Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

[Nowe ¦wiat³o?] Pokolenie


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#101 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-24, godz. 16:33

W Twoich typach brakuje mi straszaka. Bêd± musieli dodaæ co¶, co zmotywuje do wiary, ¿e koniec jest bliski.

poniewa¿ realizacja pomys³u Pawdoba jest ryzykowana

Po zarzuceniu roku 1914 bêdzie potrzebna nowa data, od której znowu zacznie siê odliczanie dni do koñca ¶wiata. (...) Na pewno ukrêc± jak±¶ now± datê.

gdy¿ nowa data = nowej kompromitacji, obstawiam straszaka zakamuflowanego w kombinacji dwóch punktów

4) zachowaj± dni ostatnie jako czasy wspomniane w 2 Tym, gdzie opisano postawy psychopatyczne
5) najnowsze ¶wiat³o o pokoleniu jako 2x ludzkie ¿ycie, czyli ca³y XXI wiek bez rozczarowañ

Szczegolnie ciekawa jest konstrukcja najnowszego ¶wiat³a o pokoleniu. Czas ¿ycia pomazañców ¿yj±cych w 1914 i pomazañców którzy do¿yj± koñca ma siê pokrywaæ "czê¶ciowo". Fajne s³ówko klucz. Czas ¿ycia pomazañców pocz±tkowych i koñcowych mo¿e sie bowiem pokrywaæ w 99% (koniec tu¿ tu¿, mo¿e nawet 2010), albo w 0,01% (ca³y XXI wiek bez rozczarowañ). To pozwala na znane nam ju¿ manewry z wyd³u¿aniem pokolenia. Cos na wzór wcze¶niejszych opisów ¿e s³owa o ("pojedynczym") pokoleniu, dotycz± ludzi którzy w 1914 mieli 20 lat 15 lat 10 lat 5 lat 1 dzieñ. Podobnie mo¿na rozci±gaæ "podwójne" pokolenie.

Tym sposobem mamy fajnego elastycznego straszaka.

Czas jest bliski. Dni s± z³e. Ludzie s± "be". Koniec jest "tu¿ tu¿"
Min±³ rok.
Czas jest bliski. Dni s± z³e. Ludzie s± "be". Koniec jest "tu¿ tu¿"
Minê³y dwa lata.
Czas jest bliski. Dni s± z³e. Ludzie s± "be". Koniec jest "tu¿ tu¿"
Minê³o dziesiêæ lat.
Czas jest bliski. Dni s± z³e. Ludzie s± "be". Koniec jest "tu¿ tu¿"
Minê³o piêædziesi±t lat.
Czas jest bliski. Dni s± z³e. Ludzie s± "be". Koniec jest "tu¿ tu¿"
Ale zapowiadalicie ¿e...
My? A sk±d¿e znowu, nieprawda! Poka¿ nam datê dzienn± albo roczn±. Nie ma?! A widzisz?! Nie warto s³uchaæ "pomówieñ i konfabulacji" ze strony odstêpców. Czas jest bliski. Dni s± z³e. Ludzie s± "be". Koniec jest "tu¿ tu¿".

I tak dalej.

Ja bym tego nawet po pijaku nie wymy¶li³.

¯eby takie co¶ wymy¶liæ, trzeba byæ cynicznym uk³adaczem puzzli.

#102 haael

haael

    Inkwizytor

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 16:38

Najwiêkszy wzrost WST mia³, kiedy zapowiada³ rych³e koñce ¶wiata. Najwiêksze spadki, kiedy koñce odwo³ywa³. Logicznym by³oby wiêc og³oszenie koñca, ¿eby przyby³o wyznawców. Obecny zerowy wzrost jest moim zdaniem spowodowany odwo³aniem Armagedonu w roku 1995. Teraz jeszcze odwo³uj± koniec wyprowadzany z ma³ej liczebno¶ci ostatka. Trzeba bêdzie og³osiæ jak±¶ inn± datê, ¿eby zniwelowaæ niemi³e wra¿enie, ¿e ¶wiatu nic nie grozi.

#103 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Pas³êk / Gdañsk

Napisano 2010-01-24, godz. 16:38

¯eby takie co¶ wymy¶liæ, trzeba byæ cynicznym uk³adaczem puzzli.


moi "znajomi ze swiata, zli katolicy, okrutni balwochwalcy" takich puzzli nie potrafia ulozyc nawet jak sie nacpaja i gadaja rzeczy nie z tej ziemi. bo jak zaczynaja, to sie to trzyma jakos przynajmniej czegos solidnie;

strzelam, ze za mojego zycia nastapi jeszcze jedna zmiana doktryny dot. pokolenia

#104 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-24, godz. 16:48

Najwiêkszy wzrost WST mia³, kiedy zapowiada³ rych³e koñce ¶wiata. Najwiêksze spadki, kiedy koñce odwo³ywa³

Katolicyzm by³ najpotê¿niejszy gdy pali³ na stosie i prowadzi³ wyprawy krzy¿owe. Czy to oznacza ¿e wystarczy spaliæ jednego komisarza UE albo ca³± Komisjê Europejsk± (albo np. wszystkich cz³onków tego trybuna³u co kaza³ krzy¿e zdejmowaæ) i znowu wróc± "wspania³e" czasy ¶redniowiecza? Nie, to ju¿ nie przejdzie. Nie te czasy. Podpalacz dostanie wyrok, a wszyscy sie od niego odetn±.

Podobnie z WTS-em. Teraz nowa data dzienna ani roczna ju¿ nie chwyci. Trzeba kombinowaæ w bardziej zakamuflowany sposób.

#105 haael

haael

    Inkwizytor

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 17:17

Katolicyzm by³ najpotê¿niejszy gdy pali³ na stosie i prowadzi³ wyprawy krzy¿owe. Czy to oznacza ¿e wystarczy spaliæ jednego komisarza UE albo ca³± Komisjê Europejsk± (albo np. wszystkich cz³onków tego trybuna³u co kaza³ krzy¿e zdejmowaæ) i znowu wróc± "wspania³e" czasy ¶redniowiecza?

Katolicyzm nie pali³ na stosie. A najsilniejszy jest w³a¶nie dzisiaj, je¿eli mierzyæ to ilo¶ci± wyznawców.

Natomiast co do WTSu, to popyt na zapowiadaczy koñca ¶wiata zawsze siê znajdzie. Niedawno mieli¶my psychozê roku 2000, teraz bêdzie rok 2012, potem co¶ jeszcze. Historia pokazuje, ¿e to jest w³a¶nie grupa docelowa WTSu.

#106 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-24, godz. 19:09

Katolicyzm (...) najsilniejszy jest w³a¶nie dzisiaj, je¿eli mierzyæ to ilo¶ci± wyznawców.

Mam na my¶li to, ¿e w ¶redniowiecznych spo³eczeñstwach odsetek katolikow wynosi³ 100% lub blisko 100% czyli "oferta" trafi³a do maksymalnej liczby odbiorców.

#107 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2010-01-24, godz. 19:22

Katolicyzm nie pali³ na stosie. A najsilniejszy jest w³a¶nie dzisiaj, je¿eli mierzyæ to ilo¶ci± wyznawców.



Spad³em z krzes³a... Choæ z drugiej strony, co prawda to prawda, palili katolicy ale dla mnie to to samo. A mo¿e dodasz jeszcze, ¿e protestanci zaczêli prze¶ladowania biednych katolików. Najsilniejszy dzisiaj mo¿e i jest pod wzglêdem liczby wyznawców z wyznañ chrze¶cijañskich ale zacytujê biskupa Zebrzydowskiego: "a wierz sobie i w koz³a byleby¶ dziesiêcinê p³aci³" - od XVI wieku pod tym wzglêdem nic siê nie zmieni³o. Wiêkszo¶æ katolików nie bardzo zna w³asn± religiê. Uwierz mi przyjacielu, Watykan odda³by wiele aby odzyskaæ choæby czê¶æ w³adzy jak± mia³ w ¶redniowieczu. Ach te ustanawianie królów, str±canie nieprawomy¶lnych za pomoc± ekskomunik... ad meritum Rzeczywi¶cie wygl±da to na czyszczenie pola przed jak±¶ wiêksz± zmian± i choæ mam nadziejê, ¿e przyznaj± i¿ ich artyku³y o chronologii mo¿na powyrywaæ i u¿yæ jako rozpa³ki do kominka, to logika podpowiada co innego. V.
------------> TUTAJ SPÓJRZ i za³ó¿ konto na chomiku. Wiêkszo¶æ rzeczy mo¿esz pobraæ za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupe³no¶ci :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmuj±ce siê WTS-em: trochê prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#108 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Poznañ

Napisano 2010-01-24, godz. 21:50

Jest oczywiste, ¿e przys³owiowe 99,9% ¶J kupi te nowe ¶wiat³o bez szemrania. Ale interesuje mnie jedna rzecz: jak teraz bêdzie siê "sprzedawaæ" ten gniot intelektualny o dwójpokoleniu zainteresowanym??

Za moich czasów by³o to proste i stosunkowo logiczne; mówi³em zainteresowanym, ¿e ludzie pamiêtaj±cy wydarzenia z roku 1914 do¿yj± koñca tego systemu rzeczy ( wybuchu Armagedonu ). Podkre¶la³em przy tym, ¿e nie chodzi o pojedyncze przypadki osób d³ugowiecznych, ale o dosyæ reprezentacyjn± grupê ludzi. Ca³o¶æ mojego wywodu zmierza³a do tego, aby na s³uchaczu wywrzeæ pod¶wiadom± presjê, ¿e czasu na zostanie ¶J jest naprawdê niewiele. Podobn± metodê stosuj± handlowcy, którzy przekonuj± do zakupu argumentami typu: "jutro ju¿ tego mo¿e nie byæ", "promocja siê koñczy", "kto¶ inny ten towar ogl±da³" itd.

A jak ten gniot wyt³umaczyæ teraz? Czy macie jak±¶ koncepcjê? Spróbujcie siê wczuæ w rolê prowadz±cego studium domowe. Tak bez ironii, na powa¿nie.

#109 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-24, godz. 22:12

wczuwaj±c siê w rolê prowadz±cego studium musia³bym podkre¶laæ ¿e:

czasy koñca mia³y pocz±tek to bêd± mia³y koniec
postawy psychopatyczne 2 Tym jacy to ludzie dzisiaj wredni
pytanie retoryczne czy jest lepiej czy gorzej (jak lepiej, nie jeste¶ klientem WTS)

t³umaczenie dwójpokolenia by³oby ponad moje si³y

Uwierz mi przyjacielu, Watykan odda³by wiele aby odzyskaæ choæby czê¶æ w³adzy jak± mia³ w ¶redniowieczu. Ach te ustanawianie królów, str±canie nieprawomy¶lnych za pomoc± ekskomunik...

O, widze ¿e kolega znalaz³ analogie historyczn± mniej kontrowersyjn± ni¿ ja.

Owszem, katolicyzm by³ potê¿ny gdy str±ca³ z tronu królów.
Owszem, ¶wiadkizm by³ potê¿ny gdy og³asza³ daty koñca ¶wiata.

Wyobra¼my sobie próbe "zrzucenia ze stanowiska" Nicolasa Sarkozy przez Benedykta XVI... gdyby papie¿ próbowa³ to zrobiæ, nic by nie uzyska³, a o¶mieszy³by sie na ca³ego. Nie te czasy. To se ne wrati. Podobnie og³oszenie przez WTS konkretnej daty koñca teraz w XXI wieku nie przywróci³oby stra¿nicy dawnej ¶wietno¶ci, ale jedynie narazi³oby j± na ¶miech.

#110 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-01-25, godz. 12:43

T³umaczenie tego na studium biblijnym jest trudne dla tych, ktorzy znaja poprzednia nauke. musza wy³±czyc logike i myslenie, ograbic sie z intelektualnego podejscia do tematu, byc jak ciosany têpy pieniek i przekazac to co mowi ksiazka.

Jednak o wiele latwiej bedzie nowym, tym ktorzy poznaja dopiero "prawdê". dla nich wyuszczanie tego tematu nastepnym, bedzie bardzo proste poniewaz oczywiste dla nich jest to, ze nauka o podwojnym pokoleniu wynika z biblii. Jezuz bardzo wyraznie mowi tam o pokoleniu, ktore nie przeminie, skoro tak powiedzial to tak sie musi stac i kazde wyjasnienie przyczyn nierealizacji bozego planu wobec ziemian bedzie dobre bo jest zgodne z tym co za³o¿y³ sam nauczyciel.

efekt ten przerobilismy na wlasnym mozgu. nauka o pokoleniu pamietajace rok 1914 i proces starzenia sie wydawal sie logiczny, matemtyczny. byl taki bo nie bylismy obciazeni np. nauka o przyjsciu mezow bozych na ziemie, nie skladalismy sie na forda, lincolna i nowe buty dla prorokow w sanda³ach. wiec nauka o pokoleniu nie byla dla nas nowosci±, byla ówczesn± oczywisto¶ci±.

ja bym przekonal tak zainteresowanego:

- panie janku, jak pana widzi jezus w swojej niezrownanej dobroci ostrzegl nas jak przezyc
i kiedy mozemy go oczekiwac...
- wiec kiedy kiedy to sie stanie?
- z biblii wynika, ze stanie sie to za pokolenia ktore jezus okreslil jako
uprzywilejowane.
- tak!?
- tak, poniewaz pan i ja mozemy spotkac tych ktorzy pojda do nieba aby nami z tamtad
zarzadzac, zaliczamy sie do pokolenia pamietajacego rok 1914, w zwiazku z tym, ze
jestesmy juz w polowe naszego zycia nie pozostalo panu wiele czasu na decyzje...
- ale ja slyszalem, ze to pokolenie juz przeminelo i jak moge pamietac tego czego nie
pamietam...
- panie janie!!! czy chce pan spierac sie z Jehow±?!
- niiee, nie chce
- to dobrze.
Z naszych rozmów o niczym
wynika ¿e
tyle wiemy o ¶wiecie
a o nas trochê mniej

#111 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-26, godz. 11:03

Gruby drab napisa³:


- panie janku, jak pana widzi jezus w swojej niezrownanej dobroci ostrzegl nas jak przezyc
i kiedy mozemy go oczekiwac...
- wiec kiedy kiedy to sie stanie?
- z biblii wynika, ze stanie sie to za pokolenia ktore jezus okreslil jako
uprzywilejowane.
- tak!?
- tak, poniewaz pan i ja mozemy spotkac tych ktorzy pojda do nieba aby nami stamtad
zarzadzac, zaliczamy sie do pokolenia pamietajacego rok 1914, w zwiazku z tym, ze
jestesmy juz w polowe naszego zycia nie pozostalo panu wiele czasu na decyzje...
- ale ja slyszalem, ze to pokolenie juz przeminelo i jak moge pamietac tego czego nie
pamietam...
- panie janie!!! czy chce pan spierac sie z Jehow±?!


My¶lê ¿e to do¶æ prawdopodobny scenariusz. Oczywi¶cie warianty mog± byæ ró¿ne. Ale wszystko sprowadzi siê do tego ¿e pierwotne - jasne przes³anie dotycz±ce 'pokolenia' staje siê coraz bardziej rozmyte.I coraz mniej ludzi pamiêta to jak ekscytuj±ce dla ¦J by³a pierwona interpretacja.
Pamiêtam ¿e gdy w 1984 zmar³a moja babcia (d³ugoletni SJ) jedna z jej córek powiedzia³a 'szkoda ¿e nie doczeka³a, tak bardzo czeka³a. Ale my¶lê ¿e koniec jest tak bliski i¿ nie zd±¿y roz³o¿yæ siê w grobie przed zmartwychwstaniem'.
Takie by³y nastroje.
Trudno utrzymywaæ ja na d³u¿sz± metê. A wiêc zadanie stoj±ce przed 'Urzêdem Nauczycielskim' WTS - tak¿e trudnym jest. Jak utrzymaæ stale to 'przedarmagedonowe' napiêcie? Wszak to ono w g³ównej mierze jest przyczynkiem aktywno¶ci i wzrostu.
I ju¿ chyba nikt tam nie my¶li ¿e mo¿e by jednak tak od innej strony? Po prostu..... od Ewangelii

woks
"W nadziei rado¶ni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#112 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-26, godz. 11:13

ja pamiêtam ¿e gdy w 1996 wprowadzano nowe ¶wiat³o, to podkre¶lano, ¿e s³u¿ymy Bogu "nie dla dat, ale z mi³o¶ci"

i tego powinni siê trzymaæ, moim zdaniem...

#113 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-26, godz. 11:18

Ale statystyki pokaza³y ¿e 's³u¿enie Bogu z mi³o¶ci' wp³ywa na sprawozdania destrukcyjnie.
Trzeba wiec co jaki¶ czas podgrzaæ atmosferê by pochwaliæ siê nowymi najwy¿szymi.
¦J - to nie KRK - który toczy siê si³± swego prawie 2000 letniego rozpêdu.
W WTS - trzeba jeszcze od czasu do czasu dorzuciæ jakiego¶ 'paliwa' do paleniska.

woks
"W nadziei rado¶ni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#114 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-26, godz. 11:27

moim zdaniem, lepszym paliwem s± "prze¶ladowania", oczywi¶cie takie w cudzys³owiu.

gdyby¶my mieli do czynienia z rzeczywistym prze¶ladowaniem, organizacja mog³aby zostaæ zdziesiatkowana.
np. natychmiast wykonywana kara ¶mierci za odmowe s³u¿by wojskowej - i WTS-u nie ma.

ale jakie¶ ma³e "prze¶ladowanie" w cudzys³owiu, czemu nie?...

#115 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-26, godz. 11:33

Nie mo¿esz powiedzieæ ¿e w III Rzeszy ¦J (i inni z spod znaku Badaczy) nie byli NAPRAWDÊ prze¶ladowani. Wielu straci³o naprawdê ¿ycie. Inni byli w obozach, jeszcze inni tracili pracê i ¶rodki do ¿ycia. Jeszcze innym odbierano dzieci. My¶lê ¿e to by³y prawdziwe prze¶ladowania. A wyszli z tego z wzrostem liczebnym.
Natomiast masz racjê ¿e dzi¶ takich miejsc z prawdziwymi prze¶ladowaniami nie ma wiele. Wiêc akcentowanie tych 'mniejszych' tak¿e mo¿e nale¿eæ do podgrzewania atmosfery oczekiwania.

woks
"W nadziei rado¶ni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#116 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-26, godz. 11:47

wojna jest czasem szczególnym. Choæby kto¶ zapar³ siê wiary i poszed³ do wojska, nie wie czy prze¿yje, mo¿e zgin±æ za pierwszym zakrêtem. Lepiej wiêc w tej "boskiej ruletce" ¿e tak powiem "postawiæ na Boga" ni¿ "postawiæ na diab³a". Ale je¶li dzisiaj w czasie pokoju by³aby alternatywa ¿ycie albo ¶mieræ, organizacja zosta³aby zdziesiatkowana. Tak my¶lê.

Poza tym, mo¿e ¼le dobra³em przyk³ad ze s³u¿b± wojskow±. Bo jej odmowa jest dla ¦J jedn± z podstawowych zasad wiary, co wiêcej: jest te¿ spójna, nieabsurdalna, zdroworozs±dkowa, zgodna z sumieniem, zgodna z ca³o¶ci± ¶wiatopogl±du, a nawet zgodna z normami ogólnospo³ecznymi. Ale zauwa¿ ¿e ju¿ przy kwestiach transfuzji (te¿ ¿ycie lub ¶mieræ) pole do kombinowania i ewentualna pokusa do np. proszenia lekarzy o zachowanie tajemnicy, itd. itp. jest wiêksza, du¿o wieksza. Dlaczego? Bo g³os sumienia nie jest a¿ tak oczywisty, a sumienie mo¿e nawet sprzeciwiaæ siê g³osowi stra¿nicy.

W ka¿dym razie, s±dzê ¿e w normalnych, niewojennych, warunkach rzeczywiste prze¶ladowanie mog³oby ¦J powa¿nie os³abiæ, a "prze¶ladowanie" w cudzys³owiu, wzmocniæ.

#117 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2010-01-26, godz. 13:01

I już chyba nikt tam nie myśli że może by jednak tak od innej strony? Po prostu..... od Ewangelii



ale czy inne strony, sa tak skuteczne jak ta, ktorą stosuje WTS? czy dzialanie od strony ewangelicznej rzeczywiscie daje porzadany skutek utrzymania ludzi przy Bogu? moze tak naprawde kazda metoda jest dobra? moze, metoda WTS, ktora jest sprawdzonym od wieków gadżetem religijnym jest dobra bo działa? przeciez ludzie potrzebują wrażeń, dostarczenia im gotowców, zapewniajacych wypelnienie pustki egzystencjonalnej powstalej przy oferowaniu im wolnosci, rozwoju tożsamosci i charakteru bez Boga. dlatego póki co proponowanie Boga dla wiekszosc musi miec wymiar namacalny, wiec WTS moze poprostu wmalowalo sie w tło psychologicznych potrzeb czlowieka?

nie wiem, taka mi tylko mysl przyszla do glowy. bo obserwujac tendencje ludzkich zachowac w wiekszosci zmierza ona do ucieczki od wolnosci, rowniez intelektualnej, z którą czlowiek poprostu nie wie co zrobic, potrzebuje wiec wodza, autorytetu, sposobu na postrzeganie rzeczywistosci, podanego przez bozych wyslannikow.
co uwazam, za konieczny etap dazen ludzkich ku dojrzalości... ale tego pewnie juz nie zobaczę :)

wspolczesny czlowiek wchodzi w wewnetrzny konflikt, ktory nie byl, tak szereko rozpowszechniony wieki temu, gdzie autorytatywnosc, przepowiednie, kierownictwo byla postrzegane jako wola boska w calosci i dotyczylo kazdej dziedziny zycia.
WTS i inni moze nie są reliktem, ale na pewno czyms co musi kiedys odejsc, ale poki co radzą sobie wyprobowanymi metodami.

U¿ytkownik gruby drab edytowa³ ten post 2010-01-26, godz. 13:03

Z naszych rozmów o niczym
wynika ¿e
tyle wiemy o ¶wiecie
a o nas trochê mniej

#118 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-28, godz. 15:22

Masz racjê Drabie - wiêkszo¶æ ludzi ulega przeró¿nym manipulacjom. I to dlatego ¿e tego chc±. I potrzebuj±. I to bez wzglêdu czy s± w KRK, u ¦J czy w jakiejkolwiek innej religii.
Dlatego w³a¶nie napisa³em o tej 'innej stronie - Ewangelii'. Dla mnie wyznacznikiem tego jest dojrza³o¶æ. Bardzo trafnie napisa³ o tym autor listu do Hebrajczyków: "którzy (dojrzali chrze¶cijanie- dopisek mój) wskutek posiadanego do¶wiadczenia maj± umys³ dostatecznie wyszkolony i potrafi± odró¿niæ dobro od z³a." (Hebrajczyków 5:14 BW-P).
I my¶lê ¿e w³a¶nie taka dojrza³o¶æ powinna byæ celem ka¿dego z nas.

woks
"W nadziei rado¶ni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#119 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Pas³êk / Gdañsk

Napisano 2010-01-28, godz. 16:18

Masz racjê Drabie - wiêkszo¶æ ludzi ulega przeró¿nym manipulacjom. I to dlatego ¿e tego chc±. I potrzebuj±. I to bez wzglêdu czy s± w KRK, u ¦J czy w jakiejkolwiek innej religii.
Dlatego w³a¶nie napisa³em o tej 'innej stronie - Ewangelii'. Dla mnie wyznacznikiem tego jest dojrza³o¶æ. Bardzo trafnie napisa³ o tym autor listu do Hebrajczyków: "którzy (dojrzali chrze¶cijanie- dopisek mój) wskutek posiadanego do¶wiadczenia maj± umys³ dostatecznie wyszkolony i potrafi± odró¿niæ dobro od z³a." (Hebrajczyków 5:14 BW-P).
I my¶lê ¿e w³a¶nie taka dojrza³o¶æ powinna byæ celem ka¿dego z nas.

woks


to jest bardzo czadowe podejscie, do ktorego dzis sie bardzo zniecheca wszelkie osoby, ktore go jeszcze nie maja ;)

I nie odnosilbym tej dojrzalosci do samej ewangelii i jej rozumienia badz postrzegania - bardzo wielow±tkowa wydaje mi sie ta dojrzalosc.

#120 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-28, godz. 17:00

Z pewno¶ci± jest wielow±tkowa. Ja napisa³em o tym w kontek¶cie religijno¶ci. Choæ to oczywi¶cie nie jedyna sfera ¿ycia. Ale jak wspomnia³em wcze¶niej... piszê z chrze¶cijañskiego punktu widzenia. Wierzê ¿e .....
:)

pozdrawiam

woks
"W nadziei rado¶ni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych