Skocz do zawartości


Zdjęcie

[News: artykuły w pdf] Czasopisma TS w plikach audio (polska wersja językowa!), jw.org


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-11-23, godz. 14:50

Z forum JWD (wiadomość jeszcze bez potwierdzenia):

Użytkownik z USA poinformował o nowym liście odczytanym w jego zborze. W treści tego pisma zapowiedziano (przypuszczalnie od 1 stycznia 2008 r.) udostępnianie czasopism TS w wersji audio. Pliki mają być dostępne do ściągnięcia online i tylko dla świadków Jehowy.

Tutaj adres wewnętrznego serwisu, którym (z tego, co się pisze na JWD) posługują się zbory i możliwe, że zostanie on wykorzystany do realizacji opisanej inicjatywy: https://www.jw.org/i...l?option=YBTVr2
.jb

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-11-26, godz. 19:03

Mamy już pierwsze potwierdzenie w tej sprawie. Jest również informacja dodatkowa: TS chce obniżyć koszty i zamierza w ogóle zaprzestać wydawania płyt z czasopismami w plikach audio. Wspomniany list będzie odczytywany w zborach w tym tygodniu.
--
źródło: link

d o d a n e:
kolejne potwierdzenie: link
.jb

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-26, godz. 19:14

TS chce obniżyć koszty i zamierza w ogóle zaprzestać wydawania płyt z czasopismami w plikach audio.

A to bardzo ciekawe zjawisko, bo na konkurencyjnym rynku chrześcjańskim jest coraz więcej tego typu materiałów.
Dołączona grafika

#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-27, godz. 06:56

Mamy już pierwsze potwierdzenie w tej sprawie. Jest również informacja dodatkowa: TS chce obniżyć koszty i zamierza w ogóle zaprzestać wydawania płyt z czasopismami w plikach audio. Wspomniany list będzie odczytywany w zborach w tym tygodniu.
--
źródło: link


Obniżyć koszty kosztem głoszenia? A ponoć WTS istnieje po to, aby dostarczać "pokarm na czas słuszny" a nie dbać o to, aby koszty obniżać kosztem dostępności "pokarmu".
Czesiek

#5 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-11-27, godz. 18:30

Obniżyć koszty kosztem głoszenia?


Kosztem głoszenia?
[db]

#6 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-11-27, godz. 19:02

Tak kosztem głoszenia, mniej ludzi będzie mogło otrzymywać "pokarm na czas słuszny"
pozdrawiam Andrzej

#7 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-28, godz. 03:50

Tak kosztem głoszenia, mniej ludzi będzie mogło otrzymywać "pokarm na czas słuszny"

Ja uważam, że te decyzje są skutkiem tego, iż coraz mniej zborowników z niego korzysta. Szczególnie starsze osoby nie mają nawet na czym tego słuchać. Przy okazji chciałem zapytać o płyty DVD. Czy edukacyjne filmy Strażnicy są na tych nośnikach? Trochę mnie zastanawiało, że tak prężna organizacja upowszechnia swoje materiały tylko na wideokasetach.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-28, godz. 03:50

Dołączona grafika

#8 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 09:18

Tak kosztem głoszenia, mniej ludzi będzie mogło otrzymywać "pokarm na czas słuszny"


Na płytach CD?

Co to ma wspólnego z głoszeniem?

Wyspałeś się aby?

Użytkownik z USA poinformował o nowym liście odczytanym w jego zborze. W treści tego pisma zapowiedziano (przypuszczalnie od 1 stycznia 2008 r.) udostępnianie czasopism TS w wersji audio. Pliki mają być dostępne do ściągnięcia online i tylko dla świadków Jehowy.


Czasopisma w formie kaset/CD zawsze były dostępne tylko dla ŚJ a i to z obostrzeniami - dla osób starszych i niedowidzących.Pomysł, żeby można je było ściągać online - bardzo dobry. Mniej płyt CD trzeba będzie wytłoczyć, mniej środowiska się zatruje, mniej tego potem wyląduje na śmietniku i będzie się rozkładać w ziemi pierdyliard lat.

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-11-28, godz. 09:41

[db]

#9 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-28, godz. 09:57

Czasopisma w formie kaset/CD zawsze były dostępne tylko dla ŚJ a i to z obostrzeniami - dla osób starszych i niedowidzących.Pomysł, żeby można je było ściągać online - bardzo dobry. Mniej płyt CD trzeba będzie wytłoczyć, mniej środowiska się zatruje, mniej tego potem wyląduje na śmietniku i będzie się rozkładać w ziemi pierdyliard lat.

Mało kto z tego korzystał, więc odpowiednie decyzje zapadły. Czy mam rozumieć, że pobrane pliki audio nie będą mogły być wypalane na płytach? Przecież to oczywiste, że tej korporacji chodzi o oszczędności własne.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-28, godz. 10:23

Dołączona grafika

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 11:29

Czy mam rozumieć, że pobrane pliki audio nie będą mogły być wypalane na płytach?


To już Twoja sprawa i Twój problem.

Słyszałeś o płytach CDRW?
[db]

#11 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-28, godz. 11:38

Słyszałeś o płytach CDRW?

To takie, które nie będą się "rozkładać w ziemi pierdyliard lat"?
Dołączona grafika

#12 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 13:48

To takie, które nie będą się "rozkładać w ziemi pierdyliard lat"?


Będą. Tylko że zamiast wyrzucać, można je skasować i nagrać ponownie.

Szprytne, nie?
[db]

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-28, godz. 14:32

czyzby produkcja płyt była deficytowa a papierowych czasopism zyskowna?

#14 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 15:56

czyzby produkcja płyt była deficytowa a papierowych czasopism zyskowna?


Na pewno jest mniej zyskowna, choćby z powodu różnic w skali obu produkcji. A poza tym jeśli można przerzucić koszty dystrybucji na użytkownika końcowego ("po co tłoczyć i rozsyłać CD? ściągnij se sam"), to czemu tego nie zrobić? ;)

Nie wykluczałbym też, że tego typu posunięcia zostaną wprowadzone tylko w USA i może jeszcze paru bardziej zinformatyzowanych krajach typu Japonia, Korea Płd., Niemcy, Francja...
[db]

#15 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-11-28, godz. 16:31

gdzie Hasło i klucz dostępu będzie kosztował abonamentem wykupywanym miesięcznie 20- 35 usd :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-01-01, godz. 20:43

Pliki są już na stronie i to bez konieczności logowania:

http://www.jw.org


W tej chwili jednak osiągalne są jedynie trzy wersje językowe: angielska, francuska i hiszpańska.
"Strażnica" z artykułami do studium również jest tam dostępna.
.jb

#17 VANAD

VANAD

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2008-04-30, godz. 22:21

Pliki są już na stronie i to bez konieczności logowania:

http://www.jw.org


W tej chwili jednak osiągalne są jedynie trzy wersje językowe: angielska, francuska i hiszpańska.
"Strażnica" z artykułami do studium również jest tam dostępna.

Pojawiła się już polska wersja językowa czasopism

#18 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2008-05-26, godz. 12:35

o_O hm...
Skoro 'Strażnica do studium' jest dostępna on-line i każdy może sobie jej posłuchać, to dlaczego nie jest rozprowadzana dla zainteresowanych?
Czy tylko moja znajoma ŚJ, jest na tyle lojalna wobec WTSu, że nie chce mnie zaopatrywać w 'pokarm na czas słuszny'?

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#19 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-26, godz. 12:40

o_O hm...
Skoro 'Strażnica do studium' jest dostępna on-line i każdy może sobie jej posłuchać, to dlaczego nie jest rozprowadzana dla zainteresowanych?
Czy tylko moja znajoma ŚJ, jest na tyle lojalna wobec WTSu, że nie chce mnie zaopatrywać w 'pokarm na czas słuszny'?

To sa pierwsze wersje tego hm... nazwijmy to "projektu". Mozliwe ze zahasluja to pozniej i udostepnia tylko zborom albo zahasluja tylko czesc z czasopismami do studium. Takie sa moje dywagacje w tym temacie.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#20 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2008-05-26, godz. 13:11

Ach Edd, te Twoje 'dywagacje' zabierają człowiekowi nadzieję, na świetlaną przyszłość ^^ tzn. bez konieczności ogromnego proszenia się o nowe numery gazetek WuTeeSowskich :)

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych