Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgromadzenie specjalne


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2008-05-07, godz. 23:06

17-18 maja jest jakis kongres specjalny w sosnowcu dla "okregu" Wiślańskiego (Wisła i okolice czy jakoś tak). czy wie ktoś coś więcej na ten temat? może jakiaś rozpiska programowa?

#2 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-08, godz. 08:29

17-18 maja jest jakis kongres specjalny w sosnowcu dla "okregu" Wiślańskiego (Wisła i okolice czy jakoś tak). czy wie ktoś coś więcej na ten temat? może jakiaś rozpiska programowa?

Zwykłe coroczne "zgromadzenie specjalne". Tak samo specjalne jak rok w rok dotąd ;)
[db]

#3 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-12, godz. 07:20

17-18 maja jest jakis kongres specjalny w sosnowcu dla "okregu" Wiślańskiego (Wisła i okolice czy jakoś tak). czy wie ktoś coś więcej na ten temat? może jakiaś rozpiska programowa?

17 maja na stadionie Legii w Warszawie ma byc specjalne spotkanie z Nadzorca Strefy oraz gosciem z niemieskiego biura oddzialu (Kesley - czy jakos tak). Maja wyglosic jakies przemowienia. Przewidziany czas to ok 3 godz.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-16, godz. 18:06

17 maja na stadionie Legii w Warszawie ma byc specjalne spotkanie z Nadzorca Strefy oraz gosciem z niemieskiego biura oddzialu (Kesley - czy jakos tak). Maja wyglosic jakies przemowienia.

Co do tego gościa z Niemiec: może nim być Richard Kelsey, Amerykanin, który sprawuje jakąś znaczącą funkcję w niemieckim Biurze Oddziału. Kilka lat temu jego nazwisko można było spotkać w artykułach dotyczących statusu prawnego Organizacji ŚJ w Niemczech.
.jb

#5 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-05-17, godz. 18:46

jak przemówienie dzisiejsze?? Może ktoś z Was nagrał ?? :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#6 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-05-17, godz. 19:45

jak przemówienie dzisiejsze? Może ktoś z Was nagrał ?? :)

Zdążyłem nagrać drugą jakby część. Dużo było o pokorze. Ale nie spodziewaj się ode mnie jakiejś pogłębionej tegoż analizy. To przekracza moje siły. Moze do czegoś tam (w przyszłości) króciutko nawiążę. Nagranie, chętnie udostępnię, jeśli kogoś to zainteresuje i być może zechce skomentować. Sporo nacykałem, a jakże. Sam wykładowca (za chiny nie pamiętam jak się nazywa) i shake-handy m. in. ze Stawowskim. Tłumaczył, nawiasem mówiąc świetnie, Wiwatowski. Sam Pan strefowy* nawet zechciał uśmiechnąć się do mego skromnego obiektywu.

*już się dowiedziałem to był M. Stephen Lett

Użytkownik polarm edytował ten post 2008-05-17, godz. 20:12


#7 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-05-17, godz. 20:17

trybuny pełne?? :rolleyes:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#8 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-17, godz. 20:27

Tłumaczył, nawiasem mówiąc świetnie, Wiwatowski. Sam Pan strefowy* nawet zechciał uśmiechnąć się do mego skromnego obiektywu.

*już się dowiedziałem to był M. Stephen Lett

nawiasem mówiąc pan W. ma piękny głos...
czy M. Stephen Lett to ten, co miał wykład o aniołach kilka lat temu? czy oni się zmieniają i mają określony czas kadencji?

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-05-17, godz. 20:28


#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-17, godz. 20:37

M. Stephen Lett jest członkiem Ciała Kierowniczego:

M. Stephen Lett (ur. 1949) – od 2 października 1999 członek Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy. Rozpoczął służbę pionierską w grudniu 1966 r. a w latach 1967-1971 był członkiem rodziny Betel w USA. W październiku 1971 ożenił się i razem z żoną Susan rozpoczęli specjalną służbę pionierską. W latach 1979-1998 działał jako nadzorca obwodu. Od kwietnia 1998 razem z żoną ponownie podjął pracę w Betel. Pracuje w Komitecie Służby, wspomagał także prace w Komitecie Nauczania.
--
źródło: Wikipedia


.jb

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-17, godz. 20:50

nawiasem mówiąc pan W. ma piękny głos...

Tia. Wszystkie siostry (nie wyłączając mojej mamy) robiły mrrrau na jego brzmienie... Nawet sam będąc lektorem usiłowałem naśladować jego intonację, hie hie hie ;-)
[db]

#11 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-18, godz. 08:04

Jeśli był gość z Selters to ciekawy jestem czy mówiono coś o wydarzeniach w Biurze Oddziału (kwestia podatków)? Wszak mówiono o pokorze (posłuszeństwo wobec Cezara).

#12 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-19, godz. 09:24

trybuny pełne?? :rolleyes:


Jak dobrze pamietam bylo ponad 10000 osob.

Jeśli był gość z Selters to ciekawy jestem czy mówiono coś o wydarzeniach w Biurze Oddziału (kwestia podatków)? Wszak mówiono o pokorze (posłuszeństwo wobec Cezara).

Nic takiego nie powiedzial.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#13 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-19, godz. 09:34

W sobotę, w Poznaniu, odbyło się zgromadzenie specjalne. Obecny był szperacz i rodzina pawdoba7. Zgromadzenie odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. Jedyną wadą był czas trwania, ale wszystko jest do nadrobienia. Były nawet pozdrowienia od innych uczestników forum.

#14 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-05-19, godz. 19:06

Dzięki Szperaczu za ciepłe słowa :)
Swoją drogą chętnie się spotkam z każdym, kto miałby ochotę. Jest jeden maluteńki warunek - nie chciałbym już, aby mnie ktokolwiek próbował uszczęśliwiać jakąkolwiek religią bądź Bogiem ;) Dobrze mi tak, jak jest teraz :) Chcę nadal samotnie żeglować.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-05-19, godz. 19:08


#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-19, godz. 21:47

Informacja dla zainteresowanych: Theodore Jaracz oraz brat John Kikot będą obecni na zbliżającym się zgromadzeniu specjalnym na Ukrainie. Odbędzie się ono 31 maja we Lwowie (Stadion Ukraina).
.jb

#16 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-22, godz. 10:12

W sobotę, w Poznaniu, odbyło się zgromadzenie specjalne. Obecny był szperacz i rodzina pawdoba7. Zgromadzenie odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. Jedyną wadą był czas trwania, ale wszystko jest do nadrobienia. Były nawet pozdrowienia od innych uczestników forum.

No prosze co moze internet. Taki Szperacz odlacza sie i od razu smiga po zlotach i zgromadzeniach odstepczych. A ja jak sie odlaczylam (w 1994) to mialam wrazenie ze jestem jedynym odstepca na Ziemi. Prawde mowiac to do tej pory nie rozmawialam z zadnym ex-SJ w realu. :P
Dołączona grafika

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-15, godz. 16:13

Kolejne informacje w nawiązaniu do tematu:

Jednodniowe zgromadzenia specjalne w językach obcych odbędą się w następujących terminach: 27 września (angielski), 18 października (ormiański), 2 listopada (rosyjski). Miejsce spotkania: Warszawa, Sala przy ul. Szwedzkiej 4.

Natomiast na 28 września br. zaplanowano jednodniowe zgromadzenie specjalne w języku migowym. Miejsce spotkania: Warszawa, Sala Zgromadzeń w Urusie przy ul. Posag 7 Panien 4.

--
Aktualizacja:

Zmiana terminu zgromadzenia specjalnego w języku ormiańskim. Odbędzie się ono w niedzielę 19 października, w miejscu wcześniej wskazanym.
.jb

#18 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-05, godz. 21:46

Szczegóły programu zgromadzenia specjalnego zaplanowanego na rok służbowy 2009 przedstawiono poniżej (NSK, sierpień 2008):



Nowy program jednodniowego zgromadzenia specjalnego


Myśl przewodnia jednodniowego zgromadzenia specjalnego w roku służbowym 2009, zaczerpnięta z Listu do Kolosan 4:17, brzmi: „Stale bacz na usługiwanie, (...) aby je spełnić”. Jako chrześcijanie poważnie traktujemy tę zachętę. Wzorem Jezusa pragniemy wiernie pełnić naszą służbę (Jana 17:4). Również apostoł Paweł dał nam pod tym względem piękny przykład. Był zdecydowany ‘dokończyć swego biegu oraz usługiwania’ (Dzieje 20:24).

Z punktu programu, który przeprowadzi nadzorca obwodu, dowiemy się, jak różni głosiciele pokonują przeszkody napotykane w służbie. Następny punkt – „Pielęgnuj to, co zasiałeś” – zwróci naszą uwagę na to, jak możemy udzielać pomocy ludziom „odpowiednio usposobionym do życia wiecznego” (Dzieje 13:48). Mówca przyjezdny w wykładzie pod tytułem „Jak polecamy siebie jako sług Bożych” omówi werset po wersecie List 2 do Koryntian 6:1–10. A po południu wygłosi przemówienie „Wysoko ceń swoją służbę”. Na pewno wiele korzyści odniesiesz również z punktów: „Starsi i młodsi z radością uczestniczą w służbie” oraz „Młodzi, którzy ‘spełniają służbę’”. Osoby pragnące usymbolizować chrztem swe oddanie się Jehowie podczas jednego z najbliższych zgromadzeń obwodu powinny jak najszybciej poinformować o tym nadzorcę przewodniczącego. Ważnym punktem wszystkich naszych zgromadzeń jest omówienie artykułu do studium opublikowanego w Strażnicy. Nie zapomnij zabrać własnego egzemplarza numeru, który ma być analizowany w tygodniu zgromadzenia.

Bacząc na swe usługiwanie, aby je spełnić, nie pozwalamy innym dążeniom i zajęciom usunąć w cień zadań powierzonych nam przez Jehowę. Biblijne zachęty, które usłyszymy podczas zgromadzenia specjalnego, pomogą nam koncentrować się na właściwych sprawach i podnosić jakość swojej służby.


.jb

#19 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-08-06, godz. 21:19

Taka myśl mi przeszła przez głowę.
Bywałem na różnych zgromadzeniach, jakkolwiek się zwały - okręgowe, obwodowe, specjalne, międzynarodowe, międzygalaktyczne itp. itd. I się zastanawiam pod jakim względem "specjalne" są takie "specjalne" skoro na każdym mówią to samo:?

#20 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-07, godz. 06:26

Taka myśl mi przeszła przez głowę.
Bywałem na różnych zgromadzeniach, jakkolwiek się zwały - okręgowe, obwodowe, specjalne, międzynarodowe, międzygalaktyczne itp. itd. I się zastanawiam pod jakim względem "specjalne" są takie "specjalne" skoro na każdym mówią to samo:?

Bo trwa 1 dzien a nie jak pozostale 2, 3, 4 :P Ot cala roznica ;) Inna roznica jest to ze nad programem (co nie zmienia faktu ze tematy i szkice sa z gory narzucone przez WTS) i sprawami organizacyjnymi tego zgr. czuwa nadzorca obwodu. Przy czym nad obwodowym (2 dniowym) juz nadzorca okregu, nad okregowym biuro oddzialu, miedzynarodowe - brooklyn.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych