Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bony świąteczne


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#61 Kaśka

Kaśka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2008-06-18, godz. 11:30

Ja znów posłuże się przykładem zboru w Malmo (mam teraz o nim najwiecej informacji)...a wiec tam nie ma FŚP, pracodawca z własnej kieszeni robi prezenty (wiem, ze tak jest, znam pracodawce) i nie przeszkadza to siostrom (bo u niego siostry pracują) przyjąć prezentu....za to juz przyjść na proszone przyjęcie nie chca, bo to swięta :-)

#62 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-18, godz. 11:47

Ja znów posłuże się przykładem zboru w Malmo (mam teraz o nim najwiecej informacji)...a wiec tam nie ma FŚP, pracodawca z własnej kieszeni robi prezenty (wiem, ze tak jest, znam pracodawce) i nie przeszkadza to siostrom (bo u niego siostry pracują) przyjąć prezentu....za to juz przyjść na proszone przyjęcie nie chca, bo to swięta :-)

Paranoja :blink:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#63 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-12-01, godz. 19:08

Moja mama ŚJ co roku w grudniu otrzymuje z zakładu pracy bony świąteczne. Zawsze je przyjmuje i realizuje bez problemu. Jednak na "służbowej wigilii" nigdy się nie pojawia, a po świętach nie je "świątecznego ciasta", które przynoszą do pracy jej koleżanki. Obserwując moją mamę i innych ŚJ widzę, że w kwestii świąt panuje , już słynna, zasada: wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna. Dla mnie bony są tak samo związane z obchodzeniem świąt bożonarodzeniowych jak wigilia w pracy, czy jedzenie świątecznego ciasta.

Zresztą a propos ciasta to studiujący ze mną brat zawsze mi powtarzał,że każdego ciasto upieczone bez okazji można jeść, ale imieninowego, urodzinowego (nie daj boże tort!!) , świątecznego absolutnie! :lol:

#64 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-12-01, godz. 20:28

Ubawiła mnie jakiś czas temu sytuacja z mojego byłego zboru. Otóż bogobojny nieprzeciętnie starszy zboru robił po niedzielnym zebraniu zakupy w hipermarkecie ( a zrobił ich podobno całkiem sporo) po czym już bezpośrednio przy kasie jego syn uświadomił mu że dostana sporą zniżkę na spora cześć zakupów z okazji urodzin marketu. Jak myślicie -jak postąpiłby bogobojny ŚJ? Postanowił poodwozić na półki wystawowe wszystkie zakupy i wyszli bez niczego. Myślałem że padnę ze śmiechu. Po prostu żenada!
by Nico

#65 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-01, godz. 21:31

tak tak absurd graniczy juz u nich z obłędem :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#66 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-02, godz. 17:31

Jakby nie odwiózł, to zostałby tu nazwany po wielokroć hipokrytą.

#67 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-12-02, godz. 17:53

„Nie bądź więc sprawiedliwy do przesady i nie bądź zbyt zachłanny na mądrość. (...) Ale też nie odchodź zbyt daleko od prawa i nie trwaj z uporem w niewiedzy.” (Kaznodzieja 7:16-17 )
Dołączona grafika

#68 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-12-02, godz. 18:07

Jakby nie odwiózł, to zostałby tu nazwany po wielokroć hipokrytą.



No właśnie.... bo jak śJ bierze bony świąteczne to hipokryta, bo ma coś wspólnego ze świętami BN. A jak nie chce mieć nic wspólnego ze świętami BN i odwozi na półki zniżkowe zakupy, to:

tak tak absurd graniczy juz u nich z obłędem smile.gif


Bo śJ może być tu rozpatrywany tylko na dwa sposoby: albo hipokryta, albo fanatyk....
...żal <_<

#69 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-02, godz. 19:14

Bo śJ może być tu rozpatrywany tylko na dwa sposoby: albo hipokryta, albo fanatyk....
...żal <_<

właśnie odkryłaś kim sąswiadkowie, dokładnie albo hipokryci albo fanatycy :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#70 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-12-03, godz. 11:44

właśnie odkryłaś kim sąswiadkowie, dokładnie albo hipokryci albo fanatycy :)

tak przedsedzają komara a połykają wielbłąda
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#71 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-03, godz. 13:57

Ja brałem bony, gdy byłem świadkiem Jehowy i jakoś nie czuję się hipokrytą...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#72 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-03, godz. 16:36

to skoro większość świadków lub byłych świadków bierze bony swiąteczne lub paczkę swiąteczną od pracodawcy, to dlaczego dzieciom zabrrania się przyjmowania podarków swiątecznych w przedszkolach i szkołach? Przeciez to to samo.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#73 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-03, godz. 17:00

Prezenty/bony są wydawane z funduszu socjalnego...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#74 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-03, godz. 17:12

Dla mnie omawiany przykład to przejaw fanatyzmu. A więc "gdyby nie odwiózł towaru na półkę" to zachowałby się całkiem normalnie i zdrowo. Ale jak widać miałem rację - na forum zostałby okrzyknięty hipokrytą przez "niezależnych" i "obiektywnych" ekspertów od Świadków.

#75 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-12-03, godz. 17:53

to skoro większość świadków lub byłych świadków bierze bony swiąteczne lub paczkę swiąteczną od pracodawcy, to dlaczego dzieciom zabrrania się przyjmowania podarków swiątecznych w przedszkolach i szkołach? Przeciez to to samo.


To jest dobre pytanie. Bo oczywiście wzięcie bonów jest moim zdaniem ok, ale jeśli ktoś bierze bony, ale nie zje ciasta świątecznego albo bierze bony lub paczki, ale dzieciom zabrania wzięcia prezentów w szkole to coś tu już nie jest ok ;)

#76 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-12-03, godz. 17:56

Ale zaraz, przecież jest różnica. Jeśli sklep organizuje promocje urodzinowe/okazyjne/świąteczne, to one są i nie można nic z nimi zrobić. Nie można pójść do kasy i powiedzieć, że się chce zapłacić normalną cenę. To nie zależy od kupującego. Zatem w takiej sytuacji normalnym jest, że się z takiej promocji korzysta i nie pyta, dlaczego coś kosztuje mniej. Natomiast bony to już co innego, to jest już aktywne działanie i świadome korzystanie ze świątecznych okazji. W tym wypadku można już ich nie przyjąć i nie używać. Różnica jest spora.

Mnie tylko zawsze denerwowało to, że bony były w porządku, ale paczki i prezenty w szkole już nie. Tak, jakby dzieci miały być lepsze od rodziców :( A szkolne święta zawsze były bardzo rygorystycznie omijane, nawet takie jak Dzień Nauczyciela czy Dzień Kobiet, mimo że z "pogańskimi zwyczajami" nie miały nic wspólnego.
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#77 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-03, godz. 18:13

To jest dobre pytanie. Bo oczywiście wzięcie bonów jest moim zdaniem ok, ale jeśli ktoś bierze bony, ale nie zje ciasta świątecznego albo bierze bony lub paczki, ale dzieciom zabrania wzięcia prezentów w szkole to coś tu już nie jest ok ;)

Ewa, ale dzieci nie płacą socjalki na swoje prezenty. ;)

Ale zaraz, przecież jest różnica. Jeśli sklep organizuje promocje urodzinowe/okazyjne/świąteczne, to one są i nie można nic z nimi zrobić. Nie można pójść do kasy i powiedzieć, że się chce zapłacić normalną cenę. To nie zależy od kupującego. Zatem w takiej sytuacji normalnym jest, że się z takiej promocji korzysta i nie pyta, dlaczego coś kosztuje mniej. Natomiast bony to już co innego, to jest już aktywne działanie i świadome korzystanie ze świątecznych okazji. W tym wypadku można już ich nie przyjąć i nie używać. Różnica jest spora.

Mnie tylko zawsze denerwowało to, że bony były w porządku, ale paczki i prezenty w szkole już nie. Tak, jakby dzieci miały być lepsze od rodziców :( A szkolne święta zawsze były bardzo rygorystycznie omijane, nawet takie jak Dzień Nauczyciela czy Dzień Kobiet, mimo że z "pogańskimi zwyczajami" nie miały nic wspólnego.

Masz rację Emka. ;) Dla mnie to dziwne zachowanie tego człowieka...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#78 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-12-03, godz. 18:17

ale dzieci nie płacą socjalki na swoje prezenty.


płacą komitet rodzicielski.
pozdrawiam Andrzej

#79 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-03, godz. 18:52

Ale komitet rodzicielski, z tego co wiem, to chyba nie idzie na prezenty??

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#80 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-12-03, godz. 19:04

Ewa, ale dzieci nie płacą socjalki na swoje prezenty. ;)


Pracownik też nie płaci żadnych składek na rzecz ZFŚS. Jest on tworzony z zysków pracodawcy.
W przeciwieństwie do dzieci, gdzie wpłacone przez rodziców pieniądze na Komitet Rodzicielski idą m.in. na paczki świąteczne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych