Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Franz w Poznaniu - Spotkanie


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#41 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-10-05, godz. 16:21

Gdybyście mogli to jakie zadalibyście pytania Raymondowi Franzowi na spotkaniu w Poznaniu?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#42 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-05, godz. 19:04

Ja bym zapytał o jego przyjaciela, bodajże Eda Dunlopa, chodzi mi o tego, który w wieku 73 lat po wyrzuceniu z WTS musiał zarabiać na życie jako tapeciarz. Spytał bym się, czy sobie jakoś poradził, czy godnie umarł (bo podejrzewam, że umarł. ;) ) i czy Franz w miarę możliwości mu pomagał.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#43 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-05, godz. 20:34

Ray wspomina o tym w Kryzysie (II wydaniu polskim z 2006) na str 382, że Ed Dunlap pracował jako tapeciarz po powrocie do rodzinnej Oklahomy do prawie 86 r. życia. Zmarł 19 września 1999 w wieku 88 l.

W swej następnej książce "W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności" na stronie 358 podaje kilka ciekawych czczegółów dotyczących losów Eda i jego najbliższych:

W Kryzysie Sumienia przytoczyłem wykluczenie Edwarda Dunlapa, który po pięćdziesięcioletniej przynależności, w większości spędzonej na “służbie w Betel” został w efekcie “wystawiony na ulicę” w wieku prawie siedemdziesięciu lat, wykluczony z powodu wyrażania poglądów w rozmowie z przyjaciółmi, które nie były zgodne ze wszystkimi naukami Organizacji. Wspomniałem o jego powrocie do rodzinnego domu z jego dzieciństwa w Oklahomie, aby podjąć się swojego po przedniego zajęcia – tapetowania – wraz ze swoim bratem Marionem. Co z tego wynikło?

Marion Dunlap był wtedy zamianowanym “nadzorcą miasta” dla kilku zborów w Oklahomie. On również był Świadkiem od blisko pięćdziesięciu lat, zawsze bardzo czynny w “służbie polowej” i w braniu udziału w zebraniach. Kiedy zaoferował mieszkanie i pracę swojemu siedemdziesięcioletniemu wykluczonemu bratu, Marion został przesłuchany. W następstwie tego został wykluczony, a w ciągu około roku, pięciu innych członków rodziny Dunlapów. Nie były to osoby zaangażowane w coś złego; nie chciały sprawić problemu, czy prowadzić kampanię bądź protestować; czuły się po prostu związane sumieniem ze Słowem Bożym bardziej niż ze słowem omylnych ludzi czy Organizacji.

Inny Świadek, profesor stanowego Uniwersytetu w Oklahomie powiedział, że to wstyd, aby ktoś z taką umiejętnością do nauczania jak Ed Dunlap nie miał możliwości uczenia. Pomógł zorganizować Edowi prowadzenie ćwiczeń na uniwersytecie. To doprowadziło go do przesłuchania przez starszych i rychłego wykluczenia.


Użytkownik panter edytował ten post 2007-10-05, godz. 20:37

"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-10-05, godz. 22:10

Gdybyście mogli to jakie zadalibyście pytania Raymondowi Franzowi na spotkaniu w Poznaniu?

Jak ocenia obecnie pisane kiedys przez niego osobiście artykuły zachęcające braci w Malawi do męczeństwa i czy zgadza się (przynajmniej w odniesieniu do WTS) z poglądem bodajże Dawkinsa, że organizacje religijne zachęcają dobrych ludzi do czynienia złych rzeczy...

#45 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-06, godz. 14:07

Witam po dłuższej przerwie.
Odnośnie tematu, czy będzie jakaś telewizja, prasa, radio?Czy ktoś będzie rejestrował audio/video to spotkanie?

Przesłałem zaproszenie do jednej z chrzescijańskich stacji, która relacjonowała jedną z konferencji Josha McDowella, ale bez odezwy z ich strony. Baptystyczny serwis informacyjny na swojej stronie zamieścił info. Poinformowałem okliczne zbory od A do Ź. Jeśli chodzi o mnie, to mogę przyjechać odpowiednio wcześniej z laptopem. Proszę o kontakt osobę, która mogłaby się zająć rejestracją dźwięku.
Dołączona grafika

#46 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-07, godz. 11:03

Proszę o kontakt osobę, która mogłaby się zająć rejestracją dźwięku.

Podejmie się ktoś, czy już macie swój sprzęt?
Dołączona grafika

#47 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-07, godz. 12:50

Sprzęt jest w trakcie załatwiania, ale ponieważ są różnego rodzaju peturbacje z tym związane...istnieje pewna mała mozliwość ,że bedziemy zmuszeni do skorzystania z twojej uprzejmości. Tak więc na wszelki wypadek....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#48 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-10-07, godz. 18:58

czy wybiera się tam ktoś samochodem przez Wrocław?

#49 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-07, godz. 21:37

Tak więc na wszelki wypadek...

W jaki/e program/y do rejestracji dźwięku się zaopatrzyć? Mam tylko AvRack-Realtek Sound Manager.
Dołączona grafika

#50 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-08, godz. 11:47

Może być.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#51 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-08, godz. 12:02

przypominają mi się zaraz stare czasy, jak co gorliwsi bracia na kongres targali Grundiga i 10 kaset :), ciekawe czy ktokolwiek z nich choc raz to potem przesłuchał :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#52 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-08, godz. 15:01

czy wybiera się tam ktoś samochodem przez Wrocław?

Ponawiam pytanie, ale uzupełniam propozycją pokrycia kosztów paliwa. W szczególności zależy mi na drodze powrotnej do Wrocławia.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-08, godz. 18:26

Dołączona grafika

#53 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-10-08, godz. 17:41

Niech to ktoś nagra, bo ja nie będę mógł być. A bardzo mnie ciekawi to spotkanie.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#54 badacz

badacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów

Napisano 2007-10-09, godz. 21:49

Byłem, słuchałem, poznałem ciekawych ludzi...
Raymond to bardzo wyważony, ciepły człowiek - bez gorzkości i nienawiści w sercu.
pozdrawiam

#55 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-10, godz. 02:19

Byłem, słuchałem, poznałem ciekawych ludzi...
Raymond to bardzo wyważony, ciepły człowiek - bez gorzkości i nienawiści w sercu.

Ja też już w domciu. Mnie również przytrafiło się to, co powyżej odnośnie ciekawych ludzi. No i potwierdzam charakterystykę osobowości autora Kryzysu sumienia.
Dołączona grafika

#56 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-10, godz. 07:34

Jest nagranie, jest zapis video, będzie nam udostepniony po obróbce, przewidywanej na 2 tygodnie pracy. Zapis audio, bedzie dostepny do końca tygodnia.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#57 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2007-10-10, godz. 09:10

Mam goraca prosbe,czy moge prosic kogos ,kto uczestniczył w spotkaniu o przeslanie mi płyty w formacie mp3?pokryje koszty przesyłki,bardzo was o to prozse,podam adres na PM,pozdrawiam serdecznie

#58 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-10, godz. 10:35

Mam goraca prosbe,czy moge prosic kogos ,kto uczestniczył w spotkaniu o przeslanie mi płyty w formacie mp3?pokryje koszty przesyłki,bardzo was o to prozse,podam adres na PM,pozdrawiam serdecznie

Mysle ze jak juz bedzie gotowa to zostanie udostepniona w sieci ja moge sluzyc serwerem.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#59 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-10-10, godz. 21:47

czekamy z niecierpliwoscia na przekaz. niestety nie moglem sie pojawic - za duzo obowiazkow na miejscu...

#60 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-14, godz. 05:57

czekamy z niecierpliwoscia na przekaz.

Relacja z wizyty Raymonda Franza w Poznaniu

W dniu 9 października, w Sali Konferencyjnej Rezydencji Solei 2 w Poznaniu odbyło się spotkanie z byłym członkiem Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy, Raymondem Franzem. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: nawróceni Świadkowie Jehowy, którzy należą do kościołów ewangelicznych, poszukujący byli Świadkowie, aktywni Świadkowie Jehowy, którzy mają wątpliwości co do swej religii, przedstawiciele jednej z grup Badaczy Pisma Świętego, adwentyści dnia siódmego, katoliccy eksperci od sekt oraz reprezentanci niektórych mediów.

Na wstępie konferencji przywołano List do Rzymian 10:1-4, by wykazać, że Świadkowie Jehowy, podobnie jak nienawróceni Żydzi z I wieku, mają gorliwość dla Boga, lecz nie jest ona oparta na właściwym zrozumieniu Słowa Bożego.

Jedna z uczestniczek sesji pytań i odpowiedzi zapytała, z którymi naukami Świadków Raymond Franz się zgadza, a z którymi się nie zgadza. Nasz gość odpowiedział, że omówienie nauk, które odrzucił potrwałoby do północy. Jednakże największym zarzutem, jaki ma wobec organizacji Świadków, jest to, że postawiła się ona na miejscu Chrystusa. W Ewangelii Jana 14:6 Zbawiciel mówi: "Ja jestem drogą", tymczasem organizacja w praktyce głosi: "Tak, ale to my jesteśmy jedyną drogą do Niego". Chrystus mówi: "Ja jestem prawdą", lecz organizacja twierdzi: "Tak, ale to my jesteśmy jedynym kanałem informacyjnym, przez który Jezus tę prawdę przekazuje. Dlatego musicie tylko nas słuchać". Pan mówi: "Ja jestem życiem", natomiast organizacja utrzymuje: "Tak, ale musisz przyjść do naszej organizacji, by uzyskać to życie. Poza organizacją go nie zdobędziesz".

Padło także pytanie osoby związanej z ruchem Badaczy Pisma Świętego, dotyczące osoby i dzieł Charlesa T. Russella, założyciela i prezesa Towarzystwa Strażnica. Gość konferencji odpowiedział, że Russell zaczynał jako człowiek pragnący lepiej poznać Biblię. Później jednak zaczął przypisywać swojej osobie zbyt wielkie znaczenie i w końcu oświadczył, że ludzie nie tylko nie potrafią poznać prawdy studiując samą Biblię, lecz jeżeli ktokolwiek odłoży 'WYKŁADY PISMA ŚWIĘTEGO' [autorstwa Russella], i zwróci się do samej Biblii, to w ciągu dwóch lat pogrąży się w ciemności. Z drugiej strony, gdyby tylko czytał 'WYKŁADY PISMA ŚWIĘTEGO' i nie przeczytał ani jednej strony Biblii, to taki pod koniec dwóch lat będzie w światłości, ponieważ będzie miał światłość Pisma Świętego.

Na pytanie Świadka Jehowy, czy jest nadzieja na to, że organizacja Strażnicy się zmieni i poprawi, p. Franz oświadczył, że wszelkie zmiany są kosmetyczne i że nie wynikają ze szczerego pragnienia dostosowania swych nauk i praktyk do Słowa Bożego, lecz są wprowadzane jedynie pod wpływem naporu nieprzychylnych okoliczności. Kiedy już dłużej nie można promować jakiejś nauki, bo jest to na krawędzi śmieszności lub może zaszkodzić publicznemu wizerunkowi Świadków, wówczas niechętnie dokonuje się minimalnych reform. Ciało Kierownicze głównie zainteresowane jest jednak liczbami i zależy mu najbardziej na liczebnym wzroście organizacji.

Gdy jeden z adwentystów dnia siódmego zapytał, czy Raymond Franz zalicza się do klasy 144 000, mówca odparł, że istnieje tylko "jedna nadzieja" dla chrześcijan, niebiańska (Efezjan 4:4). Podkreślił, że nie ma nic wspanialszego niż życie wieczne w bliskiej, intymnej relacji z Chrystusem w niebie.

Chociaż niektóre poglądy Raymonda Franza w pewnych ważnych kwestiach nadal są nieortodoksyjne i nie przyłączył się on do żadnego kościoła, to jednak jego wizyta była ważnym wydarzeniem zarówno dla osób związanych dawniej lub obecnie z organizacją Strażnicy, jak i dla tych, którzy starają się dotrzeć z Ewangelią do serc Świadków Jehowy.

Wszyscy zainteresowani profesjonalnym zapisem spotkania z Raymondem Franzem mogą już zamawiać nagrania audio na CD, a od 26 października będą dostępne także nagrania DVD. Materiały dostępne są w sprzedaży wysyłkowej w Fundacji "Głos Ewangelii". Dla mieszkańców Warszawy i okolic: można zakupić te materiały w biurze Fundacji, ul. Zagórna 10, Warszawa.

Zamówienia i pytania należy kierować na e-mail: [email protected] .

Relację przygotował:
Szymon Matusiak

Źródło: www.berea.ed...l/matusiak/relacja_franz.htm

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-14, godz. 06:02

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych