Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzynka pytań w NSK z września 2007


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-01, godz. 10:20

wlasnie zaaksperymentowalem... opowiedzialem najwiekszej plotkarze w zborze ze jestem czlonkiem niezaleznej grupy studium biblii skladajacej sie tylko ze SJ. prowadzi ja 3 nadzorcow z roznych zborow , jest jeden sluga, 4-ech pionierow i 16 innych braci i siostr.... i czekam.
powiedzialem z niedziele wiec jak ja znam 36,67 % zboru juz wie



ogłoś jeszcze że: z całą pewnością nauczanie o odżyciu, przez dzisiejsze pokolenie czasu zniszczenia babilonu wielkiego i sił politycznych jest nieprawdziwe

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-10-01, godz. 10:21


#22 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-01, godz. 10:30

oglos jeszcze???dlaczego jeszcze?? ja nic nie oglaszalem zebym mial oglaszac jeszcze!!!
[font=Tahoma]

#23 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-01, godz. 10:57

oglos jeszcze???dlaczego jeszcze?? ja nic nie oglaszalem zebym mial oglaszac jeszcze!!!


więc powiedz a nie ogłaszaj, najlepiej na zebraniu

#24 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-01, godz. 11:00

dlaczego mam to robic???? dlaczego mam burzyc wiare innych???
jakie mam prawo burzyc jesli nie mam zamiaru budowac??? tylko ze wzgledu na satysfakcje ze im pokazalem gdzie raki zimuja???
ty sie czlowieku zastanowzanim cos napiszesz
[font=Tahoma]

#25 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-01, godz. 11:23

dlaczego mam to robic???? dlaczego mam burzyc wiare innych???
jakie mam prawo burzyc jesli nie mam zamiaru budowac??? tylko ze wzgledu na satysfakcje ze im pokazalem gdzie raki zimuja???
ty sie czlowieku zastanowzanim cos napiszesz


z tego samego powodu
wlasnie zaaksperymentowalem... opowiedzialem najwiekszej plotkarze w zborze ze jestem czlonkiem niezaleznej grupy studium biblii skladajacej sie tylko ze SJ. prowadzi ja 3 nadzorcow z roznych zborow , jest jeden sluga, 4-ech pionierow i 16 innych braci i siostr.... i czekam.
powiedzialem z niedziele wiec jak ja znam 36,67 % zboru juz wie


człowieku zastanów się zanim zaeksperymentujesz :P :wacko:

#26 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-01, godz. 15:44

oswiec mnie i wyjasnij ten powod
[font=Tahoma]

#27 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-01, godz. 16:39

oswiec mnie i wyjasnij ten powod


mam wrażenie że mój przedmówca kiedy kończy nie pamięta o czym zaczynał

#28 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-01, godz. 16:45

aaaa wiec to jest ten powod, acha.... nie rozumiem.
hiihiih
[font=Tahoma]

#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-10-01, godz. 19:12

Dawidzie, jeśli dobrze zrozumiałem Hubert nie dotykając spraw doktrynalnych (aby nie burzyć cudzej wiary) zrobił eksperyment dotyczący tego czy po plotce o istnieniu grupy studiującej Biblię ktokolwiek podejmie kroki dyscyplinujące lub dochodzenie w sprawie.

#30 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-01, godz. 19:20

Dawidzie, jeśli dobrze zrozumiałem Hubert nie dotykając spraw doktrynalnych (aby nie burzyć cudzej wiary) zrobił eksperyment dotyczący tego czy po plotce o istnieniu grupy studiującej Biblię ktokolwiek podejmie kroki dyscyplinujące lub dochodzenie w sprawie.

dokladnie.. a to tylko po to by sprawdzic jaka sile ma informacja w skrzynce pytan. co i tak nie musi byc miarodajne bo co zbor to obyczaj
[font=Tahoma]

#31 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-02, godz. 01:55

dokladnie.. a to tylko po to by sprawdzic jaka sile ma informacja w skrzynce pytan. co i tak nie musi byc miarodajne bo co zbor to obyczaj

A poza tym zanik czytelnictwa nie omija także zborów ŚJ.
Dołączona grafika

#32 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-02, godz. 10:25

Dawidzie, jeśli dobrze zrozumiałem Hubert nie dotykając spraw doktrynalnych (aby nie burzyć cudzej wiary) zrobił eksperyment dotyczący tego czy po plotce o istnieniu grupy studiującej Biblię ktokolwiek podejmie kroki dyscyplinujące lub dochodzenie w sprawie.


u świadków jest doktryną iż "pokarm duchowy" i zrozumienie pism jest w gestii niewolnika
(jeżeli coś odbiega od tego zrozumienia, to określone jest, przez wydawców strażnic, że trzeba czekać na ich{wątpliwości} wyjaśnienie)
eksperyment ciekawy
1 jeżeli jest taka grupa to bardzo ciekawe zjawisko
2 jeżeli jej niema to mówił nieprawdę
3 w myśl głoszonej przez wydawców strażnic "prawdy" że to oni są jedynym kanałem przez który następuje oświecenie , dotkną spraw doktrynalnych
a) poddając w wątpliwość wystarczające kompetencje wydawcy strażnic (studiuj literaturę bracie)
B) naruszyć może spokój braci tym że, tak dojrzały brat po kryjomu i niezależnie chce coś studiować
c) tym samym podkopuje ich wiarę w niewolnika
A czy podejmie ktoś kroki?
zależy od fanatyzmu miejscowych starszych
znam przypadki gdy podejmowano w takich sytuacjach rozmowy z podejrzanymi
pozdrówka
Dawid

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-10-02, godz. 10:30


#33 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-03, godz. 07:25

dokladnie.. a to tylko po to by sprawdzic jaka sile ma informacja w skrzynce pytan. co i tak nie musi byc miarodajne bo co zbor to obyczaj


Poddawanie w wątpliwość nauk Świadków Jehowy jest walką z prawdą i nie odłączy to od organizacji i lojalnego trwania przy niej Świadków Jehowy.
CIV nr 20 str. 10 - 11, 12 - 13, 14 - 15, 16
Jehowa jednoczy poprzez publikacje, które dostarcza.
CIV nr 3 str. 21
Jedność zawdzięczają Bogu uznając Jego, prawo, słowo, uznając niewolnika za kanał łączności złożony z namaszczonych duchem braci Jezusa, którzy przez Ciało Kierownicze zaspokajają potrzeby braci. Kieruje nimi Jehowa, dlatego są zdecydowani zachować jedność ufając kierownictwu, Jego świętego ducha.
CV nr 15 str. 14-20

#34 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-02, godz. 16:24

Nie, klasa „niewolnika" nie zachęca do tego typu działań. Mimo to w różnych częściach świata nieliczne osoby identyfikujące się z naszą organizacją tworzą grupki, które na własną rękę zajmują się roztrząsaniem zagadnień biblijnych.


Pytanie do SJ (którzy być może czytają tego posta): czy owa " klasa niewolnika" potrafi wskazać na uzasadnienie biblijne swojego stanowiska?

Pismo Święte mówi:
Mt 18:20 Bp "A gdzie dwóch albo trzech zbierze się w imię moje, tam Ja jestem pośród nich."

#35 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-03-12, godz. 02:37

Pewnego rodzaju nawiązanie do poruszonego tu tematu znajdziemy w "Strażnicy" z 15 maja 2010 roku – w artykule "Nie zasmucajmy świętego ducha Jehowy" wspomniano o "zamkniętych grupkach" jako czymś, na co nie można pozwolić:


Nie możemy też pozwolić, by wśród nas powstawały zamknięte dla innych grupki. Apostoł Paweł napisał: „Usilnie zachęcam was, bracia, przez imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy mówili zgodnie i żeby nie było wśród was rozdźwięków, ale żebyście byli stosownie zjednoczeni, mając ten sam umysł i ten sam tok myśli” (1 Kor. 1:10).


.jb

#36 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2010-03-13, godz. 20:39

Pewnego rodzaju nawiązanie do poruszonego tu tematu znajdziemy w "Strażnicy" z 15 maja 2010 roku – w artykule "Nie zasmucajmy świętego ducha Jehowy" wspomniano o "zamkniętych grupkach" jako czymś, na co nie można pozwolić:




jb. To akurat nie ma z tematem nic wspólnego. O takich "zamkniętych grupkach" mówiono dość często, a chodziło o to, by się "nie odosabniać" tylko "rozszerzać" towarzysko w zborze. Z grupkami studium biblii nie ma to nic wspólnego.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-03-13, godz. 23:47

Z grupkami studium biblii nie ma to nic wspólnego.

Niczego wprost nie określono, więc może to dotyczyć grupek o różnym charakterze.

Sądzę, że warto zwrócić uwagę na zacytowany dalej werset, w którym mowa o rozdźwiękach oraz tym samym umyśle i tym samym toku myśli. Do spotkań, służących wymianie spostrzeżeń na gruncie (na przykład) „roztrząsania zagadnień biblijnych”, jak najbardziej może się to odnosić.

Do towarzyskiego 'rozszerzania się' w zborze lepiej pasują, zwykle w tym kontekście przywoływane, wersety 2 Kor 6:11-13, gdzie wprost mowa o ’rozszerzaniu się’ w okazywaniu miłości braterskiej, co między innymi oznacza, jak podaje „Strażnica”, że jeśli zainteresowania, które dzielimy z jednymi chrześcijanami, izolują nas od drugich, to musimy ‘się rozszerzyć’, podobnie mogą zbliżać grupa wiekowa, narodowość czy wybór formy wypoczynku, więc i to również trzeba przełamywać (na przykład przez zapraszanie osób spoza swego najbliższego grona do służby polowej czy na spotkania towarzyskie). Temat ten jest raczej przedstawiany przez wskazywanie głosicielom różnych możliwości i kierowanie zachęt (do poszerzania kręgu zborowych znajomych, do okazywania serdeczności i pomocy nowym osobom, szukania wspólnych tematów z osobami starszymi/młodszymi od siebie, etc.), nie przez sprowadzanie tej kwestii do kategorycznego zakazu.

Natomiast organizowanie niezależnych grup biblijnych, w myśl nauczania TS, zdecydowanie może już stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia duchowego. Mamy więc tu do czynienia z zasmucaniem ducha Jehowy, przez które (jak wyjaśnia artykuł) należy rozumieć właśnie narażanie na szwank "swojego usposobienia duchowego".
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych