Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rwanda: ŚJ przeciw IRS?


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-09-13, godz. 12:17


IRS (Indoor Residual Spraying) jest jedną z najczęściej stosowanych metod walki z malarią. Polega ona na spryskiwaniu ścian i dachów domów oraz zabudowań gospodarczych długotrwałymi środkami owadobójczymi, w celu zabicia roznoszących chorobę komarów. Jedna taka akcja może starczyć na rok czasu.

--
źródło


Przedstawiciele rwandyjskich władz oficjalnie potwierdzili w czwartek, że ich kraj nie wprowadzi do użytku DDT, kontrowersyjnego specyfiku przeciw malarii. Środek ten jest tymczasem oficjalnie zalecany przez WHO i stosowany przez inne państwa w regionie.

Po konsultacjach z ekspertami z rozmaitych agencji rządowych oraz amerykańskiego Research Triangle Institute (RTI) rząd Rwandy zdecydował zrezygnować z kontrowersyjnego specyfiku o nazwie DDT, stosowanego do zwalczania malarii. Decyzję tą ogłosili na osobnych konferencjach prasowych minister ds. rolnictwa i środowiska Christophe Bazivamo oraz minister ds. zwalczania HIV/AIDS i innych chorób zakaźnych - Dr Innocent Nyaruhirira. Zamiast DDT amerykańscy eksperci proponują stosować inny środek, o nazwie ICON.
--

źródło


Rwandyjska kampania spryskiwania domów środkiem ICON już się rozpoczęła. I przy okazji nieoczekiwanie poinformowano, że świadkowie Jehowy (tu nazwani: Jehovah Witnesses) oraz prostytutki odmawiają zgody na wpuszczenie do swoich lokali ekip, które realizują spryskiwanie. Prostytutki uzasadniają odmowę faktem, że ich pokoje są w ciągu dnia stale zajęte. Natomiast świadkowie Jehowy stwierdzają, że zabrania im tego wiara.

Nie możemy mieć jednak pewności, czy rzeczywiście chodzi o znanych nam świadków Jehowy, bowiem w dalszej części artykułu dla nazwania tej grupy użyto określenia "Jehovah Witnesses of God". Trudno powiedzieć, czy to inwencja autora artykułu (który nie do końca kojarzył, o jakim wyznaniu mowa), czy też po prostu sprawa dotyczy jakiejś lokalnej sekty o zbliżonej do ŚJ nazwie.

--
artykuł: allafrica.com
tematy na forum JWD: link1, link2
--

Czy świadkowie Jehowy mogą mieć jakiś powód, by nie wyrażać zgody na objęcie ich opisaną akcją IRS?
.jb

#2 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 12:30

Czy świadkowie Jehowy mogą mieć jakiś powód, by nie wyrażać zgody na objęcie ich opisaną akcją IRS?


Żadnego. Ale niewykluczone, że mowa o jakiejś odłamowej sekcie, która się oddzieliła jeszcze w czasach kiedy zakazane były szczepionki itp. albo po prostu sama sobie wymyśliła takie "nowe światło" (np. w przesadny sposób interpretując zasadę neutralności jako wrogość do każdej akcji rządowej). W Afryce, w warunkach zakazu, wojen, słabej łączności z centralą itp. istnienia tego typu grup nie można wykluczyć.
[db]

#3 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 13:36

Czy świadkowie Jehowy mogą mieć jakiś powód, by nie wyrażać zgody na objęcie ich opisaną akcją IRS?

Nie jestem Świadkiem.
Jeśli opisywany DDT jest tym środkiem, który kiedyś był nazywany w Polsce Azotox, także nie zgodziłbym się.
Jest to silna trucizna także dla bydła i ludzi, dodatkowo bardzo kancerogenna substancja.
Wiele krajów wycofało się już jakieś 30 - 40 lat temu ze stosowania jego.

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-13, godz. 13:53

Jeśli opisywany DDT jest tym środkiem, który kiedyś był nazywany w Polsce Azotox, także nie zgodziłbym się.Jest to silna trucizna także dla bydła i ludzi, dodatkowo bardzo kancerogenna substancja.Wiele krajów wycofało się już jakieś 30 - 40 lat temu ze stosowania jego.

Zgadzam się z Tobą, ale jeśli w tym artykule jest mowa o JW to co do tego ma wiara? Argumenty merytoryczne rozumiem.DDT w wikipedii
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-09-13, godz. 14:38

Jeśli opisywany DDT jest tym środkiem...

Przecież mamy wyżej dość jasno napisane, że:

Przedstawiciele rwandyjskich władz oficjalnie potwierdzili w czwartek, że ich kraj nie wprowadzi do użytku DDT

oraz

Rwandyjska kampania spryskiwania domów środkiem ICON już się rozpoczęła.


.jb

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-13, godz. 18:13

Afryka to specyficzny rejon, b. czesto zdarzalo sie tam przed laty ze tworzyly sie zbory na terenach gdzie rozpowszechniano publikacje towarzystwa ale nigdy te zbory nie mialy kontaktu z organizacja. istnial zupewlnie nieteokratyczny ustroj w takich zborach, praktykowano poligamie i inne rzeczy. Wprowadzalo to sporo zamieszania. czasami nawet wladze wstrzymywaly sie od legalizacji gdyz takie lokalne zbory (wole nie urzycslowa sekty) mialy militarystyczne , czesto antyrzadowe nastawienie.
wydaje sie ze tylko Afryka stala sie polem takich zdarzen. Do dzis w wielu krajach afrykanskich istnieja lokalne zbory nie majace nic wspolnego z organizacja a poslugujace sie imieniem Jehowy lub nazwa straznicy w swej wlasnej nazwie.
cuz dzicz i tyle
[font=Tahoma]

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-09-13, godz. 21:41

To bardzo ciekawe, co napisałeś, Hubercie...

Jestem w stanie zrozumieć że afrykańskie odszczepieńcze (odstępcze? :) ) odłamy ŚJ mogły praktykować poligamię (która jest w Afryce czymś powszechnym), natomiast dziwi mnie, skąd militarystyczne (zbrojne?!) zapędy w ruchu, który słynie z odmowy służby wojskowej?

Nie spotkałem jak dotąd sygnałów o ludożercach wywodzących się od krisznowców...
Nie spotkałem jak dotąd sygnałów o "kubach rozpruwaczach" atakujących kobiety ciężarne a wywodzących się z kręgów ortodoksyjnie katolickich...
itd.

Zastanawiam się jak mogło dojść do powstania czegoś tak odmiennego od głównej idei nauczania WTS-u...

#8 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-14, godz. 16:16

To bardzo ciekawe, co napisałeś, Hubercie...Jestem w stanie zrozumieć że afrykańskie odszczepieńcze (odstępcze? :) ) odłamy ŚJ mogły praktykować poligamię (która jest w Afryce czymś powszechnym), natomiast dziwi mnie, skąd militarystyczne (zbrojne?!) zapędy w ruchu, który słynie z odmowy służby wojskowej?Nie spotkałem jak dotąd sygnałów o ludożercach wywodzących się od krisznowców...Nie spotkałem jak dotąd sygnałów o "kubach rozpruwaczach" atakujących kobiety ciężarne a wywodzących się z kręgów ortodoksyjnie katolickich...itd.Zastanawiam się jak mogło dojść do powstania czegoś tak odmiennego od głównej idei nauczania WTS-u...

albo ja sie zle wyrazilem albo ty mnie zle zrozumiales... te zbory czesto nigdy albo prawie nigdy nie mialy nic wspolego z Tow albo Sj. ich historia czesto wyglaldala tak ze ktos gdzies rozpowszechnil ksiazke a po latach trafila ona do rak kogos kogo intersowala. ten z kolei skupial juz nie wokol literatury czy biblii tych innych ale wokol siebie. i tak tworzyly sie zbory i zborki afrykanskie. poligamia, kult przodkow wszysko to nadal w nich funkcjonowalo. nie bylo ani checi ani dzialan by nawiazac lacznosc z biurem bo nikt sie z nim tzn WTs nie utorzsamial. ale nazwa z jakiejs ksiazki czy imie Jehowa, ktore zreszta nie dzieki Swiadkom Jehowy jest w Afryce od co najmniej 200 lat dobrze znane , pozostaly. odsylam do licznych rocznikow Sj , ktore to omawiaja. I kto jak kto ale Ty SA powinienes te sprawy pamietac. chyba ze na zebraniach byles myslalmi nie przy mowcy tylko gdzie inndziej a literature, charakteru roczniki itp olewales.Nie spotkałem jak dotąd sygnałów o "kubach rozpruwaczach" atakujących kobiety ciężarne a wywodzących się z kręgów ortodoksyjnie katolickich...itd.a to jest zaczynek do innego tematu, ktory zreszta byl tu wlkowany. te historie o katolickich bandach rozpruwajacych ciezarne znam z opowiadan wlasnej rodziny ( po kądzieli). wiec prosze nie mow mi ze z kregow ortodoksyjnie ( czy raczej w przypadku KK.. ultra katolickich) nie wywodza sie kuby-rozpruwacze..... Moj dziadek mial to szczescie ze ozenil sie z polka ale w jego wsi bandy podjudzane przez ukrainskich duchownych stawialy ludzi pod * murem przymusu** albo budiesz rzezac twoju zinku albo my tiebie budiem rzezat i tak by ratowac wlasne zycie mezowie ukraincy podcinali dardla wlasnym zonom polkom i to samo robili polacy zonom ukrainkom pod namowa i przymusem band ultrakatolickich w czasie i po wojnie na terenach Zachodniej ukrainy.moj dziadek na wlasne oczy widzial polakow rozplatujacych ciezarne zon ukrainki... wiec nie mow mi kto z jakich sodowisk moze sie wywodzic.to tylko mala dygresja to twojej wypowiedzi
[font=Tahoma]

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-09-16, godz. 12:06

dziękuję za odpowiedź, Hubercie. Jeśli ugrupowania milirarystyczne nie są odłamami WTS-u to sprawa przestaje mnie dziwić.

Rozumiem, że ktoś sobie poczytał książkę WTS-u i rola książki sprowadziła się do pobudzenia czyjejś wyobraźni oraz zaczerpnięcia niektórych (swobodnie wybranych) motywów itd. W takim wypadku np. imię Jehowa mogło się takiemu założycielowi nowej grupy spodobać a np. pacyfizm nie spodobać. I dalsza ewolucja grupy nie miała już nic wspólnego z Brooklynem. To naprawdę (jak dla mnie) wszystko wyjaśnia.

#10 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-09-20, godz. 10:37

Nowy artykuł o sprawie prezentuje wypowiedzi należącej do wspomnianych świadków Jehowy Eugene Ruranga. Wypowiedzi te mają charakter nieoficjalny.

Pani Ruranga zaprzeczyła wcześniejszym doniesieniom oraz zapewniła, że świadkowie Jehowy rozumieją korzyści płynące z akcji IRS i spryskiwanie domów nie stanowi żadnego problemu w kontekście ich przekonań religijnych.

Autor artykułu określa opisywane wyznanie zarówno jako "Jehovah's Witnesses of God", jak i "Jehovah's Witnesses". Nadal więc nie wiemy, kogo ta sprawa faktycznie dotyczyła.

--
szczegóły: allAfrica.com
.jb

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-03, godz. 21:52

Ministerstwo Zdrowia ostatecznie wyjaśniło sprawę: ustalono, że doszło do nieporozumienia, w wyniku którego świadków Jehowy pomylono z miejscową sektą o nazwie Gelliadi witnesses (Temoins de Gelliadi).
--
szczegóły: link
.jb

#12 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-04, godz. 23:06

cuz dzicz i tyle

Afrykanista się znalazł...
Dołączona grafika

#13 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-17, godz. 13:30

I tak rodzi sie plotka.

Ale podoba mi się że próbujecie być obiektywni i szukacie źródeł.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych