Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chrzest Swiadkow Jehowy


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 katolik

katolik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2004-11-20, godz. 19:32

jak chrzcicie sie, to w imie czego ??? bo w katolizymie to sie mowi "w imie Ojca, Syna i Ducha Swietego" a SJ w imie czego chrzcza ?? tylko Boga Ojca ??? :) prosze o odpowiedzi :)

#2 Dośka

Dośka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2005-02-16, godz. 10:48

W IMIĘ NIEWOLNIKA,CIAŁA KIEROWNICZEGO I 144 TYSIĘCY WYBAWIONYCH!ŻART-NIENAJLEPSZY ALE NIE MOGŁAM SIĘ OPRZEĆ!

#3 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-02-16, godz. 16:29

czy ksieza stosuja jakies kryteria przed dopuszczeniem do chrztu oprocz finansowych? jak jest u s J nie wiem dokladnie bo mi odmwili , moze zalapie sie u was? w rodzinie mam kardynala ,serio > rekin

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 09:02

u SJ nie płaci się za chrzest! ale generalnie robi się Show zwłaszcza na letnich kongresach !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-24, godz. 12:10

U katolikow kazy własciwie moze sam ochrzcic człowieka :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-24, godz. 12:19

nawet pod przymusem ! ja ponoć strasznie sie darłem i wyrywałem ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 12:44

He, he. :D Ja chyba też. :lol:

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 12:49

Ja wprawdzie na stadionie się nie wyrywałem, ale nalało mi się wody do nosa i chciałem przywalić braciszkowi co mnie kąpał :P . Innego chrztu nie miałem :) . Rodziców chrzestnych też nie mam :( . Cóż, jestem chyba półsierotą! :(
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-24, godz. 13:22

Chrzestni to inaczej ci którzy wprowadzają osobę do wspólnoty i o Niej swiadcza jak i powinni sie Nią opiekowac przynajmniej przez pewien czas do momentu kiedy dojżeje ... tak przynajmniej powinno byc w kosciele katolickim, ale czasem mam wrażenie, że niektórzy księża olewają to, a wierni robią z kościoła prostytutkę...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-24, godz. 14:50

Ja wprawdzie na stadionie się nie wyrywałem, ale nalało mi się wody do nosa i chciałem przywalić braciszkowi co mnie kąpał :P . Innego chrztu nie miałem :) . Rodziców chrzestnych też nie mam :( . Cóż, jestem chyba półsierotą! :(

Mylisz się.
Ja chętnie zostanę twoim ojcem chrzestnym, jeżeli tylko zechcesz.

#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-24, godz. 16:31

Polarm, nie widzę formalnych przeszkód ;) . Ale jako chrześniak będę bardzo wymagający :P . Pamiętaj, że nie zadowolę się prezentami w stylu telefon na kartę za 200 zł :) ... A więc lepiej to przemyśl B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-24, godz. 17:05

Głowa do góry!
Masz to u mnie "chciwy g...iarzu"

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-26, godz. 22:53

Głowa do góry!
Masz to u mnie "chciwy g...iarzu"

:D dobre
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-28, godz. 08:44

Głowa do góry!
Masz to u mnie "chciwy g...iarzu"

aż zaczynam żałować, że jestem po chrzcie (tym katolickim, oczywiście) :angry:

#15 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-28, godz. 08:46

choc z drugiej strony wiem, gdzie szukać chrzestnego moich (ewentualnych) dzieci ... :lol:

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-28, godz. 08:49

Godfather to ciężki obowiązek :P . Właściwie to świadkowie też powinni wprowadzić instytucję rodziców chrzestnych. Tylko kto miałby nimi być? Może prowadzący studium?? No bo przeciez nie ten, który trzyma do chrztu :P :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2010-10-05, godz. 08:49

Witam wszystkich pieknie!
Mam pytanie, na ktore ktos moze zna odpowiedz:
Czy slowa wypowiadane do kandydatow do chrztu zmienialy sie w czasie? Kiedy ja bralam chrzest (1971) to formula zapytan byla jakos inna, choc nie pamietam jak to brzmialo. (Sorry ale nie mam polskich znakow na klawiaturze) Ciekawi mnie rowniez kiedy i w jaki sposob dokonano zmiany. Teraz pyta sie kandydatow "czy uznali swoja grzesznosc i wierza w Chrystusowa ofiare okupu a potem czy zdaja sobie sprawe z tego ze przylaczaja sie do organizacji SJ..." Oczywiscie wszyscy z zapalem odpowiadaja "TAK".
Skleroza mnie juz chyba dopadla i nie pamietam. Moja mama takoz nie pamieta. Ciekawe dlaczego???
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#18 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-05, godz. 09:04

Witam wszystkich pieknie!
Mam pytanie, na ktore ktos moze zna odpowiedz:
Czy slowa wypowiadane do kandydatow do chrztu zmienialy sie w czasie? Kiedy ja bralam chrzest (1971) to formula zapytan byla jakos inna, choc nie pamietam jak to brzmialo. (Sorry ale nie mam polskich znakow na klawiaturze) Ciekawi mnie rowniez kiedy i w jaki sposob dokonano zmiany. Teraz pyta sie kandydatow "czy uznali swoja grzesznosc i wierza w Chrystusowa ofiare okupu a potem czy zdaja sobie sprawe z tego ze przylaczaja sie do organizacji SJ..." Oczywiscie wszyscy z zapalem odpowiadaja "TAK".
Skleroza mnie juz chyba dopadla i nie pamietam. Moja mama takoz nie pamieta. Ciekawe dlaczego???



Też z pamięcią u mnie nie najlepiej:lol: :lol: ,ale to mogło wyglądac jakoś tak : czy chcesz oddac się w imię Jehowy,Jezusa i Ducha św. dla organizacji,a swoje dotychczasowe grzeszne życie pragniesz zatopic po przez zanużenie w wodzie i stac się sługą bożym?,coś w ty stylu.

Też z pamięcią u mnie nie najlepiej:lol: :lol: ,ale to mogło wyglądac jakoś tak : czy chcesz oddac się w imię Jehowy,Jezusa i Ducha św. dla organizacji,a swoje dotychczasowe grzeszne życie pragniesz zatopic po przez zanużenie w wodzie i stac się sługą bożym?,coś w ty stylu.



A po chrzcie było z twierdzenie : teraz jesteś ordynawanym sługą bożym:) :) ,a ja "wniebowstąpiony" z radości i dumny jak paw,szedłem do szatni jak gwiazda wielkiego formatu i były oklaski i robiono zdjęcia ... tylko szkoda,że nie było czerwonego dywanu:lol: :lol:

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-05, godz. 09:05

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#19 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2010-10-06, godz. 03:18

No wlasnie! Nie pamietam tylko czy w tym pytaniu bylo cos o organizacji. Moze ktos z bardziej obeznanych z takimi (hi..hi..) antycznymi tematami udzieli mi wiedzy??? Mnie tam ochrzczono w rzeczce w ktorej bracia spietrzyli wode i jeden trzymal mnie za nogi, zebym sie nie wynurzala a drugi zanurzal reszte we wodzie hi..hi.. to byli czasy... :rolleyes:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#20 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-06, godz. 06:18

No wlasnie! Nie pamietam tylko czy w tym pytaniu bylo cos o organizacji. Moze ktos z bardziej obeznanych z takimi (hi..hi..) antycznymi tematami udzieli mi wiedzy??? Mnie tam ochrzczono w rzeczce w ktorej bracia spietrzyli wode i jeden trzymal mnie za nogi, zebym sie nie wynurzala a drugi zanurzal reszte we wodzie hi..hi.. to byli czasy... :rolleyes:



A te spiętrzenie wody,to co zrobili jakieś zapory czy jazy??:) ,a te trzymanie za nogi,to nie byłbym taki pewny czy o to chodziło temu braciszkowi;) ;) :lol:

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-06, godz. 06:19

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych