Skocz do zawartości


Zdjęcie

Media o ŚJ w kontekście tematu końca świata


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 hard defector

hard defector

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów

Napisano 2008-03-19, godz. 20:25

http://www.onet.tv/3...,0,0,wideo.html

#2 hard defector

hard defector

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów

Napisano 2008-03-21, godz. 17:01

Jak to ściągnąć na dysk?

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-06, godz. 15:44

Dziś czyli 6 lutego na 8 stronie "metra" (własności gazety wybiórczej) napisano taka wzmiankę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ktoś kojarzy o kim to? :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-02-06, godz. 16:36

Ktoś kojarzy o kim to? :P

O jasna d... :blink: :blink: :blink: toż to o naszych braciach i siostrach SJ!

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#5 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-02-06, godz. 16:59

Dziś czyli 6 lutego na 8 stronie "metra" (własności gazety wybiórczej) napisano taka wzmiankę:
Ktoś kojarzy o kim to? :P



Mnie Grupa Przetrwania kojazy sie z Rajem Duchowym......
Jedyna roznica ze SJ nie zbieraja nasionek :)

A moze powinni? Zapalenia jakiegos ziola zdecydowanie wiekszosci by pomoglo :)

Artykulik sie mi podobal. SJ na wlasne zyczenie kojarza sie teraz ze swirami odcinajacymi dni z miarki i odliczajacymi dni do konca.

Użytkownik augustusgermanicus edytował ten post 2009-02-06, godz. 17:00

Umbre Summum

#6 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-02-06, godz. 17:48

:blink: A mnie bardzo nie do śmiechu,bo ogladałam film [taki paradokumentalno-naukowy],pokazujacy skutki wzmożonej aktywności Słońca,a własnie na rok 2012 naukowcy przewiduja,że wiatr magnetyczny spowoduje przesuniecie biegunów Ziemii.Efektem tego bedą min.perturbacje energetyczne na całej planecie ,oraz wskutek przebiegunowienia Ziemii,całkowity zanik łączności satelitarnej i radiowej.Czyli praktycznie nasza cywilizacja stanie w obliczu Apokallipsy. :unsure: Nie jestem fizykiem,ale mogę sobie wyobrazic chaos na wskutek braku pradu elektrycznego.Przesuniecie osi Ziemii,a co za tym idzie zmiany biegunów ,spowoduje też wylanie wód morz i oceanow,czyli te grozby opisane w artykule wcale nie sa takie niemozliwe.Podyskutujmy o tym. :unsure:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-06, godz. 17:50

można poprosić txt tego artykułu?

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-06, godz. 19:26

wyczytałem z sieci.. cóż... o ŚJ nie ma ani słowa, jest owszem rok 1925 ale nie podano kto oglaszal przepowiednie o zmartwychwstaniu patriarchów. Po prostu zmartwychwstanie abrahama w 1925 wymieniono wśród wielu różnych apokaliptycznych przepowiedni, a skoncentrowano się na psychozie 2012

#9 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2009-02-06, godz. 19:46

Czytalem dzisiaj ten artykul - jak go zobarzylem odrazu pomyslalem o SJ.

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-02-07, godz. 15:26

:blink: A mnie bardzo nie do śmiechu,bo ogladałam film [taki paradokumentalno-naukowy],pokazujacy skutki wzmożonej aktywności Słońca,a własnie na rok 2012 naukowcy przewiduja,że wiatr magnetyczny spowoduje przesuniecie biegunów Ziemii.Efektem tego bedą min.perturbacje energetyczne na całej planecie ,oraz wskutek przebiegunowienia Ziemii,całkowity zanik łączności satelitarnej i radiowej.Czyli praktycznie nasza cywilizacja stanie w obliczu Apokallipsy. :unsure: Nie jestem fizykiem,ale mogę sobie wyobrazic

Ja nie jestem psychologiem ale mogę Ci poradzić mniej archiwum X i filmów paradokumentalno-pseudnonaukowych.
[db]

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-07, godz. 16:07

:blink: A mnie bardzo nie do śmiechu,bo ogladałam film [taki paradokumentalno-naukowy],pokazujacy skutki wzmożonej aktywności Słońca,a własnie na rok 2012 naukowcy przewiduja,że wiatr magnetyczny spowoduje przesuniecie biegunów Ziemii.Efektem tego bedą min.perturbacje energetyczne na całej planecie ,oraz wskutek przebiegunowienia Ziemii,całkowity zanik łączności satelitarnej i radiowej.Czyli praktycznie nasza cywilizacja stanie w obliczu Apokallipsy. :unsure: Nie jestem fizykiem,ale mogę sobie wyobrazic chaos na wskutek braku pradu elektrycznego.Przesuniecie osi Ziemii,a co za tym idzie zmiany biegunów ,spowoduje też wylanie wód morz i oceanow,czyli te grozby opisane w artykule wcale nie sa takie niemozliwe.Podyskutujmy o tym. :unsure:

Przebiegunowanie naszej Planety, najprawdopodobniej już trwa ponad sto lat, a ma się zakończyć za około 1200 lat. To nie jest 3-dniowy proces, jakby chcieli zwolennicy teorii spiskowych i odbył się w historii naszej planety ponad kilkadziesiąt razy. Może nawet ponad sto, nie pamiętam dokładnie.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-07, godz. 16:45

Przebiegunowanie naszej Planety, najprawdopodobniej już trwa ponad sto lat, a ma się zakończyć za około 1200 lat. To nie jest 3-dniowy proces, jakby chcieli zwolennicy teorii spiskowych i odbył się w historii naszej planety ponad kilkadziesiąt razy. Może nawet ponad sto, nie pamiętam dokładnie.

Co więcej, ten cykl jest nieustanny jak wahadło zegara. Nic wielkiego. Podobnie jak tfu... 'globalne ocieplenie i oziębienie' - rzeczy normalne z których robi się pseudo-rewelacje z której można wyciągać miliardy na walkę z wiatrakami. (sic!) A kto dziś pamięta o dziurze ozonowej i freonie? Jakoś siedzą cicho - a okazuje się, że wartość ozonu również oscyluje... ale ktoś kasę za porady, doradztwo, walkę i wprowadzeniu nowego gazu zamiast freonu dostał szmal... Rzeczy, które można się dowiedzieć w szkole ludzie widać nieuki podnoszą do rango walki z czymś co jest normalne. I jeszcze się tym chlubią! To tak jakby zapłacić (dać) komuś kasę za nic i jeszcze się cieszyć z tego i mu dziękować. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-07, godz. 19:17

Podobnie jak tfu... 'globalne ocieplenie i oziębienie' - rzeczy normalne z których robi się pseudo-rewelacje z której można wyciągać miliardy na walkę z wiatrakami. (sic!) A kto dziś pamięta o dziurze ozonowej i freonie? Jakoś siedzą cicho - a okazuje się, że wartość ozonu również oscyluje... ale ktoś kasę za porady, doradztwo, walkę i wprowadzeniu nowego gazu zamiast freonu dostał szmal... Rzeczy, które można się dowiedzieć w szkole ludzie widać nieuki podnoszą do rango walki z czymś co jest normalne. I jeszcze się tym chlubią! To tak jakby zapłacić (dać) komuś kasę za nic i jeszcze się cieszyć z tego i mu dziękować. ;)

Bo Korwin-Mikke tak powiedział? :lol: Jak widać dla niektórych największy autorytet w tej dziedzinie. :lol:

Dyskusja trwa tutaj: http://watchtower.or...s...=1243&st=80

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-17, godz. 18:48

O świadkach Jehowy przypomina również ten artykuł:


Z nastaniem Oświecenia millenaryzm na swe sztandary przejęły mniejsze sekty chrześcijańskie i parachrześcijańskie. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego założył w USA kaznodzieja William Miller, który wyliczył datę końca świata na 22 października 1843. Następny dzień adwentyści wspominają do dziś pod adekwatną nazwą Dnia Wielkiego Rozczarowania.

Świadków Jehowy można wręcz nazwać Kościołem Wiecznie Opóźnianego Proroctwa. Założył go w 1876 r. Charles T. Russel, przepowiadając koniec świata na rok 1878. Datę przekładano potem na rok 1918, 1925, 1941 i 1975, potem niejasno określono ją na "śmierć ostatniego świadka wybuchu pierwszej wojny światowej", od niedawna wreszcie oficjalnym stanowiskiem Świadków Jehowy jest to, że Armagedon jest bliski, ale nie ma sposobu na podanie dokładnej daty.

źródło: "Gazeta Wyborcza", "Rok 2012, kronika końca świata"
.jb

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-02-17, godz. 21:00

O świadkach Jehowy przypomina również ten artykuł:


źródło: "Gazeta Wyborcza", "Rok 2012, kronika końca świata"

Ludzie jak za takie bzdety można płacić i publikować je
Czesiek

#16 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-02-17, godz. 21:38

Ludzie jak za takie bzdety można płacić i publikować je



Mowisz o Straznicy? Czy Przebudzcie sie?
Umbre Summum

#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-02-18, godz. 05:59

Mowisz o Straznicy? Czy Przebudzcie sie?

Akurat o artykule w GW
Czesiek

#18 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-02-18, godz. 07:57

Akurat o artykule w GW



Wydaje mi sie ze opisali fakty.
Umbre Summum

#19 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-02-18, godz. 08:55

Akurat o artykule w GW

A co z nim nie tak?
[db]

#20 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-02-18, godz. 09:00

A co z nim nie tak?


Zasadnicza wada to fakt ze wspomina o niewygodnych dla WTS faktach. Be i brzydko Gazeto! WTS wymaga by o nim nie pisac lub pisac z pozycji na kolanach.
Umbre Summum




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych