Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostre Forum


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-06-07, godz. 17:51

Jako iż na tym Forum jestem ostatnimi czasy z ,,doskoku'', a i tak ktoś mi wycina moje słowa, warto pokusić się o pewne podsumowanie tegoż miejsca.

Początki Forum były trudne, chyba to jedno z najdłużej rozwijajacych się Forum zanim ,,zaskoczyło'', z jakim się spotkałem. Przez pewien czas było nawet tylko polem doświadczalnym do nowych artykułow, nim te pojawiały się na www (ku memu wkurzeniu).

Z biegiem czasu na Forum zaglądało coraz więcej osób, w tym okresie uzupełnieniem dyskusji forumowych był czat o ŚJ. Jednak ciągle ludzie powoli przybywali, a inni sie wykruszali. 

Jednak po roku widze, ze coraz więcej tu nie tylko ŚJ (czytajacych), ale i majacych w rodzinie czynnie czynnych ŚJ. Jeśli ten kierunek zostanie zachowany, niebawem to Forum będzie miało ostre rażenie. Już dziś widac, że to co kiedyś trzeba było usilnie załatwiać (tzw. przecieki), dziś informacje co się dzieje u ŚJ płyną wielkim strumieniem, a co więcej czesto szybciej są omawiane na Forum niż dowiedzą się o nich zainteresowani (czyli zbór, starsi). Taki stan musi spowodować, że Forum będzie ,,inwigilowane'' przez starszych zborowych, bo ciekawość nie pozwoli im nie wpisać tego adresu.

Szkoda, ze tak mało tego infa trafia na Brooklyn, ale to już inna bajka. To taka moja ocena.

#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-06-07, godz. 18:49

Takie fora to broń obosieczna. Jest tu i krytyka nauk ŚJ. Jak i krytyka ich adwersarzy. A poza tym jest też pewien ładunek emocjonalny w postach, który też uświadamia gościom pewne sprawy. Spotkałem się też, z tym jak ktoś powtarzał moje posty w temacie Trójcy czy imienia Bożego. I to nawet na żywo, w realu. Ale to była tylko jedna osoba z jaką spotkałem sie osobiście w realu. Fajne to było, bo nie wiedział, że ja to napisałem. :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-06-07, godz. 18:53

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-07, godz. 21:44

Już dziś widac, że to co kiedyś trzeba było usilnie załatwiać (tzw. przecieki), dziś informacje co się dzieje u ŚJ płyną wielkim strumieniem, a co więcej czesto szybciej są omawiane na Forum niż dowiedzą się o nich zainteresowani (czyli zbór, starsi).

Czesto jest tez tak, ze trafiaja tutaj informacje ze stron i forow obcojezycznych, gdzie "przecieki" sa jak na razie wieksze.
Dołączona grafika

#4 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-06-09, godz. 13:31

Czesto jest tez tak, ze trafiaja tutaj informacje ze stron i forow obcojezycznych, gdzie "przecieki" sa jak na razie wieksze.

A nie są to czasem zalążki narodzin nowego wyznania ? Czasem takie "różno-płciowe stosunki" powodują wyklucie się jakiegoś "potomstwa". Tylko jakiego ? (zob. Rdz. 3:15) No i jeszcze gdy następują te niechciane, przez niektórych "przecieki".
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-06-09, godz. 13:44

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-06-10, godz. 21:54

A nie są to czasem zalążki narodzin nowego wyznania ?

"Przecieki" pochodzą najczęściej od świadków Jehowy z różnych powodów jeszcze pozostających w zborze, ale podchodzących do nauczania Niewolnika w sposób krytyczny, a więc dostrzegających błędy oraz ciemne strony tego nauczania i chcący o nich głośno mówić. Przedstawiając tego rodzaju informacje na forach dyskusyjnych osoby te chcą również podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz skonfrontować swoje wrażenia z poglądami i wrażeniami innych (którzy często patrzą na te sprawy nieco inaczej, bo z większego dystansu, jaki dało im odejście z Organizacji). Jednocześnie chcą na pewne poczynania Organizacji czy zmiany jej polityki zwrócić uwagę, a czasem zasygnalizować przyszłe tego konsekwencje. W tym kontekście nie widzę trafności Twego przypuszczenia, w którym powiązałeś istnienie omawianych tu zborowych "przecieków" z tworzeniem zalążków nowego wyznania. Nie widzę, by ktoś z tych zborowych "informatorów" chciał uczynić to swoim celem.
.jb

#6 otello

otello

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 01:01

Życzyłbym sobie aby to forum przeczytali i śledzili na bieżąco wszyscy świadkowie.To oczywiście nierealne ze względu na ich zamknięte,zniewolone i zmanipulowane przez wiele lat głowy.Niestety większość z nich dodatkowo to rys charakterologiczny prostych,nie znających żadnego innego światopoglądu ludzi,dla których jedyną wiedzą jest to co im się podaje za pośrednictwem WTS.

#7 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-16, godz. 10:06

Życzyłbym sobie aby to forum przeczytali i śledzili na bieżąco wszyscy świadkowie.


Co Ty, Otello? większość śJ poczułaby się 'utwierdzona w wierze' po takiej lekturze. Wystarczyłoby znaleźć jeden niezgodny z faktami post (a są tu takie), by zdyskredytować całą resztę jako odstępcze pomówienia.
Forum miałoby siłę rażenia tylko dla tych, co już jedną nogą poza WTS-em i wątpią.

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-06-16, godz. 10:14


#8 otello

otello

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-06-17, godz. 02:49

Niestety tak właśnie się zachowują co tylko potwierdza jeszcze to co napisałem post wcześniej.

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-06-17, godz. 09:40

Życzyłbym sobie aby to forum przeczytali i śledzili na bieżąco wszyscy świadkowie.

Obawiam się, że mogłoby to czasami paraliżować serwer ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-26, godz. 15:21

Coś o 'sile rażenia forum'.
Kiedy zajrzałam tu po raz pierwszy, śJ widziałam jako totalną psychopatologię, co wynikało z moich doświadczeń. Oczywiście, wydawało mi się, że tylko ja jestem jedynym odstępcą na ziemi, który zauważył specyfikę myślenia śJ i przyłapał ich na gorącym uczynku psychomanipulacji i hipokryzji.
A teraz ze zdumieniem stwierdzam, że z dnia na dzień w miarę przeglądania wątków, moje poglądy na tę organizację, która kojarzyła mi się raczej z pachnącym szambem, się drastycznie liberalizują*.
I aktualnie sobie myślę: wychować się w rodzinie śJ to nie dramat, nie tragedia, a PECH po prostu...


*ps. a to wszystko dzięki tym, którzy demaskując śJ, są jeszcze bardziej zmanipulowani i stosują więcej ciosów poniżej pasa, niż sama org. prześwietna

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-06-26, godz. 15:31


#11 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-26, godz. 18:17

I aktualnie sobie myślę: wychować się w rodzinie śJ to nie dramat, nie tragedia, a PECH po prostu...


też tak myślę w kategoriach pecha i że nie najgorzej :) zawsze można było jeszcze trafić gorzej na ojca pedofila na przykład :) Każdy ma jakieś swoje problemy, my "urodzeni w prawdzie" mamy akurat takie :) Pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#12 otello

otello

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-06-27, godz. 01:52

Coś o 'sile rażenia forum'.
Kiedy zajrzałam tu po raz pierwszy, śJ widziałam jako totalną psychopatologię, co wynikało z moich doświadczeń. Oczywiście, wydawało mi się, że tylko ja jestem jedynym odstępcą na ziemi, który zauważył specyfikę myślenia śJ i przyłapał ich na gorącym uczynku psychomanipulacji i hipokryzji.
A teraz ze zdumieniem stwierdzam, że z dnia na dzień w miarę przeglądania wątków, moje poglądy na tę organizację, która kojarzyła mi się raczej z pachnącym szambem, się drastycznie liberalizują*.
I aktualnie sobie myślę: wychować się w rodzinie śJ to nie dramat, nie tragedia, a PECH po prostu...


*ps. a to wszystko dzięki tym, którzy demaskując śJ, są jeszcze bardziej zmanipulowani i stosują więcej ciosów poniżej pasa, niż sama org. prześwietna

kurew... smutne to jest kantata,ale może chodzi o przetrwanie jak w prymitywnej walce o ogień,dobra są ograniczone a potrzeby nieograniczone.Napisz coś więcej o tych gorszych.Zaciekawiłaś mnie ps.

#13 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-08-31, godz. 00:14

Życzyłbym sobie aby to forum przeczytali i śledzili na bieżąco wszyscy świadkowie.To oczywiście nierealne ze względu na ich zamknięte,zniewolone i zmanipulowane przez wiele lat głowy.Niestety większość z nich dodatkowo to rys charakterologiczny prostych,nie znających żadnego innego światopoglądu ludzi,dla których jedyną wiedzą jest to co im się podaje za pośrednictwem WTS.

Rozumiem cie otello. Myslę, że w swym ogólnym podejsciu masz w tym wiele racji, choc twe życzenie jest, jak sam zauważyłeś, raczej nierealne...
Wierz mi, ze znam SJ, którzy zdaja sobie dokładnie sprawę z swiatopoglądu ludzi z poza Organizacji. Jednak postrzegam ich swobodę myślenia w tym temacie, jako mocno nakreśloną "zniewoleniem" WTS.
Są jednak SJ na tym forum, którzy mają swój światopogląd wykraczający poza pogląd WTS. Czy wynika to z tego, że pomogło im to forum? Myślę, że w wiekszym stopniu pomogli sobie sami. Na ile są sobie w stanie sami pomóc? Myślę, że w kontekście "ostrości tego forum" (jak w temacie), sami sobie muszą zdac sprawę z tego, na ile jest to ich własny obowiązek, a na ile "przypadek" tego (czy innych) forum.

To co zauważam, to "postawę tego forum" do osób, którym paradoksalnie pomogło ono zostac w strukturach zboru SJ. Uwazam, że ich postawa jest pietnowana, jako zupełnie nie zrozumiała, w obliczu "dowodów" na tym forum przedstawianych. I pomimo tego, że owi SJ zgadzaja się z krytyką, to wierzę, ze dostrzegaja to, co jest ponad nią samą.

Śledząc poszczególene tematy tu zawarte (a myslę, że skrupulatnośc w ich sledzeniu co niektórym juz wykazałem), dostrzegam pewna "spychologię", polegajacą na sprowadzaniu "tematu", do zgodniego z tematem, jakim poświecone jest to forum. "Dyskusje o świadkach Jehowy".
Myślę, że to nieco stawia obraz niejako w "krzywym zwierciadle", w stosunku do chrzescijaństwa jako cłaości, którego próby kontrastowania sa ripostowane jednoznacznymi okresleniami: "to jest forum o SJ, a nie o KK, czy Zielonoświątkowcach, czy tez Adwentystach, czy itd..."

Myslę, że gdy zaczniemy kazde wyznanie rozpatrywac w chrakterze tematu, jakiemu można je poświęcić, to szybko moze się okazać, że zacznie on przybierac charakter przypominający to, co tu zastałem.
Na takiej zasadzie można całemu chrzescijaństwu wykazać wszystko. Jeśli ktos na tym forum wskaze mi palcem w kregu chrzescijaństwa "religię prawdziwą", to chetnie sie przyjrzę jej "prawdziwosci", (w zasadzie chetnie omówił bym ten temat z moim "ulubionym" adwersazem, który w zblizonym konterkście pominał moje pewne pytania, dając mi w ten sposób mocno do myslenia).
Czy zatem "ostrośc" tego forum, nie jest tak naprawde odzwierciedleniem ostrości, w jaki mozna postrzegac całe chrzescijaństwo?
To też może dać mocno do myslenia...

pozdrawiam cieplutko "przesladowanych" na tym forum przedstawicieli wszystkich denominacji chrzescijaństawa...

#14 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-08-31, godz. 08:22

Jeśli ktos na tym forum wskaze mi palcem w kregu chrzescijaństwa "religię prawdziwą", to chetnie sie przyjrzę jej "prawdziwosci",

Wpółczucie dla tonącego w morzu kłamstwa i ułudy.

#15 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-08-31, godz. 08:41

Wpółczucie dla tonącego w morzu kłamstwa i ułudy.

Ja juz dawno jestem "na dnie".
Jeśli zatem uważasz, że wciąz jesteś na powierzchni, to przyjżyj sie brzytwie, jakiej sie trzymasz...

cieplutko...

#16 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-23, godz. 22:24

Coś o 'sile rażenia forum'.
Kiedy zajrzałam tu po raz pierwszy, śJ widziałam jako totalną psychopatologię, co wynikało z moich doświadczeń. Oczywiście, wydawało mi się, że tylko ja jestem jedynym odstępcą na ziemi, który zauważył specyfikę myślenia śJ i przyłapał ich na gorącym uczynku psychomanipulacji i hipokryzji.
A teraz ze zdumieniem stwierdzam, że z dnia na dzień w miarę przeglądania wątków, moje poglądy na tę organizację, która kojarzyła mi się raczej z pachnącym szambem, się drastycznie liberalizują*.
I aktualnie sobie myślę: wychować się w rodzinie śJ to nie dramat, nie tragedia, a PECH po prostu...


*ps. a to wszystko dzięki tym, którzy demaskując śJ, są jeszcze bardziej zmanipulowani i stosują więcej ciosów poniżej pasa, niż sama org. prześwietna

Bardzo ciekawa wypowiedż Kantata

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#17 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-06, godz. 23:07

Co Ty, Otello? większość śJ poczułaby się 'utwierdzona w wierze' po takiej lekturze. Wystarczyłoby znaleźć jeden niezgodny z faktami post (a są tu takie), by zdyskredytować całą resztę jako odstępcze pomówienia.
Forum miałoby siłę rażenia tylko dla tych, co już jedną nogą poza WTS-em i wątpią.


eech...kantata :)

Nie wymagajmy zbyt wiele?
Nawet na wokandzie, gdzie trzeba mówić pod przysięgą
znajdziesz sprzeczne zeznania.
Człek inteligentny nawet przy pobieżnym zapoznaniu się
z tym forum, szybko odkryje co warto przeczytać, a co nie
i z kim nawiązać ciekawą polemikę..

Ja osobiście bardzo cenię sobie Twoje posty :)

Pozdrawiam

Użytkownik oskar edytował ten post 2010-11-06, godz. 23:10


#18 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-11-07, godz. 08:08

Kiedy 20 lat temu spotkało mnie to "szczęście", że ŚJ wdarli się do mojego życia za sprawą miłości do mojej przyszłej żony, bardzo brakowało mi takiego forum wymiany myśli i doświadczeń na temat ŚJ. Dostępna ówcześnie literatura była skromna. Aby nie być posądzony o stronniczość nie miałem jak podyskutować o tezach "za" i "przeciw". Musiałem wyrabiać sobie zdanie często wyważając już otwarte drzwi. Udało mi się. Być może gdyby takie forum istniało wtedy moja żona dzisiaj byłaby w innym miejscy. Gdyby... Ale jest jak jest i moim zdaniem, skromniutkim zdaniem, nie znane są drogi Boże.
Największą wartością tego forum jest właśnie możliwość otwartej dyskusji z ludźmi, którzy mają różne doświadczenia: od głęboko wierzących ŚJ, do odstępców, którzy deklarują się jako ateiści, od osób, którzy dzięki ŚJ "wyszli na ludzi" do tych, którzy przez nich zostali skrzywdzeni, i tych, którzy będąc z boku doświadczają "radości" kontaktu ze ŚJ.
Ale najfajniej to to, że jesteście :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych