Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pastor Russell


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-09, godz. 02:15

"Ruch świadków Jehowy został założony pod koniec XIX wieku przez amerykańskiego kaznodzieję Charlesa T. Russella."
Źródło: Rzeczpospolita

W przeciwieństwie do pewnych opinii dotyczących "Świadków Jehowy" Pastor Russell nie jest założycielem tej grupy religijnej. Nigdy nie utożsamiał się ze "Świadkami Jehowy" ani nie przyznawał się do tej nazwy. Pastor Charles T. Russell zmarł w 1916 roku. ...więcej >>
Dołączona grafika

#2 maniek

maniek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów

Napisano 2007-11-09, godz. 22:21

Ruch świadków Jehowy został założony pod koniec XIX wieku przez amerykańskiego kaznodzieję Charlesa T. Russella. Jego członkowie wierzą, że drugie nadejście Jezusa Chrystusa jest bardzo bliskie. Mesjasz ma zniszczyć świat i wziąć ze sobą do nieba zaledwie 144 tys. najbardziej pobożnych ludzi (właśnie świadków Jehowy). Problem w tym, że ruch liczy już 6,5 miliona członków.


Dwa ostatnie zdania mnie rozwalają nie wiedzą oco chodzi a gadają byleby było tekstu troche. :P
"Jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej. Gdy wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią" Robert E. Pirsig

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-09, godz. 22:28

Dwa ostatnie zdania mnie rozwalają nie wiedzą oco chodzi a gadają byleby było tekstu troche. :P

Z tego powodu założyłem ten temat. Odniosłem się tylko zacytowanego zdania, podając odnośnik do serwisu prowadzonego przez jedną z grup badackich. Zapraszam do zapoznania się z tymi opracowaniami. Śmieszność poruszonych kwestii została już zauwazona w temacie, z którego zaczerpnąłem ten fragment.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych