Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?


  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#1 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-14, godz. 03:37

Z tego co się zorientowałem forum to jest moderowane czy tez administrowane pzez osoby przeciwne Świadkom Jehowy. Czy wpływa to na bezstronność tego forum?

#2 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-08-14, godz. 05:04

Czy istnieje coś takiego jak bezstronność ?
A że forum jest ideowo przeciw świadkom Jehowy, to można bardzo szybko zauważyć.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#3 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-08-14, godz. 05:06

Jest:

Czy to forum daję uczciwie szanse obu stroną polemiki?, Czy moderatorzy albo sam administrator są przeciwni Świadkom Jehowy?


Powinno być:

Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?, Czy moderatorzy albo sam administrator są przeciwni Świadkom Jehowy?

Z tego co się zorientowałem forum to jest przeciwne głupocie i tumanom pospolitym.
Przede wszystkim zaś, przeciwne jest pacanom z sumieniem "wykształconym na biblii", jako przyczynie nieszczęść wielu ludzi.
P.S.
Nadmienić trzeba jednak, że nie zawsze w g... wpada się nieświadomie.
Część przyczyn tkwi w nas samych.

#4 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-08-14, godz. 05:09

Jesteś pewien że nie chciałeś Polarmie napisać że jest to forum pełne głupoty i tumanów pospolitych?
Nie poślizgnął ci się palec ( tak tylko pytam ) ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#5 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-08-14, godz. 05:29

Czy istnieje coś takiego jak bezstronność ?
A że forum jest ideowo przeciw świadkom Jehowy, to można bardzo szybko zauważyć.

1.Nawet w sądzie spotykasz sie z brakiem bezstronności, i to o wiele częściej, nizbyś pragnął. Natomiast w dyskusji ideolo nie ma miejsca na bezstronność. Ty np. reprezentujesz światopogląd bizantyjsko-jemeński, a ja grecko-ugrofinski, a więc w dyskusji bedziemy uzywać argumentów z naszego kręgu.
2. Forum skupia określone osoby. Duża część to "odstepcy", a więc ludzie, którzy poznali Organizacje od środka i samodzielnie podjeli decyzje o jej opuszczeniu. Część trafiła tu szukając wsparcia w "dyskusji" ze ŚJ, bo prosta argumentacja oparta na Biblii nie daje żadnego rezultatu. Natomiast popełniasz duży błąd, pisząc, że forum jest przeciwko ŚJ. Gros osób tu piszących jest przeciwnych samozwańczej organizacji, która żeruje na naiwnych, natomiast stosunek do osób bedących ŚJ jest zupełnie inny - sa to nasi błądzący bliźni, którym staramy się pomóc.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#6 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-08-14, godz. 05:35

Jesteś pewien że nie chciałeś Polarmie napisać że jest to forum pełne głupoty i tumanów pospolitych?
Nie poślizgnął ci się palec ( tak tylko pytam ) ?

Że tak nie jest (jak piszesz) pokazuje twoja tu bytność.
Przy ogromie kwestii, w których moim zdaniem dałeś (i ciągle dajesz) się zwieść, zachowujesz jedną bezcenną cechę: Jesteś uczciwy.
Czy nie wstyd Ci (choć przez chwilę) przyznawać się do tych bankrutów moralnych z siedzibą w USA?

#7 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-08-14, godz. 07:42

bankrutów moralnych z siedzibą w USA?

cała reszta OK, ale to stwierdzenie wywołuje opór, i dyskusja staje sie niemozliwa. To samo, ale innymi słowami, albo troche później :)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-14, godz. 08:09

Z tego co się zorientowałem forum to jest moderowane czy tez administrowane pzez osoby przeciwne Świadkom Jehowy. Czy wpływa to na bezstronność tego forum?

Źle się orientujesz. Najbardziej bezstronną osobą na forum jest nasza moderatorka Jb. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-14, godz. 09:13

Który SJ stwierdzi, że jest to bezstronne forum, skoro mogą tutaj udzielać się szatańskie nasienia, czyli ci wstrętni odstępcy ;) :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-08-14, godz. 09:54

Jak ktoś poszukuje forum ze swobodną możliwością wypowiedzi to proponuję : Watchtower
Nawet nazwa się zgadza, tylko jest to już typowo teokratyczne forum :)
Ale najlepsza jazda jest jak już się zarejestrujemy. Podyskutować można że hej :D

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-08-14, godz. 09:54

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#11 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-08-14, godz. 12:36

1.Nawet w sądzie spotykasz sie z brakiem bezstronności, i to o wiele częściej, nizbyś pragnął. Natomiast w dyskusji ideolo nie ma miejsca na bezstronność. Ty np. reprezentujesz światopogląd bizantyjsko-jemeński, a ja grecko-ugrofinski, a więc w dyskusji bedziemy uzywać argumentów z naszego kręgu.
2. Forum skupia określone osoby. Duża część to "odstepcy", a więc ludzie, którzy poznali Organizacje od środka i samodzielnie podjeli decyzje o jej opuszczeniu. Część trafiła tu szukając wsparcia w "dyskusji" ze ŚJ, bo prosta argumentacja oparta na Biblii nie daje żadnego rezultatu. Natomiast popełniasz duży błąd, pisząc, że forum jest przeciwko ŚJ. Gros osób tu piszących jest przeciwnych samozwańczej organizacji, która żeruje na naiwnych, natomiast stosunek do osób bedących ŚJ jest zupełnie inny - sa to nasi błądzący bliźni, którym staramy się pomóc.

Madre slowa , a jak bardzo trzeba im pomoc swiadczy o tym ich agresywana riposta ,ludzi wydawaloby sie z gruntu lagodnych, a ktorych jakakolwiek krytyka doprowadza do bialej goraczki w kwestiach mowiacych o Bogu o milosci itp....

#12 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-14, godz. 13:35

no zdarzalo sie ze padaly sprawiedliwe oceny od exow na SJ ale najczesciej to slepa nienawisc kieruje wypowiedziami niektorych eksow. a szkoda bo prywatnie moga byc fajnymi ludzimi. sam sie przekonalem na innych.
tak wiec o bezstronnosci mozna tu zapomniec
[font=Tahoma]

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-14, godz. 14:38

exy są tylko fajni hubercie na żywca :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-14, godz. 20:00

odnośnie pytań zadanych przez inicjatora wątku...

ŚJ mogą się swobodnie wypowiadać, nie ma cenzury, nie wycina się postów chwalących organizację

moderatorka jb z jednakową surowością traktuje mnie, Sebola, Terebinta, co np. PKDicka

natomiast nie ma tu na forum wymuszonej, pozorowanej pseudo-obiektywności polegającej na mówieniu jednego argumentu za, jednego przeciw i wymuszaniu 50% parytetu :P

#15 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-15, godz. 14:56

Pomozcie mi cos zrozumiec. Jako osoba ktora stara sie czytac to forum w miare najlepszych mozliwosci i przyklada wage do argumentacji spotkalem sie tutaj z kilkoma sprzecznymi ze soba rzeczami. Postaram sie to przyblizyc na dwoch przykladach :

1 Przyklad Pana Alberta Schwarcera. Kiedys ujely mnie jego ciekawe wywody na tematy prawne. Ciekawa argumentacja trafne pomysly a potem zobaczylem oblicze Pana w "rozmowie" z homo currieux i rozowe okulary spadly mi na podloge.
Czy jesli ja w taki sam sposob zwracalbym sie do Pana na tym forum to czy "bezstronna" jb :ph34r: nie usunelaby moich plwocin?

2 Przyklad Pana Iszbina. Ciekawa osoba, zdecydowany przeciwnik, strasznie wygladajacy jednym slowem powazny gosc a tu w "rozmowie" z tym samym osobnikiem naduzywa swojej wladzy jako moderator.

Nie myslicie ze taki obraz nie pomaga ale szkodzi waszemu "pomaganiu" zagubionym?

Psujecie w ten sposob robote Panu Andryszczakowi, ktory stara sie zachowac postac dobrego exa!

#16 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-08-15, godz. 15:10

2 Przyklad Pana Iszbina. Ciekawa osoba, zdecydowany przeciwnik, strasznie wygladajacy jednym slowem powazny gosc a tu w "rozmowie" z tym samym osobnikiem naduzywa swojej wladzy jako moderator.

Nie myslicie ze taki obraz nie pomaga ale szkodzi waszemu "pomaganiu" zagubionym?

Psujecie w ten sposob robote Panu Andryszczakowi, ktory stara sie zachowac postac dobrego exa!


1. Nie przypominam sobie abym z Tobą rozmawiał.
2. Sprawdź listę moderatorów.
3. Nikomu w niczym nie pomagam.
4. Miłego dnia.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-15, godz. 15:19

Artur Schwaer mimo że niektórzy darzą go antypatią ma podobne zachowanie emocjonalne (wg. mnie) jak Iszbin czy Sebol. Ja i tak tą całą trójcę darzę symaptią. A faktycznie Iszbin ma brzydką gębę :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-15, godz. 15:33

1. Nie przypominam sobie abym z Tobą rozmawiał.
2. Sprawdź listę moderatorów.
3. Nikomu w niczym nie pomagam.
4. Miłego dnia.

1 Z ta samo osoba co Pan Albert Schwarcer (homo-currieux)
2 Nie byl Pan nigdy moderatorem na tym forum?
3 Tak wyglada z wypowiedzi uczestnikow
4 Tez takiego zycze

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-15, godz. 17:12

2 Nie byl Pan nigdy moderatorem na tym forum?

Czyżby Twoje zdanie odnosiło się do stanu obecnego czy przeszłego?

"naduzywa swojej wladzy jako moderator"
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-15, godz. 17:16

Czyżby Twoje zdanie odnosiło się do stanu obecnego czy przeszłego?

"naduzywa swojej wladzy jako moderator"

Przyklady mialy miejsce w czasie przeszlym, obie rozmowy odbyly sie dawno temu z tego co zdazylem doczytac Pan Sebastian Andryszczak wskazywal ze Pan Iszbin jest nerwowym moderatorem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych