poniżej zamieszczę kilka pytań dotyczących waszej nauki na które poszukuję odpowiedzi. Może wy będziecie umieli podać konkretne fragmenty z Biblii, które będą głosiły to samo, co naucza Ciało Kierownicze w swoich publikacjach, a którą to naukę głosicie innym ludziom.

Oto lista pytań:

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

3. Jak ktokolwiek obecnie może zaliczać się do klasy „wielkiej rzeszy” opisanej w księdze Objawienia 7 rozdziale, skoro jest tam powiedziane, że klasa ta pojawi się w czasie „wielkiego ucisku”, który jeszcze nie nastał?

4. Gdzie Biblia naucza, że Bóg na wieki odrzucił Izraela, skoro w Liście do Rzymian apostoł Paweł napisał, że zatwardziałość na Izraela przyszła do czasu, aż poganie wejdą w pełni, a potem Bóg odwróci bezbożność od Izraela (Rzym 11,25-33)

5. Gdzie Biblia naucza, że Bóg musi usprawiedliwić się przed szatanem ze swojego prawa do panowania nad światem, skoro Biblia zapewnia, że Bóg nie będzie tłumaczył się ze swego postępowania prze swoim stworzeniem? (Rzym 9,19nn; Iz. 45,9; 29,16)

6. Gdzie Biblia naucza, że nie będzie takiego miejsca, w którym Bóg ukarze wiecznymi mękami tych, którzy sprzeciwiają się Bogu, skoro sam Bóg poprzez swojego Syna daje Objawienie w którym mówi, iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10)

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.

Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.
Czesiek

#2 exetas

exetas

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2006-01-04, godz. 10:41

Musisz sam czytac Biblie,porownuj z doktryna SJ.Ten proces postawil mnie w nieprzerwanej goraczce poszukiwan.Jestem oficjalnie ( chyba ) ciagle Swiadkiem,jakkolwiek nie chodze na zebrania ani nie "glosze".Pozostawia mnie to w pewnym zawieszeniu.Biblia jest niewatpliwie unikalna ksiega.Moje poszukiwania nie natrafily jeszcze na literature ktora by kategorycznie wykazala falszywosc Biblii. Szukajcie a znajdziecie.
Ray

#3 danielqwerty

danielqwerty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 67 Postów
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano 2006-01-12, godz. 12:43

A ja ze swojegio krótkiego doświadczenia domyślam się że nikt z obecnych tu SJ nie spróbował nawet odpowiedzieć na Twoje pytania i watpliwości. Ja napewno nie potrafie.
Strumień ostry jak nóż
spowija nutami policzki
jak wąż - Szatan to gra
na fortepianie życia...
wije sie łzami po twarzy
odwodząc serce od szczęścia
szyderczo - w Twych oczach
w grzech mnie otulił...

#4 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 20:42

Do homme_curieux

Zamiast się wydzierać na forum......................

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

Odpowiedz
1 Koryntian 15: 20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. 24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#5 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 20:49

Zamiast się wydzierać na forum ................................

<2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6
>


odpowiedz :
Ap 7:9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.


Ap 5:10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami,
a będą królować na ziemi&raquo;.

Nad kim mieliby panowac gdyby nikt wiecej nie zmartwychwstal ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#6 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 20:57

Zamiast się wydzierać na forum ................................

<Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.>


Albo ten ktos zle szuka tych tekstwow bo jest ich pelno albo

J 12:40
2Kor 4:4
1J 2:11

Oczywiscie to nie musi byc prawda oczywista dla wszystkich :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#7 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 21:38

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.

Ksiega Koheleta
9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą,
a zmarli niczego zgoła nie wiedzą,
zapłaty też więcej już żadnej nie mają,
bo pamięć o nich idzie w zapomnienie
10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka,
podejmij się według twych sił!
Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia,
ani poznania, ani mądrości w Szeolu,
do którego ty zdążasz.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-17, godz. 21:58

Kontekst księgi Kaznodziei, wskazuje, że Salomon zadaje szereg retorycznych pytań, na które po ludzku nie można zadowalająco odpowiedzieć.
To, co dla Salomona było niejasne, zostało objawione w nowym testamencie.

Warto porównać następujące wypowiedzi ST z wypowiedziami NT

1) "Powiedziałem sobie..." Koh 3:18
"[Jezus] na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię" 2Tm 1:10
2) "[synowie ludzcy] sami przez się są tylko zwierzętami"
Koh 3:18 "Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi..." 1J 3:2
3) "Los synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt (...) jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego (...), bo wszystko jest marnością" Koh 3:19
"Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch niech odpoczną od swoich mozołów..." Ap 14:13 por. 6:11
4) "Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę...?" Koh 3:21
"Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego" Łk 23:46 por. Dz 7:59
5) "a zmarli niczego zgoła nie wiedzą" Koh 9:5
"dusze zabitych (...) głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco (...) i dano każdemu z nich biała szatę, i powiedziano im, by (...) odpoczęli" Ap 6:9nn.
6) "zapłaty też więcej już żadnej nie mają" Koh 9:5
"Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre" 2Kor 5:10
7) "bo pamięć o nich idzie w zapomnienie" Koh 9:5
"Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę!" Hbr 13:7
8) "Tak samo ich miłość, (...) już dawno zanikły" Koh 9:6
"Miłość nigdy nie ustaje [nie jest] jak proroctwa, które się skończą" 1Kor 13:8
9) "Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz" Koh 9:10
"Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. (...) pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze" Flp 1:21, 23 por. 2Kor 5:1-4
10) "bo zdążać będzie człowiek do swego wiecznego domu [grób] i kręcić się już będą po ulicy płaczki" Koh 12:5
"W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. (...) Idę przecież przygotować wam miejsce" J 14:2 por. Ap 6:9, Hbr 12:23

widzimy, że to co dla Żydów było niejasne, stało sie jasne w świetle Ewangelii Chrystusowej.

Z tego powodu, cytowanie ksiegi kaznodziei jako "dowodu" na nieistnienie duszy nieśmiertelnej, kłóci się z logiką i zdrowym rozsądkiem.

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 22:12

Z tego powodu, cytowanie ksiegi kaznodziei jako "dowodu" na nieistnienie duszy nieśmiertelnej, kłóci się z logiką i zdrowym rozsądkiem.

Jana 5
28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy sa w niebie , piekle lub czyscu , usłyszą głos Jego: ????
czy raczej

28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego:

Jana 11:11 To powiedział, a następnie rzekł do nich: &laquo;Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić&raquo;.

Jana 11:23 Rzekł do niej Jezus: &laquo;Brat twój zmartwychwstanie&raquo;. 24 Rzekła Marta do Niego: &laquo;Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym&raquo;.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-17, godz. 22:50

w czym problem, Stefanie?

Ci, którzy są w grobowcach pamięci, usłyszą głos Jego i pójdą do nieba, piekła, czyśca.

Zmartwychwstanie Łazarza także nie dowodzi braku duszy nieśmiertelnej.

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-18, godz. 14:14

Odnośnie odpowiedzi homme_curieux na pytanie pierwsze.


„1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6”

Piszesz::
„Odpowiedz
1 Koryntian 15: 20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. 24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.”
Piękny fragment i przepięknie wyrwany z kontekstu, a do tego nie naucza nic na temat stopniowego zmartwychwstania pomazańców do panowania z Chrystusem przez okres od 1918 do chwili, aż nastanie 1000 letnie panowanie Chrystusa. Cała wypowiedź apostoła Pawła na temat zmartwychwstania zaczyna się od 1 wersetu a kończy na ostatnim wersecie 15 rozdziału tego listu i taki jest kontekst tych wersetów które przytoczyłeś. A jest tam jeszcze jeden fragment, który dotyczy czasu kiedy nastąpi zmartwychwstanie. Oto on:

51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni 52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. 53. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. 54. A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie! (1 Kor. 15:51-54 BW)

A ten fragment poucza, że zmartwychwstanie odbędzie się dopiero, kiedy zabrzmi ostatnia trąba, oraz pokazuje, że zmartwychwstaniu umarłych będzie towarzyszyć przemiana ciał tych wiernych, którzy doczekają powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Tym samym nauka CK o stopniowym umieraniu pomazańców i ich natychmiastowym zmartwychwstaniu w świetle tego fragmentu okazuje się kolejną niebiblijną filozofią (chyba, że masz jakiś fragment z Biblii potwierdzający w prosty i jasny sposób tę naukę).

W ten sposób okazuje się, że 1Kor 15 odnośnie zmartwychwstania naucza, iż w czasie powtórnego przyjścia Pana Jezusa:
1. zabrzmi ostatnia trąba
2. nastąpi zmartwychwstanie umarłych, którzy należą do Chrystusa
3. nastąpi momentalne (oka mgnienie) przemienienie ciał osób wierzących w Chrystusa, które doczekają Jego przyjścia

W ten sposób 1Kor 15 jeśli nie podda się go obróbce filozoficznej, ale przyjmie się jego nauczanie tak, jak napisał je apostoł Paweł, nie potwierdza nauki CK odnośnie zmartwychwstania pomazańców do panowania z Chrystusem od roku 1918.
Mało tego, fragment ten daje podstawy do odrzucenia roku 1914 jako daty powrotu Pana Jezusa, bo przecież ciała osób podających się za „namaszczony ostatek” nie zostały w tym czasie przemienione. Bo jeśli by zostali przemienieni to jak naucza Biblia w innym miejscu (1 Tes 4,13-18), zostali by też porwani na obłoki do Pana Jezusa, a to przecież się nie stało.
Stąd płynie wniosek, że albo Pan Jezus przyszedł w 1914 roku i pomazańcy zostali przemienieni i porwani na obłoki, a ci co podają się obecnie za pomazańców są zwykłymi oszustami, albo nauka o powtórnym przyjściu Pana Jezusa jest oszustwem, bo żadne porwanie wierzących w 1914 roku nie nastąpiło (ani nawet w 1918 – kiedy to niby miało nastąpić zmartwychwstanie według CK), tym samym ludzie, którzy podają tę naukę, jako pokarm na czas słuszny dany przez Jehowę za pośrednictwem niewolnika wiernego i rozumnego okazują się oszustami.

homme_curieux a może masz jeszcze jakieś inne fragmenty z Biblii potwierdzające naukę śJ a które ja przeoczyłem w swoim studium Biblii w temacie powtórnego przyjścia Pana Jezusa i zmartwychwstania wierzących??? Przedstaw je, abym i ja mógł je poznać. Albo jak takich nie masz, to postąp jak berejczycy i porządnie sprawdź z Biblia co naucza „organizacja” śJ, abyś mógł poznać co naprawdę głosi Biblia, a co jest tylko ludzką fiflozofią.
Czesiek

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 18:48

Piękny fragment i przepięknie wyrwany z kontekstu

Dla poniektorych Biblia jest w ogole wyrwana " z kontekstu rzeczywistosci "

Nie dla mnie :-)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-02-18, godz. 21:18

Piękny fragment i przepięknie wyrwany z kontekstu

Dla poniektorych Biblia jest w ogole wyrwana " z kontekstu rzeczywistosci "

Nie dla mnie :-)

czytaj ją w całości a nie wersetami!
pozdrawiam Andrzej

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-19, godz. 18:54

homme_curieux
Piszesz:

QUOTE (Czesiek @ 2006-02-18 16:14)
Piękny fragment i przepięknie wyrwany z kontekstu

Dla poniektorych Biblia jest w ogole wyrwana " z kontekstu rzeczywistosci "
Nie dla mnie :-)


Jeśli z Biblii widzisz proporcjonalnie tyle samo co z mojej wypowiedzi, to nic dziwnego, że nie zauważasz innych wersetów poza tymi które tobie pasują i nie chcesz zauważyć kontekstu wersetów, szczególnie wtedy, gdy ten kontekst nie pozwala na takie dostosowanie danego wersetu, jak ty chcesz.


Odnośnie odpowiedzi homme_curieux na pytanie drugie

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

Piszesz”

odpowiedz :
Ap 7:9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.

Ap 5:10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami,
a będą królować na ziemi&raquo;.

Nad kim mieliby panowac gdyby nikt wiecej nie zmartwychwstal ??


homme_curieux czy ty mnie masz za idiotę, czy też odwiedzających ten wątek, myśląc, że wystarczy jako odpowiedź wstawić jakiś tekst z Biblii i już jest sprawa załatwiona?
Gdzie w tych tekstach przytoczonych przez ciebie jest mowa o 1000 letnim panowaniu Chrystusa po Armagedonie?
Gzie jest mowa o zmartwychwstaniu wszystkich ludzi w czasie 1000 lecia?
Czy zdajesz sobie sprawę do czego odnoszą ten werset twoi nauczyciele których nauczanie tak bronisz w swoich wypowiedziach? Sprawdź to sobie zanim będę zmuszony ci to przypomnieć, abym przypadkiem nie ośmieszył ciebie i twojej kiepskiej znajomości nauki której tak bronisz!

A jak chcesz znać odpowiedź na swoje pytanie :
Nad kim mieliby panowac gdyby nikt wiecej nie zmartwychwstal ??
Rozważ sobie z modlitwą chociażby to co zapowiada Bóg w Księdze Zachariasza od 12 do 14 rozdziału, może Bóg da ci zobaczyć to, co zapowiedział zdejmując tobie końskie okulary jakie nałożyło ci Ciało Kierownicze, czego z całego serca tobie życzę.
Czesiek

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-20, godz. 16:41

Odnośnie odpowiedzi homme_curieux na pytanie siódme

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii

Piszesz:

Ksiega Koheleta
9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą,
a zmarli niczego zgoła nie wiedzą,
zapłaty też więcej już żadnej nie mają,
bo pamięć o nich idzie w zapomnienie
10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka,
podejmij się według twych sił!
Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia,
ani poznania, ani mądrości w Szeolu,
do którego ty zdążasz.


A gdzie tu jest napisane, że duchem który ukazał się Saulowi był demon a nie duch Samuela?
Poza tym czytając Księgę Koheleta (osobiście wolę nazwę Kaznodziei Salomona) zwróciłeś uwagę na takie wypowiedzi zawarte w tej Księdze:

Ja, Kaznodzieja, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalemie. Postanowiłem szczerze mądrością zgłębić i zbadać wszystko, co się działo pod niebem: Jest to żmudne zadanie, jakie zadał Bóg synom ludzkim, aby się nim trudzili. Widziałem wszystkie sprawy, które się dzieją pod słońcem, a wszystko to jest marnością i gonitwą za wiatrem. (Kazn. 1:12-14 BW)

„Gdy postanowiłem szczerze poznać mądrość i zbadać sprawy, jakie się dzieją na ziemi, że oko niejednego ani w dzień, ani w nocy nie znajdzie snu, poznałem ze wszystkich dzieł Bożych, że człowiek nie może dojść do sedna spraw, jakie się dzieją pod słońcem. Chociaż człowiek się trudzi, aby je zbadać, nie dojdzie tego; a chociaż nawet mędrzec twierdzi, że to rozumie, nie może tego zgłębić. (Kazn. 8:17-18 BW)

Ciekawe dlaczego Ciało kierownicze a za nim śJ tak chętnie powołują się na słowa człowieka, który starał się zbadać wszystko swoją mądrością i doszedł do wniosku, że mimo mądrości nie może dojść do sedna sprawy? Może ty to wyjaśnisz homme_curieux! A może CK i śJ macie jakiś opis, jak Salomon odwiedził Szeol i naocznie stwierdził to na co tak chętnie się powołujecie? Dlaczego tak chętnie lekceważycie inne wypowiedzi Biblii, nawet te zawierające bezpośrednie słowa Boga Jahwe skierowane do ludzi przez proroków prowadzonych Duchem Świętym? Dlaczego dla was większym autorytetem jest Kaznodzieja Salomon w sprawach duchowych niż Pan Jezus i Jego apostołowie, że to co oni głosili unieważniacie opierając się na ludzkim poznaniu?
To tak dodatkowo kilka pytań dla ciebie i innych śJ którzy będą czytali tą wypowiedź, może da wam to do myślenia, a może też wyjaśnicie tak irracjonalną waszą postawę.
Czesiek

#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-20, godz. 16:44

Na moją prośbę:
Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.

homme_curieux piszesz:
„Albo ten ktos zle szuka tych tekstwow bo jest ich pelno albo

J 12:40
2Kor 4:4
1J 2:11

Oczywiscie to nie musi byc prawda oczywista dla wszystkich”


homme_curieux niezła psychomanipulacja !!! Zamiast podać konkretne teksty z Biblii oskarżyć dyskutanta o to, że jest zaślepiony przez szatana i dlatego nie może znaleźć tych tekstów ani zrozumieć, kiedy ty będziesz cytował jakieś tam nie związane z pytaniem wersety. Tyle tylko, że nie wszyscy tak jak ty są skłonni ulegać tanim chwytom psychomanipulacyjnym.

Więc zamiast stosować takie zagrania i dawać zapewnienia bez pokrycia, że „tych tekstwow ... jest ich pelno”, bądź łaskaw w odpowiedzi na moje pytania przytoczyć odpowiednie fragmenty z Biblii głoszące to samo, co naucza CK abym i ja mógł się z nimi zapoznać. A jak nie możesz tego uczynić, to zastanów się, czy przytoczone przez ciebie wersety nie odzwierciedlają sytuacji w jakiej ty się znajdujesz.
Czesiek

#17 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-02-20, godz. 19:57

Oto lista pytań:

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

3. Jak ktokolwiek obecnie może zaliczać się do klasy „wielkiej rzeszy” opisanej w księdze Objawienia 7 rozdziale, skoro jest tam powiedziane, że klasa ta pojawi się w czasie „wielkiego ucisku”, który jeszcze nie nastał?

4. Gdzie Biblia naucza, że Bóg na wieki odrzucił Izraela, skoro w Liście do Rzymian apostoł Paweł napisał, że zatwardziałość na Izraela przyszła do czasu, aż poganie wejdą w pełni, a potem Bóg odwróci bezbożność od Izraela (Rzym 11,25-33)

5. Gdzie Biblia naucza, że Bóg musi usprawiedliwić się przed szatanem ze swojego prawa do panowania nad światem, skoro Biblia zapewnia, że Bóg nie będzie tłumaczył się ze swego postępowania prze swoim stworzeniem? (Rzym 9,19nn; Iz. 45,9; 29,16)

6. Gdzie Biblia naucza, że nie będzie takiego miejsca, w którym Bóg ukarze wiecznymi mękami tych, którzy sprzeciwiają się Bogu, skoro sam Bóg poprzez swojego Syna daje Objawienie w którym mówi, iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10)

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.

Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.


1] Ja myślę,że Ty coś pomyliłeś w tym względzie, ja nie wierzę,że ŚJ tak gloszą.

2] Objawienie 20:1-6 --- Pomyśl jeżeli nikt wiecej nie wstanie to nad kim bedą królować? Dalej tekst 5-ty jest dopiskiem, i Ty bedąc świadkiem o tym powinienes wiedzieć. Dopiskiem są slowa : I ożyli i królowali z Chrystusem tysiąc lat" Wiersz 4-ty Końcówka wierszu czwartego "I ozyli i królowali z Chrystusem Tysiąc lat, toć jest pierwsze zmartwychwstanie" powinna sie znaleść już w wierszu piątym.

3] Klasa ta obiawi sie w wielkim ucisku, zależy jak kto uważa wielki ucisk.Ja uważam,że tutaj Świadkowie troszkę bobłądzili.

4]Masz rację Bóg nie odrzucił izraela na wieki juz Izrael od 1948 roku ma swoją ziemię i niestety Izrael odegra dużą rolę tak mowią proroctwa.

5] To jest bzdura

6] Księga Objawienia jak sama nazwa wskazuje jest proroctwem. Sam dobrze wiesz,że Bóg jest miłością a nie TYRANEM chyba to wiesz.

7] Wszystkie ksiegi w St Testamencie są pozafigurą na obecny lub przyszły czas, są to proroctwam to był demon.

Na wszystkie Twoje pytania nie ma dowodów troszke należy pomysleć.

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-02-22, godz. 07:08

Tola

Te pytania skierowałem do śJ i ich sympatyków, dlatego pozwól, że zapytam się ciebie, czy występujesz jako śJ, czy jako sympatyk „organizacji śJ”?

A teraz odnośnie twoich wypowiedzi na temat moich pytań. Piszesz:

„1] Ja myślę,że Ty coś pomyliłeś w tym względzie, ja nie wierzę,że ŚJ tak gloszą.”

Naukę o początku zmartwychwstania do panowania z Panem Jezusem znalazłem w Strażnicy.

„Z wyjaśnienia tego oraz ze wszystkich dostępnych dowodów wynika, że wierni pomazańcy, którzy pomarli, od roku 1918 dostępują zmartwychwstania i zajmują przyobiecane im miejsca w niebiańskim sanktuarium” (w 89 1.2 12)

I raczej nic ci Tolu nie pomoże twoja wiara, że śJ nic takiego nie głoszą, bo niestety literatura śJ przeczy twojej wierze.

Dalej piszesz:

„2] Objawienie 20:1-6 --- Pomyśl jeżeli nikt wiecej nie wstanie to nad kim bedą królować? Dalej tekst 5-ty jest dopiskiem, i Ty bedąc świadkiem o tym powinienes wiedzieć. Dopiskiem są slowa : I ożyli i królowali z Chrystusem tysiąc lat" Wiersz 4-ty Końcówka wierszu czwartego "I ozyli i królowali z Chrystusem Tysiąc lat, toć jest pierwsze zmartwychwstanie" powinna sie znaleść już w wierszu piątym.”

Tolu, jakby nawet przyjąć wersję nauczania CK, to Armagedon mają przeżyć „drugie owce” zwane też „wielką rzeszą”. Tym samym filozoficzna nauka o tym, że przecież muszą zmartwychwstać ludzie, aby 144 000 miało nad kimś panować jakoś nie ma podstaw, bo przecież będą mieli nad kim panować.

Poza tym, czy poczytałaś sobie Księgę Zachariasza, bo tam Bóg poprzez Zachariasza mówi, że podczas bitwy „tego dnia” nie zginą wszyscy ludzie mieszkający na ziemi poza śJ, ale tylko ci, którzy wystąpią zbrojnie przeciw Izraelowi, natomiast pozostali przy życiu będą pielgrzymować do Jerozolimy i obchodzić święto szałasów.

Dalej, piszesz, że w. 5 jest dopiskiem. Ale czyim? Jeśli późniejszym ludzkim dopiskiem, to powinien być już usunięty, jak stało się z kilkoma uwagami marginesowymi, które kopiści włączyli do tekstu, ale to się nie stało. Jeśli to jest dopisek Autora tekstu, Boga, to tym bardziej jego treść jest ważna dla poznania tego, co będzie działo się w czasie 1000 lecia, a to oznacza, iż informacja o tym, że nikt inny nie zmartwychwstanie w tym czasie, jest prawdziwa i żadna ludzka filozofia tego nie zmieni.

Dziwi mnie też twoja dyskusja, gdzie powinna znajdować się końcówka wersetu 4. Jak pewnie wiesz podział na wersety jest późniejszym dodatkiem i nie ważne jest gdzie jaki fragment powinien być, ale ważne jest, aby poszczególne fragmenty czytać w kontekście całej wypowiedzi, a wtedy, czy to koniec 4, czy początek 5 wersetu nie będzie miało znaczenia. Znaczenie ma tylko dla tych, którzy wyrywają wersety z kontekstu, oraz dla tych, którzy poprzez taką dyskusję unikają zmierzenia się z prawdą zawartą we fragmencie o którym w ten sposób dyskutują.
A tak na marginesie t niby jakim świadkiem mam być według ciebie, że zarzucasz mi pewną niewiedzę? Bo jeśli śJ, to większość uczestników tego forum wie, że nie jestem i nigdy nie byłem śJ.

Następna twoja wypowiedź:

„3] Klasa ta obiawi sie w wielkim ucisku, zależy jak kto uważa wielki ucisk.Ja uważam,że tutaj Świadkowie troszkę bobłądzili.”

Tolu, ale ta nauka jest dana jako „pokarm na czas słuszny przez Boga”, więc kto pobłądził? Ja wierzę, że Bóg nie pobłądził, tym samym ty dajesz świadectwo temu, że są nauki w „organizacji śJ” które są podawane w imieniu Boga, a są tylko ludzkimi naukami, a nauka o „pokarmie na czas słuszny” jest kłamstwem i zasłoną dymną mającą ukryć właściwych twórców tej nauki.
Następnie, CK naucza, że wielki ucisk dopiero ma nadejść, tym samym przestaje być ważne kto jak wierzy, czym będzie wielki ucisk. A do tego dochodzi to, że jeśli uznać, że tutaj „troszeczkę pobłądzili”, to cała nauka o „wielkiej rzeszy drugich owiec” też okazuje się „troszeczkę pobłądzona” czyli fałszywa, gdyż ten fragment z Obj. 7, jest jednym z filarów na którym CK oparło tą naukę.

I dalej:

„4]Masz rację Bóg nie odrzucił izraela na wieki juz Izrael od 1948 roku ma swoją ziemię i niestety Izrael odegra dużą rolę tak mowią proroctwa.”

Tolu Ale to już druga twoja wypowiedź podważająca „niewolnika”. Powoduje ona, że podważasz to, co zrobiło CK w swoich publikacjach dostosowując proroctwa o Izraelu do swojej „organizacji”. Jeśli Izrael nie został odrzucony, to nie można dowolnie zmieniać sensu wypowiedzi proroctw mówiąc, że dotyczą one „duchowego Izraela”, którym są śJ. Tym samym po raz kolejny dałaś świadectwo, że CK jest fałszywym nauczycielem.

Dalej piszesz:

„5] To jest bzdura”

Co jest bzdurą? Czyżbyś uważała naukę śJ o „wielkiej kwestii spornej” według której szatan stawia Bogu zarzuty i podważa Boże prawo do panowania nad swoim stworzeniem, a Bóg w ten sposób zostaje zmuszony do usprawiedliwiania siebie i swojego panowania, a ludzie mają Jemu w tym pomóc, za bzdurę? Jeśli tak, to na pewno nie jesteś śJ ani ich sympatykiem.

Piszesz:

6] Księga Objawienia jak sama nazwa wskazuje jest proroctwem. Sam dobrze wiesz,że Bóg jest miłością a nie TYRANEM chyba to wiesz.

Tolu a od kiedy sprawiedliwa kara jest objawem tyranii??? Patrząc w ten sposób jak ty, to nawet przejaw Bożej miłości – śmierć własnego Syna, który nigdy nie zgrzeszył przeciw Ojcu, za grzechy ludzi, można uznać za przejaw okrucieństwa, sadyzmu i przejaw tyranii. Tym bardziej, że Pan Jezus został właśnie ukarany, aby grzeszny człowiek mógł dostąpić z łaski zbawienia.
Tyle tylko, że śmierć Pana Jezusa jest dla mnie przejawem Bożej miłości i Bożej sprawiedliwości (grzech musi być ukarany), a wieczne potępienie jest tylko przejawem Bożej sprawiedliwości względem tych, którzy zlekceważyli Bożą miłość okazaną w Jezusie Chrystusie.

Piszesz:

„7] Wszystkie ksiegi w St Testamencie są pozafigurą na obecny lub przyszły czas, są to proroctwam to był demon.”

A gdzie o tym co napisałaś naucza Biblia??? Kto stworzył tak idiotyczną egzegezę ST? Wybacz, ale tego inaczej nazwać nie potrafię. Na stwierdzenie „to był demon” poproszę poparcie z Biblii, nic więcej.

I na koniec piszesz:

„Na wszystkie Twoje pytania nie ma dowodów troszke należy pomysleć.”

Jeśli nie ma dowodów, to cała ta nauka okazuje się tylko wymysłem człowieka, który zamiast trzymać się nauki Słowa Bożego, zaczął tworzyć sobie filozofię instrumentalnie dostosowując Biblię do swoich poglądów.
Kiepskie świadectwo dałaś Tolu nauce śJ.
Czesiek

#19 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-02-22, godz. 16:24

Nie będę sie rozpisywała, tak jak Ty to zrobileś,bo jak jest czegos duzo to sie nie chce czytać :D Jeżeli chcesz dokładnie sprawdzić, czy zdanie z wiersza 5-tego jest dopiskiem lub nie zajrzyj do starych manuskryptów, np: Watykańskiego.
Nie jestem Św.J nauki ich znam. I nie wierzę,że gloszą o zmartwychwstaniu przed armagieddonem chyba do klasy 144000. to ok.

#20 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-02-22, godz. 20:49

wtrace swoje trzy grosze nie proszony...
co to za "klasy"?
o jakich" klasach" piszesz ?
w bibli nic nie ma na temat tych wymyslonych" klas".
to sprytny sposob aby wmowic ludziom ze sa lepsi i gorsi ci ktorzy maja sluchac i ci z wyzszej "klasy "ktorzy rzadza .
cos na wzor kast w indiach, tylko nie tak rozbudowane .

i jeszcze jedno, jakim absurdalnym wymyslem jest przedstawianie sytuacji w ktorej ludzie otrzymuja dar niesmiertelnosci tylko dlatego ze urodzili sie przed 1914 r! :blink:
to dopiero idiotyzm!!!
przeciez wielu z tych ludzi bylo zlodziejami klamcami mieli takie same wady jak ludzie dzisiejsi .
zastanow sie i nie powtarzaj bezmyslnie bajek .

to dopiero fart -urodzic sie w odpowiednim miejscu i czasie!
pstryk i masz niesmiertelnosac- blachachacha! :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych