Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateisto zamów sobie cud


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

Ankieta: Co przekonałoby Cię do istnienia Boga?

Jaki dowód na istnienie Boga byłby przekonujący

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-24, godz. 10:32

Pytanie do ateistów. Czy jakikolwiek dowód jest w stanie przekonać Was o istnieniu Boga?

Załóżmy, że spowodowałeś wypadek samochodowy i straciłeś w tym wypadku obie nogi, obie ucięte są wyżej kolana. Sterczą same kikuty.
Ukazuje się anioł, zapowiada, że Bóg zamierza okazać Ci łaskę a nogi odrosną. Po minucie obie nogi odrosły i są w pełni zdrowe.
Masz dowody że nie był to sen: zdjęcia, rachunek bankowy z którego zapłacono kwotę za operację, mandat karny za spowodowanie wypadku, nagranie wypadku i jego skutków przez policję na taśmie video itd. itp.

Czy to by Cię przekonało, że istnieje Bóg?

A może masz jakiś inny pomysł, na jakiś jeszcze bardziej przekonujący cud?

A może życzyłbyś sobie czegoś innego?

Proszę o wypowiedzi...

#2 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-08-24, godz. 10:35

Ja myślę, że właśnie słysząc tego typu argumenty ludzie się a(nty)teizują.
Dołączona grafika

#3 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2008-08-24, godz. 10:36

Pytanie do ateistów. Czy jakikolwiek dowód jest w stanie przekonać Was o istnieniu Boga?

Załóżmy, że spowodowałeś wypadek samochodowy i straciłeś w tym wypadku obie nogi, obie ucięte są wyżej kolana. Sterczą same kikuty.
Ukazuje się anioł, zapowiada, że Bóg zamierza okazać Ci łaskę a nogi odrosną. Po minucie obie nogi odrosły i są w pełni zdrowe.
Masz dowody że nie był to sen: zdjęcia, rachunek bankowy z którego zapłacono kwotę za operację, mandat karny za spowodowanie wypadku, nagranie wypadku i jego skutków przez policję na taśmie video itd. itp.
Witaj Sebciu!
Wiem z doswiadczenia , ze stac Cie na bardziej inteligentne wywody!!! :rolleyes:
Czy to by Cię przekonało, że istnieje Bóg?

A może masz jakiś inny pomysł, na jakiś jeszcze bardziej przekonujący cud?

A może życzyłbyś sobie czegoś innego?

Proszę o wypowiedzi...



#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-24, godz. 10:39

Owszem, stać mnie... ale zastanawiam się czy przyczyną niewiary jest inteligencja skonfrontowana ze słabą argumentacją wierzących czy może coś innego?

Czy ateizm to ślepe zaprzeczanie czy niezaspokojona potrzeba dowodu na istnienie Boga?

#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-24, godz. 10:58

Mnie by przekonało, gdyby Bóg się objawił ludziom w widzialny sposób. :) Gdyby zaczął prowadzić z nami bezpośredni dialog, a nie tak, jak komuś się wydaje, że czyni On to przez Biblię. Ba, nawet modlitwy nie można nazwać dialogiem...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-24, godz. 12:38

(...) czy przyczyną niewiary jest inteligencja skonfrontowana ze słabą argumentacją wierzących czy może coś innego?


U mnie właśnie to.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-24, godz. 12:41

a mnie gdybym był ateistą żadna widzialna wizja by nie przekonała.

czytałem kiedyś o tym, że CIA planowała pod koniec lat 60 wywołanie "cudu" nad Hawaną.
Rozważano użycie najnowszej na tamte czasy techniki w celu sfingowania objawienia się Jezusa lub Maryi
co miałoby służyć obaleniu Fidela Castro

niezależnie od tego czy pomysł zrodził się w umysłach generałów pentagonu czy w umyśle pisarza s-f
w dzisiejszych czasach ciężko jest wierzyć w cuda bo mogą się okazać sfałszowane naukowo

odrośnięcie uciętej nogi ciągu jednej minuty uznałbym za dowód przekonujący

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-24, godz. 13:01

Mnie nie chodzi o żadne wizje, pojawianie się czyichś wizerunków, ale o prawdziwy dialog Boga z ludźmi. Dodam - ciągły dialog, a nie jakieś jednostkowe pojawienie się raz na kilkaset lat. ;)

Gdyby pojawił się anioł i zaoferował, że Bóg uzdrowi moje kikuty, to bym go wyśmiał, połamał skrzydła i wyrzucił z domu przez okno z 10 piętra. Taki Bóg, to nie Bóg tylko fałszywy bożek. Niech sprawi, aby przestała cierpieć cała ludzkość, a niech nie kupuje sobie przez cuda pojedynczego człowieka. :(

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#9 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-08-24, godz. 13:18

Mnie nie chodzi o żadne wizje, pojawianie się czyichś wizerunków, ale o prawdziwy dialog Boga z ludźmi. Dodam - ciągły dialog, a nie jakieś jednostkowe pojawienie się raz na kilkaset lat. ;)

Gdyby pojawił się anioł i zaoferował, że Bóg uzdrowi moje kikuty, to bym go wyśmiał, połamał skrzydła i wyrzucił z domu przez okno z 10 piętra. Taki Bóg, to nie Bóg tylko fałszywy bożek. Niech sprawi, aby przestała cierpieć cała ludzkość, a niech nie kupuje sobie przez cuda pojedynczego człowieka. :(

Zgadzam sie :)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#10 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-08-24, godz. 14:17

niech nie kupuje sobie przez cuda pojedynczego człowieka. :(


Dobre: Trafiony - zatopiony:)

#11 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2008-08-24, godz. 17:19

Mnie nie chodzi o żadne wizje, pojawianie się czyichś wizerunków, ale o prawdziwy dialog Boga z ludźmi. Dodam - ciągły dialog, a nie jakieś jednostkowe pojawienie się raz na kilkaset lat. ;)

Gdyby pojawił się anioł i zaoferował, że Bóg uzdrowi moje kikuty, to bym go wyśmiał, połamał skrzydła i wyrzucił z domu przez okno z 10 piętra. Taki Bóg, to nie Bóg tylko fałszywy bożek. Niech sprawi, aby przestała cierpieć cała ludzkość, a niech nie kupuje sobie przez cuda pojedynczego człowieka. :(


Taki z Ciebie zuch!!! Ja bym raczej takiej okazji nie przepuscila, GOSCIA USZANOWALA I O WSZYSTKO WYPYTALA?; najpierw dlaczego Ja, dlaczego teraz itp. Dla mnie nie ma ludzi niewierzacych, kazdy w cos wierzy!! Czasami nawet sobie nie zdajac z tego sprawy!

#12 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-25, godz. 15:58

Zaglosowalam na "cos innego".

Niech sprawi, aby przestała cierpieć cała ludzkość

Wlasnie to.
Dołączona grafika

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-25, godz. 17:04

a gdyby całą ludzkość przestała cierpieć, to czy nie byłoby tak, że wierzący przypisaliby zasługę Bogu a niewierzący np. sobie, nauce, politykom, lekarzom, ekonomistom, itd. itp.?

#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-25, godz. 17:51

a gdyby całą ludzkość przestała cierpieć, to czy nie byłoby tak, że wierzący przypisaliby zasługę Bogu a niewierzący np. sobie, nauce, politykom, lekarzom, ekonomistom, itd. itp.?

Sebastian, mi chodzi o dialog Boga z ludźmi. Taki prawdziwy, rzeczywisty. Dlaczego Twoim zdaniem Bóg się ukrywa?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-25, godz. 17:54

nie wiem, nie jestem Jego rzecznikiem prasowym :P

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-08-25, godz. 18:21

Dlaczego Twoim zdaniem Bóg się ukrywa?

odpowiem w zastępstwie ;-) ...bo ma rozstrojoną osobowość ;-) więc musi najpierw naprawić siebie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-25, godz. 21:53

a gdyby całą ludzkość przestała cierpieć, to czy nie byłoby tak, że wierzący przypisaliby zasługę Bogu a niewierzący np. sobie, nauce, politykom, lekarzom, ekonomistom, itd. itp.?

Nie wiem jak dla innych niewierzacych, ale dla mnie bylby to cud ktory przekonalby mnie do istnienia Boga ktory jest miloscia. :)
Dołączona grafika

#18 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-08-26, godz. 06:03

A jak wy sobie wyobrażacie świat bez cierpienia? nagle ci ludzie, któzy byli chciwi, klamli, mysleli tylko osobie przestaną to robic, bo nie będa mogli tego robić przeciez podniesie się krzyk ,ze Bóg zrobił zamach na wolność, że ludzie są manipulowani itp.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-26, godz. 18:45

a może oni wtedy będą cierpieć, że nie mogą innym zadawać cierpień? ;)

#20 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-26, godz. 19:08

Myślicie, że jakby sam Bóg zaczął prowadzić dialog z ludźmi to oni mieliby ochotę na grzeszenie?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych