Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochrona dzieci przez WTS?


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2007-10-22, godz. 08:52

Nie jestem może czestym bywalcem naszego forum, bo nie zawsze mam czas... Ale jedno mnie zastanawia
"Patrzem sobie z boku oczami prezydenta i mily państwo":
No nie wiem czego wy się spodziewacie. Co ma napisać WTS?? Strzelac do każdego pedofila i to bez ostrzeżenia... albo oficjalnie kastrować... wieszać na suchej gałęzi?? No nie wiem co by was satysfakcjonowalo??
jak ma WTS ochronić dzieci przed zboczeńcami??
Nie ważne czy będzie to straszy sługa czy jaka inna cholera... zboczeniec jest zboczeńcem i zboczeńcem pozostanie.
Co maja publikowac listy gończe albo wywieszać w każdym zborze zdjęcia na tablicy z napisem "Oto brat starszy XXXXXX wykorzystał 5 dzieci w latach 1987-1995 poniżej ich zdjęcia"?? Poniżej tekst "odmowił odstrzału to go wykastrowano"??
moim zdaniem powinno się usuwac i piętnowac pedofilie już w zarodku ale w końcu od tego jest Państwo i ono ma całą baterie różnych środków od dozoru kuratora na areszcie kończąc. Dane wyznanie nie ważne katolicy buddyści adwentyści itd przy całym moim szacunku do nich również daja takiej osobie szanse na naprawe w końcu człowiek jest tylko człowiem.
mało tego a jak czytam post że jakiś tam sendzia ze względu że to brat starszy to go szybciej wypuścili z ancla... to mnie krew zalewa. Przeciez to instytucja Państowa i nam nic do tego. Sędzia orzekł i sprawa załtwiona, mnie tez sie taki wyrok nie podoba bo powinien zgnić w lochu ale nie mnie czy nam to roztrzygać.
Może czas na jakąś dyskusje. Nie lubie postów tendencyjnych na zasdzie znajdziemy cos i to skrytykujemy a obiektywni nie zawsze musimy być.
PS przypominam o groźbach karalnych :)
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-22, godz. 09:27

własnie głównym problemem sj jest to, że oni wcale nie zgłaszają tego typu wypadków do prokuratora na policję itd, tylko załatwiaja we własnym "gnieżdzie"..... większośc tych spraw nie wychodzi na jaw, a wychodza tylko sprawy gdzie sam molestowany dorasta i sie wkurza i zgłasza...........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-22, godz. 09:37

własnie głównym problemem sj jest to, że oni wcale nie zgłaszają tego typu wypadków do prokuratora na policję itd, tylko załatwiaja we własnym "gnieżdzie"..... większośc tych spraw nie wychodzi na jaw, a wychodza tylko sprawy gdzie sam molestowany dorasta i sie wkurza i zgłasza...........



czyli podpierając się wersetem (podpierając to dobre określenie, gdyż gdyby nie ta "podpórka" to brak zasadności takiego zatajania)
stanowią swoje rozstrzygnięcia ponad rozwiązania prawne
co stanowi poważny przyczynek do tego by uznać ich za sektę niebezpieczną

jeżeli zatem zatajają przed władzą "która miecz nosi by jej się bano" to zapewniają bezkarność sprawcy
i mam wrażenie że to istota problemu

#4 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-10-22, godz. 09:39

własnie głównym problemem sj jest to, że oni wcale nie zgłaszają tego typu wypadków do prokuratora na policję itd, tylko załatwiaja we własnym "gnieżdzie"..... większośc tych spraw nie wychodzi na jaw, a wychodza tylko sprawy gdzie sam molestowany dorasta i sie wkurza i zgłasza...........

Mnie jak takie posty czytam to mnie doslownie zatyka i ja katolik nie moge w to uwierzyc SJ - pedofile, jakos przez to ciagle powtarzanie o nieskazitelnej moralnosci Tych ludzi i ja uleglam jakiemus systemowi myslenia , ze Ci ludzie ktorzy nie pala , nie upijaja sie itp, bo takiego dokonali wyboru to nie moga sie dopuszczac takich czynow???!!!

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-10-22, godz. 09:43

Co ma robić WTS? Wystarczy, że przestanie chronić sprawców i zacznie nauczać by zgłaszać takie przypadki na Policję. Nieiwele prawda? A jednak jak widać z wydarzeń wiele...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-22, godz. 09:49

Mnie jak takie posty czytam to mnie doslownie zatyka i ja katolik nie moge w to uwierzyc SJ - pedofile, jakos przez to ciagle powtarzanie o nieskazitelnej moralnosci Tych ludzi i ja uleglam jakiemus systemowi myslenia , ze Ci ludzie ktorzy nie pala , nie upijaja sie itp, bo takiego dokonali wyboru to nie moga sie dopuszczac takich czynow???!!!


pewnie odsetek takich, którzy są w śród świadków pedofilami, jest porównywalny z innymi grupami, tak przypuszczam
ale problem to sposób załatwiania przez nich problemów
1 "władza sądownicza" którą sobie uzurpują stawia się ponad państwem
2 poza pisaniem i mówieniem o budowaniu "człowieka duchowego" nie pomagają w tym budowaniu

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-10-22, godz. 09:51


#7 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-10-22, godz. 09:54

Co ma robić WTS? Wystarczy, że przestanie chronić sprawców i zacznie nauczać by zgłaszać takie przypadki na Policję. Nieiwele prawda? A jednak jak widać z wydarzeń wiele...

Czyli przyznac sie wszem i wobec ,ze w takiej boskiej organizacji takie o to rzeczy sie dzieja i na nic wszelkie nauki, wyrzeczenia, jak werbowac nowych ludzi kiedy dotychczas mowi sie im tylko o samych superlatywach , o wspanialych owocach i korzysciach wchodzac w ten swiatek!

#8 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2007-10-22, godz. 10:16

odnośnie niezgłaszania do właściwych wladz to jakoś nie chce mi się wierzyć. Kiedyś słyszałem z pewnego źródła ze taki wypadek był zgłodszony na policje. Zwyrodnialec został usunięty ze zboru a sprawa zgłoszona na policje.
Jednak moim zdaniem błąd tkwi poniekąd w waszym... naszym... myśleniu. Mianowicie albo zakładamy zasadę ze domniemujemy niewinności albo każdy posądzony jest winny. Albo cywilizacja albo stalinizm każdy jest winny i wszystko robi z premedytacją. pedofilia moim zdaniem jest tak "deliktatnym" tematem ze nie każdy wie jak się z tym obchodzić a starsi mając na celu pozostanie ten osoby "w prawdzie" dają jej szanse. Można sie z tym zgadzać ale spróbujmy tez ich zrozumieć. Ich zadaniem jest "paść trzode" w duchu łagodności napominać. Nie każdy wie w jaki sposob postępowac z pedofilami tym bardziej ze świadków takich czynów w zasadzie nie ma. Bardzo nie lubie tendencji i utartej ściezki na zasadzie ktoś go posądził to znaczy ze jest winny. takie moje zdanie
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-22, godz. 12:45

mało tego a jak czytam post że jakiś tam sendzia ze względu że to brat starszy to go szybciej wypuścili z ancla... to mnie krew zalewa. Przeciez to instytucja Państowa i nam nic do tego.

Tymczasem z takim przypadkiem mamy do czynienia przy okazji sprawy M. Portera - uwolnionego pedofila-ŚJ z Wielkiej Brytanii, gdzie jednym z powodów decyzji sędziego była właśnie kwestia dotychczasowej religijności (pobożności) oskarżonego. (tutaj polemika z tym argumentem sędziego: bbc.co.uk)

odnośnie niezgłaszania do właściwych wladz to jakoś nie chce mi się wierzyć

Fakty pokazują, że w wielu przypadkach jest tak, jak to opisała qwerty. Na początku bieżącego roku głośno było o ugodzie, jaką Towarzystwo Strażnica zawarło w przypadku kilkunastu spraw, w których ofiary skarżyły również TS. Oskarżenia te dotyczyły między innymi poważnych zaniedbań związanych z wewnętrznymi procedurami, które nie stały po stronie ochrony interesów pokrzywdzonych i w efekcie doprowadziły do tego, że pedofile przez lata mieli swobodę działania i w dodatku do popełniania przestępstw seksualnych wykorzystywali swoją pozycję starszych zboru.
.jb

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-22, godz. 13:57

jak dla mnie to przyczyny problemu trzeba poszukiwac gdzies głebiej. Dlaczego dorosły, normalny wydawałoby się facet ( kobiet molestujących dzieci to promil w porównaniu do facetów ), nierzadko wykształcony, inteligentny, piastujący jakiś urząd ,nagle nie jest wstanie zapanowac nad swoim hmmmm no własnie i MUSI molestowac małe lub dorastające dzieci? Niestety nie jestem facetem i nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Odsetek u sj jest pewnie podobny jak w innych grupach, jednak dodac nalezy, iż WYKRYWANA PEDOFILIA to wierzchołek, lub czubek GÓRY. Jak dla mnie to od najmłodszych lat jednak trzeba dzieci uświadamiac, mówic im co moga a czego nie mogą dorośli i ZAWSZE STAC PO ICH STRONIE ABY WIEDZIAŁY, że na nas można liczyć, moga przyjsc powiedziec co się dzieje a my uwierzymy i zapewnimy ochronę. NIE MOZNA UNIKAC TEGO TEMATU.........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2007-10-22, godz. 14:12

ak dla mnie to przyczyny problemu trzeba poszukiwac gdzies głebiej. Dlaczego dorosły, normalny wydawałoby się facet ( kobiet molestujących dzieci to promil w porównaniu do facetów ), nierzadko wykształcony, inteligentny, piastujący jakiś urząd ,nagle nie jest wstanie zapanowac nad swoim hmmmm no własnie i MUSI molestowac małe lub dorastające dzieci? Niestety nie jestem facetem i nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Odsetek u sj jest pewnie podobny jak w innych grupach, jednak dodac nalezy, iż WYKRYWANA PEDOFILIA to wierzchołek, lub czubek GÓRY. Jak dla mnie to od najmłodszych lat jednak trzeba dzieci uświadamiac, mówic im co moga a czego nie mogą dorośli i ZAWSZE STAC PO ICH STRONIE ABY WIEDZIAŁY, że na nas można liczyć, moga przyjsc powiedziec co się dzieje a my uwierzymy i zapewnimy ochronę. NIE MOZNA UNIKAC TEGO TEMATU.........



Z tym to ja się akurat zgadzam ale nie to było i jest tematem mojego postu.
Mnie chodzi najprościej rzecz ujmując o to, że czasami -nie mówie ze zawsze - próbuje robic się ze SJ sekte ktora dopuszcza albo winna jest tego ze jej członkowie molestują dzieci. Z drugiej strony ciężko jest patrząc z zewnątrz ocenic starszemu czy dany człowiek jest winien patrząc przez pryzmat zasady ze na wszysko muszą byc jacyś świadkowie. Poza tym niektórzy mają taki "ciepły" sposob bycia i to nie oznacza ze maja skłonności do pedofilii.
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-22, godz. 14:16

Tyle razy wałkowaliśmy ten obrzydliwy temat, że aż się nie chce do niego wracać. Powtórzę zatem: świadkowie najpierw powinni sprawę zgłaszać, a później publicznie piętnować, wypalać gorącym żelazem, a nie odwrotnie, jak "się sprawa rypnie" i już nie ma wyboru (ani możliwości zatuszowania). Wcale nie twierdzę, że odsetek pedofilów jest tam znacząco wyższych niż w innych denominacjach, natomiast sposoby ucinania tego typu plugawych procederów są dość osobliwe (i oburzające).
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-10-22, godz. 17:18

...
Z drugiej strony ciężko jest patrząc z zewnątrz ocenic starszemu czy dany człowiek jest winien patrząc przez pryzmat zasady ze na wszysko muszą byc jacyś świadkowie. Poza tym niektórzy mają taki "ciepły" sposob bycia i to nie oznacza ze maja skłonności do pedofilii.


dlatego powinni zgłaszać odpowiednim organom, które są do tego przygotowane, a nie samemu brać sie za osądzanie.
pozdrawiam Andrzej

#14 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-23, godz. 11:15

dlatego powinni zgłaszać odpowiednim organom, które są do tego przygotowane, a nie samemu brać sie za osądzanie.


Dokładnie, myślę tak jak and. Dodatkowo my tu nikogo nie osądzamy - od tego jest prokuratura i sąd, a nie komitet sądowniczy złożony z niewykwalifikowanych facetów.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#15 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-24, godz. 10:15

Dokładnie, myślę tak jak and. Dodatkowo my tu nikogo nie osądzamy - od tego jest prokuratura i sąd, a nie komitet sądowniczy złożony z niewykwalifikowanych facetów.

Jak niewykwalifikowanych?! Przeciez to sam Jehowa ich mianowal :D :lol: :blink:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#16 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-24, godz. 12:12

W sumie Państwo powinno wydac NAKAZ zgłaszania wszystkich wykrytych spraw o molestowanie dzieci pod groźbą kary więzienia za posiadanie takich inforrmacji i nie zgłoszeenie odpowiednim organom. Wtedy Sj musieliby wybrać. Ale nakaz powinien zawierać , że jeśli chodzi o grupy wyznaniowe to do więzienia idzie za niezgłoszenie cała wierchuszka w danym kraju czyli u nas np NADARZYN :) Ciekawe co by na to braciszkowie powiedzieli :)))))))
nie potrafiłam uwierzyć.......

#17 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-24, godz. 12:54

Jak niewykwalifikowanych?! Przeciez to sam Jehowa ich mianowal :D :lol: :blink:


HAHAHA :D
Dobre, dobre ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#18 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2007-10-24, godz. 13:48

I tak i nie...
Generalnie bardziej przemawia przeze mnie krytyka tedencji i szukania sensacji że kogos tam nie wydano albo i wydano. Pamietajmy ze o wszystkim decydują ludzie i to oni podejmują decyzje o tym czy kogoś podac na policje czy nie.
A przez takie myślenie łatwo można generalizować cały związek wyznaniowy jakim sa SJ za sekte ludzi, którzy w jakimś tam stopniu na to pozwalają i przymykają oko. Jest wiele środowisk np klerycy księża dyrygenci orkiestr... gdzie głosno się o tym mówi a jakoś nikt z tego nie robi sensacji bynaj,mniej na tym forum. Owszem jesteśmy na forum polemizującym z naukami SJ ale zachowujmy jakies standardy obiektywizmu bo o przyzwoitości i poszanowania w konteksie pedofilii to raczej mówić nie można...
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-24, godz. 15:13

Obiektywnie....oki

Fakt numer 1: Istniej Silent Lambs,były procesy, zakończyły się ugodą i milonowymi odszkodowaniami. Oznacza to ,że organizacja czuje się winna tego co zaszło, bo niewinni sie procesują i wygrywają a nie płacą.

Fakt numer 2: W przeciwnienstwie do innych kościołów, które mają afery, płacą, nie było ani żadnego komunikatu ani zadnych przeprosin.

Fakt numer 3:To WTS przedstawia swoją organizacja jako najlepszą, prawdziwei wielbiącą Boga, najporzadniejszą itd. jesli to prawda to powinni uporac sie z problemem pedofili jako pierwsi, usprawnić procedury itd, choćby po to by pokazać , że są tą jedyną religią. Tymczasem są na jednym z ostatnich miejsc wśród religi pod tym względem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-24, godz. 18:54

Arturek, masz racje a ja Ci cały czas wisze co nie co :)
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych