Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Jezus jest Najwyższym Autorytetem?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-04-05, godz. 10:20

Chciałem Was spytać, co sądzicie o poniższym spostrzeżeniu. Gdy Jezus mówił o przyjmowaniu lub odrzucaniu jego orędzia zdaje się stosować rozumowanie, w którym rzuca się w oczy jakby odmienność wagi czynu.

przyjmowanie uczniów Jezusa prowadzi do przyjećia Jezusa (dalej nic wiecej nie mówi) natomiast
odrzucanie uczniów Jezusa to nie tylko odrzucenie Jezusa ale w końcowym efekcie odrzucanie Boga!

Lk 10:16 Br
"Kto was słucha, Mnie słucha,
a kto wami gardzi, Mną gardzi. Kto zaś Mną gardzi, gardzi również Tym, który Mnie posłał."

Mt 10:40 Br
"Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje, a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał."

Lk 9:48 Br
"Kto przyjmuje takie oto dziecko w imię moje, Mnie samego przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. "



Gdy Jezusa żegnał sie z uczniami powiedział, że WSZELKA władza została mu przekazana, a następnie stwierdza, że mają iść nauczać wszystkich tego, co JEZUS im PRZYKAZAŁ. NIe ma słowa o Ojcu, czy o Duchu, jako źródłach tego słowa nauki. Ta nauka jest nauką Jezusa i On jest jej najwyższym Autorytetem. Jezus przedstawia się jako Dziedzic Wszechwładzy Boga. Mam wrażenie, że Jezus chce dać do zrozumienia, że najwyższym autorytetem jest Jezus, że nie można przyjąć Boga inaczej jak przyjmując Jezusa. W gruncie rzeczy według mnie Jezus daje do zrozumienia, że jest dla chrześcijan Bogiem!

Czy to aby nie stoi w sprzeczności z pasywnym panowaniem Jezusa, o jakim naucza Strażnica?

Użytkownik bury edytował ten post 2008-04-05, godz. 10:31


#2 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-04-05, godz. 20:58

Czy to aby nie stoi w sprzeczności z pasywnym panowaniem Jezusa, o jakim naucza Strażnica?

"On też podporządkował wszystko pod jego stopy i nad wszystkim uczynił go głową dla zboru," (Efezjan 1,22)
Dołączona grafika

#3 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-06, godz. 13:09

Gdy Jezusa żegnał sie z uczniami powiedział, że WSZELKA władza została mu przekazana, a następnie stwierdza, że mają iść nauczać wszystkich tego, co JEZUS im PRZYKAZAŁ. NIe ma słowa o Ojcu, czy o Duchu, jako źródłach tego słowa nauki. Ta nauka jest nauką Jezusa i On jest jej najwyższym Autorytetem. Jezus przedstawia się jako Dziedzic Wszechwładzy Boga. Mam wrażenie, że Jezus chce dać do zrozumienia, że najwyższym autorytetem jest Jezus, że nie można przyjąć Boga inaczej jak przyjmując Jezusa. W gruncie rzeczy według mnie Jezus daje do zrozumienia, że jest dla chrześcijan Bogiem!

Czy to aby nie stoi w sprzeczności z pasywnym panowaniem Jezusa, o jakim naucza Strażnica?



Dla zwolenników komunii trzech osób w Bogu jest to jaskrawa sprzeczność i brak dostatecznej wiedzy (teologicznej...) w dużej mierze tej zdogmatyzowanej.
Idąc dalej tym tropem można jednak zapytać owych zwolenników,,czy jest to teologiczna poprawność? ” Skoro ludzie są skłonni często zaakceptować to, co nie musi, ale może pozostawać w zgodzie z ich rzeczywistymi przekonaniami.


BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych