Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrazy a KK


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
385 replies to this topic

#41 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-08-31, godz. 19:48

Olo, tobie, mi i paru milionom innych Bóg zdarł zasłonę z przed oczu, zasłonę jaką mają narody.
Innym nie. Tej bariery nie złamie ludzki język tylko Boska dobroć.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#42 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-08-31, godz. 20:00

Gambit, niestety nieraz musimy pogodzić się ze swoimi ograniczeniami. Musimy znieść to z pokorą. Szatan był na tyle sprytny w polemice, że zwiódł Ewę, według Biblii. Ale ja proszę Cię słowami które poniżej podkreślam na czerwono. I pozdrawiam.

Pwt 4:15-19 BT
15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Jahwe spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył

Jan Lewandowski juz odpowiedzial na cytowane tego typu wersety...

"większość ludzi nienawidzi szczegółów a jeszcze więcej ludzi nienawidzi wnikać w nie".

A wiesz Olo dlaczego?

To wszystko, owo zderzenie trudnych tekstów z nieumiejętnością czytania prostych tekstów wśród większości ludzi dało ostatecznie mieszankę na miarę koktajlu Mołotowa(...)


Janek, to jak odpowiedziałes na mój post... no poprostu czuję smak rozczarowania. Widzę w nim styl mojego ulubionego adwersaża, który gdybym mu w taki sposób odpowiedział, obsypał by cie "argumentacją" poniżej pasa. Tylko że w tym wypadku jaknajbardziej słuszną.
Odpowiem ci niebawem...

pozdrawiam cieplutko

Użytkownik sabekk edytował ten post 2008-08-31, godz. 20:07


#43 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:02

[...] obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył

Iz 44:14-17 BT „Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. To wszystko służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!”

#44 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:15

Szatan był na tyle sprytny w polemice, że zwiódł Ewę, według Biblii.


Wypisz wymaluj to co robi się non stop w kolorowych wydawnictwach Brooklynu.

Ale ja proszę Cię słowami które poniżej podkreślam na czerwono. I pozdrawiam.

Pwt 4:15-19 BT
15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Jahwe spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył


Sugestywne, ale jak zwykle nic więcej. Powiedz Olo, skoro wierzysz w to co cytujesz to czemu nie przeszkadza ci to, że Strasznica mimo to rysuje podobizny Jehowy na wzór człowieka właśnie ("Wspaniały finał...", s.75, 78; "Pilnie zważaj...", s.164; Strażnica Nr 23, 1999 s.15; "Proroctwo Izajasza...", t.1 s.91).

A tak w ogóle to tekst z Pwt 4,15 można zrozumieć inaczej niż jako tekst zabraniający czynić podobizny Boga Ojca. Przecież Izraelici nie byli tak durni, żeby wyobrażać sobie Jahwe jako rybę, księżyc lub gwiazdy. Tekst ten wcale nie musi więc mówić, że nie wolno sporządzać obrazów Boga Ojca, lecz może mówić tylko tyle, że skoro prawdziwego Boga nie da się zobaczyć (o czym świadczyła wizja na Horebie), a jest to jedyny Bóg, to tym bardziej nie ma sensu czcić fałszywych bóstw typu zwierzęta i gwiazdy, gdyż to co widać nie może być Bogiem. I tyle.

A tak w ogóle to nie wiem po co ŚJ cytują ST w sprawie obrazów, skoro sami twierdzą, że ST już nie obowiązuje, w tym nawet dekalog, który Śj cytują przeciw obrazom:

"Do czego w takim razie prowadzi twierdzenie, że prawo Mojżeszowe nadal obowiązuje? W gruncie rzeczy oznacza odrzucenie wiary w Jezusa Chrystusa. Dlaczego? Ponieważ taki pogląd pozostaje w sprzeczności z faktem, że Jezus wypełnił Prawo, torując Bogu drogę do zniesienia go. (...). A zatem nie nałożono na chrześcijan pochodzenia pogańskiego obowiązku przestrzegania całego prawa Mojżeszowego ani jego części, (...)" (Zjednoczeni w oddawaniu czci jedynemu prawdziwemu Bogu, Brooklyn 1989, str. 148-149).

"Ze względu na to, że było to prawo teokratyczne i że zostało dane przy górze Horeb w niezwykłych, budzących trwogę i głęboki szacunek okolicznościach, mogłoby się zdawać, że powinno być niezmienne, wiecznotrwałe, nieodwołalne, tak wiekuiste jak jego Dawca. Dlatego wiele ludzi ogarnia zdumienie, gdy się dowiadują, że Jehowa zniósł takie prawo i położył mu kres oraz że nie podlegają mu już więcej żadne stworzenia na ziemi, nawet Żydzi. (...) To znaczy, że Prawo ze swymi wzorami musi być zniesione, aby ustąpić miejsca wprowadzonym przez Chrystusa Jezusa odpowiednikom, czyli rzeczywistościom. (...) W świetle tego oświadczenie Jezusa, wypowiedziane do Żydów, których obowiązywał Zakon, czyli Prawo, bynajmniej nie oznaczało, że po jego śmierci na palu klasa członków >>królestwa niebios<< w dalszym ciągu miała podlegać Prawu. Nie podlegają oni temu Prawu, (...)" (Niech Bóg będzie prawdziwy, str. 122-124).

"Niektórzy jednak twierdzą, że Prawo dzieli się na dwie części: Dziesięcioro przykazań i resztę praw. Ta reszta praw 'ich zdaniem' została zniesiona, ale Dziesięcioro Przykazań pozostało. To nieprawda. (...) Izraelici zostali też zwolnieni od Dziesięciorga Przykazań" (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, str. 205).

Więc po co Olo cytujesz ST przeciw obrazom, skoro ma to już nie obowiązywać chrześcijan?

Kolejny objaw schizofrenii Strażnicy?

#45 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:20

Źródło http://dziedzictwo.e...xt.show?id=3581
1. Krzyżu święty, nade wszystko,
drzewo przenajszlachetniejsze
!

W żadnym lesie takie nie jest,
jedno, na którym sam Bóg jest.
Słodkie drzewo, słodkie gwoździe
rozkoszny owoc nosiło.

2. Skłoń gałązki, drzewo święte,
Ulżyj członkom tak rozpiętym.
Odmień teraz oną srogość,
Którąś miało z urodzenia.
Spuść lekuchno i cichuchno
Ciało Króla niebieskiego
.


Do kogo zwracają się wierni?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#46 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-08-31, godz. 20:22

Może czas wrócic do gazet panie Lewandowski ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#47 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:28

Iz 44:14-17 BT ?Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. To wszystko służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!?


Następny spadochroniarz, który nie rozumie co czyta i cytuje.

Czy jakikolwiek chrześcijanin uważa dziś kawałek drewna za swego Boga?

Kolejny tekst wyrwany z kontekstu i nadinterpretowany, odnosił się do kultu pogan a więc nie do jakichkolwiek elementów kultu chrześcijańskiego, w którym nikt nie uważa kawałka drewna za swego Boga.

A jednak statystycy mają rację, wiekszość ludzi nie rozumie tego co czyta, nawet elementarnie prostych tekstów.

Ile to krzywdy narobiła ludziom Strasznica.

Źródło http://dziedzictwo.e...xt.show?id=3581
1. Krzyżu święty, nade wszystko,
drzewo przenajszlachetniejsze
!

W żadnym lesie takie nie jest,
jedno, na którym sam Bóg jest.
Słodkie drzewo, słodkie gwoździe
rozkoszny owoc nosiło.

2. Skłoń gałązki, drzewo święte,
Ulżyj członkom tak rozpiętym.
Odmień teraz oną srogość,
Którąś miało z urodzenia.
Spuść lekuchno i cichuchno
Ciało Króla niebieskiego
.


Do kogo zwracają się wierni?


Olo, naprawdę wierzysz, że ci wierni wierzą w to, że krzyż ich słyszy? Jakiś ty naiwny i ile krzywdy narobiła ci Strasznica, we wszystko jesteś w stanie uwierzyć, w największy absurd, byle było tak jak ona chce. I takie robienie z siebie durnia i takie pozwalanie na nabijanie się w butelkę wy uważacie za zdarcie przez Boga "zasłony z przed oczu". Przecież to jest po prostu śmieszne.

Ta pieśń o krzyżu to czysta poezja, symbolika. Podobna jak choćby to:

Sdz 9:8-15
8. Zebrały się drzewa, aby namaścić króla nad sobą. Rzekły do oliwki: Króluj nad nami!
9. Odpowiedziała im oliwka: Czyż mam się wyrzec mojej oliwy, która służy czci bogów i ludzi, aby pójść i kołysać się ponad drzewami?
10. Z kolei zwróciły się drzewa do drzewa figowego: Chodź ty i króluj nad nami!
11. Odpowiedziało im drzewo figowe: Czyż mamy się wyrzec mojej słodyczy i wybornego mego owocu, aby pójść i kołysać się ponad drzewami?
12. Następnie rzekły drzewa do krzewu winnego: Chodź ty i króluj nad nami!
13. Krzew winny im odpowiedział: Czyż mam się wyrzec mojego soku, rozweselającego bogów i ludzi, aby pójść i kołysać się ponad drzewami?
14. Wówczas rzekły wszystkie drzewa do krzewu cierniowego: Chodź ty i króluj nad nami!
15. Odpowiedział krzew cierniowy drzewom: Jeśli naprawdę chcecie mnie namaścić na króla, chodźcie i odpoczywajcie w moim cieniu! A jeśli nie, niech ogień wyjdzie z krzewu cierniowego i spali cedry libańskie.
(BT)

Też zinterpretujesz to dosłownie?

W tej pieśni o krzyżu nikt nie uważa go za jakiegoś Boga, czy kogoś, jak poganie, których ST potępiał za tworzenie figur. Ale pewnie tego 'drobnego' niuansu też nie wyłapałeś. Jakże powierzchownie ty myślisz chłopie. A pewnie wydaje ci się, że jesteś taki spostrzegawczy.

#48 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:35

To jest twoja kolejna populistyczna sztuczka Janek na tym forum. Wyzwać kogoś od Strażnicy. :) To już jest żałosne.

Poza tym "Całe pismo jest natchnione i pożyteczne do nauczania, prostowania i wychowywania" - jak pisał Paweł. A ja nie słucham Strażnicy, a już broń Boże Ciebie, tylko wolę wnikać w Pismo.

Poza tym celowo nie widzisz różnicy w zwykłych ilustracjach, a obrazach przed którymi się kłania.

W cytatach jakie podajesz nie ma uwielbienia dla tych drzew. Ale ty zrobisz wszystko, żeby wybronić kult relikwi i adorację martwych przedmiotów. To normalne, bo w tym tkwisz.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#49 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:37

Następny spadochroniarz, który nie rozumie co czyta i cytuje.

Gdy brakuje argumentów, zaczyna się agresja...
Dobranoc.

#50 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:44

A tak w ogóle to tekst z Pwt 4,15 można zrozumieć inaczej niż jako tekst zabraniający czynić podobizny Boga Ojca. Przecież Izraelici nie byli tak durni, żeby wyobrażać sobie Jahwe jako rybę, księżyc lub gwiazdy. Tekst ten wcale nie musi więc mówić, że nie wolno sporządzać obrazów Boga Ojca, lecz może mówić tylko tyle, że skoro prawdziwego Boga nie da się zobaczyć (o czym świadczyła wizja na Horebie), a jest to jedyny Bóg, to tym bardziej nie ma sensu czcić fałszywych bóstw typu zwierzęta i gwiazdy, gdyż to co widać nie może być Bogiem. I tyle.

A to tylko twoje wybiórcze bajania. Celowo pominąłeś postacie człowieka. I dlatego wychodzą ci takie klocki. Zresztą marne. Ludzie właśnie wyobrażali sobie Bogów przeróżny materialny sposób. A Izraelici wśród nich żyli. A ich umysły podlegały tym samym prawom. Tak więc pudło Janek.

Bóg w prosty sposób przestrzegł ich bo wiedział jak funkcjonowały w owym czasie społeczeństwa. Coś co tobie wydaje się niemożliwe, było faktem. Ludzie mieli takie skłonności aby tak sobie wyobrażać Bóstwa Najwyższe. Kompletna klapa Janek z twojej strony.


Pwt 4:15-19 BT
15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Jahwe spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-08-31, godz. 20:45

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#51 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-08-31, godz. 20:45

(...)
Poza tym "Całe pismo jest natchnione i pożyteczne do nauczania, prostowania i wychowywania" - jak pisał Paweł. A ja nie słucham Strażnicy, a już broń Boże Ciebie, tylko wolę wnikać w Pismo.

Poza tym celowo nie widzisz różnicy w zwykłych ilustracjach, a obrazach przed którymi się kłania.

W cytatach jakie podajesz nie ma uwielbienia dla tych drzew. Ale ty zrobisz wszystko, żeby wybronić kult relikwi i adorację martwych przedmiotów. To normalne, bo w tym tkwisz.

Janek tyle "dobrego" juz zrobił by nas wyzwolić z pod "jarzma" Strażnicy...

Jn 8:32
32. i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.
(BT)

... sam niedostrzegając jak wyzwalając... prowadzi wprost do innego zniewolenia.

Użytkownik sabekk edytował ten post 2008-08-31, godz. 20:47


#52 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:46

To jest twoja kolejna populistyczna sztuczka Janek na tym forum. Wyzwać kogoś od Strażnicy. :) To już jest żałosne.

Poza tym "Całe pismo jest natchnione i pożyteczne do nauczania, prostowania i wychowywania" - jak pisał Paweł. A ja nie słucham Strażnicy, a już broń Boże Ciebie, tylko wolę wnikać w Pismo.


To powiedz to głośno w zborze. Starsi już wiedzą?

Poza tym celowo nie widzisz różnicy w zwykłych ilustracjach, a obrazach przed którymi się kłania.


Widzę dużo więcej niż ty, widzę obrazy w obecności których się kłania, a ty takie którym ktoś się kłania. Taka jest między nami różnica, patrzymy na to samo a widzimy co innego, gdyż ty jesteś zmanipulowany w tej kwestii i widzisz tę kwestię tendenyjnie.

Nawet gdyby ktoś się kłaniał tym obrazom to Pismo tego ani nie nakazuje, ale też i nie zakazuje. Pismo zakazuje tylko ubóstwiania przedmiotów jako bóstw, a to zasadnicza różnica.

W cytatach jakie podajesz nie ma uwielbienia dla tych drzew. Ale ty zrobisz wszystko, żeby wybronić kult relikwi i adorację martwych przedmiotów. To normalne, bo w tym tkwisz.


Wszystkie teksty z ST jakie wyrywacie z kontekstu tyczą się kultu przedmiotów jako bogów (lub czegoś co było związane z kultem pogańskim, bogami obcymi, o które Jahwe był zazdrosny) a ta pieśń niczego takiego nie czyni z krzyża. Tak więc jak zwykle naciągasz.

Cytat(Jan Lewandowski @ 2008-08-31 22:15)
A tak w ogóle to tekst z Pwt 4,15 można zrozumieć inaczej niż jako tekst zabraniający czynić podobizny Boga Ojca. Przecież Izraelici nie byli tak durni, żeby wyobrażać sobie Jahwe jako rybę, księżyc lub gwiazdy. Tekst ten wcale nie musi więc mówić, że nie wolno sporządzać obrazów Boga Ojca, lecz może mówić tylko tyle, że skoro prawdziwego Boga nie da się zobaczyć (o czym świadczyła wizja na Horebie), a jest to jedyny Bóg, to tym bardziej nie ma sensu czcić fałszywych bóstw typu zwierzęta i gwiazdy, gdyż to co widać nie może być Bogiem. I tyle.

A to tylko twoje wybiórcze bajania. Celowo pominąłeś postacie człowieka. I dlatego wychodzą ci takie klocki. Zresztą marne. Ludzie właśnie wyobrażali sobie Bogów przeróżny materialny sposób. A Izraelici wśród nich żyli. A ich umysły podlegały tym samym prawom. Tak więc pudło Janek.


Pominięcie przeze mnie postaci człowieka nie było celowe, dokoptowanie tego tutaj nic ci nie pomoże. Kult pogański robił też ze zwykłych ludzi bogów. Tekst z Pwt 4,15-19 mówi więc o tym, że Jahwe Bóg nie był widziany na Horebie a człowiek, zwierzęta, gwiazdy są widziane, więc tym bardziej nie można sporządzać ich podobizn i uznawać ich za bogów. Wszystkie teksty ST mówiące o kulcie gwiazd, zwierząt itp. mówią to w kontekście kultu bogów obcych i w ten sam sposób należy odczytywać Pwt 4,15-19.

No ale oczywiście ty czytasz ten tekst pod dyktando wykładni Strasznicy stąd wychodzi ci, że tekst ten potępia obrazy chrześcijańskie, choć ktoś kto to spisywał nie miał oczywiście pojęcia o czymś takim. Tekst ten celowo nie używa stwierdzenia, żeby nie sporządzać podobizn Jahwe. No ale ja nie będę cię leczył z wirusa Strasznicy. Ja jestem wolny w czasie lektury Pisma, a ty już nie, musisz powielać memy Strasznicy choćby nie wiem co, nawet jeśli uważasz, że możesz robić co chcesz.

Bóg w prosty sposób przestrzegł ich bo wiedział jak funkcjonowały w owym czasie społeczeństwa. Coś co tobie wydaje się niemożliwe, było faktem. Ludzie mieli takie skłonności aby tak sobie wyobrażać Bóstwa Najwyższe.


Ciekawe fantazje. Pokaż więc tekst straożytny z ówczesnego czasu, który jasno stwierdza, że ktoś nie utożsamiał sobie bóstwa z przedmiotem materialnym jakim on był.

Kompletna klapa Janek z twojej strony.


Patrz, tak samo myślę o twych wykwitach.

#53 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 20:52

Wszystkie teksty z ST jakie wyrywacie z kontekstu tyczą się kultu przedmiotów jako bogów a ta pieśń niczego takiego nie czyni z krzyża. Tak więc jak zwykle naciągasz.

Znowu pudło. Celowo uwypuklasz różnicę między dwoma rodzajami kultu przedmiotów. Jedne to przedstawiające Boga. A drugie to pozostałe. jednak wszystkie mogą być przyczynkiem bałwochwalstwa. tak więc nic nie dowiodłeś. Nie na temat. Sorki.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#54 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-08-31, godz. 20:58

Przepraszam ale wy tak długo będziecie pisać? przeciez to bez sensu bo jedna i druga strona upuiera sie przy swoim zdaniu, jak tak dalej pójdzie to się zaczniecie coraz mocniej obrażać i tak nie będzie porozumienia i tak nie będzie. Prpopnuje już iśc spać bo szkoda czasu na tą jałową dyskuje gdy strony sie nie słuchają, bo mam wrazenia, ze kazdy mówi swoje b ez względu na to co druga strona zrobi.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#55 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 21:15

Cytat(Jan Lewandowski @ 2008-08-31 22:46)
Wszystkie teksty z ST jakie wyrywacie z kontekstu tyczą się kultu przedmiotów jako bogów a ta pieśń niczego takiego nie czyni z krzyża. Tak więc jak zwykle naciągasz.
Znowu pudło. Celowo uwypuklasz różnicę między dwoma rodzajami kultu przedmiotów. Jedne to przedstawiające Boga. A drugie to pozostałe. jednak wszystkie mogą być przyczynkiem bałwochwalstwa. tak więc nic nie dowiodłeś. Nie na temat. Sorki.


Mnie nie interesuje co twoim zdaniem może być przyczynkiem bałwochwalstwa, tylko interesuje mnie co jednoznacznie stwierdza Pismo w formie negacji. A ono nie wypowiada się jawnie negatywnie na temat kultu przedmiotów poza kontekstem bóstw pogańskich.

Zawsze chodziło o to, że przedmioty albo stawały się bogami albo elementami kultu pogańskiego, i tego właśnie nie możecie zrozumieć manipulując tymi tekstami w sposób w jaki nauczyła was je rozumieć i nadinterpretować Strasznica, która na siłę i w sposób bezpodstawny odnosi je od czegoś, o czym piszący te teksty wcale nie myśleli - do elementów kultu chrześcijańskiego a więc Bożego (nie pogańskiego).

Gdy brakuje argumentów, zaczyna się agresja...
Dobranoc.


Argumenty to ja wskazałem bardzo konkretne dlaczego ten tekst z Iz 44,14-17 jest nadinterpretowany.

No ale jak brakuje argumentów to zaczyna się dąsanie i obrażanie się.

#56 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-09-01, godz. 11:40

Mam pytanie do zwolenników kultu Jahwe za pomocą obrazów, figur i modlitw do Jahwe za pośrednictwem innych osób...
Dlaczego judaizm zabrania czegoś takiego, czyli: sporządzania podobizn czegokolwiek, kierowania modlitw do kogo innego oprócz Boga i uważa to za ciężki grzech? W tej religii wychował się przecież Jezus.

Użytkownik Brie edytował ten post 2008-09-01, godz. 11:40


#57 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-09-01, godz. 12:02

Mam pytanie do zwolenników kultu Jahwe za pomocą obrazów, figur i modlitw do Jahwe za pośrednictwem innych osób...
Dlaczego judaizm zabrania czegoś takiego, czyli: sporządzania podobizn czegokolwiek,



Nie do końca, na arce (Wj 25,18, 37,7; Lb 21,8) i w świątyni były obrazy sakralne (1Krl 7,31), można było więc "sporządzać podobizny czegokolwiek".

kierowania modlitw do kogo innego oprócz Boga i uważa to za ciężki grzech? W tej religii wychował się przecież Jezus.


I ta sama religia uznała tegoż Jezusa za heretyka i zamordowała Go i wielu innych Jego uczniów. Po co więc przywiązywać większe znaczenie do jej skostniałych osądów?

#58 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-01, godz. 13:04

Mam pytanie do zwolenników kultu Jahwe za pomocą obrazów, figur i modlitw do Jahwe za pośrednictwem innych osób...
Dlaczego judaizm zabrania czegoś takiego, czyli: sporządzania podobizn czegokolwiek, kierowania modlitw do kogo innego oprócz Boga i uważa to za ciężki grzech? W tej religii wychował się przecież Jezus.

Kopa niezrozumienia - odpowiedź znajdziesz po odpowiedzi na pytania:


- Dlaczego Żydzi uznają większość religii chrześcijańskich za monoteistyczne chociaż się z nimi nie zgadzają odnośnie NT?
- Dlaczego chrześcijanie nie czczą Jahwe za pomocą figur i obrazów?
- Dlaczego w Świątyni Jerozolimskiej Żydzi mieli obrazy, figury i oddawano tam cześć Bogu skoro Bóg zakazał używania figur etc?
- Dlaczego Judaizm nie zabrania sporządzania podobizn czegokolwiek poza Jahwe?
- Dlaczego Żydzi mieli i mają mnóstwo świętych rzeczy?
- Dlaczego Judaizm nie zabrania kierowania modlitw do kogoś innego niż Jahwe?
- Dlaczego Judaizm uważa za niedopuszczalne by ktokolwiek stawał w relacji między Bogiem a człowiekiem jako pośrednik bez którego się nie można obejść?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#59 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-01, godz. 13:20

Olo, tobie, mi i paru milionom innych Bóg zdarł zasłonę z przed oczu, zasłonę jaką mają narody.
Innym nie. Tej bariery nie złamie ludzki język tylko Boska dobroć.

No to mi ulżyło, że to jednak wina Boga że mi nie zdarł zasłony :) Ciekawe według jakiego klucza Bóg dobiera sobie te ososby do zdarcia zasłony ;)


A w temacie, ludzie o co kłótnia, jeśli w BIBLI JEST NAPISANE NIE SPORZĄDZAĆ WIZERUNKU!!!!! ANI TEGO CO W NIEBIE ANI TEGO CO POD ZIEMIĄ itd. to prosze odpowiedzcie mi co robią obrazki przedstawiające np rękę Boga, lub aniołów , lub Tron Boga długoby jeszcze wymianiać.

O co się spieracie jak sami w ksioążkach i publikacjach macie milion pięcset obrazków tego czego mieć nie powinniście. .....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#60 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-01, godz. 14:15

A w temacie, ludzie o co kłótnia, jeśli w BIBLI JEST NAPISANE NIE SPORZĄDZAĆ WIZERUNKU!!!!! ANI TEGO CO W NIEBIE ANI TEGO CO POD ZIEMIĄ itd. to prosze odpowiedzcie mi co robią obrazki przedstawiające np rękę Boga, lub aniołów , lub Tron Boga długoby jeszcze wymianiać.

A najlepiej to widać na filmiku (Strażnicy?) na youtubie pokazującym co się na terenie świątyni znajdowało. ;)

O co się spieracie jak sami w ksioążkach i publikacjach macie milion pięcset obrazków tego czego mieć nie powinniście. .....

Eee tam przecież nie ma napisane, że palec nie może być - wizerunek dotyczył "tylko" byka ;)

A tak poważniej literalizm prawa ma dwa końce i jak widać niektórzy widzą tylko jeden - ale to nie mój problem.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych