Skocz do zawartości


Zdjęcie

USA: Starsi zboru powołują się na prawo do "tajemnicy spowiedzi"


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-06, godz. 16:19

Dołączona grafika


USA (Kalifornia): Andrew Sinay i John Vaughn, starsi zboru świadków Jehowy powołują się na prawo do "tajemnicy spowiedzi" i nie chcą zeznawać w sprawie przeciwko świadkowi Jehowy (na zdjęciu) oskarżonemu o molestowanie seksualne dwóch dziewczynek.


Gilbert Simental (49 lat), świadek Jehowy z Murrieta, jest oskarżony o molestowanie dwóch dziewczynek – zaprzyjaźnionych z jego córką sióstr, które w chwili popełnienia przestępstwa miały 9 i 10 lat. Do molestowania miało dochodzić w okresie między lipcem 2005 a lipcem 2006, kiedy dziewczynki nocowały w domu Simentala. Rodzice dziewczynek poszli ze swoimi oskarżeniami do starszych zboru, którzy przeprowadzili komitet sądowniczy. W tej chwili starsi nie chcą ujawnić tego, co było treścią wypowiedzi Simentala podczas tego komitetu.

Simental wyszedł z aresztu za kaucją wynoszącą milion dolarów. Oskarżonemu, który nie przyznaje się do winy, grozi 30 lat więzienia. W 2007 roku żona Simentala złożyła wniosek o separację.

Oskarżyciel, Burke Strunsky stwierdził, że prawo do poufności nie dotyczy tego przypadku i starsi zboru powinni zeznawać, ponieważ już wcześniej powiedzieli innym, że Simental przyznaje się do molestowania.

Prawo w Kalifornii dopuszcza możliwość zachowania tajemnicy w przypadku tych osób duchownych, których praktyki religijne do tego zobowiązują. Niemniej jednak w 2005 roku, w procesie cywilnym przeciw Organizacji świadków Jehowy (jako ukrywającej, tuszującej zarzuty o molestowanie seksualne dzieci), podobna argumentacja oparta na prawie do zachowania tajemnicy została przez sąd hrabstwa Napa odrzucona.

Nowojorskie biuro informacji świadków Jehowy odmówiło komentarza.

--
szczegóły: PE.com, forum JWD, link
.jb

#2 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2008-03-06, godz. 18:40

Simental wyszedł z aresztu za kaucją wynoszącą milion dolarów.


Trochę dużo, ciekawe kto to wpłacił..
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#3 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-06, godz. 19:05

jestem wyjątkowo dobrą empatyczną kobietą ale wiem jedno, gdybym tylko mogła, za molestowanie i gwałcenie dzieci sprawcom stworzyłabym piekło na ziemi, te odczucia, które we mnie budzą przypadki sexualnego wykorzystywania dzieci, są tak mocne, że chciałabym ich - sprawców karać, przy czym karać to zbyt małe słowo........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#4 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-03-07, godz. 08:17

jestem wyjątkowo dobrą empatyczną kobietą ale wiem jedno, gdybym tylko mogła, za molestowanie i gwałcenie dzieci sprawcom stworzyłabym piekło na ziemi, te odczucia, które we mnie budzą przypadki sexualnego wykorzystywania dzieci, są tak mocne, że chciałabym ich - sprawców karać, przy czym karać to zbyt małe słowo........

Obciac penisy na poczatek <_<


edit: ciekawe napisalem slowo na f (f.i.u.t.y) a zmienilo mi na penisy :huh:

Użytkownik edd edytował ten post 2008-03-07, godz. 08:18

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#5 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-03-07, godz. 11:34

Ja bym takich zboczeńców przymusowo kastrował, żeby nigdy nie mogli tego powtórzyć. Ochyda. :o

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-07, godz. 12:19

kastracja niewiele daje, ponieważ oni mają chorą psychę a nie chorego członka. Ich psycha jest zryta skoro podniecają ich dzieci..... doświadczenia z karania i leczenia pedofilii wskazują, że wykastrowanie niewiele pomaga, gdyż delikwent w akcie zemsty za niemożność zrobienia sobie dobrze ( a w głowie nadal ma potrzeby ) krzywdzi dzieci w inny sposób, co jest jeszcze gorsze. Moim zdaniem leczenie padalców powinno odbywac się tylko za pomocą" kija" czyli nalezałoby danemu w mózgu zakodować, że podniecenie związane z dziećmi wiąże się z bólem, posadzić , podłączyć co nieco do prądu i karac reakcję na widok dziecka, odpowiednie długie męczarnie może przyniosa skutek, za to nagradzać za "odpowiednie " reakcje na widok dorosłego osobnika płci przeciwnej? czy tej samej na życzenie :) Byle dorosłej. Choć ja bym i tak do końcanie wierzyła i za przestępstwa na dzieciach u mnie odsiadywaliby w odosobnieniu dożywocie, bez możliwości wyjscia.
Dzieci naprawdę nie zasługują na to aby ich krzywdzić na starcie, nikt nie zasługuje, ale dajmy dzieciom szansę na normalne życie.........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-07, godz. 12:27

Przeczytaj sobie Mechaniczną pomarańczę. I dobrze przemyśl.
[db]

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-07, godz. 13:03

Ja bym takich zboczeńców przymusowo kastrował, żeby nigdy nie mogli tego powtórzyć. Ochyda. :o

To nic nie da - problem tkwi w psychice, a nie w penisie, a molestować można na różne sposoby.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#9 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-03-07, godz. 21:07

W Ameryce mniej pozwów przeciwko księżom, którzy molestowali

Liczba pozwów sądowych w USA przeciwko księżom w związku z nadużyciami seksualnymi zmalała w ciągu ostatnich trzech lat o 36% - wynika z raportu Konferencji Biskupów USA. Mimo to diecezje amerykańskie nadal płacą krociowe sumy tytułem odszkodowań dla ofiar. więcej &raquo;
PAP - dodane 13 minut temu

oczyszczą kasę KK i ŚJ też :unsure:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-10, godz. 10:57

lepiej dla Organizacji byłoby, gdyby nakazano PILNOWAĆ non stop rodzicom swoich dzieci, nie puszczać ich z innymi wprace pańską , nie pozwalać na chodzenie samemu do braci w odwiedziny, lub na noc itd. Uchroniłoby to pedofilów przed pokusą :) a organizację przed oczyszczaniem kasy........ Swoją drogą - pytanie retoryczne do facetów - bo ja tego nie rozumiem, czy faktycznie jak wam się chce kochac to jest obojętnie z kim..... czy jak długo się nie kochacie bo małżonkę boli głowa to w desperacji bylibyście wstanie? Wiem, że nikt mi nie odpowie, ale tak sobie myślę, po ilości spraw które wychodza - a wszyscy mówią że to i tak czubek góry lodowej, że chyba w mężczyznach coś takiego siedzi, że mogliby...... czy to znaczy że nalezy pilnowac dzieci nawet przed własnym męzem? to jest straszne!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-03-12, godz. 20:21

[quote name='jb' date='2008-03-06 17:19' post='85706']


USA (Kalifornia): Andrew Sinay i John Vaughn, starsi zboru świadków Jehowy powołują się na prawo do "tajemnicy spowiedzi" i nie chcą zeznawać w sprawie przeciwko świadkowi Jehowy (na zdjęciu) oskarżonemu o molestowanie seksualne dwóch dziewczynek.


kiedyś w pyt. czytelników był temat "Czy świadkowie powinni wyznawać grzechy starszym?"
na moje sugestie że zmierzają do ustanowienia spowiedzi , przeczyli.
ciekawe na jakiej podstawie zatem powołali się na tajemnice spowiedzi?
a swoją drogą ciekawi mnie(gdyż jestem ciekawski) czy świadkowie chodzą do swych starszych i opowiadają im o swoich grzechach?
czy nie robią tego bo
1 są pewni że sobie sami poradzą
2 nie mają zaufania do starszych?
3a może nie grzeszą?

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2008-03-12, godz. 20:21


#12 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-12, godz. 20:50

u sj nie ma nacisku na to aby chodzić opowiadac o swoich grzechach, TYLKO MASZ DONOSIĆ NA INNYCH !!! to jest bardzo mile widziane ( wbrew słowom z pisma św, że najpierw sam idz i powiedz bratu że zgrzeszył, potem idzcie we dwóch a dopiero potem kabluj zborowi :) )
nie potrafiłam uwierzyć.......

#13 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-12, godz. 21:01

no i ci naprawde swieci maja problem... bo nie mogas isc z wlasnym zdzblem w oku do nadzorcow ... a glupio im isc wtedy z belka innego brata....hihihi
[font=Tahoma]

#14 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-03-12, godz. 21:37

no i ci naprawde swieci maja problem... bo nie mogas isc z wlasnym zdzblem w oku do nadzorcow ... a glupio im isc wtedy z belka innego brata....hihihi


a przychodzą wyznawać swoje grzechy?

#15 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-03-13, godz. 09:02

a przychodzą wyznawać swoje grzechy?

Jesli ktos jest ostro nawiedzony (tzn w skrajni fanatyzmu jak np dla katolikow 'wyznawczynie RM' ;) )to tak.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-15, godz. 12:36

Z kolejnego artykułu dowiadujemy się, że oprócz wspomnianych dwóch ofiar poszkodowana przez Simentala została jeszcze jedna dziewczynka. Przypuszczalnie też, jak twierdzi Burke Strunsky, po swoim wyznaniu w sprawie dwóch dziewczynek Simental został napomniany i przeniesiony do innego zboru. Starsi zboru mieli optować, by rodzice nie zgłaszali sprawy policji. Sprawa wyszła na jaw dopiero wtedy, kiedy matka dziewczynek poinformowała szkołę, że nie chce Simentala w pobliżu swoich dzieci. W tej sytuacji dyrektor szkoły powiadomił policję. Wczorajsza rozprawa została przełożona i odbędzie się 20 marca.
--
szczegóły: link
.jb

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-03-15, godz. 13:25

Simental został napomniany i przeniesiony do innego zboru.


...czyli taktyka podobna do tej stosowanej w KK ;-) ... ukrywamy wszystko, aby tylko nie wyszło to na światło dzienne ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-03-15, godz. 13:26

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-03-15, godz. 22:58

hierarchia KK po ok. 40 latach zmasowanej krytyki zaczęła zmieniać swoją postawę
ciekawe ile czasu trzeba aby CK ŚJ zaczęło myśleć...

#19 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-03-23, godz. 15:49

Nowojorskie biuro informacji świadków Jehowy odmówiło komentarza.


,,Bliższe zbadanie tej sprawy ujawnia, że tajna spowiedź jest instytucją niebiblijną'' - Prawda ŚJ.

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-26, godz. 15:11

Sędzia zdecydował, że starsi muszą zeznawać w sprawie wyznania Simentala podczas komitetu sądowniczego. Obrońca zapowiedział apelację. Podczas przesłuchania ustalono także, że starsi wspomnieli o przyznaniu się Simentala rodzicom poszkodowanych dziewczynek. Sprawa molestowania trzeciej dziewczynki będzie rozpatrywana w odrębnym procesie.
--
szczegóły: link
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych