Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Farsa sądownicza Ś.J.


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-16, godz. 14:28

Mechanizm sądownictwa wśród ŚJ sprzyja w utrzymywaniu w niewiedzy swych współwyznawców. Pomagać w tym ma sposób "zamkniętych drzwi". Prawdą jest, że niektóre sytuacje kfalifikują się do poufnego rozpatrywania. Omawiana kwestia dotyczy jednak tematu doktrynalnego, a ta moim zdaniem, może być upubliczniona. Wzięte z autopsji.

CZĘŚĆ 1

Apostoł Piotr ostrzega, że wśród zboru chrześcijańskiego ‘pojawią się fałszywi nauczyciele i zaprą się Chrystusa’ ,,I będą was zachłannie wyzyskiwać sfałszowanymi słowami.” (2 Pi 2:3a) Fałszowanym słowem jest słowo zbór . Rozpatrywane będzie w kontekście rad Jezusa dotyczących sporów. Po dwóch nieudanych próbach, trzecia to: ,,Jeśli ich nie posłucha powiedz zborowi…” (Mat 18:15-17) Jedna z charakterystycznych cech prowadząca do przekrętów może być analogia osób wpływowych pierwszego wieku: ,,… oni bowiem mówią, lecz nie wykonują.” (Mat 23:3 B)

A oto co mówią Ś.J. o definicji słowa zbór ?
zbór 1. <<protestancka społeczność religijna>> (MSJP)
,,Po pierwsze (…) Po drugie (…) Trzecie znaczenie (…) Po czwarte, słowo to może także się odnosić do chrześcijan tworzących pojedynczy miejscowy zbór.” (w-07/16/19/1 ; w-07/8/21-22) ,,Sprawa sądowa, którą przeprowadzono w ogrodzie Eden, miała na celu zebranie faktów,(…) podanie ich do publicznej wiadomości oraz ogłoszenie wyroku. Chociaż Jehowa wiedział o wszystkim, wezwał Adama i Ewę na przesłuchanie, (…) wysłuchał, co oboje mają na swą obronę. (…) Ten przewód sądowy przeprowadzony przez Jehowę Boga, Najwyższego Sędziego, stał się wzorem dla jego sług. (2 tom it-782) ,,… rozprawy prowadzono w sposób spójny i uporządkowany. Sprawiedliwości w sądzie mógł dochodzić każdy. (…) Wzywali obwinionego oni oraz świadków i przeprowadzali rozprawę -- zwykle w miejscu publicznym, Najczęściej w bramie miasta (Pwt. 21:19; Rut 4:1) Przesłuchali obie strony, a także świadków i rozpatrywali dowody.”(2 tom it-783)) ,,Poza tym publiczny charakter rozprawy zapewne zachęcał sędziów do starannego rozpatrzenia dowodów i wydania sprawiedliwego wyroku”. (2 tom it- 695/2) Ponadto spór toczący się w niebie odbywał się wobec wszystkich stworzeń duchowych. Na owym zgromadzeniu po tysiącach lat odstępstwa udostępniono przemawiać też Szatanowi. Również poprzez Biblię, Bóg polecił zapoznać wszystkich ludzi z odstępczymi argumentami Szatana. (Hi 1:6-2:6) Toteż apostoł Paweł wzywa: ,,Dlatego stańcie się naśladowcami Boga,” (Ef 5:1,a)

c.d.n. (zapraszam do dzielenia się uwagami)

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-05-16, godz. 18:21

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#2 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-17, godz. 00:04

CZĘŚĆ 2
W przeciwieństwie do tego co mówią wykonują

,, W książce Zorganizowani omawiając myśl ,,powiedz zborowi” w sposób następujący: ,,… grono starszych wyznaczy do załatwienia tej sprawy komitet sądowniczy złożony przynajmniej z trzech starszych.” (od-151/3) Skąd ta niebiblijna nauka u Świadków Jehowy? Strażnica wskazuje na pochodzenie: ,,Biblista Albert Barnes wyjaśnia, że słowa Jezusa ,,powiedz zborowi” mogły oznaczać (…) przedstawicieli kościoła” (w-07/8/27/prz.)
Warto zauważyć, że dla określenia części zboru znane i używane są zwroty np.: ,,Posłał jednak z Miletu
do Efezu i wezwał starszych zboru”
. (Dz. 20:17 ; 15:2 ;1Kor.14:34 )

Dlaczego więc wobec powyższych faktów tak zaciekle Ś. J. nie dopuszczają do zapoznania wszystkich ?
Starsi zboru R.......w oraz niektórzy nadzorcy obwodu dali wyraz, że własna literatura jak i rady Biblijne ze strefy niebieskiej mają za nic i wezwali mnie na tajny sąd. Na takowy się nie zgodziłem, ponieważ poprzedzające rozmowy miały znamiona ubezwłasnowolnienia mnie. Polegało to na utrudnianiu posługiwania się m.in. literaturą, przykładami, zakłócaniem by rozproszyć me konstruktywne wywody. W sumie forsowano bym dogmatycznie przyjmował to co mówili, mianowicie: że klasie niewolnika należy w pełni zaufać i darzyć go bezgranicznym zaufaniem. (od-18/3) Opierając się na wypowiedzi: ,,Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą, i bądźcie im ulegli…”. (Heb 13:17)

Należy zauważyć, że gdy przyjmowałem chrzest książka Zorganizowani wydania z 1990 r. nie zawierała wymogu o bezgranicznym zaufaniu. Natomiast Strażnica omawiając różne rodzaje władzy pyta: ,,A jak się rzecz ma ze zwierzchnością w zborze chrześcijańskim ? W odpowiedzi cytuje niektóre natchnione Słowa Boże. ,,Nie wierzcie każdej inspirowanej wypowiedzi, ale sprawdzajcie aby stwierdzić, czy pochodzą od Boga(1 Ja 4:1) ,,Choćbyśmy nawet sami albo chociażby anioł nieba opowiadał wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co my wam opowiedzieliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty ”. (Gal.1:8)

Strategia "zamkniętych drzwi" przypomina arcykapłana który powiedział:,,… Zbluźnił ! Na cóż nam jeszcze świadków ?...” (Mt.26:65) Po przemyśleniu co zrobiłby w tej sytuacji Jezus ? Doszedłem do przekonania, że gdy kondycja uczciwości zawodzi należy : ,,Ale gdy go oskarżali naczelni kapłani i starsi, nic nie odpowiedział” (Mt.27:12) Również z adekwatnej rady Psalmu: ,,Nie zasiadam z mężami nieprawdy; a z tymi, którzy ukrywają, kim są, nie wchodzę”. (Ps. 26:4)

Oczywiście nie unikałem, a wręcz domagałem się dialogu przed całym zborem. Uzewnętrzniłem to napisaniem odwołania do Biura Oddziału w Nadarzynie z prośbą, aby przychylono się, aby zaistniały problem rozwiązywany był przed całym zborem. Ostatecznie odpowiedzi z Oddziału w Nadarzynie nie otrzymałem, a mnie wykluczono, ze skutkiem: ,,Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem”. (2 Ja.10 ; 1 Kor. 5:11-13)

Treść ta traci aktualność, ze względu, że cała procedura sądownicza ma zbyt wiele uchybień. Domagałem się rejestracji dowodowej jednak bez zgody. ,,Albo gdyby ten kto się ze mną prawuje, napisał jakiś dokument ”. (Hi 31:35) W tym czasie zrozumiałem w nowym wymiarze słowa Jezusa odnoszące się do ‘podstawy sądu’. ,,Kto bowiem dopuszcza się tego, co podłe, ten nienawidzi światła i nie przychodzi do światła, żeby jego uczynki nie zostały zganione;. (Ja. 3:19-20)
c.d.n.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#3 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-17, godz. 09:07

CZĘŚĆ 3
Dekleracje bez pokrycia.

wypowiedź Jezusa zanotowaną przez Mateusza 12:16 skomentowano: ,,Otóż nie chciał, by ludzie opierali swoje wnioski tylko na pogłoskach, (…) Stwórca pragnie, byśmy Go poznawali dzięki samodzielnej analizie solidnych dowodów”. (ct-151/3) W "Przebudźcie się" stwierdzono: ,,…wypowiedzi Jezusa, jakie znajdujemy w Ewangeliach, najdobitniejszym zaprzeczeniem ezoterycznego, czyli tajemnego charakteru …” (g-89/4/19/przyp.) ,,… Ja mówiłem do świata jawnie. Zawsze nauczałem w synagodze i w świątyni gdzie się schodzą wszyscy Żydzi; i nic nie mówiłem skrycie”. (Ja 18:20)

Z powodu tajności ‘jak mają zobaczyć różnicę między prawym a nie prawym’? (Mal.3:18) Oraz: ‘wszystko ganione ma być jawne’. (Ef 5:13 ; Rz. 1:19) ,,… nie jesteśmy bowiem nieświadomi jego [szatana] zamysłów”. (2 Kor. 2:11) To Diabeł czasem zakulisowo się asekuruje. (por. Mt. 4:1-11; Rdz.3:15)

W średniowieczu wymuszano za pomocą tortur przyznanie się do czarów. Na mnie też psychologicznie wymuszano wypowiedź, że nie uznaję klasy niewolnika, pomimo argumentów, że przecież chodzę na zebrania cenię literaturę Ś. J. . Warto nadmienić o uchybieniach związanych z wykluczeniem, mianowicie: do chwili obecnej nie wiem za co zostałem wykluczony. A przecież powinno nastąpić: ,,Jeśli komitet sądowniczy dojdzie do wniosku, że zatwardziałego grzesznika należy wykluczyć, powinien go poinformować o swej decyzji i wyraźnie podać jej biblijne uzasadnienie”. (od-153/2) (Hi 31:35)

Dzisiejszy bojkot towarzyski przypomina: ,,o, Santa simplicitas ! << o, święta naiwności ! - wyraz politowania nad naiwnością ludzką lub nieznajomością rzeczy>> <łac. ; okrzyk, który miał wydać Jan Hus na widok staruszki dokładającej drzewa na stos, na którym go palono> ” (wswo)
ŚJ czy chcecie przypominać ową staruszkę ? A może macie inne zdanie ???
Również co inni na ten temat mają do powiedzenia ?

(w- /…/…/…/… ) ; Strażnica – rok/nr./str./ ak. ---- ct. - Czy istnieje Stwórca
(g - /…/…/…/…) ; Przebudźcie się -- rok/nr./str./ak. ------ (MSJP) – Mały Słownik Języka Polskiego
od - Zorganizowani (wyd. 05) ----- (WSWO) – Wielki Słownik Wyrazów Obcych
it. - Wnikliwe Poznawanie Pism
be - Odnoś Pożytek … (Szkoła teokratyczna)
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-18, godz. 18:11

Gambit, kiedyś gdzieś tu na forum toczyła się już podobna dyskusja... Przemyślenia masz ciekawe, ja oczywiście się z nimi zgadzam. Ale. Co zrobić, aby WTS wzięło te argumenty pod uwagę? Czy jest taka możliwość?

Komitety w obecnej formie są bardzo stresujące i poniżające. Właściwie to takie bicie leżącego - wiem, bo sam to przeżyłem. :(

Czy i w tej materii WTS pójdzie kiedyś na ustępstwa?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-18, godz. 19:30

nie pójdzie. To tak jakby pootwierać sybiryjskie łagry i wierzyć że więźniowie tam zostaną.

#6 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-03, godz. 20:32

Starsi zboru R.......w oraz niektórzy nadzorcy obwodu dali wyraz, że własna literatura jak i rady Biblijne ze strefy niebieskiej mają za nic i wezwali mnie na tajny sąd. Na takowy się nie zgodziłem, ponieważ poprzedzające rozmowy miały znamiona ubezwłasnowolnienia mnie. Polegało to na utrudnianiu posługiwania się m.in. literaturą, przykładami, zakłócaniem by rozproszyć me konstruktywne wywody. W sumie forsowano bym dogmatycznie przyjmował to co mówili, mianowicie: że klasie niewolnika należy w pełni zaufać i darzyć go bezgranicznym zaufaniem. (od-18/3) Opierając się na wypowiedzi: ,,Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą, i bądźcie im ulegli…”. (Heb 13:17)


A skąd w ogóle przyszło starszym zboru na myśl, że możesz mieć inne zdanie, niż tego oczekują i nie darzysz Niewolnika bezgranicznym zaufaniem?
.jb

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-04, godz. 20:01

WTS po prostu przygotował się i tym samym komitety dla grzeszników, grzeszników ciała, i wtedy zawsze mogą podac uzasadnienie biblijne a nawet napomnieć grzesznika wobec zboru. Czasami na zebraniu służby byłm komunikat ten i ten nie może się zgłaszać :) I zaraz potem krótkie przemówienie o szkodliwości alkoholu :) I już każdy członek zboru wiedział za co :)
No ale niestety na zarzuty nie zgadzające się z nauką niewolnika WTS nie jest przygotowany, więc robi się taka farsa, ze strachu przed rozmową wykluczają tajnie, i szybciutko ogłaszaja, żeby czasem ktoś nie zdażył porozmawiać. Oczywiście nie wdają na komitecie w rozmowę, bo sami nie potrafią obronić biblijnie większości podnoszonych spraw. Jak pokazała sprawa Janusza S. Nawet Nadarzyn i Brooklyn nie są wstanie biblią obronić wątpliwości wielu wielu braci. Łatwiej wyrzucić i "naznaczyć", zszargać opinię, niż po prostu usiąść iporozmawiać.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-04, godz. 20:51

A skąd w ogóle przyszło starszym zboru na myśl, że możesz mieć inne zdanie, niż tego oczekują i nie darzysz Niewolnika bezgranicznym zaufaniem?

Przyszło ,,starszym” na myśl z mych pytań lub wyrażania opinii w jakiejś sprawie.
A oto jeden z wielu epizodów gdy byłem sługą pomocniczym. Nadzorca obwodu (M.M.) podczas wizyty w zborze i podczas spotkania ze ,,starszymi” i ,,sługami” zboru poruszył temat m.in. o wywoływaniu podczas zebrań po nazwisku a nie z imienia. Wówczas wyraziłem zdanie, że w stosunku do mnie wolałbym aby mówiono mi po imieniu, gdyż nazwisko moje jest nieatrakcyjne. Wyprostowawszy się w krześle, wiodąc ręką wokół wszystkich, podnieconym głosem spytał;

ile lat jesteś w prawdzie?
Piętnaście – odpowiedziałem.
Nie dziwił bym się gdyby rok – odrzekł.

Kiedy wskazałem na biblię, że to Bóg dał priorytet imionom, to jakby powietrza zaczęło mu brakować. Gdy jeszcze kontynuowałem jak to na niedawnym zgromadzeniu obwodowym, przedstawiciel Nadarzyna szastał imionami (M.M. był tam). Natychmiast zwrócił się do ,,starszych” by przeanalizowali czy mam kwalifikacje na sługę pomocniczego. Ta bezduszność spowodowana była zaleceniami w Skrzynce pytań NSK z 1996 r. str. 7. A oto jedno ze zdań. ,,W takiej duchowej atmosferze przewodniczący udziela głosu osobą ochrzczonym, używając nazwiska danej osoby, poprzedzonego określeniami ,,brat” lub ,,siostra”.

Na drugi dzień gdy szliśmy razem w teren głosić, zwróciłem się do NO (M.M.) zdrobniale po imieniu. Zwrócił mi uwagę, że nie jest smarkaczem. Przypomniałem sobie wczorajsze spotkanie i starałem gdy zajdzie potrzeba powiedzieć mu po nazwisku. Niestety przyzwyczajenie czasem nie da się od razu wyeliminować. Znów zwróciłem się imiennie :( :blink:
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-04, godz. 21:08

Gorliwość w połączeniu z pragnieniem zrobienia czy utrzymania teokratycznej kariery, obdziera niektórych z wyobraźni, elastyczności i normalnego, ludzkiego podejścia. Liczy się tylko to, że w NSK czy „Strażnicy” coś tam napisano... Samodzielna ocena sytuacji i zdrowy rozsądek są skazane na przegraną. Smutne.
.jb

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-05, godz. 10:19

Już wiem jaki będzie następny krok CK:)
Zostanie stworzony TEST na sługę...... Jesli test wykaże że jesteś myslący niestety nie dostaniesz przywileju :) W ten sposób wyeliminują potencjalne kłopoty :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-05, godz. 14:48

Już wiem jaki będzie następny krok CK:)
Zostanie stworzony TEST na sługę...... Jesli test wykaże że jesteś myslący niestety nie dostaniesz przywileju :) W ten sposób wyeliminują potencjalne kłopoty :)

W moim wcześniejszym przypadku, gdy zgłosiłem rezygnację ze sługi pomocniczego, to też miałem kłopoty. Polegały na straszeniu mnie śmiercią drugą (wieczna) z powodu, że to duch święty mnie zamianował a ja śmiem się jemu sprzeciwiać.Skąd taka nadgorliwość? Przecież CK dopuszcza a nawet zaleca, gdy ktoś na przywileju nie może pogodzić i sprostać obowiązkom rodzinnym i zborowym ,,Niewykluczone, że będzie musiał(…)niekiedy nawet odmówić przyjęcia jakiegoś przywileju”.Tak napisano w Strażnicy 1996/20/23/12ak.

A oto jeszcze jeden epizod z wizyty NO i starszego, na me zaproszenie w mym domu. Poruszyłem zagadnienie dotyczące zebrań ŚJ, aby wyjaśniono mi dlaczego brakuje głównego elementu programu wyłuszczonego przez apostoła, a mianowicie: ,,Wszyscy bowiem możecie prorokować, jeden po drugim, żeby wszyscy się uczyli i wszyscy byli zachęcani”. (1Kor.14:31, PNŚ) Od razu usłyszałem zawsze używany argument: ,,…Ale czy są dary prorokowania – zostaną usunięte…” (1Kor.13:8) i komentarz, że dary proroctw skończyły się w pierwszym wieku.

Gdy próbowałem przywołać, że nasze obecne głoszenie umotywowóje się powoływaniem na: ‘wylanie ducha na wszystkich w dniach ostatnich i będą prorokować’ (Dz.2:17-18),oraz, że nie chodzi mi o znaczenie dodawania jakichś nowych, dodatkowych wiadomości do biblii, lecz o prorokowanie w sensie wtórnym, gdy się cytuje Biblię. Zaczęto mi wmawiać, że podważam ,,niewolnika”, gdyż on nie uczy, że jesteśmy prorokami. Próbowałem me wywody uzasadnić literaturą ŚJ, ale nie życzyli sobie, twierdząc, że wiedzą lepiej ode mnie co pisze. Oczywiście miałem przygotowane definicje i opisy wyjaśniające te słowo. Przytoczę może tylko co pisze ,,Przebudźcie się” ,,Z pewnością zainteresuje cię wiadomość, że Bóg ma na ziemi lud, którego wszyscy członkowie są prorokami, czyli Jego świadkami. Na całym świecie są oni znani jako Świadkowie Jehowy”. ( LXII /9 /7/7ak.) Uważam, że m.in. mechanizm polegający na ogłoszeniu czegoś z czego potem ze względu na dumę trudno się wycofać. Toteż zaczyna działać automatycznie system obronny – wykluczyć, co wyraziłaś w słowach:,, W ten sposób wyeliminują potencjalne kłopoty”.

W tej wizycie poruszałem jeszcze kwestie, że J.F. Rutcherford w 1935 r. mylił się ogłaszając do zgromadzonych, że większa ich część należy do wielkiej rzeszy, która to przeżyje Armagedon. Oznajmiono mi, że CK nie ogłosiło aby się mylił. Kontrargumentowałem, że nie musi ogłaszać bo czas swym dowodem ogłosił. Próbowano wymóc na mnie w jakiej części nie ufam ,,niewolnikowi”, kiedy ostatecznie określiłem na ok. 0,2%, jeden z nich stwierdził, że to wystarczy bym przestał być ŚJ. Po niedługim czasie wezwano mnie przed komitet sądowniczy.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#12 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-10, godz. 20:44

Takie dwie prywatne wiadomości otrzymał gambit.

znam cię ,jestes [tu imię i gambita nazwisko].zapomniałes chyba o tym jak Swiadkowie Jehowy pomogli wyjsc ci z dna alkoholizmu i wierz mi gdybys nie zaczął studium Biblii własnie z nimi lezałbys juz dawno dwa metry pod ziemi,bo zaprułbys sie na smierc .potrzebny ci dobry specjalista,psychoterapeuta.ten kozioł przed domem to juz najwyzszy dowód determinacji.nie pozdrawiam.mam prosbe przestan stękac do tych odstepców bo swojego losu sam sobie jestes winien.

twoja przeszłosc wyolbrzymiona?
sam wiesz jak było,tylko dziwi mnie fakt, że po tym jak zniosłeś sprzeciw i prześladowania ze strony żony wróciłeś do stadium gorszego zanim spotkałeś Świadków Jehowy.teraz robisz to na trzezwo gorsze rzeczy."Wraca pies do wymiocin a świnia do tarzania w błocie"?,aha......i te błędy w pisowni-są powalające.Więcej nie napisze nic.Nie pozdrawiam!
CO ZROBISZ GDY PRZYJDZIE CI ZETRZEĆ SIE Z BOGIEM?

Zapraszam Cię do jawności o mnie. Ujawnij też swój Nick, ‘’ ŚJ nie ukrywają się pod korcem, lecz wysoko na świeczniku aby świecić wszystkim’’.(Mat.5:14-15) Z Twej rady bym się leczył, wynika głęboka troska o me zdrowie. Dziękuje. Z drugiej strony nazywanie mnie świnią, psem i głupim, stawia Cię w niekorzystnej sytuacji, o czym możesz się dowiedzieć gdy przeczytasz List Judy 9 wers. Dobrze by było skonfrontować zarzuty. Zacznijmy od tych błędów w pisowni . U Ciebie zaznaczyłem na czerwono i naliczyłem ich 29. Dobrze? Następnie podaj jakiś mój post i powiadom na forum który wybrałeś. Dobrze by było, gdybyś zapoznał się dokładnie z tematem ,,Farsa sądownicza” i podał co tam jest niezgodne z Biblią i literaturą ŚJ. , a następnie powiadomił czy można oczekiwać - kiedy zajdzie potrzeba – bronić się przed całym zborem?
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-08-10, godz. 21:53

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-08-10, godz. 20:51

Od kogo dostałes te badziewia?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-08-10, godz. 21:44

Gorliwość w połączeniu z pragnieniem zrobienia czy utrzymania teokratycznej kariery, obdziera niektórych z wyobraźni, elastyczności i normalnego, ludzkiego podejścia. Liczy się tylko to, że w NSK czy „Strażnicy” coś tam napisano... Samodzielna ocena sytuacji i zdrowy rozsądek są skazane na przegraną. Smutne.

Wlasnie tak jest...
Straznica przejmuje kontrole nad tymi ludzmi.

#15 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-08-10, godz. 21:47

Nie no współczuje Ci.

Swoją drogą ciekawi mnie czy ten Ktoś tymi wiadomościami chciał ci pomóc czy jak ? Jeśli tak to mam pewne obawy że nie ma on najlepszych predyspozycji do pomagania ludziom, a jego kariera jako głosiciela jest wręcz delikatnie ujmując niewskazana :D
Tak poza tym to widać że wcale nie wypomina pomocy jakiej , pewnie nawet osobiście nie udzielał. Tak, zdecydowanie widać bezinteresowność działań :D
Najlepsze dla mnie jest jednak to że koleś po tym jak wyzywa cię od świń itp. ma jeszcze jakieś prośby :D
Co do błędów w pisowni, ciesz się że nie czepia się tego że widział cię kiedyś w przykurzonych butach. Bo to by był dopiero znak całkowitego upadku moralnego :D
Rozumiem że to "nie pozdrawiam" to jest coś w stylu "nie dziękuję" gdy komuś życzymy szczęścia :D :lol:

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2008-08-10, godz. 21:49

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#16 AFFENI

AFFENI

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2008-08-10, godz. 21:59

Takie dwie prywatne wiadomości otrzymał gambit.
Zapraszam Cię do jawności o mnie. Ujawnij też swój Nick, ‘’ ŚJ nie ukrywają się pod korcem, lecz wysoko na świeczniku aby świecić wszystkim’’.(Mat.5:14-15) Z Twej rady bym się leczył, wynika głęboka troska o me zdrowie. Dziękuje. Z drugiej strony nazywanie mnie świnią, psem i głupim, stawia Cię w niekorzystnej sytuacji, o czym możesz się dowiedzieć gdy przeczytasz List Judy 9 wers. Dobrze by było skonfrontować zarzuty. Zacznijmy od tych błędów w pisowni . U Ciebie zaznaczyłem na czerwono i naliczyłem ich 29. Dobrze? Następnie podaj jakiś mój post i powiadom na forum który wybrałeś. Dobrze by było, gdybyś zapoznał się dokładnie z tematem ,,Farsa sądownicza” i podał co tam jest niezgodne z Biblią i literaturą ŚJ. , a następnie powiadomił czy można oczekiwać - kiedy zajdzie potrzeba – bronić się przed całym zborem?
-- gambit

;) No tak , jestem analfabetą i mam wyprany mózg z powodu psychomanipulacji...... :P dobrze ,że znalazłam to zacne forum,teraz to już normalnie takiego klocka mam przed oczami ,że szok.ANTYCHRYSCI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ.To forum to enklawa sprawiedliwosci .Nie pozdrawiam dziadostwa.

#17 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-10, godz. 22:01

;) No tak , jestem analfabetą i mam wyprany mózg z powodu psychomanipulacji...... :P dobrze ,że znalazłam to zacne forum,teraz to już normalnie takiego klocka mam przed oczami ,że szok.ANTYCHRYSCI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ.To forum to enklawa sprawiedliwosci .Nie pozdrawiam dziadostwa.


A co ty tutaj robisz??? :unsure:

#18 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-08-10, godz. 22:19

ten kozioł przed domem to juz najwyzszy dowód determinacji

A o co chodzi z tym kozlem?

#19 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-10, godz. 22:38

Od kogo dostałes te badziewia?

Pseudonim jego na naszym forum znam, ale wolę aby sam zdobył się na odwagę. Ja go też najprawdopodobniej znam i nie raz z nim osobiście rozmawiałem.

Nie no współczuje Ci.
Swoją drogą ciekawi mnie czy ten Ktoś tymi wiadomościami chciał ci pomóc czy jak ?
Rozumiem że to "nie pozdrawiam" to jest coś w stylu "nie dziękuję"

Nie zamartwiam się tym ani nie boleję z tego powodu. Nawet mnie zaczęło mnie to fascynować. ‘’Nie pozdrawiam”, to zaznaczający stosunek do wykluczonego analogiczny do nie podania ręki. Jeśli chodzi o inwektywy, to wyraz niewłaściwej miłości do Boga. ,,Wykluczą was z synagogi. Doprawdy, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia świętą służbę dla Boga. Ale postąpią tak, gdyż nie poznali ani Ojca, ani mnie”. (Ja.16:2-3,PNŚ) (por. też Rz. 10:2-3) W pewnym stopniu rozumiem go, tak wpojono przez WTS. Rzecz w tym, że informacje o mnie są nieprawdziwe bądź w manipulowane przez półprawdy.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#20 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-10, godz. 23:04

A o co chodzi z tym kozlem?

To taka rzeźba ozdobna leżącego barana na skalniku. Nawet chciałem go zdjąć, ale żona go broni jak może. Widocznie kojarzy (AFFENI) go ze złotym cielcem Izraelitów. Natomiast jakoś nie obraża się gdy jest na okładce ‘’Przebudźcie się” rzeźba Marii lub Papieża, których kult tak jest zwalczany.

P.S.
AFFENI jednak jesteś. Mimo wszystko pozdrawiam Cię. Ciekawi mnie jednak gdy w zborze wiedzą, że jesteś na forum ? Musisz się bardzo starać wykazać się nienawiścią do forumowiczów aby Cię nie wykluczyli. A może AFFENI wyjaśnisz o co chodzi z tym kozłem jak go nazwałeś?
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-08-10, godz. 23:11

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych