Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe efekty głosowania.


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

Ankieta: Forum Watchtower spowodowało, że:

Forum Watchtower spowodowało (bardzo się przyczyniło) , że:

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-03-01, godz. 15:10

15.02.2005 r ,,Olo'' dał sondę na temat tego, kto odwiedza Forum Watchtower. Głosowanie trwa niustannie, ale po takim czasie warto podsumowac chociaż trochę ogólne wyniki.

1. Największą grupą odwiedzającą Forum sa osoby, które NIGDY nie były ŚJ. 45,13% odwiedzających.

Jest to bardzo dobry objaw, gdyż osoby takie:
- przed odwiedzinami ŚJ mogą mieć sporo informacji na ich temat i
- mogą te informację przekazywac dalej w społeczeństwie, co uodparnia je na marketing religijny ŚJ.

Jednak dalej jest równie ciekawie:

2. 6,5% osób, to GORLIWI ŚJ. Gorliwi, a więc przestrzegający wytycznych WTSu, tym niemniej odwiedzając i czytając Forum Watchtower zaprzeczają swym czynem, że są gorliwymi. Zatem może lepiej podsumujmy całość:

3. Gorliwi, wątpiący i ,,przymuszeni'' ŚJ stanowią 18,97% czytelników Forum! Czyli aż co piąta osoba jest ŚJ!

4. ,,Byli ŚJ'' (ex) stanowią 30,25% czytelników Forum. Zatem tylko niewiele więcej niż 10% aktywnych ŚJ. Gdyby dodać do aktywnych tych, co chcą zostać ŚJ (5,64%) stosunek ŚJ do Byłych zbliża się do proporcji 1:1.

Widać, że zakazy WTSU, prośby, grośby, włacznie z grośbą wykluczenia oraz nieuchronnej śmierci w Armegedonie, nie powstrzymuje ŚJ od odwiedzania Forum.

Jest to o tyle znamienne, że nie będący ŚJ i byli ŚJ mogą czynnie zapraszać, chwalić się tym Forum, a ŚJ nie mogą ZAPRASZAĆ NOWYCH OSÓB Z ŚJ bez ryzyka bardzo  dużych nieprzyjemności. Jednak mimo takiego stanu rzeczy, i w takim świetle - odstetek ŚJ jest bardzo duży. 

Wnioski:
1. Forum Watchtower pozwala na szerzenie wiedzy o ŚJ, która rozprzestzrenia się powoli, ale systematycznie w społeczeństwie.
2. Nie-ŚJ mogą zapoznawać się z opiniami każdej ze stron (ŚJ, nie-ŚJ, a także ex-ŚJ).
3. Polityka odstraszania WTSU przed odwiedzinami witryn tego typu jest wysoce nieskuteczna.

Na koniec proponuję prostą sondę (bez dziesiątek opcji i pytań):
Proszę, niech głosują tylko Ci, których to dotyczy (zaszły w nich zmiany opisane z podanych wyborów), zgodnie z prawdziwym stanem rzeczy (mówice prawde bliźniemu swemu). Pozostałe osoby proszę o wstrzymanie sie od głosu, lub zaznaczyć ostatnią odpowiedź: ta sonda mnie nie dotyczy. 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-03-01, godz. 17:23


#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-03-01, godz. 16:44

Ja dałem ostatnia opcje. Nie chcę się rozpisywać. Ale sam jestem ciekaw efektów tej sondy.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-03-01, godz. 17:30

Ja dałem ostatnia opcje. Nie chcę się rozpisywać. Ale sam jestem ciekaw efektów tej sondy.


Też dałem ostatnią opcję.
Chciałbym zostawić tę sonde także na dłużej, bo efektów danego medium nie widać po 2 tygodniach.

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-03-01, godz. 17:30


#4 Linka

Linka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2008-03-01, godz. 17:31

Logicznie by bylo dodac jeszcze odpowiedz:

Będąc NIE-ŚJ, Forum Watchtower przyczyniło się do tego, że nigdy ŚJ nie zostanę.

#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-03-01, godz. 18:53

dodałbym ten ważny punkt, lecz on mnie nie dotyczy.
pozdrawiam Andrzej

#6 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-03-01, godz. 20:57

Logicznie by bylo dodac jeszcze odpowiedz:

Będąc NIE-ŚJ, Forum Watchtower przyczyniło się do tego, że nigdy ŚJ nie zostanę.


Myslałem o tym, ale jak byłem bardzo młody i zostawałem ŚJ... mowiłem swemu kumplowi - praktykujacy młodzieniec, katolik, ze ''nigdy nie przestane być ŚJ.''
On mi odpowiedział: ''Zawsze i nigdy zostaw dla Boga.''
Wysmiałem go wtedy, jakbym miał wyrzec sie Organizacji? Tej Prawdy. NIGDY.

On miał racje.

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-03-01, godz. 20:58


#7 Linka

Linka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2008-03-02, godz. 00:29

Hehe, rozumiem :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych