Skocz do zawartości


Zdjęcie

Każdy student


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-27, godz. 19:23

Znalazłem niezwykle ciekawą chrześcijańską stronkę: http://www.kazdystudent.pl/index.html

Jest tam sporo świadectw nawróconych na chrześcijaństwo ludzi różnego pokroju. Szczególnie mnie zaciekawiło nawrócenie młodego muzułmanina, bo to przecież w sumie rzadkość - w końcu to religia, która słynie z niesamowitej konserwatywności.

Na serio warto odwiedzić ten portal. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-05-27, godz. 19:29

z jednego bagienka wpadają w drugie bagienko;-) strasznie puste ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-27, godz. 19:45

z jednego bagienka wpadają w drugie bagienko;-) strasznie puste ;-)

Oczywiście "Wielki Sebol" nigdy nie wpada w żadne bagienka. :lol: Sebol, przyznaj się - pewnie nawet nie otworzyłeś stronki, prawda?

A poza tym, co rozumiesz pod pojęciem bagienko? Wszystko co się nie nazywa ateizmem nazywasz bagnem?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-05-27, godz. 19:58

hę? otworzyłem ;-) i nic ciekawego ! ;-) i skąd to te o ateizmie ? jakieś insynuacje ? bo nie kumam ;-) bagienka? ;-) typowe dla...

ps. a tak na marginesie, to jest forum religijne ? czyt. Dzisus You zbawi ;-) !

ps. jaką religię mi zaproponujesz, abym doznał orgazmu :) tylko nie z tym kolesiem Dzisusem, bo ich jest chyba ciut ciut dużo i chyba życia mi zabraknie, aby to sprawdzić ;) (każda twierdzi, że prawdziwa i daje drogę ;-) do czego to jak do tej pory nie wiem :)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-05-27, godz. 20:09

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-27, godz. 20:10

Sebol, a skąd pomysł, że ja Tobie czy komukolwiek proponuję jakąś religię? Nie czytałeś tej stronki, a więc wypisujesz głupoty powodowany uprzedzeniami do Wszystkich, którzy nie czczą Twoich przekonań. :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-05-27, godz. 20:15

;-) jesteś śmieszny ;-) oki koniec tematu ;-) już nie zakłócam tego wątku niech żyje Dzisus Bybla i inne krzyże ;-)
ps. do jedynego moderatora (cenzora) tego forum;-) PROPOZYCJA;-) można teraz ten wątek skrócić do pierwszej wypowiedzi założyciela ;-) … i będzie poprawnie politycznie ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-05-27, godz. 20:22

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-27, godz. 20:26

;-) jesteś śmieszny ;-)

Fajnie. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-05-27, godz. 20:42

Ps. miałem nie pisać, ale napiszę ;-) T. nie bierz tego co napisałem do Ciebie jako do T. znam Ciebie tylko z Internetu, szanuję Ciebie jako człowieka, ale niektórych Twoich poglądów nie muszę szanować, tak jak Ty moich ;-) pozdrawiam!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-27, godz. 21:52

Znalazłem niezwykle ciekawą chrześcijańską stronkę:

Kolejna grupa chrześcijańskich arystokratów, którzy to tylko innym potrafią doradzać, bo sami przecież już są zbawieni.

http://www.kazdystud.../bogbiblii.html "Bóg Biblii" - a co to za kolejny wytwór religijny? A jeśli już, to według której z ksiąg wchodzących w skład tejże Biblii?
Dołączona grafika

#10 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-28, godz. 06:23

To jakiś Nadarzyn-bis. Różnica polega na tym, że nie używają imienia Jahwe. Argumenty świadkowskie.

#11 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-05-28, godz. 06:43

To jakiś Nadarzyn-bis. Różnica polega na tym, że nie używają imienia Jahwe. Argumenty świadkowskie.


Chyba nie:

Pytanie: „Kim lub czym jest Duch Święty? To określenie pojawia się w kilku miejscach w Waszej witrynie”.

Odpowiedź: Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, by mieszkać w autentycznych naśladowcach Jezusa Chrystusa po Jego zmartwychwstaniu i wstąpieniu do nieba (Dzieje Apostolskie 2). Jezus powiedział swoim apostołom:

„Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze -- Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was” (J 14:16-18).

Duch Święty nie jest jakimś nieokreślonym, ulotnym cieniem ani bezosobową mocą. On jest osobą pod każdym względem równą Bogu Ojcu i Synowi Bożemu, trzecią osobą Trójcy Świętej.


To nie są argumenty świadkowskie.

#12 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-28, godz. 07:09

Ps. miałem nie pisać, ale napiszę ;-) T. nie bierz tego co napisałem do Ciebie jako do T. znam Ciebie tylko z Internetu, szanuję Ciebie jako człowieka, ale niektórych Twoich poglądów nie muszę szanować, tak jak Ty moich ;-) pozdrawiam!

Oczywiście Sebol, że nie, ponieważ ja nie mam żadnych poglądów i sam się do końca nie utożsamiam z żadną myślą czy poglądem, który przyjdzie mi do głowy, ponieważ to i tak tylko tymczasowe...

Również pozdrawiam...

To jakiś Nadarzyn-bis. Różnica polega na tym, że nie używają imienia Jahwe. Argumenty świadkowskie.

Jasne... :blink: Czy WTS ma takie podejście do Boga, jak np. ten człowiek?:
http://www.kazdystud...l/a/zrodlo.html

Czy słowo Jezus, musi się każdemu automatycznie kojarzyć z religią? I co to są te argumenty świadkowskie? Możesz mi rozjaśnić umysł?

Kolejna grupa chrześcijańskich arystokratów, którzy to tylko innym potrafią doradzać, bo sami przecież już są zbawieni.

Arystokratów jest pełno - chrześcijańscy, buddyjscy, ateistyczni, agnostyccy - Ty, czy ja również zaliczamy się w oczach innych do arystokratów, którzy jedynie potrafią doradzać, lub odradzać wszystko co jest związane z Bogiem, religią...

http://www.kazdystud.../bogbiblii.html "Bóg Biblii" - a co to za kolejny wytwór religijny? A jeśli już, to według której z ksiąg wchodzących w skład tejże Biblii?

Jeżeli tak Cię to nurtuje to możesz im zadać "trudne" pytanie. Ale wątpię, czy napisałeś to z uczciwości serca. Przypuszczam, że jedynie po to, aby się do mnie doczepić...

Co do Biblii to zauważam, u chrześcijan kult tej księgi. Traktują ją, na równi z Bogiem, i ja z tym się nie zgadzam. Nie wiem, które księgi są tak naprawdę "natchnione" i czy w ogóle jakieś są, ale też nie odrzucam wszystkiego, co w tych "książeczkach" jest napisane.

Najbardziej rozsądne podejście do Biblii ma egzegeza katolicka, a szczególnie nurt odrzucany przez główny pień kościoła, czyli katolicyzm liberalny, np. Hans Kung...

EDIT: Dodam, że z ewangelii uznaję tylko dwie: Marka i Jana, z NT czytam jeszcze 3 listy Jana oraz Jakuba. Lubię również poczytać niektóre fragmenty z listów Pawła, jak np. "Hym o miłości".

Dlaczego? Tak naprawdę to nie wiem dlaczego tak jest. Czuję, że nadajemy na podobnych falach.

Użytkownik Terebint edytował ten post 2008-05-28, godz. 07:26

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#13 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-05-28, godz. 07:28

tylko nie z tym kolesiem Dzisusem, bo ich jest chyba ciut ciut dużo


To jednak było dobre :) Ale macie rację, szanujmy się nawzajem. Pozdr :)

#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-28, godz. 15:51

Przypuszczam, że jedynie po to, aby się do mnie doczepić...

Nie do Ciebie, tylko do autorów tego serwisu, co powinno wynikać z treści mojej wypowiedzi, bo napisałem o nich.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych