Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy diabeł może wypędzić diabła?


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-08, godz. 19:38

To pytanie zadał Jezus.... Ale nie udzielił odpowiedzi! Jak myślicie, czy udane egzorcyzmy może uczynić sługa szatana? Innimy słowy, czy diabeł może wypędzać diabła? ..... Przy okazji, dlaczego nie jest tam powiedziane demon, tylko diabeł?

.................................

Pismo mówi o tym, że szatan przybiera postać anioła światłości, a jego słudzy będą wypędzać demony choć Pan ich nigdy nie znał. Zatem fałszywe znaki i cuda, czyli wykonane przez diabła, mogą obejmować egzorcyzmy. Nie ma większej podstawy do zaufania komuś, że jest wrogiem szatana, jak ujrzenie jego egzorcyzmu. A jednak Pan przestrzega przed wilkami w owczych skórach, które będą to czynić i zwodzić w ten sposób jego wybranych....

Słowa Jezusa można interpretować jako zarzut przed brakiem dobrego usposobienia, usposobienia cieszącego się z przywróconej wolności ofiarom demonów. I to wszystko. To nie żelazna zasada, ale po prostu stwierdzenie, że faryzeuszom brakowało życzliwości. Przecież mogli się cieszyć już choćby tym, że królestwo szatana jest podzielone! Oni woleli krytykować uzdrawiającego i uzdrawianego! Żałośni byli, nieprawdaż?

...............................


Jaką mocą wypedzają demony pogańscy szamani, którzy wzywają imion swoich bożków, aby wypędzić demona?


....................................

Królestwa tego świata są podzielone między książęta anielskie. O tym mówi Daniel. Ludzei zawierają sojusze więc rozumie, ze istnieje możliwość zawierania sojuszy demonicznych. A sojusze mają to do siebie, że są przeciw a nie za. Zatem moż3e dzieje się tak, jak pośródludzi, że jedna grupa demonów walczy przeciwko innej, czy też innemu demonowi a nawet wypędza go (czy ich) z jego terytorium? Upadają władcy ludzcy pod wpływem działania innych władców to wypisz wymaluj - szatan wypędza szatana!

Wynika z niego, że Jezus wypowiedział swoje słowa w sensie zupełnie innym niż nam się wydawało w pierwszej chwili. NIe chodziło mu o to, że jest nie możliwe, aby ktoś pod wpływem demonów mógł wyganiać demony. Niby na czym miałaby polegać obłuda i chytrość szatana, jak nie na udawaniu bezsilności?! Faryzeusze więc mogli wyganiać demony i być pod ich wpływem tak, jak jest pod nim z natury rzeczy szaman.

Zatem fakt, że księża bywają egzorcystami nie jest dowodem na to, że nie pełnią jego woli i nie nauczają nauk szatańskich. Jezus powiedział, zę bedzie wielu takich, co bedą wypędzać demony, ale nie pełniąc woli ojca nie są znani Panu i pójdą w ogień wieczny przygotowany dla diabła i demonów.

...................

Kiedyś fascynowala mnie tematyka opuszczania ciała i parapsychologii, więc co nieco wiem na ten temat, ale oczywiście nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Wydaje mi się, że zawęziłaś poszukiwania metod egzorcyzmów, bo nie słyszłem aby w jakimkolwiek wypadku nastepowało wychodzenie z ciała w celu dokonania egzorcyzmu. Podałaś przykład żydowskich egzorcystów za czasów Pawła. On również potwierdza, że egzorcyści tamtych czasów nie musieli wychodzioć z siebie, aby wypędzić demona.

Najwyraźniej narzędziem wyganiającym demona jest przede wszystkim jego własny lęk przed tym, co według niego może się stać, jeśli Bóg odpowie na modlitwę egzorcysty. Jakub mówi "poddajcie Bogu a przeciwstawcie się diabłu to ucieknie od was ". Banalnie proste! Chyba jednak diabeł nie jest taki straszny jak go malują! Najstraszniejszy jest diabeł w nas samych, bo ten jest zawsze z nami i poszukuje tego, co nam szkodzi!

Interesujace jest również to, że diabeł wchodził we Judasza wielokrotnie, aż uwił sobie w jego serrcu takie gniazdko, że zniósł jajko.... smocze! Ciekawe - diabeł obecny przy ostatniej wieczerzy, obserwujący modlitwy Jezusa, zachowanie jego uczniów itp. Nie został wyrzucony, nikt go nie związał..... Jakże różni sie obraz Pisma od dziwactw tych Zielonych, którzy wypędzają szatana z ulic, miast czy regionów!

Mam wrażenie, że jednak te opętania, ktore opisuje Biblia były chorobami psychicznymi, które stanowiły zaproszenie do działania demonów. Trudno powiedzieć, czy one były najpierw, czy choroba psychiczna. Choroby jako skutek grzechy, czyli działań szatana są jego dziełem. Dodatkowo czasem mogą być one wywołane konkretnymi wydarzeniami, które są "winą" tej osoby, czy jej rodziców. Za takie boskie nawiedzenie uważano padaczkę, na którą chorował Aleksander Wielki, czy Cezar. Wielu wielkich to miało, a choroba ta była uważana za dotknięcie bogów. W NT jest raczej prezentowana jako dotkniecie demonów! Znamienne przeciwstawienie tradycji żydowskiej - pogańskiej, nie sądzicie?

#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-08, godz. 20:25

Napiszę krótko. W Biblii nie ma takiego precedensu, aby demon wypędził kiedykolwiek, jakiegokolwiek innego demona.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-09, godz. 05:26

Dopiszę do tego co już Terebint jasno wyraził. Gdyby założyć taką nawet rzecz trzeba by przyznać, że Demon uzyskuje pomoc Ducha Świętego bo nikt nie może wzywać imienia Jezus bez pomocy Ducha, no chyba, że ktoś stwierdzi, że Duch Demonowi również pozwala ;) Poza tym widzimy jak Demon reaguje na samo wypowiadanie tego imienia więc jak mógłby sam się nim posługiwać? Jak pamiętamy z Biblii nawet znaleźli się tacy co próbowali wykorzystywać imię Jezusa i jak się to dla nich skończyło. A pamiętajmy, że o ile ludzie są jeszcze 'pielgrzymami' na tej ziemi to szatan już został potępiony i nie ma już on przystępu do żadnego sacrum.

A co do chorób i opętań i problemu z nimi proponuję książkę "Egzorcyści i psychiatrzy" Gabriele Amorth, myślę że udzieli odpowiedzi.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-07-09, godz. 05:26

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-07-09, godz. 08:56

Poza tym widzimy jak Demon reaguje na samo wypowiadanie tego imienia więc jak mógłby sam się nim posługiwać?

Nie wytrzymam... :angry:
Mam zupełnie inne wyobrażenie o demonach.
Nie jest to istotka z rogami i ogonem, która cały czas zabiega o podpisanie cyrografu.
Są to istoty duchowe, znacznie potężniejsze i inteligentniejsze od nas.
Przy demonach możemy sobie wypowiadać najróżniejsze imona. - Nie zneutralizuje Ich wypowiedziane słowo, choćby było to "a kysz". Nie pomoże nawet machanie Mu przed nosem krucyfiksem czy kropidłem.

Jedynie moc Ducha Świętego, Bożego, jest do tego zdolna.
Mamy jednak ochronę:
Rz 8:31 Bw "Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?"
Oczywiście Demon może wygonić Demona. Niestety.
Ap 16:14 Bw „a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.”
Oznacza to bliski koniec.
Mk 3:24 BT „Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać.”



#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-09, godz. 10:09

Henryku czyżbyś wątpił w moc imienia Jezus?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-09, godz. 10:18

Henryku to podaj chociaż jeden przykład wyrzucenia demona przez demona - z Księgi, którą uważasz za świętą.

Demony czynią cuda? Jakie cuda? Czy demon, który jest z natury zły może uczynić coś dobrego? Moim zdaniem demon potrafi czynić cuda, ale nigdy dobre ponieważ jest z natury zły.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#7 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-07-09, godz. 10:57

Henryku czyżbyś wątpił w moc imienia Jezus?

He,he... :)
Samo Imię Jezus ma taką moc jak i Henryk lub Paweł.
Dopiero wiara w Jezusa, w jego dokonanie - ma MOC. :o
W tym Imieniu, z tego upoważnienia, z wiarą w Odkupiciela, możemy czynić nawet cuda.Terebincie...
Takiego przykładu nie podam Tobie, ponieważ nie znam takowego.
Diabeł może czynić i dobrze, byle jego było "na wierzchu".
Nie ważne koszty, ważny efekt.
Co powiedział Demon Saulowi? Prawdę!
Ech...
Strzeżmy się podstępnej istoty.
Jest na tyle przebiegły, że...wielu nie wierzy w jego istnienie.

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-09, godz. 10:59

Nie wierzę, aby demon rozmawiał z Saulem. To już interpretacja Badaczy. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-09, godz. 11:05

He,he... :)
Samo Imię Jezus ma taką moc jak i Henryk lub Paweł.
Dopiero wiara w Jezusa, w jego dokonanie - ma MOC. :o
W tym Imieniu, z tego upoważnienia, z wiarą w Odkupiciela, możemy czynić nawet cuda.

Tak też Szatan jednak Tym imieniem nie może wyrzucać szatana gdyż podczas egzorcyzmu często wzywa się Jezusa i każe odejść szatanowi w imię Pana Jezusa. Szatan nie może pod to się podszywać gdyż nie działa w nim Duch.

1Kor 12:3 bp Dlatego oznajmiam wam: podobnie jak nikt nie może powiedzieć pod wpływem Ducha Bożego: 'Niech Jezus będzie przeklęty', tak samo bez wpływu Ducha Świętego nikt nie może mówić: 'Jezus jest Panem'.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-07-09, godz. 11:25

[...]tak samo bez wpływu Ducha Świętego nikt nie może mówić: 'Jezus jest Panem'.

Ależ może.
Nie zapominajmy, że w czasie, gdy te słowa były pisane, za takie publiczne wyznanie wiary groziła śmierć.
Bardzo wielu poniosło nawet ją. Najczęściej była okrutną...
Dziś wiara i odwaga "staniała" - stała się nawet modna. :blink:
Tamto wyznanie, w tamtych czasach, mogło zaistnieć wyłącznie pod wpływem Ducha Świętego.
Tu zgadzam się.


#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-09, godz. 12:17

Ależ może.

Haha a to mnie ubawiłeś. Szatan mówiący, że Jezus jest Panem :D

Nie zapominajmy, że w czasie, gdy te słowa były pisane, za takie publiczne wyznanie wiary groziła śmierć.
Bardzo wielu poniosło nawet ją. Najczęściej była okrutną...
Dziś wiara i odwaga "staniała" - stała się nawet modna. :blink:
Tamto wyznanie, w tamtych czasach, mogło zaistnieć wyłącznie pod wpływem Ducha Świętego.
Tu zgadzam się.

Temat jest o demonach a nie ludziach chyba, że dla Ciebie ludzie mogą robić to co szatan i odwrotnie ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-09, godz. 14:25

Nie wytrzymam... :angry:
Mam zupełnie inne wyobrażenie o demonach.
Nie jest to istotka z rogami i ogonem, która cały czas zabiega o podpisanie cyrografu.
Są to istoty duchowe, znacznie potężniejsze i inteligentniejsze od nas.
Przy demonach możemy sobie wypowiadać najróżniejsze imona. - Nie zneutralizuje Ich wypowiedziane słowo, choćby było to "a kysz". Nie pomoże nawet machanie Mu przed nosem krucyfiksem czy kropidłem.

Jedynie moc Ducha Świętego, Bożego, jest do tego zdolna.
Mamy jednak ochronę:
Rz 8:31 Bw "Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?"
Oczywiście Demon może wygonić Demona. Niestety.
Ap 16:14 Bw „a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.”
Oznacza to bliski koniec.
Mk 3:24 BT „Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać.”

Dzięki Henryku za tą wypowiedź. Cieszę się, że ktoś docenił inteligencję arcyzwodziciela, diabła. ;)

#13 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-09, godz. 14:43

Henryku to podaj chociaż jeden przykład wyrzucenia demona przez demona - z Księgi, którą uważasz za świętą.

Demony czynią cuda? Jakie cuda? Czy demon, który jest z natury zły może uczynić coś dobrego? Moim zdaniem demon potrafi czynić cuda, ale nigdy dobre ponieważ jest z natury zły.

Mt 7:21,22 BT "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”

Mt 24:24 BT "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych."


Wydaje mi się, że w tych słowach Jezus wskazuje na to, że wielu fałszywych chrześcijan będzie nzywać Jezusa Panem, i wyznawać Jezusowi publicznie tą wiarę. Mówi, że w publicznej działalności będą im towarzyszyć znaki takie jak wyganianie demonów. Jednak Jezus ich NIGDY nie znał! Henryk przytoczył słowa z Apokalipsy o duchach wychodzących do królów całego świata aby ich zwieść przez cuda. Właśnie te duchy demonów miały czynić wspomniane cuda i egzorcyzmy!


Uważam, że postrzeganie Boga jako osoby tęsknie wyczekującej na nazwanie Go Panem, aby tylko mógł to potwierdzić, maluje obraz boga zależnego od naszych słów! W istocie człowiek wzywający Pana, którego sobie wyobraża właśnie w taki sposób wzywa nie Boga, ale bałwana! Taki człowiek czyni to samo, co Żydzi, którzy rzekomo szanując Słowo Boga uśmiercają Syna Bożego będącego uosobienie Słowa Bożego! Szczepan powiedział, że noszą gwiazdę bożka ramfana, a nie Dawida! Jak pisze Paweł Bóg lituje się nad kim zechce nie jest to zależne od wysiłków człowieka. Imię, które się wzywa i które ma być tak skuteczne to nie słowo Jezus, ani Pan, ani Jehowa.

#14 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2008-07-09, godz. 17:11

Nie wierzę, aby demon rozmawiał z Saulem. To już interpretacja Badaczy. :)

Terebincie.

Lubię czytać Twe posty.

Pytania, odpowiedzi, rozterki, są podobne do moich.

No...może były kiedyś takimi.

Odpowiedz, dlaczego nie chcesz rozmawiać ze swoim dziadkiem, pradziadkiem, może babcią – za pomocą wróżki ze Słupska?

Dużo dowiedziałbyś się.


Jeśli w/g Ciebie gdzieś istnieją, są świadomi, w jakliś sposób, "żyją" - rozmawiaj z nimi.
Ucieszą się!
A Ty sam, wiele byś usłyszał od najbliższej rodziny!

#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-07-09, godz. 17:24

[size=2]Nie wytrzymam... :angry:
Mam zupełnie inne wyobrażenie o demonach.
Nie jest to istotka z rogami i ogonem, która cały czas zabiega o podpisanie cyrografu.
Są to istoty duchowe, znacznie potężniejsze i inteligentniejsze od nas.Przy demonach możemy sobie wypowiadać najróżniejsze imona. - Nie zneutralizuje Ich wypowiedziane słowo, choćby było to "a kysz". Nie pomoże nawet machanie Mu przed nosem krucyfiksem czy kropidłem.

... a ja się podpisuję pod słowami Henryka ! wieże w istoty wyższe … więc niezbadane są wyroki …. ;-) i dalej nie napiszę ;)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-07-09, godz. 17:26

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-09, godz. 17:27

Zastanawiam się o czym w końcu jest ten wątek. Czy o tym czy diabeł diabła może nawet iluzorycznie wyrzucić czy o ludziach co nazywają Jezusa Panem.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#17 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-09, godz. 20:05

Zastanawiam się o czym w końcu jest ten wątek. Czy o tym czy diabeł diabła może nawet iluzorycznie wyrzucić czy o ludziach co nazywają Jezusa Panem.

Myśmy nie odeszli od tematu. Ludzie nazywający Jezusa Panem wierzyli w niego i w jego imieniu wypędzali demony przypisując to możnemu imieniu Jezusa! Okazało się jednak, że Jezus nie miał z nimi nic wspólnego! Ale to nie zmieniało faktu, że jakaś moc przez nich działała! Ale jaka, skoro Jezus się ich wypiera? Skoro nie Jezus to może szatan?

Ludzie ci klasyfikują się do dwóch wspomnianych kategorii ludzi, o jakich mówił Jezus. Jedni to fałszywi prorocy, "wilki w owczych skórach", a druga to "kozły" po lewicy. Sumienia mieli uspokojone, wielbili Boga ustami, wzywali Jezussa jako Pana, ale nie wielbili słowa Bożego duchem i prawdą. Pójdą razem z diabłem w ogień nieugaszony! Czy wiec można mówić, że działał przez nich szatan w jego, a nie Bożym interesie?

Myślę, że pasuje tu wypowiedź Jezusa skierowana do faryzeuszy:

J 8:44 Bw "Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."


No to czyją mocą wyganiali demony faryzeusze?

#18 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-07-09, godz. 20:20

A gdzie w Bibli pisze ,że wyganiali???

To raz, a po drugie, na prawdę ile mozna patrzeć jak ktoś zaczyna nowodefiniowanie i bezmyslne namnazanie desygnatów danej nazwy. Czynienie cudów - to nie jest egzorcyzm - to nie jest to samo - wiec duchy czyniące cuda mogą w ogóle nie czynić żadnych egzorcyzmów. To nie są tożsame pojęcia.

Po trzecie: moc boska przez nich działała. To ,ze ktoś uzdrawia moca boża, mówi jezykami, wypeędza demony nie oznacza ,ze będzie zbawiony. Bóg może udzielić takiego daru komukolwiek a ten może go zmarnować. Ale jako Kochający Ojciec może prośby nawet największego drania w danej chwili usłuchać. w koncu chodzi tu o druga osobę....

Po czwarte: Dziwie sie jak osoby mające sie za chrześcijan mogą niczym faryzeusze negować tak prostą i czytelną wypowiedź Jezusa. Doprawdy tego nie rozumiem.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#19 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-09, godz. 21:15

Jest na tyle przebiegły, że...wielu nie wierzy w jego istnienie.

I na tyle silny, że Bóg potrzebuje do pomocy naszych stóp!
„A Bóg, który daje pokój, wkrótce zmiażdży Szatana pod waszymi stopami” (list do Rzymian 16,20a)
Odnośnie przebiegłości:
„aby nas nie przechytrzył Szatan, nie jesteśmy bowiem nieświadomi jego zamysłów” (2 do Koryntian 2,11)
Dołączona grafika

#20 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-07-09, godz. 23:28

Czy jesli diabel opeta czlowieka to nie moze - dla zmylenia - z niego wyjsc inaczej jak za pomoca "wlasciwych" egzorcyzmow (np. z wlasnej woli)?
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych