Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można pozbawić duszę jej wspomnień?


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#41 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-10-10, godz. 11:11

tzn ze w czlowieku istnieje jeszcze inna istota z samodzielnym osrodkiem swiadomosci?


Nie, źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, że w człowieku istnieje jakaś inna istota, bo to tak jakby powiedzieć, że w istocie człowieka istnieje jeszcze jedna istota.
Człowiek to jakaś istota, jakaś złożona całość. Paweł pisze o człowieczym ciele, duszy i duchu. To tak jakby człowiek posiadał trzy rzeczy (?) ciało, ducha i duszę. Czyli czym jest człowiek posiadający te trzy rzeczy? Tajemnicą! I tak chcę prezentować swoje poglądy. Nie mam odpowiedzi pozytywnej, ścisłej, ale raczej metaforyczną i w szczegółach raczej negująca niż definiującą. Sprawa się ma tak, jak z definicją miłości u apostoła Pawła. Jego "definicja" czym miłość jest w istocie wcale nie jest definicją, bo nie odpowiada na pytanie czym miłość jest! Paweł jedynie opisuje jaka ona jest i jak się przejawia lub czego NIE robi. Tak samo można "definiować" Boga, bo Bóg to miłość. Uważam, że identycznie można definiować istotę człowieka. To tylko prezentacje działania Tajemnic Boga, a nie intelektualne wyjaśnienia i definicje.

#42 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-10-10, godz. 22:41


Czy kopia ma ponosić odpowiedzialność za tego, któremu wspomnienia wszczepiono?


Swoją drogą wychodzi świadkom na to, że


Bóg będzie sądzić SWOJE WSPOMNIENIA PO człowieku, które sam WSZCZEPI INNEMU człowiekowi!


Użytkownik bury edytował ten post 2009-10-10, godz. 22:42


#43 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-10-10, godz. 22:45

dowód? to mój poglad i juz...
w sprawach wiary niczego nie da sie "udowodnic" bo gdyby sie udało, wiara zostałaby zastapiona wiedza...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych