Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Kanon Biblii powinni mieć świadkowie?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-01-31, godz. 08:56

(...) I analogicznie ok. 100 r n.e. Jan precyzuje liczbę duchowych kapłanów po wejściu juz odstępstwa.

Czy możesz pokazać gdzie to apostoł Jan precyzuje? A może jakiś inny Jan to robi i gdzie?
Czesiek

#22 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-01-31, godz. 12:31

Czy możesz pokazać gdzie to apostoł Jan precyzuje? A może jakiś inny Jan to robi i gdzie?


Jak podaje tradycja Jan apostoł za panowania Nerwy ok. 100 n.e uwolniony(amnestia). Wraca do Efezu. To na Patmos pisze apokalipse Obj. 1:9. Okres Domicjana przed amnestią 81-96 n.e - patrz kanon Ptolemeusza. To co do roku. Precyzowanie liczby kapłanów następuje w Obj. 14:1-4. W ST lewici wybrani śpiewali taką pieśń rozpoczynając ją.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-01-31, godz. 12:32


#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-01-31, godz. 14:26

Jak podaje tradycja Jan apostoł za panowania Nerwy ok. 100 n.e uwolniony(amnestia). Wraca do Efezu. To na Patmos pisze apokalipse Obj. 1:9. Okres Domicjana przed amnestią 81-96 n.e - patrz kanon Ptolemeusza. To co do roku. Precyzowanie liczby kapłanów następuje w Obj. 14:1-4. W ST lewici wybrani śpiewali taką pieśń rozpoczynając ją.

Wybacz, ale podam pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło na temat takiej interpretacji tego fragmentu:

DEBILIZM


Czesiek

#24 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-01-31, godz. 17:55

Wybacz, ale podam pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło na temat takiej interpretacji tego fragmentu:

DEBILIZM


inaczj tego nie można nazwać.
pozdrawiam Andrzej

#25 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-01, godz. 09:29

inaczj tego nie można nazwać.


Słowo debilizm juz nie obowiazuje w terminologii medycznej uposledzenia cięzkiego. A samo okreslenie nie przystoi Chrystianom.

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-01, godz. 11:18

Słowo debilizm juz nie obowiazuje w terminologii medycznej uposledzenia cięzkiego. A samo okreslenie nie przystoi Chrystianom.

Bo słowo to użyłem nie aby opisać stan twojego zdrowia psychicznego, ale to co wypisujesz.
I dlaczego chrześcijanom nie przystoi nazywać rzeczy po imieniu?
Czesiek

#27 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-01, godz. 13:00

Bo słowo to użyłem nie aby opisać stan twojego zdrowia psychicznego, ale to co wypisujesz.
I dlaczego chrześcijanom nie przystoi nazywać rzeczy po imieniu?


Warto chyba sie skupic na merytorycznym omówieniu tematu.

1.Wyspa Patmos i Jan ok. roku 100 w okresie Domicjana. Czy to prawda czy nie(Obj.1:4,9).
2.Czy wczesniej sprecyzowano liczbe 144.000 niż w Objawieniu?. Analogicznie warto zobaczyc jak kompletowano równiez liczbe w ST co do lewitów (Liczb 26:58-62).Bóg miał swój czas by wybrac lewitów a także ich liczbe.
3.Obj. 14:3 'pieśń'. Pieśń w ST inicjowali i opanowywali Lewici -patrz Nehemiasza 12:27-47

#28 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-02-01, godz. 13:34

Warto chyba sie skupic na merytorycznym omówieniu tematu.

1.Wyspa Patmos i Jan ok. roku 100 w okresie Domicjana. Czy to prawda czy nie(Obj.1:4,9).
2.Czy wczesniej sprecyzowano liczbe 144.000 niż w Objawieniu?. Analogicznie warto zobaczyc jak kompletowano równiez liczbe w ST co do lewitów (Liczb 26:58-62).Bóg miał swój czas by wybrac lewitów a także ich liczbe.
3.Obj. 14:3 'pieśń'. Pieśń w ST inicjowali i opanowywali Lewici -patrz Nehemiasza 12:27-47


Ja dalej nie widzę, gdzie św. Jan podaje ową liczbę kapłanów, no i skąd wiadomo ilu, i kto jest tym odstępcą? .

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2008-02-01, godz. 13:35


#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-01, godz. 17:27

Warto chyba sie skupic na merytorycznym omówieniu tematu.

(...)
2.Czy wczesniej sprecyzowano liczbe 144.000 niż w Objawieniu?. Analogicznie warto zobaczyc jak kompletowano równiez liczbe w ST co do lewitów (Liczb 26:58-62).Bóg miał swój czas by wybrac lewitów a także ich liczbe.
3.Obj. 14:3 'pieśń'. Pieśń w ST inicjowali i opanowywali Lewici -patrz Nehemiasza 12:27-47

2) 144000 to 12 plemion z Izraela po 12 000 osób z każdego plemienia, czyli nie lewici czy też kapłani.
3) jakbyś nie zauważył studiując ST, to kapłani zostali wyodrębnieni z lewitów i stanowili osąbną klasę. Więc twój wniosek, że jest to liczba kapłanów, bo lewici inicjowali pieśni w czasach ST nadal jest tym, co napisałem.
Czesiek

#30 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-02-02, godz. 19:02

2) 144000 to 12 plemion z Izraela po 12 000 osób z każdego plemienia, czyli nie lewici czy też kapłani.
3) jakbyś nie zauważył studiując ST, to kapłani zostali wyodrębnieni z lewitów i stanowili osąbną klasę. Więc twój wniosek, że jest to liczba kapłanów, bo lewici inicjowali pieśni w czasach ST nadal jest tym, co napisałem.


AMEN!.


#31 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-02, godz. 22:08

Wg mnie kanon biblijny powinien być przez Korporację już dawno zweryfikowany. Czemu tego nie dokonano można się tylko np domyślać. Pierwsze skojarzenie jest takie, że dla sprawy argumentacji nauczania. Jesliby posługiwali sie wtedy innym zestawem pism nie mieliby mocy przekonywania, bo wytykano by im to, że mają inne księgi niż nominalnie uznane. Więc ostatecznie w tamtej początkowej sytuacji było to dobre rozwiązanie nie usanawianie własnego kanonu. Z chwilą zaś np zarządzenia wstrzymania głoszenia analiza innych pism wydaje się już bardziej stosowna.

Drugi sposób pojmowania kanonu polega nie na ilości i rodzaju ksiąg, ale na wnikliwosci analizy tych które się posiada. Jeśli każda księga niesie jakąś bardziej prawdopodobną informację, to im więcej tych ksiąg składowych to statystycznie wyłania się coraz to bardziej wyraźna spójność. Stosując metody wyłaniania informacji zbieżnych przez różne metody analizy filtracyjnej dochodzi się do wyników tym lepszych, im więcej bedzie wszelkiego rodzaju ksiag na te same tematy. Więc wg mnie na pewnym etapie powinno C.K. dołączać niektóre apokryfy do analiz.

Trzeci zaś sposób pojmowania kanonu można założyć na tej nauce, że skoro Bóg posługiwał się też i ludźmi z narodów do realizacji swoich zamierzeń, to skoro taka jest Biblia jaka się ustaliła na obecne czasy, to mogło być to za sprawą Boga. Trudno zaprzeczać, że Bóg czegoś tam nie nadzorował. Jeśli zaś tylko wnikliwie sie w nią wgłębi, to istotne rzeczy i tak się da wyłonić, choćby była nawet czegoś pozbawiona.

#32 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-04, godz. 20:04

2) 144000 to 12 plemion z Izraela po 12 000 osób z każdego plemienia, czyli nie lewici czy też kapłani.
3) jakbyś nie zauważył studiując ST, to kapłani zostali wyodrębnieni z lewitów i stanowili osąbną klasę. Więc twój wniosek, że jest to liczba kapłanów, bo lewici inicjowali pieśni w czasach ST nadal jest tym, co napisałem.


Nie podaje tak jak ja wierze tylko jak wierzą świadkowie. Czy to ma sens to kwestia zweryfikowania ze słowem.Mamy czas więc mozemy rozmawiac. Co do lewitów mamy przesłanke także w 66:21. Biorac pod uwagę że lewici weszli w poczet plemion Izraela duchowego Obj. 7:7 mozna stwierdzic ze także należą do wybranych 144.000 z Obj. 7:4. Wszyscy zas razem pełnia role szczególną w Obj. 14:1-3. maja imie Ojca i w tym wypadku syna na czołach tak jak miał arcykapłan w ST. Spiew do tego dochodzi i pierwocina.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-04, godz. 20:05


#33 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-05, godz. 09:08

Nie podaje tak jak ja wierze tylko jak wierzą świadkowie. Czy to ma sens to kwestia zweryfikowania ze słowem.Mamy czas więc mozemy rozmawiac. Co do lewitów mamy przesłanke także w Izajasza 66:21. Biorac pod uwagę że lewici weszli w poczet plemion Izraela duchowego Obj. 7:7 mozna stwierdzic ze także należą do wybranych 144.000 z Obj. 7:4. Wszyscy zas razem pełnia role szczególną w Obj. 14:1-3. maja imie Ojca i w tym wypadku syna na czołach tak jak miał arcykapłan w ST. Spiew do tego dochodzi i pierwocina.



Zapomniałem wpisac ksiegi. Czarnym drukiem zaznaczyłem

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-05, godz. 09:09


#34 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-04, godz. 08:06

Zastanawiające jest to, że przy ustalaniu Kanonu Biblijnego nie było żadnego świadka Jehowy. Poraz kolejny Bóg posłużył się Babilonem Wielkim. Bóg bardzo polubił Imperium Religii Fałszywych.

#35 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-08-16, godz. 20:02

[color="#FF0000"]Swoją drogą - czy nie zastanawiało Cię to (jeśli uważasz, że Żydzi ustalili skład Pism dopiero w Jamne w 90r.), że Jezus często powoływał do odpowiedzialności Żydów za znajomość tych Pism już w latach 30-33? Skąd oni mogli wiedzieć co wchodzi w skład tych Pism, skoro nie mieli tego jeszcze ustalonego?


No to popatrzmy co mówi Jezus:

Jn 7:38
38. Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza.
(BT)

Z którego Pisma wchodzącego w skład obecnego kanonu 39 ksiąg to jest?

Naprawdę uważasz, że oni wtedy mieli już taki kanon ST jak dziś mają ŚJ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych