Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Raportowanie g³oszenia - czy zniknie?


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

Ankieta: Raportowanie

Czy g³osiciele obni¿yli by loty, gdyby WTS zlikwidowa³o raportowanie godzin?

Nie mo¿esz zobaczyæ wyników tej ankiety dopóki nie oddasz g³osu. Proszê zaloguj siê i oddaj g³os by zobaczyæ wyniki.
G³osuj Go¶cie nie mog± oddawaæ g³osów

#21 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-07-24, godz. 07:40

S³owiczek, poruszy³es strunê, która mnie nurtuje od d³u¿szego czasu.
Wielu ¶wiadków robi co¶ dla LUDZI ( ¿eby nie powiedziec wiêkszo¶æ ) NA POKAZ. Pójdê na zebranie bo co powiedz± jak nie pójde. Za³ó¿ d³ug± kieckê bo co inni powiedz±. Musisz siê chocia¿ raz zg³osiæ na zebraniu. Musisz zdaæ chocia¿ godzinê owocu.... teraz chyba nawet kwadransik wystarczy.... Ale to wszystko sa POZORY . Wiêc co CI ¦WIADKOWIE MY¦L¡< przecie¿ Bóg widzi....... Wiêc robi± co¶ dla Boga czy dla Ludzi? Nie wierz± w Boga? Taki nasówa mi siê wniosek, nie s± asertywni, robi± wszystko dla Ludzi dla ¶wiêtego spokoju.... ale co z ICH WIAR¡ ? Nie ma.
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#22 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-24, godz. 16:21

Masz racje, wszystko na pokaz. Piêkne sale, piêkne centra zgromadzeñ, ale po co to? ¯eby pokazaæ '¶wiatusom'. Dobrowolne datki? Jak by tak by³o to by na zgromadzeniach nie mówili ¿e tyle i tyle brakuje na op³aty(taniej wychodzi³o wynaj±æ stadion).
Jak ¿y³ Jezus to nie budowano sal, nie raportowano godzin. Jezus posy³a³ po dwóch do miast, ale nie ma wzmianki o odwiedzinach ponownych, jak kto¶ nie ma ochoty s³uchaæ to po co t± osobe nachodziæ??

Je¶li raportowanie godzin by³o by takie wa¿ne to dlaczego nikt mnie nie odwiedzi i nie zachêci do g³oszenia. Jak przez ostatnie 6 miesiêcy uczêszczania na zebrania nie chodzi³em do s³u¿by, nie zda³em ani jednego sprawozdania to nikt mnie nie odwiedzi³ i nie zachêci³. Zawsze mówi siê ¿e ka¿dy g³osi na tyle na ile go staæ, PONIEWA¯ Bóg widzi serca. Ale mimo to zachêca siê do zwiêkszenia s³u¿by.


Uwa¿am ¿e raportowanie z czasem zaniknie, a w pamiêci mam s³owa z wyk³adu które brzmia³ mniej wiêcej tak: "jednym z wyra¼nych znaków ¿e ju¿ bardzo blisko jest koniec tego systemu, bêdzie zaprzestanie g³oszenia". Jak kiedy¶ to by³o poruszone na zebraniu ksi±¿ki, prowadz±cy powiedzia³, ¿e Jehowa zaprzestanie przez Niewolnika poniewa¿ ju¿ wszyscy us³ysz± o prawdzie i nie bêdzie potrzeba g³osiæ i nastanie koniec.

#23 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-07-24, godz. 17:35

Tak, mo¿e byæ :) Wiedz± , ze ludziska sa powykañczani nadmiarem obowi±zków, i ¿e gosiæ wiêkszo¶æ nie lubi, wiêc najpierw ul¿yli ksi±¿kowym zebrankiem, a teraz nastêpny ruch - ZNAK DNI OSTATNICH - to koniec g³oszenia..... :) To dopiero schiza zapanuje. Przecie¿ oni pochoruj± siê psychicznie w oczekiwaniu koñca znowu.......
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#24 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-07-24, godz. 18:02

Uwazam to za wysoce nieprawdopodobne ,aby raportowanie gloszenia zniknelo.
(bo przeciez WTS ciagle chwali sie iloscia godzin wypracowanych)

Nawet jesli by zniknelo to mysle,ze spadek bylby nieweryfikowalny,ale zamknal sie w granicy 20-40% z prostego wzgledu,ze jak patrze w zborze, to kto glosi regularnie teraz z raportowaniem ,glosilby i bez raportowania.

Cel gloszenia pozostalby ten sam - ratowanie ludzi.

Jednak czy to mozliwe ,aby tak wazny element kontroli zniknal ?
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#25 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-24, godz. 18:20

Oczywi¶cie ¿e s± ludzie którzy chc± "ratowaæ" innych. Znam takich osobi¶cie, ale w moim zborze s± to g³ównie osoby starsze wiekiem. M³odzi i w ¶rednim wieku g³osz± poniewa¿ taki wymóg. A obi³o mi siê o uszy ostatnio jak rozmawia³êm ze znajomym, ¿e w niemczech nie ma imiennych sprawozdan. Kolejna bajka czy fakt??

pozdrawiam
dawid

#26 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-07-24, godz. 21:33

Kwestia warta zbadania...

#27 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-07-25, godz. 08:24

Jak ¿y³ Jezus to nie budowano sal, nie raportowano godzin. Jezus posy³a³ po dwóch do miast, ale nie ma wzmianki o odwiedzinach ponownych, jak kto¶ nie ma ochoty s³uchaæ to po co t± osobe nachodziæ??

Za moich czasów "odwiedzinami ponownymi" nazywa³o siê wizytê u kogo¶, kto chcia³ s³uchaæ.

a teraz nastêpny ruch - ZNAK DNI OSTATNICH - to koniec g³oszenia..... :) To dopiero schiza zapanuje. Przecie¿ oni pochoruj± siê psychicznie w oczekiwaniu koñca znowu.......

:)
W sumie to jest tragiczne a nie ¶mieszne, ale jako¶ nie umiem siê powstrzymaæ.
[db]

#28 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-25, godz. 15:31

db zgadza siê ¿e jak kto¶ chce i go odwiedzasz to jest zaliczne do odwiedziñ ponownych, nadal tak jest, ale mia³em na my¶li fakt, ¿e ¶wiadkowie tysi±ce razy opracowuj± tereny. Jak kto¶ powie ¿e go to nie interesuje itp to powinno siê uszanowaæ decyzje, cz³owiek ma woln± wole. Ale i tak za tydz t± osobe odwiedzaj± po raz kolejny. Akwizytorzy jak siê patrzy.

#29 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-07-25, godz. 16:09

db zgadza siê ¿e jak kto¶ chce i go odwiedzasz to jest zaliczne do odwiedziñ ponownych, nadal tak jest, ale mia³em na my¶li fakt, ¿e ¶wiadkowie tysi±ce razy opracowuj± tereny. Jak kto¶ powie ¿e go to nie interesuje itp to powinno siê uszanowaæ decyzje, cz³owiek ma woln± wole. Ale i tak za tydz t± osobe odwiedzaj± po raz kolejny.

Za moich czasów, je¶li kto¶ deklarowa³, ¿e nie ¿yczy sobie naszych wizyt, to zapisywa³o siê to na karcie terenu i odzwiedza³o tego cz³owieka tylko przy jakich¶ wyj±tkowych okazjach zawsze najpierw taktownie pytaj±c, czy przypadkiem nie zmieni³ zdania.
[db]

#30 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-25, godz. 18:27

Znam osoby które po 2 3 tygodniach jeszcze raz opracowywa³y teren i puka³y do tych drzwi w których wyra¿ono niechêæ, nawet czasami by³y to nie przyjemne s³owa od strony s³uchacza.
Raz by³em z pionierka w s³u¿bie, zaszli¶my do pewnej starszej kobiety, zawsze porozmawia³a, ale powiedzia³a ¿e nie zmieni religii. Mimo to ta pionierka co chwila j± odwiedzia³a, nabija³a sobie godziny, a zarazem co odwiedziny zachêca³a do zmiany religii, czasami nie otwarcie ale mimo to.
A na moim terenie by³ starszy pan, po wylewie, niedos³ysza³, ale lubieli go odwiedzaæ. Skarbnica godzin, oraz wszelakich publikacji.

#31 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-07-25, godz. 19:53

Znam osoby które po 2 3 tygodniach jeszcze raz opracowywa³y teren i puka³y do tych drzwi w których wyra¿ono niechêæ, nawet czasami by³y to nie przyjemne s³owa od strony s³uchacza.
Raz by³em z pionierka w s³u¿bie, zaszli¶my do pewnej starszej kobiety, zawsze porozmawia³a, ale powiedzia³a ¿e nie zmieni religii. Mimo to ta pionierka co chwila j± odwiedzia³a, nabija³a sobie godziny, a zarazem co odwiedziny zachêca³a do zmiany religii, czasami nie otwarcie ale mimo to.
A na moim terenie by³ starszy pan, po wylewie, niedos³ysza³, ale lubieli go odwiedzaæ. Skarbnica godzin, oraz wszelakich publikacji.


Nie ma tu nic nowego. Niedawno na zebraniach sluzby byly rady o tym,aby odwiedzac po jakims czasie nawet osoby,ktore wyrazily sprzeciw ,poniewaz ich sytuacja mogla sie zmienic.
Byly tez podawane przyklady ludzi ,ktorzy poczatkowo byli bardzo przeciwni,ale dzieki uporowi glosicieli zostawali bracmi.
Dlatego wcale sie nie dziwie.
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#32 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-25, godz. 20:41

Te¿ s³ysza³em o tym ¿e dziêki uporowi g³osicieli jacy¶ ludzie przy³aczyli siê do organizacji. Ale mo¿e to ja mam b³êdne my¶lenie... jak pisze Biblia "na ¶wiadectwo narodom". jak dla mnie to oznacza ¿e mamy daæ ¶wiadectwo ludziom, powiedzieæ o tym co s³owo Bo¿e zawiera, ale czy jest wzmianka o odwiedzinach, o uporze w s³u¿bie??

#33 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-07-25, godz. 20:50

ale czy jest wzmianka o odwiedzinach, o uporze w s³u¿bie??


To juz domalowane przez Organizacje.Swiadectwo wydawane wielokrotnie do tych samych ludzi wydaje mi sie byc bezcelowe.
(mam na mysli osoby,ktore juz studiowaly lub po prostu czesto rozmawialy z bracmi i znaja doktryny WTS)

Gdyby Brooklyn nie zachecal do uporu ,gloszenie byloby mocno ograniczone w wielu miejscach np. w moim miescie i okolicznych wioskach ,gdzie wielu ludzi juz studiowalo, a nie przylaczylo sie do Organizacji,wiec nie byloby komu glosic.
(a tak majac teren osobisty chodzimyco tydzin do tych samych ludzi i trzepiemy godzinki)
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#34 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-25, godz. 20:56

W³a¶nie, godziny. Mi by³o g³upio i¶æ jeszcze raz do ludzi którzy wyrazili swoj± opienie, niechêæ. Powinno siê raz opracowaæ tereny i czekaæ na efekty. Ponoæ my mamy siaæ a Bóg ma daæ wzrots. Nie znam siê zbyt na rolnictwie, ale chyba nie sieje siê 100 razy w jednym miejscu. Zdawa³o mi ¶ie ¿e jak raz siê posieje to potem co¶ wyro¶nie. A jak siejesz kilka zairen w jedno miejsce to potem jaki bêdzie plon?

#35 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-28, godz. 10:42

A na moim terenie by³ starszy pan, po wylewie, niedos³ysza³, ale lubieli go odwiedzaæ. Skarbnica godzin, oraz wszelakich publikacji.

No no wszedzie tak samo- tylko w moich stronach takich sie nazywa³o "kopalni± godzin" :lol:

U¿ytkownik Abriella edytowa³ ten post 2008-07-28, godz. 10:43


#36 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-07-30, godz. 09:52

Zag³osowa³em na odpowied¼ 5. Uwa¿am, ¿e pewnie raportowanie nie zniknie, ale gdyby tak siê sta³o, to przynajmniej po³owa przestanie g³osiæ. Tylko obowi±zek raportowania powoduje, ¿e g³osz±. Oczywi¶ci s± tacy, co g³osz± z przekonania, ale s± w mniejszo¶ci. Stra¿nica chwali siê nie tym, ¿e ma gorliwych ludzi. Te ich statystyki pokazuj± raczej, jak bardzo potrafi± zastraszyæ ludzi i zmusiæ ich do pe³nienia ich woli.

#37 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-07-31, godz. 20:05

Witajcie!

Zag³osowa³am, ¿e g³oszenie nie zniknie.
¯adna firma nie mo¿e siê obej¶æ bez raportów, a co dopiero tak du¿a, jak WTS!

Ja odda³am kiedy¶ raport z warto¶ci± ZERO.
Brat starszy poradzi³ mi, ¿ebym wpisa³a 1, a w przysz³ym miesi±cu odrobi³a tê godzinkê.
Zrobi³am tak, ale w nastêpnym miesi±cu te¿ mia³am zero.

posz³am do brata i spyta³am, czy mam wpisaæ MINUS JEDEN.

Trzeba by³o widziec jego minê! :blink:

(tej godzinki nigdy ju¿ nie odrobi³am...)
Mi³uj bli¼niego swego, jak siebie samego...

#38 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-07-31, godz. 20:13

posz³am do brata i spyta³am, czy mam wpisaæ MINUS JEDEN.

Trzeba by³o widziec jego minê! :blink:

(tej godzinki nigdy ju¿ nie odrobi³am...)


Dziekuje za ten tekst.
Jeden taki tekst i caly wieczor jakis weselszy.

Pozdrawiaw
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#39 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-07-31, godz. 20:15

Ja odda³am kiedy¶ raport z warto¶ci± ZERO.
Brat starszy poradzi³ mi, ¿ebym wpisa³a 1, a w przysz³ym miesi±cu odrobi³a tê godzinkê.
Zrobi³am tak, ale w nastêpnym miesi±cu te¿ mia³am zero.


W niektórych zborach pionierzy nawzajem po¿yczaj± sobie brakuj±ce godziny. Zabawne rzeczy wychodz±, kiedy zaczyna siê ¶ci¶le kodyfikowaæ mi³o¶æ do Boga i rozpisywaæ gorliwo¶æ w tabelkach.

#40 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2008-07-31, godz. 20:19

Raportowanie wa¿na rzecz . Gdyby nie te raporty SJ mogliby po¶wiêciæ wiêcej czasu swoim rodzinom. Bo wielokrotnie te godziny to jaka¶ paranoja. Sama pamiêtam, gdy jako m³oda w prawdzie g³osicielka by³am maskarowana przez niektórych braci odwiedzinami lub studiami biblijnymi, które potrafi³y trwaæ i 4 godziny, a opowiada³o siê tam o byle czym, i to co rzeczywi¶cie by³o g³oszeniem mog³o siê zmie¶ciæ w pó³ godziny. Gdyby nie raportowanie to jaka oszczêdno¶æ czasu dla SJ i dla zainteresowanych by by³a. I nie by³oby nerwowego patrzenia na zegarek




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych