Skocz do zawartości


Zdjęcie

zorganizujmy dla naszych kochanych kobiet wycieczkę do Unii, Izraela i krajów arabskich


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-25, godz. 14:36

Znalazłem na onecie dwa komentarze dot. sytuacji kobiet w Polsce i na świecie

dla większości Polaków oczywiste, iż to kobieta rządzi domem i jest panią, a faceci mają przesr.... (prawo rodzinne!). W krajach niemieckojęzycznych panem i władcą nadal jest mężczyzna. W rodzinach niemieckich czy austriackich panuje absolutny patriarchat do tej pory. Wbrew deklaracjom nadal nikt nawet nie śmie kwestionować wyższości męża. To dlatego kobiety na zachodzie jak nie chcą podległości nie wychodzą za mąż w ogóle i dlatego do Niemek nie dociera, że jak kobieta w Polsce bierze ślub to nie oznacza to zniewolenia ani zacofania. Tam feminizm ma solidne podstawy w realu, u nas to objaw ześwirowacenia i odrewania od rzeczywistości. Wiem jak zachowywała się żona mojego wujka, wiem jak zachowywała się jego synowa i inne kobiety skoligacone ze mną, sądzę że poznałam dobrze ich mentalność. (...) Żona mojego wujka nie mogła nadziwić się, dlaczego w Polsce najpierw w adresach i na wizytówkach podaje się imię kobiety a dopiero potem mężczyzny. Dla niej było jasne jak słońce, że facet jest ważniejszy. Kilka razy pod rząd pytała mnie, jak to możliwe, że w Polsce kobieta jest ważniejsza bo to przecież absurd. Podejrzewam, że niezaleznie od tego, jak głupią decyzję podjąłby mój wujek (na szczęśćie był mądrym człowiekiem), nie sprzeciwiłaby się.

żródło: http://wiadomosci.on...74,0,forum.html

Zgadzam się z Tobą całkowicie. To samo zjawisko obserwowałam we Francji, tam również kobiety (nawet te wykształcone) kładły uszy po sobie i słuchały męża. Kobiety w Polsce tak naprawdę nigdy nie potrzebowały walczyć o równouprawnienie ( stąd słabe ruchy feministyczne w Polsce), bo zawsze były uprzywilejowane

żródło: http://wiadomosci.on...74,0,forum.html

a naszym polskim kobietom jest tak dobrze, że czasami wyskakują z pretensjami do mężczyzny który studiuje zaocznie i prowadzi działalność gospodarczą, że po 14h pracy nie miał ochoty umyć naczyń by wyręczyć zmęczoną, niepracującą zawodowo partnerkę.

Może przydałoby się dla każdej z nich, po zaręczynach, a przed ślubem zorganizować wycieczkę po świecie, by zobaczyły jak mężczyźni traktują kobietę w Polsce, a jak w krajach "wspaniałego" Zachodu, że nie wspomnę już o Izraelu i krajach arabskich. Może wtedy doceniłyby jak dobrze mają z nami :P

#2 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 14:40

to jest dział HUMOR :unsure:
a to, o czym piszesz nie jest śmieszne <_<

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-25, godz. 14:41

ale moją propozycję organizowania wycieczek edukacyjnych należy traktować z przymróżeniem oka ;)

#4 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 14:41

a na wycieczkę do Izraela i krajów arabskich chętnie się wybiorę

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-25, godz. 14:43

mojej Beatce też ten pomysł przypadł do gustu :P

mądre kobiety umieją docenić, jak mają dobrze z nami polskimi mężczyznami :)

#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-25, godz. 15:39

Ktoś niezłe bzdury wypisuje na tym onecie. Druga sprawa. Co Izrael ma do dyskryminacji kobiet? Nie chodzi mi o ortodoksów...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#7 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-05-25, godz. 15:41

Ja już od dawna cieszę się, że mieszkam w Polsce. Nie ze względu na sytuację kobiet (choć na tą nie narzekam), tylko w ogóle: jak człowiek napatrzy się na biedę krajów trzeciego świata, to od razu jest szczęśliwy, że mieszka w Polsce. A jak jest na Zachodzie to nie wiem, ale mam nadzieję kiedyś zobaczyć na własne oczy :)

Wycieczki do krajów arabskich polecam, bo są niedrogie, a moim zdaniem nic tak nie relaksuje, jak wyjazd nad ciepłe morze :)

PS. Aha, zapomniałam dodać, że jak najbardziej popieram inicjatywę Sebastiana, aby mężczyźni z tego forum zorganizowali kobietom z tego forum wycieczkę do wszystkich tych miejsc wymienionych w podtytule ... :P

Użytkownik ewa edytował ten post 2008-05-25, godz. 15:46


#8 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-25, godz. 19:39

Warto by było przeczytać to... http://watchtower.or...amp;#entry89567
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#9 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-01-25, godz. 18:34

Może przydałoby się dla każdej z nich (...) zorganizować wycieczkę po świecie


No i co? Widzę, że pomysł umarł śmiercią naturalną ;)

A mi ostatnio bardzo podobają się reklamy Rainbow Tours:

Link 1

Ech, fajnie byłoby wziąć udział w takiej bitwie ... :)

I to też jest fajne:

Link 2

Ja jednak najlepiej czuję się, kiedy pakuję plecak albo torbę podróżną ... :)

#10 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-25, godz. 20:42

No i co? Widzę, że pomysł umarł śmiercią naturalną ;)

A mi ostatnio bardzo podobają się reklamy Rainbow Tours:

Link 1

Ech, fajnie byłoby wziąć udział w takiej bitwie ... :)

I to też jest fajne:

Link 2

Ja jednak najlepiej czuję się, kiedy pakuję plecak albo torbę podróżną ... :)


Ewa,a ty do tych krajów trzeciego swiata jezdzisz z ramienia jakichś akcji charytatywnych?:) Napisz coś o tym,moze być w innym temacie,ale zainteresowało mnie to.Pozdrawiam :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#11 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-01-26, godz. 05:18

Ewa,a ty do tych krajów trzeciego swiata jezdzisz z ramienia jakichś akcji charytatywnych?:) Napisz coś o tym,moze być w innym temacie,ale zainteresowało mnie to.Pozdrawiam :rolleyes:


Nie, po prostu lubię sobie gdzieś wyjechać w ramach urlopu ... :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych