Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy płód jest człowiekiem?


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-11-09, godz. 17:26

Nieprawda. Poza tym nazywajmy "rzeczy" po imieniu - dziecko. ;)

Pawle.
Z całym szacunkiem...
Dziecko to już człowiek.
Płód...to jeszcze płód. - Który oczywiście może być człowiekiem.
Odpowiedzmy sobie, kiedy człowiek stał się "duszą?
Rdz 2:7 BT „wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.”
Lub: Rdz 2:7 Bg „ I stał się człowiek duszą żywiącą.”

#2 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-09, godz. 17:38

Pawle.
Z całym szacunkiem...
Dziecko to już człowiek.
Płód...to jeszcze płód. - Który oczywiście może być człowiekiem.
Odpowiedzmy sobie, kiedy człowiek stał się "duszą?
Rdz 2:7 BT „wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.”
Lub: Rdz 2:7 Bg „ I stał się człowiek duszą żywiącą.”

Ja kiedy dowiedzialam sie ,ze mam plod niech Ci Heniu bedzie w swoim lonie , to tak jak by mnie olsnilo nie wypowiem mojego szczescia a kiedy plod zaczal sie poruszac to wywiazala sie miedzy nami wiez ktora trwa do dzisiaj, kazda aborcja dla kobiety jest czyms okropnym i zadnej kobiecie tego nie zycze!!!

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-09, godz. 18:47

Na takie argumenty Hernyku mam tylko jeden:

Mamy ciąże mnogą, zagrożoną, decyzją lekarzy mamy cesarskie ciecie w 7 miesiącu. Kiedy to jest człowiek? W momencie dotknięcia nożem brzucha matki, wyjęcia nie smaodzielengo płodu jak to nazywasz, umieszczeniu go w inkubatorze???

Nie do wiary, niewiedziałem ,że brak wiary w dusze nieśmiertelną jest takim zagrożeniem.....

Ale to temat na inny wątek....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-11-09, godz. 18:58

Nie do wiary, nie wiedziałem ,że brak wiary w dusze nieśmiertelną jest takim zagrożeniem.....

Pretensje proszę zgłaszać do Autora Biblii.
- Już tak "poza konkursem"...kiedy płód otrzymuję tę nieśmiertelną duszę?
W godzine po stosunku? Może po upływie doby?
Proszę o odpowiedź Arturze!

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 19:00

w godzine po stosunku raczej nie ma jeszcze plodu!!!!!!
[font=Tahoma]

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-09, godz. 19:01

Pawle.
Z całym szacunkiem...
Dziecko to już człowiek.
Płód...to jeszcze płód. - Który oczywiście może być człowiekiem.
Odpowiedzmy sobie, kiedy człowiek stał się "duszą?
Rdz 2:7 BT „wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.”
Lub: Rdz 2:7 Bg „ I stał się człowiek duszą żywiącą.”

Wybacz ale jeśli dla Ciebie człowiek to istota urodzona to więcej szacunku dla życia mają poganie. Co niby ma znaczyć enigmatyczny termin płód? Kto okresla kiedy "to" jest człowiekiem? Wybacz ale Twoje podważanie życia ludzkiego to Twoja sprawa, dla mnie to jest człowiek jako dziecko Boga i nie zalezy to od rozwoju. Spartanie a nawet Rzymianie noworodka tez nie traktowali jako człowieka. To czysto hedonistyczne podejście rachujące kiedy to już jest człowiek.

Jer 1:4-5 bp Jahwe skierował do mnie swe słowo, mówiąc: - Zanim ukształtowałem cię w łonie [matki], znałem cię; zanim ujrzałeś światło dzienne, Jam cię poświęcił i ustanowił prorokiem narodów.

Job 31:15 bw Czyż ten, który mnie stworzył w łonie matki, nie stworzył i jego? I czyż nie On jeden ukształtował nas w łonie?

Ps 139:13 bw Bo Ty stworzyłeś nerki moje,Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej.

Iz 44:2 bw Tak mówi Pan, który cię uczynił i ukształtował w łonie matki, który cię wspomaga: Nie bój się, mój sługo, Jakubie, i Jeszurunie, którego wybrałem!


Dla mnie to nie Ty ani środowiska liberalno-pseudomoralne są wyznacznikiem tu ale wiara. Tłumaczyć sobie możesz to jak chcesz - you choice...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-09, godz. 19:19

Najpierw ty odpowiedz na moje pytania Henryku....

A przy okazji wersety o Adamie są dość "nietrafnym przykładem"....ma coś na końcu języka ale nie napisze.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-09, godz. 21:35

Płód...to jeszcze płód. - Który oczywiście może być człowiekiem.

"Ja też kiedyś byłam embrionem..." (czytaj >>)
Dołączona grafika

#9 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-11-10, godz. 08:22

Najpierw ty odpowiedz na moje pytania Henryku....


Arturze.
Myślę, że masz na myśli poniższe pytanie.
Mamy ciąże mnogą, zagrożoną, decyzją lekarzy mamy cesarskie ciecie w 7 miesiącu. Kiedy to jest człowiek?
Według tego, co odczytuję w Biblii, „człowiek” jest wtedy, kiedy jest w pełni ukształtowany, zdolny do samodzielnego życia. Bez inkubatora. (Choć współczesna technika potrafi utrzymać życie już chyba od szóstego (?) miesiąca).
Zastanawiające jest także, że Bóg nakazał obrzezywać męskich potomków dopiero po upływie siedmiu dni od porodu. Dlaczego?
Dla mnie to nie Ty ani środowiska liberalno-pseudomoralne są wyznacznikiem tu ale wiara.
Staram się kierować podobnymi kryteriami...I nie chcę być dla Ciebie „wyznacznikiem”.Zawsze mogę być przecież w błędzie...
Jednak twierdzenie, że płód otrzymuje „duszę nieśmiertelną” w chwili poczęcia, - jest nieprawdą.
Napiszę ponownie. Jestem przeciwnikiem aborcji „na życzenie”. Jako środka zapobiegania niechcianej ciąży. Np. Jako wynik „zabawy seksem” młodych, niedoświadczonych ludzi.
Każde życie jest cenne, i należy je chronić.
Jednak co jest ważniejsze ważniejsze? Zycie matki, czy potencjalnego człowieka?Co zrobić z ciążą w wyniku gwałtu?
Nie odważę się dawać jednoznacznej odpowiedzi.Gdyby spotkało to mnie (żony, córki) zastanawiałbym się.
Wybacz ale jeśli dla Ciebie człowiek to istota urodzona to więcej szacunku dla życia mają poganie.
Nazywanie embrionu, płodu, - „człowiekiem” - jest nadużyciem środowisk konserwatywno-kościelnych.

„Lizo” - Jeśli kobieta nosi „pod sercem” nowe życie, czuje jak porusza się, oczekuje narodzin...To musi być szczęśilwa!

- Także nie życzę nikomu aborcji. Również tych niechcianych ciąż.
Są to napewno tragedie.
Uraz pozostaje chyba do końca życia.

Użytkownik Henryk edytował ten post 2007-11-10, godz. 08:23


#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-10, godz. 08:58

Uff, ulżyło mi trochę....

ale według Ciebie to wyjęcie płodu z inkubatora i zabicie go nie mogłoby być morderstwem.

Czy tak należy to odczytać.....?


A wpełni ukształtowany człowiek, zdolny do samodzielnego życia to wiek 13-15 lat. Czytaj w miarę sam zdobedzie pożywienie, jesli zostanie tego nauczony. Wtedy 3 letnie dziecko to też nie człowiek.

Kiedy zaczną uczyć w szkole logiki....

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-11-10, godz. 09:00

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-11-10, godz. 09:15

A wpełni ukształtowany człowiek, zdolny do samodzielnego życia to wiek 13-15 lat.[...] Kiedy zaczną uczyć w szkole logiki....

Zdolny do życia poza łonem matki.
Sam oddycha, trawi dostarczone pokarmy...i krzyczy jak ma mokro. :P

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-10, godz. 09:38

Henryku Bóg w Biblii wyraźnie mówi że człowiek to również "to" co w łonie matki - jw. Chcesz to ignorować? Twoja sprawa. Ciesze się tylko że moi rodzice mieli odmienny pogląd od Twojego bo może dziś by mnie tu nie było. To co jedynie nam tu przedstawiasz to Twoja koncepcja i nic poza tym bo to Ty czy jakies tam środowiska sobie ustalają "kiedy to coś" staje się człowiekiem i co ciekawsze nawet te środowiska się między sobą różnią - jedni twierdzą że człowiek to dopiero jest w momencie zagnieżdżenia inni że po 8 tygodniu jeszcze inni że w 12 kolejni w 21-24 tygodniu i w końcu najbardziej skrajni mówią, że do momentu porodu to nie człowiek (a nawet czytałem opienie, że i po narodzeniu to jeszcze nie człowiek sic!) - wszystko to ludzkie aksjomaty które ktoś chce pokazywac jako pewniki - ale to ich pewniki które sobie czyms dowodzą.

Moim fundamentem jest Słowo, a ono mówi jednoznacznie, że "ten płód" jest człowiekiem - jw. Nawet gdybym w tej chwili stał się ateistą z samego dystansu do sprawy musiałbym uznać że człowiek nie jest w stanie określić kryterium kiedy "ten płód" jest człowiekiem. Podobno życie ludzkie jest bezcenne, a prawa człowieka zaczynają sie od praw dziecka, ale jak widać niekoniecznie skoro niektórzy tak lekko określają "to już człowiek, a to jeszcze nie cżłowiek"... Z samego szacunku dla życia ludzkiego patrząc czysto poza wiarą nie mogąc jednoznacznie określić co i jak (bo to tylko różne założenia) zrobiłbym to co należałoby - założyłbym, że człowiek jest od samego momentu zapłodnienia skoro uważam, życie za bezcenne (a uważam) i to własnie z tego powodu powinienem je chronić jako potencjalne życie ludzkie nie mogąc jednoznacznie i autorytatywnie stwierdzić czy jest to człowiek czy nie jest - dlatego chroniłbym je nawet gdyby to był potencjalny człowiek właśnie dlatego, że nie jestem w stanie tego określić (jako ateista).

A kwestia "życie i zdrowie matki" nie przekracza około 1% aborcji i nikt tu nie dyskutuje nad tym że kobieta nie ma prawa tu decydować - posługiwanie się tego typu argumentem nad tym czy "to" życie ludzkie jest po prostu poniżej poziomu dyskusji.

Artur rozwój człowieka kończy się około 24 roku życia - tzw okres progresywny. Od około 26 roku zaczyna się okres regresywny.

To właściwie chyba wszystko co miałbym w tym temacie do powiedzenia.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-11-10, godz. 09:45

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-11-10, godz. 10:13

Chciałbym Wam przytoczyć jeszcze jedną ewentualność przedstawioną na innym forum.

Podam wam inny przykład. Zaraz po zapłodnieniu powstaje pierwsza komórka, która dzieli sie na dwie. Dwie na cztery. Cztery na osiem. Osiem na szesnaście itd. W zasadzie twierdzi się, że to jest człowiek. A co powiecie na to, że po kilkunastu dniach ów zarodek nagle dzieli się na dwa lub trzy niezależne organizmy i w konsekwencji rodzą się bliźniaki, lub trojaczki jednojajowe. Czy więc ten pierwotny zarodek był człowiekiem. Skoro w konsekwencji powstanie z niego dwoje odrębnych ludzi. Sprawa nie jest taka prosta. Oczywiście są to żywe komórki. Ale paznokcie czy włosy też są żywymi komórkami. A plemnik też porusza się sam z siebie jak kijanka. A jego śmierć nie jest traktowana jako zabójstwo. Kto i dlaczego ustalił moment połączenia się plemnika z jajeczkiem jako początek istnienia człowieka? Skoro po kilku dniach z tego materiału może powstać kilkoro ludzi. Ja osobiście postulowałbym za tym aby zarodek traktować jak człowieka od momentu powstania pierwszej komórki neuronowej tworzącej mózg. Ale to tylko moje spekulacje. Może w przyszłości nauka zrozumie proces myślenia i odpowiednimi przyrządami będzie umiała odczytać reakcje neurochemiczne zachodzące w człowieku, a zwane myślami (coś w rodzaju USG). I może wtedy ludzkość zdecyduje się na nowe ustalenie granicy narodzin ludzkiej świadomości. I to będzie granica między materiałem na człowieka, a człowiekiem. Ale to tylko moje spekulacje.

-----------------------------

Moim skromnym zdaniem. Ale mogę sie mylić w nawiązaniu do mojego poprzedniego postu. Życie ludzkie powinno być traktowane na równi z dorosłym człowiekiem, dopiero wtedy gdy w jego obrębie zaczynają powstawać myśli ludzkie. Ale oczywiście taki pogląd też natrafia na przeszkody. Ktoś może powiedzieć, że czasami podczas snu, omdleń, lub narkozy, też tracimy świadomość, a jednak nasze życie podlega ochronie. Ale taka argumentacja też jest wątpliwa. Bo tak naprawdę nasz mózg pracuje. Co jest niezbicie dowiedzione. Podczas kiedy w kilkudniowym zarodku nie. Ale może ktoś ma lepsze wytłumaczenie tego tematu. Chętnie posłucham.

-------------------------------

Czy trwanie funkcji życiowych ciała bez udziału procesów myślowych jest uważane za życie danej jednostki? A co powiedzieć o organach takich jak serce czy nerki, które zostały przeszczepione innej osobie? Z biologicznego punktu widzenia, ta pierwsza osoba jeszcze ostatecznie nie umarła, bo jej organy żyją. Jednakże nie ma już procesów myślowych. I wtedy uważamy to za koniec życia ludzkiego. Czy analogicznie nie taki powinien być jego początek w naszym mniemaniu. Czyli dopiero wtedy gdy powstają myśli?

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-10, godz. 11:25

I ostatnia sprawa. Uważam ,że to absurd by ludzie podający sie za "chrześcijan" dawali argumenty bibilijne do ręki człowiekowi, któy zabije swoje dziecko przed upływem 7 dnia, twierdząc, ze przeczytał pewnego dnia na pewnym forum jak jakiś chrzescijanin twierdził ,że to nie człowiek gdyż tak podaje Biblia......

A potem mamy opowieść, jak to religiajest źródłem wszelkiego zła..... pomyśl o tym Henryku.....


Paweł patrząc w ten sposób to można biblijna uzasadnić aborcje do 24 i eutanazję od 26. Czyli mordować nie wolno tylko 24-26 latków. Resztę można bezkarnie Biblijnie powybijać....

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-11-10, godz. 11:28

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-11-10, godz. 11:45

Jest sobie małżeństwo, które "zaserwowało" sobie dziecko "in vitro" w łonie innej kobiety, po czym oboje giną w wypadku lutniczym, a cała procedura zapłodnienia, międzyczasie ruszyła ale już po śmierci owych rodziców. Trzeba dodać że byli oni bardzo bogaci. Powstaje więc pytanie kto ma dziedziczyć pokaźny majątek ?. Okazało się że sprawa była bardzo poważna, i sąd uznał prawo do dziedziczenia płodowi jeszcze nie rozwiniętemu, dokładnie nie pamiętam ile dni miał tem malutki człowiek, ale był to o ile dobrze pamiętam jeszcze chyba człowiek w fazie embrionalnej.

Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu w USA.

Więc prawo do kasy ma , a do życia nie?.

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-10, godz. 12:15

Z medycznego punktu widzenia człowiek pojawia się ok. 40. dnia po poczęciu - wówczas zaczyna kształtować się jego układ neurologiczny, łącznie z kluczowym ośrodkowym układem nerwowym. Wówczas powstaje również elektryczna czynność mózgu, czyli przewodzenie, które uruchamia pozostałe procesy rozwojowe.
Podobnie zresztą rzecz przedstawia się z punktu widzenia orzekania zgonu: w przypadkach podtrzymywania życia (lub odłączenia od aparatury podtrzymującej układ sercowo-naczyniowy) kluczowe znaczenie ma opinia neurologa, który stwierdza (lub nie) śmierć pnia mózgu (śmierć mózgowa), czyli ustanie czynności elektrycznej.
Zatem nasze doczesne życie zamyka cezura istnienia przewodzenia elektrycznego w mózgu. Kwestie etyczne i moralne pozostawiam... fachowcom ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-11-10, godz. 12:36

Zdolny do życia poza łonem matki.
Sam oddycha, trawi dostarczone pokarmy...i krzyczy jak ma mokro. :P


Fragment książki "Życie po życiu" dr R. A. Moody

Dołączona grafika

Gość taki nie wykazuje żadnych oznak życia. Tak więc wg. ciebie jest martwy i zaczynasz go zakopywać w dole. Nagle się budzi i co .... Został uznany za nieżywego .... więc kopiemy dalej <_<
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#18 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-10, godz. 15:13

Nie dojdzie do narodzin człowieka, jeśli w którymkolwiem momencie przerwiemy proces rozwijania się tego, co powstało w wyniku zapłodnienia.
Dołączona grafika

#19 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-11-10, godz. 19:31

Artur po tym co piszesz dochodzę do wniosku że w życiu nie interesowałeś sie logiką. Idź jeszcze raz na sztudia i zapytaj wykładowcy dlaczego istnieje pojęcie płodu, po cholewe jasną powstało i jak sie ma do pojęcia "człowiek". prawniku...
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#20 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-10, godz. 22:42

Z medycznego punktu widzenia człowiek pojawia się ok. 40. dnia po poczęciu - wówczas zaczyna kształtować się jego układ neurologiczny, łącznie z kluczowym ośrodkowym układem nerwowym. Wówczas powstaje również elektryczna czynność mózgu, czyli przewodzenie, które uruchamia pozostałe procesy rozwojowe.

Z medycznego punktu widzenia w momencie zapłodnienia powstaje nowy organizm. Może on nie jest człowiekiem, tylko staje się nim po 40 dniach? A procesami rozwojowymi sterują hormony, nie układ nerwowy.

Idź jeszcze raz na sztudia i zapytaj wykładowcy dlaczego istnieje pojęcie płodu, po cholewe jasną powstało i jak sie ma do pojęcia "człowiek".

Płód to stadium rozwoju człowieka.

Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu w USA.
Więc prawo do kasy ma , a do życia nie?.

Amerykańskiego prawodawstwa nie należy za bardzo porównywać z nauką. Amerykańscy sędziowie zawyrokowali kiedyś, że płód jest częścią ciała kobiety. Oczywiście z punktu widzenia prawniczego, nie naukowego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych