Skocz do zawartości


Zdjęcie

Richard Dawkins - "Źródło wszelkiego zła?"


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-05, godz. 09:32

Zahostowalem dwa filmy Richard Dawkins - "Źródło wszelkiego zła?" z napisami polskimi.

"Religia jest obraza godnosci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniacych dobre rzeczy
i zlych ludzi czyniacych zle rzeczy
Zeby jednak dobrzy ludzie czynili zle rzeczy,
potrzeba religii"

Film dokumentalny wyemitowany w brytyjskiej telewizji Channel 4. Z pewnoscia nie obejrzysz go w zadnej z polskich poprawnych politycznie stacji telewizyjnych!

Film podejmuje temat zła niesionego przez religie, pokazuje w jaki sposób irracjonalne wierzenia religijne, pomimo szczytnej frazeologii, wyzwalaja w ludziach najnizsze instynkty, staja się zrodłem nienawisci i konfliktow.
Podnoszacy leb na calym swiecie (rowniez w Polsce) fundamentalizm religijny staje sie najwiekszym zagrozeniem XXI wieku. Nie mozna pozostac wobec niego obojetnym.

Autorem programu jest wybitny uczony, ewolucjonista, propagator racjonalizmu Richard Dawkins.

Filmy podzielone zostaly na 100MB paczki spakowane rarem - lacznie 610MB.
Aby otworzyc archiwum rara nalezy sciagnac wszystkie 7 czesci i wypakowac do zadanego katalogu.

Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6
Part 7

Jakby byly jakies problemy ze sciagnieciem a ktos bylby zainteresowany to prosze o info na PM wrzuce na swoj serwer w razie takiej potrzeby calosc.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-10-05, godz. 10:18

dzięki szukałem tego filmu a napisy są na www.racjonalista.pl
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-05, godz. 10:53

dzięki szukałem tego filmu a napisy są na www.racjonalista.pl

Napisy masz z filmem w rarze :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#4 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-10-05, godz. 20:24

mam problem z rozpakowaniem.
rozpakowuje mi tylko part1 i part2
rozpakowanie part3 i każdej następnej daje rezultat taki sam (part1 i part2)
pozdrawiam Andrzej

#5 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-10-06, godz. 14:43

mam problem z rozpakowaniem.
rozpakowuje mi tylko part1 i part2
rozpakowanie part3 i każdej następnej daje rezultat taki sam (part1 i part2)


Nie wiem czy to o to chodzi ale te kilka spakowanych plików *rar daje rezultat 2 filmów. Rozpakowanie któregokolwiek z plików z grupy plików *rar dla danego odcinka powoduje automatyczne rozpakowanie wszystkich plików z danej grupy. Inaczej mówiąc, jeśli rozpakujemy plik np. 1.rar , który jest częścią filmu1.avi, spowoduje to automatyczne rozpakowanie plików 2.rar, 3.rar, 4.rar , a rozpakowanie pliku 5.rar automatycznie rozpakuje 6.rar 7.rar itp ... , które to odpowiadają grupie tworzącej film2.avi

jakoś tak :P




Odnośnie końcowego fragmentu filmu, a konkretniej :

Rozejrzyj sie.
Przyroda domaga sie naszej uwagi.
Prosi sie, by ją zbadać, wypytać.
Religia może dostarczyć tylko - łatwych,
niezadowalających odpowiedzi.
Nauka, nieustannie poszukuje
rzeczywistych wyjaśnień˝,
odkrywa prawdziwy majestat naszego świata
w całej jego okazałości.

Fragment ten teoretycznie wskazuje jedynie na religię jednak dotyczy on w rzeczywistości (w moim odczuciu) samej wiary w Boga.
W każdym razie problem tego iż wiara w Boga może nas odwodzić od badania tego świata, zjawisk etc.. wydaje się niesłuszny, tym bardziej wskazują na to wypowiedzi osób których postrzeganie życia w jakimś znaczącym stopniu zmieniło się w podejściu do naszego "aktualnego" bytu, ze względu na wpływ jaki wywarło na nich przekonanie (w ich mniemaniu) o istnieniu Boga, jego osoby i życia innego niż nasze doczesne życie. Mianowicie mówią o tym osoby które doświadczyły na własnej skórze czym są "przeżycia na granicy śmierci", które to wypowiedzi możemy znaleźć w książce Raymond Moody - Życie po życiu cz. II. Wręcz przeciwnie osoby te w jeszcze większym stopniu zapragnęły odkrywać "Ten" świat.
Jak sam ocenił to Raymond Moody - "Zgodnie przyznawali również że ta wizja nie zniechęciła ich do nauki w ich ziemskim życiu, a przeciwnie raczej ich zachęcała do dalszej pracy."

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-10-06, godz. 14:47

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#6 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-10-06, godz. 16:37

dzięki - no problem
pozdrawiam Andrzej

#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-06, godz. 17:53

Bardzo jednostronne są te filmiki, ukazują co prawda różne chore sprawy w wielu religiach (te gitarowe show u baptystów na przykład)..
Ale totalny ateizm bijący z filmu nie przekonuje.
Jest jak trująca roślina.
I również manipuluje widzem.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-06, godz. 19:07

Bardzo jednostronne są te filmiki, ukazują co prawda różne chore sprawy w wielu religiach (te gitarowe show u baptystów na przykład).
Ale totalny ateizm bijący z filmu nie przekonuje.
Jest jak trująca roślina.
I również manipuluje widzem.

Twoi przełożeni z USA ogłaszają kres religii fałszywej, autorzy filmu natomiast fałszywość religii w ogóle. Jakie zatem będą losy ateizmu?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-06, godz. 19:08

Dołączona grafika

#9 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-07, godz. 05:39

Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców - ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć.

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-10-07, godz. 05:40


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#10 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-10-07, godz. 08:57

A mogę ja powiedzieć?...:

eeetam :D
Nigdy nie rozumiałam, dlaczego wg świadków wizja ponownej śmierci jest taka straszna. To jedna z najmilszych opcji, jakie obiecują nam systemy religijne :) Moim zdaniem całkiem urzekająca...
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#11 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-07, godz. 10:27

Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców - ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć.

I według Ciebie zasłużyli na to twórcy omawianego dokumentu?
Dołączona grafika

#12 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-07, godz. 10:40

Ostatecznie rozsądzi to Bóg, nie ja ani ty.. ale skoro już do tego wniosku doszedłeś, gratuluję !

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#13 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-07, godz. 10:58

Ostatecznie rozsądzi to Bóg, nie ja ani ty.. ale skoro już do tego wniosku doszedłeś, gratuluję !

Taka informacja znana jest również niewierzącym. Stwierdziłeś, że film tchnie totalnym ateizmem, a na moje pytanie o losy wyznających tą ideę zacytowałeś przestrogę z Apokalipsy. A zatem nie próbuj wpierać mi, co ja mam do powiedzenia nt. domniemanych bezbożników. Według mnie przesłanie tego filmu jest bardzo wartościowe. A skoro o Bogu mowa... Pomyśl o swojej upominającej mnie wypowiedzi podczas wręczania czasopism, gdzie zamieszczony będzie artykuł o przyszłych ofiarach Armagedonu.
Dołączona grafika

#14 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-09, godz. 11:28

Ostatecznie rozsądzi to Bóg, nie ja ani ty.. ale skoro już do tego wniosku doszedłeś, gratuluję !


Jeśli istnieje Bóg, to z pewnością ateiści nie zą w gorszej sytuacji od wyznawców innych religii. Jest ich tak wiele, że prawdopodobieństwo iż akurat ŚJ-wy są tymi właściwymi jest nikłe.
Jeśłi Bóg będzie rozsądzał po sercu, a nie na podstawie wyznawanych doktryn to szanse mam identyczne jak wierzący.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#15 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-09, godz. 16:59

Pocieszać się PADRE - dobra rzecz!

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#16 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-10, godz. 14:56

Ja się nie muszę pocieszać, to takie hipotetyczne rozważanie.
Skończę w piachu, tak jak i Ty.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#17 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-11, godz. 07:46

Ja się nie muszę pocieszać, to takie hipotetyczne rozważanie.
Skończę w piachu, tak jak i Ty.

Nie no... Dick pojdzie zywcem do nieba jako jeden ze 144001 choc nie... teraz juz 144002 bo ja obsadzilem 144001 miejsce :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#18 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-11, godz. 16:35

Ee... mam nadzieję .. marsjańską, czyli oczekuję że moje ego i pełna, niepowtarzalna osobowość odrodzą się na jednej z przyjaznej planet innego układu słonecznego.

towarzyski podwątek kontynuujemy tutaj >>

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-02-06, godz. 16:55

Tu jest krótka riposta Leszka Jańczuka "Bóg urojony czy Dawkins zagubiony?"

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#20 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-02-06, godz. 18:41

Tu jest krótka riposta Leszka Jańczuka "Bóg urojony czy Dawkins zagubiony?"


"Krótka" riposta :)
Przeczytałem ją ale w zasadzie to polemika w stylu jeden mówi, że boga nie ma, a drugi mówi że jest.
Jańczuk nie podaje argumentów na to, że bóg istnieje tylko opowiada co to jest jego wiara i gdzie myli się Dawkins.
Takie sobie, chodź ładnie napisane.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych