Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powolne wycofywanie się z zakazu transfuzji


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-23, godz. 11:56

No nie wiem czy tak by było za parę ładnych lat. W zesżłym roku w wywiadzie na zgormadzeniu jeden starszy śJ-wy który żył w okresie prorokowania 1975 roku z całym przekonaniem opowiadał, że to były spekulacje głosicieli. Kropka.
Myślisz, że za 10 lat będziesz w innej sytuacji niż dzisiaj w argumentowaniu rokiem 1975?

T po pierwsze. A po drugie wielu świadków będzie tak wdzięcznych CK za zniesienie tego wstydliwego zakazu, że będą gotowi im zapomnieć wcześniejszą politykę ( dla wielu ŚJ, zwłaszcza chorych, przed operacjami zakaz transfuzji jest źródłem wielkich stresów - znam to z własnej rodziny )

Za 10 lat? przecież armgedon tuż tuż, a Wy tu gadu gadu...

Brie, wiem że ironizujesz ale dodam całkiem serio, że żadnego armagedonu w wydaniu WTS-owskim na pewno nie będzie! Dlatego możemy spokojnie rozważać przyszłe wypadki w odróżnieniu od ŚJ, którzy żyją w ciągłym poczuciu tymczasowości i stanie ćmiącej się depresji ( nic nie warto, bo i tak szlag wszystko trafi )

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-04-23, godz. 12:42


#22 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-04-23, godz. 12:02

pawdob7 wiem...ale coś mi jeszcze w tej głowie zostało...ale staram się :rolleyes:

#23 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-23, godz. 12:09

Za 10 lat? przecież armgedon tuż tuż, a Wy tu gadu gadu... :rolleyes:
A tak na poważnie...jeżeli by tak było, to ciekawe, co sie stanie z setkami ton literatury...książki, broszury, czasopisma..wszystkiego nie da się zakopać w ogródku przed domem..

Jak to co? Przeciez trzeba bedzie sie czyms grzac tuz po armagedonie jak same ruiny beda to ten papierek bedzie dobrym surowcem do ogrzewania ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#24 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-23, godz. 12:12

pawdob7 wiem...ale coś mi jeszcze w tej głowie zostało...ale staram się :rolleyes:

Nie przejmuj się :) ...mój umysł po 25 latach naświetlania światłem brooklyńskim też pewnie zawiera echo tamtego czasu...choć minęło już tyle lat...inaczej pewnie bym tu z Wami nie siedział...

Jak to co? Przeciez trzeba bedzie sie czyms grzac tuz po armagedonie jak same ruiny beda to ten papierek bedzie dobrym surowcem do ogrzewania ;)

Bluźnisz Edd ;)

#25 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-23, godz. 12:54

[...]
Bluźnisz Edd ;)

Tak bom szatan wcielony ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#26 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-04-23, godz. 13:03

WTS nie moze jednoznacznie powiedziec ze zakaz spozywania krwi przestaje obowiazywac, poniewaz jest on wg SJ poparty Biblia. Jedyne co moga zrobic to zlagodzic lub zupelnie wyeliminowac sankcje zwiazane z przyjeciem transfuzji, przy jednoczesnym obstawaniu przy stanowisku iż transfuzji należy unikać, lub dopuścić transfuzję tylko przy wyjątkowych wypadkach w których ewidentnie zagrożone jest życie.

#27 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-23, godz. 14:02

Jak to co? Przeciez trzeba bedzie sie czyms grzac tuz po armagedonie jak same ruiny beda to ten papierek bedzie dobrym surowcem do ogrzewania ;)


Strażnice się kiepsko palą. Próbowałem na działce puścić z dymem stare składy makulatury :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#28 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-04-23, godz. 14:03

WTS nie moze jednoznacznie powiedziec ze zakaz spozywania krwi przestaje obowiazywac

Zakaz spożywania krwi nikomu nie przeszkadza i może sobie obowiązywać aż do us***ego armagedonu.
[db]

#29 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-23, godz. 16:06

A tak na poważnie...jeżeli by tak było, to ciekawe, co sie stanie z setkami ton literatury...książki, broszury, czasopisma..wszystkiego nie da się zakopać w ogródku przed domem..


Rozwiązanie jest bardzo proste. Przecież miliardy mają zmartwychwstać, to może jeszcze literatury zabraknąć. W każdym razie będzie komu wręczać na studiach biblijnych.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-04-23, godz. 18:01


#30 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-23, godz. 16:10

Moim zdaniem biblijny zakaz spozywania krwi bedzie obowiazywal, tylko zakaz przyjmowania transfuzji bedzie sie zmienial i juz zaczal sie zmieniac. Najpierw pozwolili na frakcje, potem przyjdzie kolej na podstawowe skladniki, moga nawet dosc dlugo utrzymywac zakaz transfuzji samej krwi, przekonujac ze „przeciez podstawowe skladniki to nie krew”. A wtedy juz bardzo malo bedzie takich co byli swiadkami przypadkow smiertelnych i ludzie powoli zapomna. Na pewno zapomna. Zaczelam studiowac ze SJ w 1991 roku, 16 lat po 1975 i nie znalazlam zadnego ktory pamietalby prorokowania o 1975, wszyscy mowili ze to czesc nadgorliwych braci wiazala nadzieje z tym rokiem, inna wersja mowila ze byl rozlam. Podobno nie istnieje zaden dowod w postaci „Straznicy”. Moze dlatego lepiej nie palic niektorych publikacji?

]Przyszło mi do głowy, że wycofanie się z zakazu transfuzji może być ułatwieniem dla wielu osób, które sympatyzują ze śJ a właśnie ta doktryna była dla nich nie do przyjęcia.

Moze byc, zwlaszcza ze podobno coraz mniejszy jest nacisk na gorliwosc.
Dołączona grafika

#31 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-04-24, godz. 06:32

dopóki, trwa zakaz transfuzji poparty biblijnie - a trwa do dzisiaj, nie ma podstaw do procesowania się na dużą skalę. Natomias takie próbty są w USA iKanadzie podejmowane. Znany jest przykład ojca, który do dzisij walczy z WTS-em.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#32 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-24, godz. 06:43

Strażnice się kiepsko palą. Próbowałem na działce puścić z dymem stare składy makulatury :)

Wiem sam tez probowalem :P

Rozwiązanie jest bardzo proste. Przecież miliardy mają zmartwychwstać, to może jeszcze literatury zabraknąć. W każdym razie będzie komu wręczać na studiach biblijnych.

Ale chyba wtedy beda juz mocno nieaktualnie nie sadzisz? :) Zwlaszcza te o armagedonie, zlym swiecie, przestepczosci etc to problemy tego swiata wg SJ a nie przyszlego :P

dopóki, trwa zakaz transfuzji poparty biblijnie - a trwa do dzisiaj, nie ma podstaw do procesowania się na dużą skalę. Natomias takie próbty są w USA iKanadzie podejmowane. Znany jest przykład ojca, który do dzisij walczy z WTS-em.

A ze tak zapytam co ma biblia do procesu sadowego? Bo niebardzo rozumiem tej Twojej wypowiedzi.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#33 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-04-24, godz. 07:02

to proste - podstawowa doktryna o kwi jest według CK oparta na Bibli - pochodzi od Boga. Jeśli teraz zniknie to okaże się, że tak nie było. Czyli, że ych ludzi oszukano a nawet zabijano w imię ludzkiego wymysłu.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#34 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-24, godz. 07:14

Ale chyba wtedy beda juz mocno nieaktualnie nie sadzisz? :) Zwlaszcza te o armagedonie, zlym swiecie, przestepczosci etc to problemy tego swiata wg SJ a nie przyszlego :P


Jest na to sposób. Będą zwracać uwagę na artykuły o zwierzątkach, o raju i przepisach kulinarnych.

#35 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-24, godz. 07:40

to proste - podstawowa doktryna o kwi jest według CK oparta na Bibli - pochodzi od Boga. Jeśli teraz zniknie to okaże się, że tak nie było. Czyli, że ych ludzi oszukano a nawet zabijano w imię ludzkiego wymysłu.

Czyli mowisz o ewentualnym pociagnieciu do odpowiedzialnosci WTS za to ze ktos odmowil transfuzji i zmarl?

Jest na to sposób. Będą zwracać uwagę na artykuły o zwierzątkach, o raju i przepisach kulinarnych.

A jak ich przewidywania o raju sie nie sprawdza? :o Oj mysle ze dziwnym trafem w armagedonie tez zgina czasopisma ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#36 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-04-24, godz. 07:53

Z tym niszczeniem makulatury to chodziło mi bardziej o to, co z nią będzie, jak już zliberalizują swoje stanowisko co do krwi...ale chyba to nie problem. Zainteresowany zawsze dostaje pokarm"świeży", a przeterminowany ląduje wiadomo gdzie. Zawsze dostawałam aktualne strażnice i p-się. Tylko mój & ciągle się dziwił, że ja nic nie wiem o roku 1975 i słynnych już proroctwach, które z dzieciństwa pamiętał. Temat ten wyszedł w zeszłym roku na studium książki całkiem przypadkowo. Były różne wersje na temat pochodzenia owej nauki...a że nadgorliwi bracia...usłyszałam rownież wersję, że naukę tą wymyślili odstępcy, o jakich czytamy w 9 rozdz. "Wielkiego finału..." :) Nowe pokolenia przyszłych swiadków nie będą znać faktów z przeszłosci...będą karmieni tylko tym, co ck im podsunie. I tym sposobem "dzieło głoszenia" przetrwa, a proroctwo "o szybkim rozprzestrzenianiu się dobrej nowiny w dniach ostatnich" będzie sie spełniać...

#37 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-04-24, godz. 07:57

Arturze, a czy sądy amerykańskie mogą w ogóle ingerować w wykładnię albo oceniać wykładnię Biblii wg jakiejkolwiek religii lub sekty? I czy istnieje przepis nakazujący stosować logikę przy ocenie tejże wykładni? a jeśli okaże się że wg ŚJ ich Bóg Jehowa życzył sobie zakazu transfuzji w latach 1945 do (np.) 2010 i tylko w tych granicach czasowych a wskazywać ma na to jakiś werset z Daniela albo Hioba to co im zrobisz? Idźmy dalej, czy ochronie prawa amerykańskiego mają podlegać tylko doktryny oparte na Biblii a np. na Koranie lub na księdze Mormona już nie? A jeśli prawo nie ingeruje w to jakie źródła może uznawać religia lub sekta za podstawę swoich wierzeń, to dlaczego nie uznać strażnic za święte albo za święte tymczasowo (do nowego światła)? Wszystko się może zdarzyć - skoro przedstawiciele WTS żądają poszanowania tajemnicy spowiedzi pomimo że odrzucają spowiedź jako niebiblijną to dlaczego nie mieliby zarządać poszanowania strażnic jako świętych ksiąg pomimo nieuznawania strażnic za święte ani natchnione?

#38 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-04-24, godz. 07:59

Moze dlatego lepiej nie palic niektorych publikacji?


Oczywiście że nie! Ja wszystkie trzymam, nawet jeszcze te czarno-białe - ich publikacje są ich największymi wrogami!

#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-04-24, godz. 08:01

pytam o to, czy dla prawa amerykańskiego ma w ogóle jakiekolwiek praktyczne znaczenie czy ludzie odmawiający transfuzji zginęli dla ludzkiego wymysłu czy dla wymysłu Boga JHWH czy dla wymysłu Molocha albo Baala Peora czy dla wymysłu kosmitów?

#40 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-04-24, godz. 08:45

Dla amrykanskiego prawa to nie problem, w końcu to prawo precedensów, więc ida się przeprowadzić, poza rtym skoro mozna było zakazać nauczac teorii ewolucji, słynne porcesy w latach 50 w niektórych stanach to i taki numer przejdzie. pozatym podstawą będzie nie doktryna religijna ale oszustwo i to na dużą skalę, ponieważ nauczono doktryny, któa szkodziła ludziom, a któa okazała się błędem i to stwierdzili nie ludzie z zewnątrz ale ci , ktzy ja tworzyli i utrzymywali przez parę lat. A skarżyć można i CK bo na podstawie samych roczników można udowodnić ,ze Ck rządzi WTS-em - teksty typu - Ck postanowiło sprzedać budynek, kupić nowe maszyny itd.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych