Skocz do zawartości


Zdjęcie

śJ a masoni


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 Przemek

Przemek

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2005-02-11, godz. 09:07

Spotkałem się z pogłoską (nie podano mi źródła owej wiadomości), że śJ mają coś wspólnego z masonerią. Czy możecie wypowiedzieć się na ten temat?

#2 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-02-11, godz. 17:08

http://watchtower.or...i_masoneria.php

#3 Przemek

Przemek

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2005-02-12, godz. 20:36

Dziękuję za adres. Znalazłem także stronę, w której zawarte są pewne informacje o powiązaniu Krk z masonerią:
http://www.kki.com.p.../masoneria.html
Czy możecie to skomentować? Interesuje mnie realny wpływ masonerii na rozmaite organizacje, państwa, świat.

#4 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-02-14, godz. 10:12

Jedne źródła podają, że WTS jest doskonale naoliwioną maszynką do robienia pieniędzy.

Inne źródła podają, że WTS jest finansowane/sponsorowane przez...

No to w końcu generuje pieniądze, czy jest zewnętrznie finansowaną agendą? Jedno i drugie na raz? Tzn. masoni nie wiedzą, że WTS na siebie zarabia i do niego dopłacają?

#5 Lila

Lila

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów

Napisano 2005-02-15, godz. 11:20

Wydaje mi sie, ze jedno nie musi wykluczac drugiego. Nie wiemy konkretnie na co dostaja pieniadze. Jest przeciez wiele instytucji, ktore pomimo swej finansowej kreatywnosci maja dodatkowe zrodla finansowania.

w kazdej informacji jest jakies ziarenko prawdy i tak nie dowiemy sie jak to jest naprawde, bo powiazanym organizacjom jest nie na reke ujawnianie szczegolow swojej dzialalnosci. Czasem bywa tak, ze tylko nieliczni nawet z tego scislego grona wiedza co sie naprawde za tym wszystkim dzieje. Ci co nie wiedza beda szczerze przeciw temu protestowac. ... no coz nie ma to jak wspolny interes....



jedno moge powiedziec : przygladam sie temu juz ponad rok i doszlam do wniosku, ze masoneria to calkiem realna organizacja pracujaca na wszystkich szczebelkach naszego zycia.

Interesuje mnie to wlasciwie od kiedy na swiatlo dzienne wyplynal tzw. ekumenizm.
Dla mnie od poczatku byl to dziwny twor - zbudowany na fundamentach laicyzmu.

To chyba nie ma nic wspolnego z naukami biblijnymi, prawda ?

#6 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-30, godz. 12:21

polecam

http://potega.szm.co...zki/bestie2.zip
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-30, godz. 13:40

przychylam się ku teorii, że WTS dostaje dofinansowanie za jakieś "zadania zlecone"

mogą to być np.:

1) wspomaganie ucisku krajów biednych przez propagowanie antykoncepcji
2) zniesławianie duchownych "nominalnego" chrześcijaństwa
3) zniechęcanie do obchodzenia świąt chrześcijańskich
4) propagowanie idiotycznego poglądu o konieczności "nie mieszania się do polityki"
5) sianie antyklerykalizmu

Wielokrotnie wskazywano na niską efektywność głoszenia. Wiele godzin, odwiedzin, studiów, a wzrost maleńki. Właśnie to może zachęcać masonerię.

Do jej celów należy laicyzacja i spadek religijności. Czyli niekorzystne dla masonerii jest zarówno to, gdy człowiek jest mocno wierzącym katolikiem, jak i to, gdy zostaje aktywnym świadkiem Jehowy. Zauważono jednak, że na jednego nowopozyskanego ŚJ przypada kilkunastu lub kilkudziesięciu zniechęconych do Kościoła Kat. lub innych wyznań "nominalnego" chrześcijaństwa.

Partie prawicowe nie są wolne od wpływów masońskich, ale nie są aż tak zniewolone jak lewica. A co ciekawe, większość ex-ŚJ oraz osób, które kiedyś były emocjonalnie związane ze ŚJ, ale nie przyjęły chrztu, ma właśnie lewicowe poglądy

Pogląd o "nie mieszaniu się" chrześcijan do polityki implikuje rządy bezbożników.
Uczciwi ludzie mają siedzieć cicho, jak mysz pod miotłą, a rządzić mają wrogowie Pana Boga.

Do tego weźmy pod uwagę kwestie ekonomiczne związane z antykoncepcją:
próba propagowania ich w krajach trzeciego świata przedstawiana jest jako akt solidarności z ubogimi, przeciwdziałanie nedzy itd. A naprawdę chodzi o to, że:

1) kraje trzeciego świata mają coraz więcej ludności i w przyszłości mogłyby odgrywać coraz większą rolę na arenie międzynarodowej, co mogłoby zagrozić niektórym potentatom finansowym

2) człowiek wychowany w rodzinie, jest szczęśliwy i ma prawicowe poglądy. Osoby nieszczęśliwe, o nieudanym życiu rodzinnym, rozwiedzione, itd. mają poglądy lewicowe. Promocja rozkładu rodziny jest więc na rękę bezbożnikom.

Prosze się mi nie rzucać do gardła za drugi punkt, ja nie wskazuję 100% sprawdzalnej zależności, a jedynie ogólny trend. Przytoczenie 10.000 przypadków, nie zmienia tego, co jest obserwowane na wielomilionowych populacjach.

Sumując, masoneria ma realne interesy do zrobienia, a pieniądze ewentualnie wydane na promocję strażnicy, zwracają się jej wielokrotnie.

#8 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-01-30, godz. 14:20

2) człowiek wychowany w rodzinie, jest szczęśliwy i ma prawicowe poglądy. Osoby nieszczęśliwe, o nieudanym życiu rodzinnym, rozwiedzione, itd. mają poglądy lewicowe. Promocja rozkładu rodziny jest więc na rękę bezbożnikom.


Przyczepię się, gdyż to nie jest trend a nieładne generalizowanie.
I ja lewicuję, tak jak większość młodzieży z mojej szkoły lewicuje, i zdecydowana większość moich 'dojrzałych' znajomych, wyjątki tylko mają takie problemy. Prawie wszyscy mają rodziny, pełne ciepła, bliskości, czują się szczęśliwi. Nie rozumiem, na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek- jakieś statystyki się ukazały? <_<

A czy fakt, że dana osoba ma poglądy lewicowe czyni ją bezbożnikiem [rozumiem, że to pojęcie ma tu charakter pejoratywny]?

Bez urazy, ale Twój post to jakieś zestawienie brędzącego... :blink:
"ucisk krajów biednych przez propagowanie antykoncepji", "zniesławianie duchownych", "niemieszanie się do polityki jako idiotyczny pogląd" (a propos tego- pierwsze gminy chrześcijańskie były właśnie 'nie z tego świata', dopiero w IV wieku upaństwowiono chrześcijaństwo, o czym zapewne wiesz).

I skąd się bierze ta nienawiść do masonerii? (pytam ogólnie) Nie rozumiem, dlaczego męska zabawa w tajemne znaki i symbole plus promowanie wybitnych myślicieli miałaby chcieć niszczyć cały świat.

Pozdrawiam :rolleyes:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-30, godz. 15:17

większość poruszonych spraw, przekracza tematykę tego forum, ale wspomnę, że "zabawa w tajemne znaki" jest niebezpieczna, bo chodzi w niej o coś więcej niż znaki.
najbardziej niebezpieczne są działania wymierzone w rodzinę, w narody, itd.
rodzina oparta na nierozerwalnym i płodnym związku mężczyzny i kobiety jest podstawą szczęścia, a kto sie temu sprzeciwia, dąży do zniszczenia świata.

#10 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-01-30, godz. 15:46

rodzina oparta na nierozerwalnym i płodnym związku mężczyzny i kobiety jest podstawą szczęścia, a kto sie temu sprzeciwia, dąży do zniszczenia świata


Podstawą szczęścia w Twoim mniemaniu :)
Nie do każdego można przyłożyć tą samą prawdę. Ta przeznaczona dla Ciebie może leżeć gdzie indziej niż dla Kowalskiego. Warto o tym pamiętać

Pozdrawiam :rolleyes:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-30, godz. 16:19

polecam

http://potega.szm.co...zki/bestie2.zip

Kloo, na tym forum pełnisz rolę "...głosu wołającego na pustkowiu...". :)

Ciekawe rzeczy zamieszczasz. ;) Zobaczymy co z nich wyniknie. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-30, godz. 17:07

a tak sobie siedze i zawijam ;-)) :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#13 ariadna

ariadna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 10:20

2) człowiek wychowany w rodzinie, jest szczęśliwy i ma prawicowe poglądy. Osoby nieszczęśliwe, o nieudanym życiu rodzinnym, rozwiedzione, itd. mają poglądy lewicowe. Promocja rozkładu rodziny jest więc na rękę bezbożnikom.


Przyczepię się, gdyż to nie jest trend a nieładne generalizowanie.


I skąd się bierze ta nienawiść do masonerii? (pytam ogólnie) Nie rozumiem, dlaczego męska zabawa w tajemne znaki i symbole plus promowanie wybitnych myślicieli miałaby chcieć niszczyć cały świat.

Pozdrawiam :rolleyes:

Ja też się przyczepię, bo takich absurdów dawno nie czytałam :o Zawsze byłam osobą o lewicowych poglądach (moja rodzina także) i po pierwsze – nie jestem nieszczęśliwa, po drugie – mam udane życie rodzinne, po trzecie – w mojej lewicowej rodzinie (bliższej i dalszej) nie było rozwodów i wszelkiej patologii, jaką w takich rodzinach chciałby widzieć Sebastian A. Za to znam wielu ludzi o prawicowych poglądach, w rodzinach których aż roi się od wspomnianych patologii. Wydawałoby się, że jest to tak oczywiste, że nie potrzba o tym pisać. Jak widać - nie dla wszystkich (a szczególnie dla osobnika, który w swoim profilu umieścił zgrabny tekścik o "oczywistościach", jednak nic z tego nie wynika).

A co do głównego tematu wątku. Zgadzam się z Tobą, cara, że masoneria to męska zabawa w tajemne znaki: świeczki, maseczki i stawianie kabały :D A że niektórzy widzą w tym zagrożenie, cóż...

#14 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-01-31, godz. 10:45

1) kraje trzeciego świata mają coraz więcej ludności i w przyszłości mogłyby odgrywać coraz większą rolę na arenie międzynarodowej, co mogłoby zagrozić niektórym potentatom finansowym



Eeee ze co?? Cos takiego slysze pierwszy raz w zyciu. Jak narazie to ludzie z krajow trzeciego swiata (mam na mysli Afryke, bo bylam i widzialam to) umieraja na AIDS oraz inne choroby, lub tez po prostu z glodu. Jesli kiedykolwiek komus zagroza to wtedy, gdy upomna sie o swoje bogactwa naturalne obecnie eksploatowane przez bylych kolonistow....
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#15 Filipowicz

Filipowicz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 12:09

takie dywagacje biorą się z faktu, że ŚJ najczęściej zajmują się reprezentanci KK, a wielu z nich ma jakis kompeks wobec Masonów, Zydów i wszędzie szuka ich spisków. Więc siła ich rozumu ŚJ powstali rownież w wyniku spisku Masonów bądź Żydów.

A dywagacje ze strony Cezatry Podolski o masonach bąź H. Pająka są debilne.

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 12:34

No właśnie, Nikita, słuszna uwaga: jeśli się upomną. A w jaki sposób można się upomnieć? Np. w demokratycznym głosowaniu.

Co prawda w bólach, ale powstają już organizacje międzynarodowe uznające wartość ponadpaństwowych referendów. Przykładem może być choćby "poddana eutanazji" (czyli uśmiercona przez samą Unię, wolą jej obywateli) Konstytucja UE. Oczywiście "Konstytucyjną" UE zostawiamy w spokoju, a została wywołana z grobu tylko jako przykład czegoś, co uznaje ponadnarodowe referenda.

Chodzi mi o to, że w przyszłości, zwiększona liczba populacji krajów trzeciego świata oznacza możliwość zwiększonego sprzeciwu demokratycznego (np. pod koniec XXI lub XXII wieku). Do tego, zajęcie przez państwa postkolonialne należnych im (a na razie kradzionych przez kolonialistów) bogactw naturalnych, duża ilość ludności, itd. może powodować, że ew. powołanie Unii PostKolonialnej, skupiającej większość ludności i większość bogactw świata, dysponującej wykształconymi w Indiach specjalistami, przełamie dotychczasowy ucisk ze strony krajów bogatych.

Zniszczenie rodziny powoduje rozsypanie się narodów, atomizację społeczeństwa i jest bardziej skuteczne od wprowadzenia czołgów lub użycia bomb atomowych. Ludziom arodzinnym po prostu nic się nie chce, nie chce się nawet walczyć o swoje prawa. I właśnie o to chodzi, bo to konserwuje obecny, patologiczny, postkolonialny stan rzeczy.

#17 Filipowicz

Filipowicz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 12:48

przychylam się ku teorii, że WTS dostaje dofinansowanie za jakieś "zadania zlecone"

mogą to być np.:

1) wspomaganie ucisku krajów biednych przez propagowanie antykoncepcji
2) zniesławianie duchownych "nominalnego" chrześcijaństwa
3) zniechęcanie do obchodzenia świąt chrześcijańskich
4) propagowanie idiotycznego poglądu o konieczności "nie mieszania się do polityki"
5) sianie antyklerykalizmu

Wielokrotnie wskazywano na niską efektywność głoszenia. Wiele godzin, odwiedzin, studiów, a wzrost maleńki. Właśnie to może zachęcać masonerię.

Do jej celów należy laicyzacja i spadek religijności. Czyli niekorzystne dla masonerii jest zarówno to, gdy człowiek jest mocno wierzącym katolikiem, jak i to, gdy zostaje aktywnym świadkiem Jehowy. Zauważono jednak, że na jednego nowopozyskanego ŚJ przypada kilkunastu lub kilkudziesięciu zniechęconych do Kościoła Kat. lub innych wyznań "nominalnego" chrześcijaństwa.

Partie prawicowe nie są wolne od wpływów masońskich, ale nie są aż tak zniewolone jak lewica. A co ciekawe, większość ex-ŚJ oraz osób, które kiedyś były emocjonalnie związane ze ŚJ, ale nie przyjęły chrztu, ma właśnie lewicowe poglądy

Pogląd o "nie mieszaniu się" chrześcijan do polityki implikuje rządy bezbożników.
Uczciwi ludzie mają siedzieć cicho, jak mysz pod miotłą, a rządzić mają wrogowie Pana Boga.

Do tego weźmy pod uwagę kwestie ekonomiczne związane z antykoncepcją:
próba propagowania ich w krajach trzeciego świata przedstawiana jest jako akt solidarności z ubogimi, przeciwdziałanie nedzy itd. A naprawdę chodzi o to, że:

1) kraje trzeciego świata mają coraz więcej ludności i w przyszłości mogłyby odgrywać coraz większą rolę na arenie międzynarodowej, co mogłoby zagrozić niektórym potentatom finansowym

2) człowiek wychowany w rodzinie, jest szczęśliwy i ma prawicowe poglądy. Osoby nieszczęśliwe, o nieudanym życiu rodzinnym, rozwiedzione, itd. mają poglądy lewicowe. Promocja rozkładu rodziny jest więc na rękę bezbożnikom.

Prosze się mi nie rzucać do gardła za drugi punkt, ja nie wskazuję 100% sprawdzalnej zależności, a jedynie ogólny trend. Przytoczenie 10.000 przypadków, nie zmienia tego, co jest obserwowane na wielomilionowych populacjach.

Sumując, masoneria ma realne interesy do zrobienia, a pieniądze ewentualnie wydane na promocję strażnicy, zwracają się jej wielokrotnie.

modelowy przykład spiskowej teorii dziejów

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-31, godz. 15:31

1) kraje trzeciego świata mają coraz więcej ludności i w przyszłości mogłyby odgrywać coraz większą rolę na arenie międzynarodowej, co mogłoby zagrozić niektórym potentatom finansowym

Sebastian, zawsze łatwiej zapanować nad niewykształconym tłumem niż nad garstką mędrców. ;)

A historia z prezerwatywą, to jak dla mnie naprawdę super-extra spiskowa teoria. ;)

Co Kościół takiego złego widzi w prezerwatywie?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-31, godz. 15:36

modelowy przykład spiskowej teorii dziejów

Forumowiczu Filipowicz ;)

Czy każda spiskowa teoria jest teorią błędną? Póki, co Kloo "prowadzi dochodzenie", zbiera fakty i się im przypatruje. Czy Ty z góry odrzucasz jakąś wiedzę, tylko dlatego, że nie pasuje do Twoich myśli, przekonań? Może zawsze warto coś zbadać, zanim pochopnie powie się 'nie' lub 'tak'?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#20 Filipowicz

Filipowicz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 15:48

Znam te historie na wspak. Dla człowieka inteligentnego taka dyskusja jest żenująca. Ale jakby ktoś chciał to w Radiu MaRyja mozna posłuchać takich opowieści i poznać ekspertów. Czołowy żydoznawca prof. J.R. Nowak o znawca Masonów dr Krajski




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych