Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Przebudźcie się!"


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-23, godz. 15:01

Jak oceniacie wartość merytoryczną Przebudźcie się!?

Dla mnie to była szkoła pesymizmu. Codziennie umiera 40 000 dzieci, konflikty zbrojne, rak piersi, choroba Chagasa, zanieczyszczenie środowiska, depresja, samobójstwa, nałogi, molestowanie dzieci, zagrożenie nuklearne..... zawsze się dziwiłam: to ten świat jeszcze istnieje???
Teraz wydaje mi się, że te artykuły to były mniej więcej na poziomie referatu w gimnazjum. Szuka się różnych źródeł i cytuje jak popadnie, byleby się zgadzało z opcją 'już nic nam nie pomoże, tylko Królestwo Boże'.
Niewiele artykułów było napisanych z polotem. Te się wyróżniały (nawet do dziś pamiętam taki o papużce Severino :P )

#2 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-06-23, godz. 20:34

A ja, w końcowej części bycia ŚJ, znalazłem sposób na "Przebudźcie się". W czasie głoszenia zwracałem uwagę wyłącznie na artykuły geograficzno-krajoznawcze.

#3 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-24, godz. 07:13

[...]artykuły geograficzno-krajoznawcze.

Ktore tez czasem odbiegaly od rzeczywistoscia i byly jakby pisane z wymuszenia ;)

Użytkownik edd edytował ten post 2008-06-24, godz. 07:13

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#4 Kaśka

Kaśka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2008-06-24, godz. 11:11

Przebudźcie się to jak przeboje Modern Talking - każde jedno takie samo...nie do odróznienia...

#5 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-24, godz. 12:19

Nieznośnym grzechem Przebudźcie się! jest stereotypizacja i upraszczanie zjawisk.
Motyw przewodni - satanizm (początek lat '90), a na okładce mężczyzna w czarnym płaszczu z kapturem dzierżący sztylet.
W Przebudźcie się! o wymianie myśli w małżeństwie, głównym dziełem cytowanym jest gniot "Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus".
.......itd.

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 12:30

a ja lubie przebudzcie sie... oj pwniewyjde teraz na prostaka......
wiele skorzystalem, pamietam okres kiedy w Polsce zaczynalo sie brzrobocie.... krotko wczesniej wyszlo dobre przebudzcie sie... wiele skorzystalem i nigdy w Polsce nie cierpialem bezrobocia..... inny temat to wykorzystywanie seksualne dzieci..... szkolilem swoje by nie plakac jak bedzie za pozno. jak maja sie zachowac, itd itp.

Czy to zle ze ukazujac problemy tego swiata przebudzcie sie usiluje obudzic wiuare w krolestwo boze????
nigdzie nie znalazlem rady: nic nie musisz naprawiac ani sie starac boto nic nie da, tylko czekaj z zalozonymi rekami na krolestwo.....
[font=Tahoma]

#7 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-24, godz. 12:41

a ja lubie przebudzcie sie... oj pwniewyjde teraz na prostaka......

No nie przesadzaj <_<


Czy to zle ze ukazujac problemy tego swiata przebudzcie sie usiluje obudzic wiuare w krolestwo boze????


Dla kogoś, kto nie wierzy w żadne królestwo (np. ja) i nie ma zamiaru uwierzyć - ŹLE, BARDZO ŹLE (bo to jest manipulowanie informacją i podporządkowanie jej jednemu celowi)
Dla kogoś, kto wierzy w królestwo - DOBRZE

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-06-24, godz. 12:55


#8 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 12:55

a co z tymi, ktorzy szukaja i maja serca gotowe by uwierzyc????

ja wiem ze PS nie jest periodykiem o uniwersyteckim poziomie, ale wiem tez ze wlasnie nie takim mialo byc..... ile z tych ponad 20 mln czytelnikow ma wyzsze czy choc srednie wykrztalcenie???
a jednak autorzy potrafia trafic do wielu o roznym wykrztalceniu...
ja tez sie z pewnymi sprawami nie zgadzam ale to nie ma nic wspolnego z moja ocena poziomu pracy wykonanej przez wydawcow
[font=Tahoma]

#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-06-24, godz. 13:00

Jak oceniacie wartość merytoryczną Przebudźcie się!?

Połączenie w jednym tytule wad National Geografic, Focusa, Reader's Digest i Rycerza Niepokalanej to bądź co bądź spore osiągnięcie redaktorskie ;)
[db]

#10 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-24, godz. 13:01

a co z tymi, ktorzy szukaja i maja serca gotowe by uwierzyc????

ja wiem ze PS nie jest periodykiem o uniwersyteckim poziomie, ale wiem tez ze wlasnie nie takim mialo byc..... ile z tych ponad 20 mln czytelnikow ma wyzsze czy choc srednie wykrztalcenie???
[...]

Wiekszosc z tych 20 mln czytelnikow czyta PS slepo wierzac ze trzeba 'karmic' sie tekstami 'niewolnika' bo on zna najlepiej caly swiat. Pewnie maja to objawienie od Jezusa ktory w trakcie swych wycieczek po ziemi przesyla sprawozdania e-mailem do Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania

Użytkownik edd edytował ten post 2008-06-24, godz. 13:01

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#11 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 13:11

Wiekszosc z tych 20 mln czytelnikow czyta PS slepo wierzac ze trzeba 'karmic' sie tekstami 'niewolnika' bo on zna najlepiej caly swiat. Pewnie maja to objawienie od Jezusa ktory w trakcie swych wycieczek po ziemi przesyla sprawozdania e-mailem do Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania

brednia... 6 mln swiadkow a ty piszesz ze wiekszosc z tych 20mln czyli wiecej niz 10 mln slepo wierzy....
merytorycznie ci brakuje
[font=Tahoma]

#12 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-24, godz. 13:24

ja wiem ze PS nie jest periodykiem o uniwersyteckim poziomie, ale wiem tez ze wlasnie nie takim mialo byc..... ile z tych ponad 20 mln czytelnikow ma wyzsze czy choc srednie wykrztalcenie???
a jednak autorzy potrafia trafic do wielu o roznym wykrztalceniu...


A tu nie chodzi wcale o poziom, tylko o podporządkowanie informacji doktrynie religijnej i schematyzowanie świata tak, by wszystko pasowało do wizji WTS-u. Tendencyjność to gwałt na myśleniu.
A 'dobre' praktyczne rady to taki lep na muchy (główny cel PS to manipulacja czytelnikiem, a nie ułatwianie mu życia).

#13 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 13:49

posadzanie innych o tendencyjnosc jest naturalnie pozbawione u Ciebie tendencyjnosci.... to dobrze bo juz mialem wrazenie ze wszystko co nie odpowiada Twojemu swiatopogladowi jest albo nie na poziomie albo tendencyjne.....
jak mowi stare porzekadlo: punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia...

tendencyjnosc, indoktrynacja itd itp...... trodno sie bronic przed takimi zarzutami.... kosciol nie indoktrynuje tylko naucza.
nauczyciel polskiego nie jest tendencyjny w ocenie dziela literackiego lub tego co mial na mysli lub co chcial przedstawic podmiot liryczny, tylko rzeczowy i kompetentny ( i nie ulega wlasnym smakom i gustom a juz na pewno nie kaprysom).

dlatego np. za moich czasow "popiol i diament" byly dzielem na skale... itd, a po upadku komunizmu okazal sie ,cytuje z konspektu..... "dzielem przez lata sztucznie kreowanym na arcydzielo....."
powiedz mi kto i kiedy byl tendencyjny w ocenie tego dziela???? ( to tylko przyklad)

do czego zmierzam....wszystko jest tendenyjne i moze byc wzgledne.. poczawszy od teorii naukowych a skonczywszy na opiniach czy juz szczegolnie pogladach religijnych. Ateizm jest na dodatek ,moim prywatnym zdaniem , najlepszym przykladem na tendencyjnosc i indoktrynacje......

ale czy ty to potrafisz zrozumiec??? tak tylko pytam "nietendencyjnie :lol:
[font=Tahoma]

#14 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-24, godz. 13:52

brednia... 6 mln swiadkow a ty piszesz ze wiekszosc z tych 20mln czyli wiecej niz 10 mln slepo wierzy....
merytorycznie ci brakuje

Zabawny jestes :)

Bedac tyle lat SJ i to ze nadal jestes powinienes wiedziec ze nie tylko SJ czytaja chocby PS z takiego samego przekonania jak rasowy SJ :)


PS. "merytorycznie ci brakuje"? rozwiniesz ten dziwny skrot myslowy? :huh:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#15 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 13:58

dzieki za komplement :P

chcesz powiedziec ze te ok 14 mln nieswiadkow czyta PS ze slepym posluszenstwem?? tk wlasnie zrozumialem Twoja poprzednia wypowiedz i stad moj komentarz ze Ci merytorycznie brakuje
a moze zle Cie zrozumialem???
[font=Tahoma]

#16 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-24, godz. 13:58

posadzanie innych o tendencyjnosc jest naturalnie pozbawione u Ciebie tendencyjnosci.... to dobrze bo juz mialem wrazenie ze wszystko co nie odpowiada Twojemu swiatopogladowi jest albo nie na poziomie albo tendencyjne.....
jak mowi stare porzekadlo: punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia*...
[...]
do czego zmierzam....wszystko jest tendenyjne i moze byc wzgledne**.. poczawszy od teorii naukowych a skonczywszy na opiniach czy juz szczegolnie pogladach religijnych. Ateizm jest na dodatek ,moim prywatnym zdaniem , najlepszym przykladem na tendencyjnosc i indoktrynacje......

ale czy ty to potrafisz zrozumiec??? tak tylko pytam "nietendencyjnie :lol:***


*siedziałam w obu miejscach - aktualne uważam za lepszy punkt obserwacyjny
** zgadam się, ale muszę dokonywać wyborów i przyjąć jakiś schemat światopoglądowy, nie mogę się bawić w wieczną negację; najlepszy jest złoty środek a świadkom daleko do niego...
*** <gest kozakiewicza>

#17 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 14:11

z dwojga gestow w wykonaniu u kozakiewicza albo Twoim wlasnym ... wybieram Twoj gest..... nawet nie musisz w tym celu do moskwy jechac..hihihihih
ja SJ nie uwazam twej wypowiedzi o Twoim obecnym miejscu (ze jest lepsze itd) , za tendencyjna.
przyjmuje ja do wiadomosci, nie doszukuje sie w niej indoktrynacji czy czegos takiego. Kazdy ma prawo do myslenia jak chce. do negacji pogladow z ktorymi sie nie zgadza a nawet do przyjmowania pogladow innych uznajac je za sluszne.
wszystko to nie musi miec , aczkolwiek moze, cokolwiek wspolnego z tendencyjnoscia czy praniem mozgu.

nie rozumiem gdzie w PS wieczn negacja???? kiedy pisza o trzesieniach ziemi . to nie neguja ich faktu tylko pisza ze sa niestety faktem , pisza co moze byc ich przynyna i jak sie uchronic przed skutkami trzesien , na ktore niestety jestesmy skazani. odbieram o.k. ze tym , ktorzy nie maja ndziei, PS probuje ja pokazac.....a ze to czasopismo religijne to nie propaguje sie wiary w nowe technologie budowlane tylko wiare w Tego, ktory moze nas uwolnic od trzesien ziemi. Ta wiara mnie osobiscie pomaga zyc w swiecie w ktorym trzesienie moze mi sie przydarzyc..... gdzie tu wieczna negacja???????
to oczywiscie tylko przyklad..
byc moze umialbym cie lepiej zrozumiec gdybys poparla sie konkretnym przykladem ,ktory moglbym sam przesledzic i skomentowac... takie plywanie w temacie bez numeru wydania i artykulu, ktory propaguje wieczna negacje nic nam nie da a wyrobic moze u czytelnikow opinie, na ktora PS nie zasluguje
[font=Tahoma]

#18 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-24, godz. 14:24

nie rozumiem gdzie w PS wieczn negacja????


Ręce gacie opadają <_<
Napisałeś, że "wszystko jest tendencyjne i może być względne", więc odpisałam, że masz rację, ALE nie mogę każdego światopoglądu negować i coś muszę przyjąć jako bezwzględne, czyli JA nie mogę się bawić w "wieczną negację" (to nie było w kontekście PS tylko mojego światopoglądu), który owszem, na pewno jest tendencyjny, ale to mój światopogląd więc przy nim obstaję i go chronię . Światopogląd prezentowany przez WTS mi się nie podoba, więc go krytykuję. (to taka ludzka przypadłość: "racja jest jak d...a, każdy ma swoją", no a jak ja swojej d...y nie obronię, to kto to za mnie zrobi?)

Nie mam teraz dostępu do PS, ale jak tylko będę miała, to moje zarzuty poprę konkretnymi przykładami.

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-06-24, godz. 14:33


#19 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-24, godz. 14:46

aaaa to mmy jasnosc w temacie... zle Cie zrozumialem z ta wieczna negacja...... no tak to sie zgadza.. nie mozna wszystkiego i zawsze negowac... sam sie przekonalem jak to trodne bywa gdy ewoluuje sie wlasne poglady....
pozdrawiam
[font=Tahoma]

#20 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-26, godz. 14:07

brednia... 6 mln swiadkow a ty piszesz ze wiekszosc z tych 20mln czyli wiecej niz 10 mln slepo wierzy....
merytorycznie ci brakuje

Czy na pewno te 20 mln je czyta ? Znam przynajmniej tuzin katolikow ktorzy regularnie przyjmuja gazetki od swiadkow, chowaja do szuflady, a przy okazji nastepnej wizyty wyciagaja zeby wymienic na nowe.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych