Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiadek Jehowy Harleyowcem?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Poznañ

Napisano 2008-04-26, godz. 15:15

26 kwietnia - có¿ za piêkny dzieñ! S³oñce, w zasadzie lato. A wraz z nim pewien dobrze mi znany starszy zboru wraz ze swoj± przesympatyczn± ¿on± ze stolicy "podziemnej pomarañczy" odkurzaj± swoje choppery by ruszyæ na szerokie drogi! Ale¿ szok - w moich czasach nie do pomy¶lenia! To¿ to by³by ¶wiecki styl ¿ycia. Pamiêtam mojego o 2 lata starszego przyjaciela (¦J ), który mia³ onegdaj Jawê 350 ( kto pamiêta t± piêkn± maszynê? ). Niezbyt to pochwalano. No có¿, skoro mo¿e byæ proboszcz na Harleyu to dlaczego nie starszy zboru? Id± w koñcu nowe czasy :)

Czy kto¶ zna podobne przypadki?
Jakie znacie jeszcze smaczki w obyczajowo¶ci ¦J, które kiedy¶ by³y nie do pomy¶lenia?

Pozdrawiam!

U¿ytkownik pawdob7 edytowa³ ten post 2008-04-26, godz. 16:23


#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-04-26, godz. 17:40

Wypada przytakn±æ: czasy siê zmieniaj±. Sam jestem mi³o¶nikiem dwóch kó³ek, ale ju¿ jako dziecko, gdy wymyka³em siê na ¿u¿el, nie mog³em liczyæ ani na przychylno¶æ braci, ani rodziny (bêd±cej SJ). Dodam, ¿e chodzi³o tylko o kibicowanie, natomiast bycie harleyowcem (nawet w tym rodzimym wydaniu, np. na MZ-cie czy jawie) od razu by³o kojarzone z rozwi±z³ym stylem ¿ycia, nadu¿ywaniem piwa i paleniem wszystkiego co zielone ;) ;) . Osobi¶cie nie znam ¶wiadka harleyowca, ale chêtnie bym pozna³. :)
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-04-26, godz. 20:50

natomiast bycie harleyowcem (nawet w tym rodzimym wydaniu, np. na MZ-cie czy jawie) od razu by³o kojarzone z rozwi±z³ym stylem ¿ycia, nadu¿ywaniem piwa i paleniem wszystkiego co zielone ;)

A nawet o "babiloñstwo" mo¿na siê otrzeæ (>>)
Do³±czona grafika

#4 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Wroc³aw

Napisano 2008-04-27, godz. 08:12

26 kwietnia - có¿ za piêkny dzieñ! S³oñce, w zasadzie lato. A wraz z nim pewien dobrze mi znany starszy zboru wraz ze swoj± przesympatyczn± ¿on± ze stolicy "podziemnej pomarañczy" odkurzaj± swoje choppery by ruszyæ na szerokie drogi! Ale¿ szok - w moich czasach nie do pomy¶lenia!
Czy kto¶ zna podobne przypadki?
Jakie znacie jeszcze smaczki w obyczajowo¶ci ¦J, które kiedy¶ by³y nie do pomy¶lenia?


Znam siostrê, która wspina siê w Jurze po ska³kach, nara¿aj±c swoje cenne dla organizacji, ¶wiadkowskie ¿ycie.

#5 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Poznañ

Napisano 2008-04-27, godz. 11:36

Znam siostrê, która wspina siê w Jurze po ska³kach, nara¿aj±c swoje cenne dla organizacji, ¶wiadkowskie ¿ycie.

A to kolejna ciekawostka :) A mo¿e zna kto¶ ¦J p³etwonurka?
Co do harleyowców, b±d¼ te¿ ogólnie mi³o¶ników motorów, to jako¶ mi szczególnie te zami³owanie nie pasuje do oficjalnej linii WTS-u. Jak¿e czêsto w naszej ¶wiadomo¶ci harleyowiec uto¿samiany byl z cz³onkiem gangu. Gdy tymczasem w Pyrlandii mamy ciekawy przypadek :) Mo¿e jednak znacie wiêcej takich przypadków?

#6 orchis

orchis

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 25 Postów

Napisano 2008-04-28, godz. 01:12

Znam kilku braci jezdzacych KTMami offroad'owymi.
Cos mi sie zdaje ze luz sie wali drzwiami i oknami ostatnimi czasy. Wszystko zeby tylko utrzymac owieczki w zagrodzie i statystyk nie psuc. No i najwazniejsze zeby nie kwestionowaly doktryn CK.
Przypuszczam, ze to cos na zasadzie oprobowanie mniejszego zla, no bo co moze zaszkodzic taki zapalony motocyklista czy skalkowicz. Jesli nie poluzuja sprezynki to im zupelnie ucieknie, nie mowiac juz o tym ze nikogo nowego nie zwerbuja swoja polityka.

U¿ytkownik orchis edytowa³ ten post 2008-04-28, godz. 01:13

_________________________________________________
Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni

#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-04-28, godz. 07:06

KTM znakomicie siê nadaje na tereny oddalone ;) :P . Przypomina mi siê taka jazda: kiedy¶ z m³odymi braciszkami pomy¶leli¶my, ¿e pionierzy specjalni ¶wietnie nadawaliby siê do reklamy enduro - przedziera siê taki przez b³ota i piaski, pó¼niej zdejmuje kask i mówi: "Ufam tylko Jehowie... I KTM" :lol:
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-04-28, godz. 07:14

KTM znakomicie siê nadaje na tereny oddalone ;) :P . Przypomina mi siê taka jazda: kiedy¶ z m³odymi braciszkami pomy¶leli¶my, ¿e pionierzy specjalni ¶wietnie nadawaliby siê do reklamy enduro - przedziera siê taki przez b³ota i piaski, pó¼niej zdejmuje kask i mówi: "Ufam tylko Jehowie... I KTM" :lol:

ROTFL. Bracie Jaraczu! Dostanê skrêtu kiszek przez Ciebie! ;-)
[db]

#9 orchis

orchis

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 25 Postów

Napisano 2008-04-28, godz. 12:18

ROTFL. Bracie Jaraczu! Dostanê skrêtu kiszek przez Ciebie! ;-)


Mnie tez brat Jaracz rozbawil do lez :lol:
Kto wie moze dlatego chlopakow w spokoju zostawili ;)
_________________________________________________
Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni

#10 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2008-04-28, godz. 13:31

KTM znakomicie siê nadaje na tereny oddalone ;) :P . Przypomina mi siê taka jazda: kiedy¶ z m³odymi braciszkami pomy¶leli¶my, ¿e pionierzy specjalni ¶wietnie nadawaliby siê do reklamy enduro - przedziera siê taki przez b³ota i piaski, pó¼niej zdejmuje kask i mówi: "Ufam tylko Jehowie... I KTM" :lol:

Ryknê³am ¶miechem tak, ¿e Mufka popatrzy³ na mnie jak na zboczeñca :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#11 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-04-28, godz. 13:36

KTM znakomicie siê nadaje na tereny oddalone wink.gif tongue.gif . Przypomina mi siê taka jazda: kiedy¶ z m³odymi braciszkami pomy¶leli¶my, ¿e pionierzy specjalni ¶wietnie nadawaliby siê do reklamy enduro - przedziera siê taki przez b³ota i piaski

:lol: Haha, moze jescze w krawacie?

Niedaleko ode mnie mieszka rodzina swiadkow. Nastoletnie dzieciaki szaleja po gorach na quadach. Matka ubiera se jak hippie, dorosla corka ma czerwono-czarne wlosy, widzialm jak glosila w sukience bez plecow, syn nosi kolczyk w uchu i piercing nad brwia... Dziwni mi sie wydawali jak na SJ, ale po tym jak niedawno obejrzalam sobie profile znajomych swiadkow na naszej-klasie widze ze wiele sie zmienilo w organizacji.
Do³±czona grafika

#12 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-11, godz. 20:33

Zna³em jednego brata który by³ zapalonym harleyowcem.Swego czasu sprzeda³ nawet samochód by kupiæ wymarzony motor.Kiedy widywa³em go na ulicy nie przypomina³ za bardzo ¦J.(skóra,d³uga husta,d³ugie w³osy(ok 20cm)).Na koniec nale¿y dodaæ ¿e od kilku lat jest poza organizacj±.

#13 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Pas³êk / Gdañsk

Napisano 2009-01-12, godz. 00:38

Znałem jednego brata który był zapalonym harleyowcem.Swego czasu sprzedał nawet samochód by kupić wymarzony motor.Kiedy widywałem go na ulicy nie przypominał za bardzo ŚJ.(skóra,długa husta,długie włosy(ok 20cm)).Na koniec należy dodać że od kilku lat jest poza organizacją.


Znam jednego SJ, ktory na codzien nosi garniak, pomaga ludziom, osoba jest bardzo sympatyczna i mozna z nim zawsze sieknac szachy lub brydza jak sie dwoch znajdzie. Nigdy mi nie odmowil pomocy odkad sie znamy.


Na koniec nalezy dodac, ze od kilku lat jest poza organizacja :lol: B)

#14 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-14, godz. 12:18

Ciekawie by to wygl±da³o jakby taki brat harleyowiec podjecha³ efektownie swoj± "maszyn±" pod salê królestwa ubrany w husty,skóry itp.

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-01-14, godz. 12:51

Ciekawie by to wygl±da³o jakby taki brat harleyowiec podjecha³ efektownie swoj± "maszyn±" pod salê królestwa ubrany w husty,skóry itp.

¦wiadek harleyowiec? W moim by go nie wpu¶cili na zebranie, w Twoim pewnie z miejsca uczynili starszym zboru... :lol:

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#16 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-14, godz. 20:22

Umnie to na zebrania ró¿nie czasem bracia przychodzili ubrani.Zdarza³o siê ¿e brat przychodzi³ na zebrania ubrany w lu¼ne skejtowe spodnie oraz bluze z kapturem.Odno¶nie nie wpuszczenia na sale nie s³ysza³em o przypadku ¿eby kogo¶ bracia starsi z powodu ubioru nie chcieli wpu¶ciæ.

#17 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-01-14, godz. 21:01

Umnie to na zebrania ró¿nie czasem bracia przychodzili ubrani.Zdarza³o siê ¿e brat przychodzi³ na zebrania ubrany w lu¼ne skejtowe spodnie oraz bluze z kapturem.Odno¶nie nie wpuszczenia na sale nie s³ysza³em o przypadku ¿eby kogo¶ bracia starsi z powodu ubioru nie chcieli wpu¶ciæ.

Pewnie trochê wyolbrzymi³em... Wpu¶ciæ to na pewno by wpu¶cili, ale pó¼niej by mia³ powa¿n± rozmowê. Ja takie mia³em za brak krawata, przyj¶cie w swetrze, za ciut za d³ugie w³osy, czy te¿ odrobinê zarostu na twarzy...

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#18 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-14, godz. 21:24

Pewnie trochê wyolbrzymi³em... Wpu¶ciæ to na pewno by wpu¶cili, ale pó¼niej by mia³ powa¿n± rozmowê. Ja takie mia³em za brak krawata, przyj¶cie w swetrze, za ciut za d³ugie w³osy, czy te¿ odrobinê zarostu na twarzy...


No to mia³e¶ surowych braci starszych z tego wniosek.Ja nigdy nie nosi³em krawatu(wyj±tek=Pami±tka,Zgromadzenia Okrêgowe,Obwodowe) odk±d by³em g³osicielem,krótko przed chrztem,krótko po i do dzi¶ tak jest oprócz tego norm± jest ¿e na zebranie przychodzê z tygodniowym zarostem(co jaki¶ czas zapuszczam bródkê) oprócz tego nosze w³osy poni¿ej ramion i jako¶ nikt mi nie robi³ nie wiadomo jakich problemów z tego tytu³u.

#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-01-14, godz. 22:53

No to mia³e¶ surowych braci starszych z tego wniosek.

Nie tylko ja, na forum jest przyt³aczaj±ca ilo¶æ osób, która pochodzi z podobnych zborów. A z jakiego regionu jeste¶? Z okolic Wroc³awia? Zauwa¿y³em, ¿e w tej czê¶ci Polski jest wiêkszy liberalizm...

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#20 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-14, godz. 23:27

Nie tylko ja, na forum jest przyt³aczaj±ca ilo¶æ osób, która pochodzi z podobnych zborów. A z jakiego regionu jeste¶? Z okolic Wroc³awia? Zauwa¿y³em, ¿e w tej czê¶ci Polski jest wiêkszy liberalizm...

No i warto pamiêtaæ, ¿e spora czê¶æ z nas jest poza organizacj± od dobrych paru lat. Patrz±c na zdjêcia znajomych na n-k to wydaje mi siê, ¿e w moich by³ych zborach te¿ siê trochê poluzowa³o w porównaniu z moimi czasami. Obyczaje siê liberalizuj±.
[db]




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych