Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Ubiór (d¿insy itp.) u ¦wiadka Jehowy


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-09-10, godz. 15:24

Od pewnego czasu obserwujê pewn± tendencjê która ma miejsce na ³amach Stra¿nicy. Praktycznie na wszystkich zdjêciach (ilustracjach) w Stra¿nicy ¦wiadkowie Jehowy podczas zwyk³ych, codziennych zajêæ s± ubrani w spodnie garniturowe. Z d¿insami spotka³em siê tylko w Stra¿nicy z 1 marca 1999 roku na stronie 7. Jest tu jednak pokazana sytuacja dwóch osób ³owi±cych ryby. Domy¶lam siê, ¿e d¿insy zosta³y tu dopuszczone do ilustracji ze wzglêdu na do¶æ specyficzny i brudny charakter zajêcia jakim zajmuj± siê te osoby. W ten sposób d¿insy niejako sprowadzono do poziomu tych czê¶ci garderoby które uwa¿ane s± za "z³o konieczne" i powinny byæ wk³adane tylko jako ostateczno¶æ oraz u¿ywane jako ubranie "robocze". Jednak w innych sytuacjach (spotkanie towarzyskie, zajêcia domowe itp.) na ilustracjach s± nadal dopuszczalne jedynie spodnie galowe. Z w³asnych obserwacji w zborach zauwa¿y³em jednak ¿e osoby (najczê¶ciej m³ode) poza zebraniami i s³u¿b± kaznodziejsk± najczê¶ciej nosz± d¿insy. Czy jest to przejaw sprzeciwiania siê zasadom ubioru które s± w Stra¿nicy? Logiczny wydaje siê wniosek, ¿e Cia³o Kierownicze ¿yczy³oby sobie, aby wszyscy ¦wiadkowie nosili spodnie od garnituru nawet gdy nie s± na zebraniu czy w s³u¿bie. Ale jest inaczej, przynajmniej w moim "¶rodowisku" zborowym. Zachodzi jednak pytanie, czy noszenie d¿insów poza zebraniami i s³u¿b± jest czym¶ z³ym? Mo¿e d¿insy automatycznie kojarz± siê Organizacji z cz³owiekiem spoza zboru i w zwi±zku z tym ¦wiadkowie musz± nosiæ spodnie typu galowego aby "ró¿niæ siê od ¶wiata"? Trudno powiedzieæ jak jest naprawdê.

Inna sprawa to ilustracje które przedstawiaj± ¦wiadków podczas pracy w biurze (dotyczy tych którzy maj± taki charakter pracy). Wszyscy ¦wiadkowie na takich ilustracjach s± ubrani tak jak na zebranie - w garniturze i pod krawatem. Czy¿by w biurze nie mo¿na by³o pracowaæ w d¿insach i bluzie? Sam jestem pracownikiem biurowym i pracujê tak ubrany, nikt mi jeszcze nie zwróci³ uwagi, ¿e w moim ubiorze jest co¶ nie tak, wrêcz odwrotnie - prze³o¿ony powiedzia³, ¿e mojemu ubiorowi w pracy nie mo¿na nic zarzuciæ.

Kolejna sprawa jak± bym chcia³ poruszyæ to koszule które nawet poza zebraniami i s³u¿b± wed³ug sugestii ilustracji w publikacjach Organizacji maj± byæ w³o¿one w spodnie - nie mog± byæ luzem poza spodniami. Pamiêtam nawet w której¶ ze Stra¿nic by³o na ilustracji porównanie - osoba nie bêd±ca ¦wiadkiem Jehowy i ¦wiadek Jehowy, jedna z koszul± "luzem" a druga z koszul± w spodniach. Osobi¶cie jednak nie uwa¿am, ¿e noszenie koszuli "luzem" poza zebraniami i s³u¿b± ma ujemny wyd¼wiêk.

Ostatnia sprawa to spódnice u sióstr. W publikacjach oczywi¶cie do kostek lub za ³ydkê, ale w rzeczywisto¶ci zdarza siê ¿e gdy siostra ma zgrabniejsze nogi to czêsto ods³ania swoje wdziêki :) Ale chodzi mi o to jakie d³ugo¶ci spódnic tak naprawdê s± dopuszczalne przez Organizacjê. Chyba jednak ta najd³u¿sza d³ugo¶æ jest "akceptowana".

#2 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 15:37

Od pewnego czasu obserwujê pewn± tendencjê która ma miejsce na ³amach Stra¿nicy. Praktycznie na wszystkich zdjêciach (ilustracjach) w Stra¿nicy ¦wiadkowie Jehowy podczas zwyk³ych, codziennych zajêæ s± ubrani w spodnie garniturowe.


Mnie generalnie nie przeszkadza takie przedstawianie SJ na ilustracjach. Jest to dla mnie dowod na oderwanie WTS od codziennosci. Wszystko co jest przedstawione na ilustracjach WTS jest odzwierciedleniem wymagan wobec mieszkancow Bethel. W zyciu codziennym wyglada to jednak zdecydowanie innaczej. Mialbym niezly ubaw gdybym przeczytal kiedys jakies "nowe swiatlo" na poganska geneze dzinsow i teokratyczne pochodzenie spodni garniturowych. Skoro WTS zagladal juz SJ pod kolderki mozna wszystkiego sie spodziewac.

Co do mnie to kilku braci starszych ze zboru skomentowalo moj dobior koszulek tshirt
Przyklad:

www.afflictionclothing.com

Moja odpowiedz zawsze jest taka sama. Mam wiecej niz 15 lat i sam decyduje o moim ubiorze poza Sala Krolestwa.
Umbre Summum

#3 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-09-10, godz. 15:51

No w³a¶nie, wszystko co jest przedstawione na ilustracjach WTS jest odzwierciedleniem wymagañ wobec mieszkanców Betel, a jak wiadomo Betel i zbory spoza Betel to dwa ró¿ne ¶wiaty :) Chocia¿ oficjalnie mówi siê ¿e to to samo, to jednak w rzeczywisto¶ci jest nieco inaczej. Po prostu w tym drugim ¶wiecie jest wiêksza tolerancja.

U¿ytkownik ble edytowa³ ten post 2008-09-10, godz. 15:53


#4 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 16:06

No w³a¶nie, wszystko co jest przedstawione na ilustracjach WTS jest odzwierciedleniem wymagañ wobec mieszkanców Betel, a jak wiadomo Betel i zbory spoza Betel to dwa ró¿ne ¶wiaty :) Chocia¿ oficjalnie mówi siê ¿e to to samo, to jednak w rzeczywisto¶ci jest nieco inaczej. Po prostu w tym drugim ¶wiecie jest wiêksza tolerancja.


Moze dlatego niektorzy mieszkancy Betel tak lubia wyrywac sie do normalnego swiata co jakis czas :)
Umbre Summum

#5 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-09-10, godz. 16:46

Jest to dla mnie dowod na oderwanie WTS od codziennosci.


To wszystko prawda. WTS zawsze stara sie przedstawic SJ jako rozniacych sie od swiata pod kazdym wzgledem. Zawsze jest mowione aby SJ wyrozniala skromnosc i schludnosc.
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#6 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-09-10, godz. 17:53

Ha ha ha... kiedy¶ gdzie¶ za³o¿y³em bardzo podobny w±tek. Mam dok³adnie te same obserwacje co do stra¿nicowych ilustracji.

#7 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-09-11, godz. 16:37

Pamiêtam te ilustracje, np. brat pomagaj±cy ¿onie w kuchni przy zmywaniu - spodnie od garnituru, koszula w³o¿ona do spodni, w³oski przyczesane na boczek (zero brody i w±sów oczywi¶cie), tylko krawata brakowa³o! To strasznie sztuczne, ale WTS to lubi, wszyscy jednakowi jak od szablonu. Ca³e szczê¶cie,¿e ludzi nie tak ³atwo doszczêtnie ujednoliciæ (choæ WTS ma i na tym polu spore sukcesy). W normalnym , codziennym ¿yciu wiêkszo¶æ ¦J chodzi do pracy, szko³y w d¿insach, strojach sportowych, kobiety w spodniach itd., nie mówi±c ju¿ o wypoczynku w czasie wolnym (o ile ¦J go maj±). Ja pamiêtam tak¿e takich braci gorliwych, którzy nawet na piknik do lasu potrafili ubraæ siê w garniturowe spodnie, mokasynki i koszulê bia³± hahah :lol: , ale byli w mniejszo¶ci na szczê¶cie. :P

#8 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-11, godz. 16:42

Pamiêtam te ilustracje, np. brat pomagaj±cy ¿onie w kuchni przy zmywaniu - spodnie od garnituru, koszula w³o¿ona do spodni, w³oski przyczesane na boczek (zero brody i w±sów oczywi¶cie), tylko krawata brakowa³o! To strasznie sztuczne, ale WTS to lubi, wszyscy jednakowi jak od szablonu.


Moze WTS po cichu ma jakies udzialy w firmie produkujacej spodenki garniturowe? Ha ha ha

Wiem jedno napewno maja umowe z Gillette i lokalnymi fryzjerami :P

Money money money :P
Umbre Summum

#9 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-09-11, godz. 17:17

Wiem jedno napewno maja umowe z Gillette i lokalnymi fryzjerami :P
Money money money :P


Do³±czona grafika

Do³±czona grafika

Do³±czona grafika

s.23

#10 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-11, godz. 17:27

Ha ha ha.

A nie mowilem! Product placement.

W najblizszych numerach Przebudzcie sie.

"Historia zegarkow Rolex"
"Jedwabny szlak - Twoja droga do najblizszego sklepu z krawatami"
"Mlodzi ludzie pytaja; Playstation czy X Box"
i moj ulubiony.....

"Rok 2012 - co przyniesie Tobie.... w numerze - Jak zamowic prenumerate do roku 2020?"

Ha Ha

U¿ytkownik augustusgermanicus edytowa³ ten post 2008-09-11, godz. 17:28

Umbre Summum

#11 odesz³am

odesz³am

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-12, godz. 03:43

Do³±czona grafika

Do³±czona grafika

Do³±czona grafika

s.23



W nastêpnym numerze :

Jak pielêgnowaæ delikatn± skórê pod pachami oraz w³a¶ciwa depilacja okolic bikini ( darmowa próbka balsamu po goleniu gratis! dla wszystkich sta³ych czytelników. B)

#12 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-12, godz. 11:32

Od pewnego czasu obserwujê pewn± tendencjê która ma miejsce na ³amach Stra¿nicy. Praktycznie na wszystkich zdjêciach (ilustracjach) w Stra¿nicy ¦wiadkowie Jehowy podczas zwyk³ych, codziennych zajêæ s± ubrani w spodnie garniturowe. Z d¿insami spotka³em siê tylko w Stra¿nicy z 1 marca 1999 roku na stronie 7. Jest tu jednak pokazana sytuacja dwóch osób ³owi±cych ryby. Domy¶lam siê, ¿e d¿insy zosta³y tu dopuszczone do ilustracji ze wzglêdu na do¶æ specyficzny i brudny charakter zajêcia jakim zajmuj± siê te osoby. W ten sposób d¿insy niejako sprowadzono do poziomu tych czê¶ci garderoby które uwa¿ane s± za "z³o konieczne" i powinny byæ wk³adane tylko jako ostateczno¶æ oraz u¿ywane jako ubranie "robocze".

Klasyczne d¿insy s± po prostu strojem roboczym (od takiego siê wywodz±). Mimo zabiegów dyktatorów mody, jest wiele miejsc, w których na d¿insy patrzy siê niechêtnie. Próbowa³by¶ przyj¶æ w d¿insach do opery albo filharmonii? Albo na czyj¶ ¶lub?

Z w³asnych obserwacji w zborach zauwa¿y³em jednak ¿e osoby (najczê¶ciej m³ode) poza zebraniami i s³u¿b± kaznodziejsk± najczê¶ciej nosz± d¿insy. Czy jest to przejaw sprzeciwiania siê zasadom ubioru które s± w Stra¿nicy?

Po prostu zdrowy rozs±dek. "Po godzinach" nosi siê to co siê lubi i co jest wygodne w danej sytuacji - d¿insy, bojówki...

Zachodzi jednak pytanie, czy noszenie d¿insów poza zebraniami i s³u¿b± jest czym¶ z³ym?

Nie spotka³em siê nigdy z takim pogl±dem chocia¿ by³em ¶J w czasach trochê mniej liberalnych ni¿ obecnie. IMHO starasz siê byæ bardziej papieskim od papie¿a, znaczy siê bardziej ¶wiadkowskim od WTS i tworzysz jakie¶ absurdy.

Inna sprawa to ilustracje które przedstawiaj± ¦wiadków podczas pracy w biurze (dotyczy tych którzy maj± taki charakter pracy). Wszyscy ¦wiadkowie na takich ilustracjach s± ubrani tak jak na zebranie - w garniturze i pod krawatem. Czy¿by w biurze nie mo¿na by³o pracowaæ w d¿insach i bluzie?

To zale¿y jakie biuro. S± takie firmy w których pracownicy nie maj±cy bezpo¶redniego kontaktu z klientem mog± siê ubieraæ jak chc±, a s± te¿ takie, w których dress-code obowi±zuje wszystkich. W niektórych z nich pi±tek jest dniem tzw. casual wear, co te¿ bynajmniej nie oznacza d¿insów ale np. spodnie sztruksowe albo garniturowe, koszulkê polo, kraciast± klubow± marynarkê.

Kolejna sprawa jak± bym chcia³ poruszyæ to koszule które nawet poza zebraniami i s³u¿b± wed³ug sugestii ilustracji w publikacjach Organizacji maj± byæ w³o¿one w spodnie - nie mog± byæ luzem poza spodniami.

Tak w³a¶nie prawid³owo nosi siê koszule. Chyba, ¿e jeste¶ drwalem z Kanady albo fanem grunge.

U¿ytkownik [db] edytowa³ ten post 2008-09-12, godz. 11:33

[db]

#13 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-12, godz. 11:33

ja tez wielokrotnie zastanawia³am siê nad tym co poruszy³ Ble....
mo¿ecie mi wierzyæ , wielokrotnie mia³am opory z rozpowszechnianiem literatury ze wzglêdu na takie w³±¶nie lukierowate oderwane od rzeczywisto¶ci ilustracje. ju¿ pal sze¶æ obrazki raju , ale te zdjêcia by³o po prostu dla mnie samej ¶mieszne....ile to razy s³ysza³am wypowiadane z ironi± przy drzwiach albo w rozmowach prywatnych s³owa: "a w³a¶ciwie to daj mi to czasopismo...lubiê ogl±daæ te wasze obrazki"
wielokrotnie siê zastanawia³am nad osob± ,która w wst jest odpowiedzialna za taki wygl±d zdjêc. i tak sobie my¶la³am ¿e ta osoba to musi byæ jak±¶ star± szych±. z opowie¶ci by³ego cz³onka c. k wynika, ¿e wiele rzeczy na spotkaniach przechodzi bo jedna lub dwie zanc¿ace osoby tak zadecydow±³y a nie inaczej i nikt siê nie wy³amuje . jest tam swoista presja.
pewnie niejeden ocenia krytycznie te zdjêcia w WST ale na razie decyzyjny g³os ma pewnie staruszek po 90-tce który nie gra w pi³kê,, nie je¼dzi na rowerze, nie myje naczyñ, pod³óg, nie uprawia ogródka, w bajkowych kolorach. innego wyt³umaczenia nie widzê.

#14 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-09-12, godz. 17:06

Z w³asnych obserwacji w zborach zauwa¿y³em jednak ¿e osoby (najczê¶ciej m³ode) poza zebraniami i s³u¿b± kaznodziejsk± najczê¶ciej nosz± d¿insy. Czy jest to przejaw sprzeciwiania siê zasadom ubioru które s± w Stra¿nicy?


W Stra¿nicy nie ma zasad odno¶nie d¿insów - jest tylko pewna maniera unikania ich w ilustracjach.

Logiczny wydaje siê wniosek, ¿e Cia³o Kierownicze ¿yczy³oby sobie, aby wszyscy ¦wiadkowie nosili spodnie od garnituru nawet gdy nie s± na zebraniu czy w s³u¿bie.


Wniosek bezpodstawny.



Ostatnia sprawa to spódnice u sióstr. W publikacjach oczywi¶cie do kostek lub za ³ydkê, ale w rzeczywisto¶ci zdarza siê ¿e gdy siostra ma zgrabniejsze nogi to czêsto ods³ania swoje wdziêki :) Ale chodzi mi o to jakie d³ugo¶ci spódnic tak naprawdê s± dopuszczalne przez Organizacjê. Chyba jednak ta najd³u¿sza d³ugo¶æ jest "akceptowana".


Nie ma dopuszczalnej d³ugo¶ci spódnicy. Chodzi o to, ¿eby nie wygl±daæ wyzywaj±co*, a to nie jest równoznaczne z liczb± centymetrów materia³u za/przed kolanem.

*wyraz wieloznaczny

U¿ytkownik kantata edytowa³ ten post 2008-09-12, godz. 17:13


#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-12, godz. 18:15

Wniosek bezpodstawny.

Moim zdaniem nie jest taki bezpodstawny. Ilustracje w Stra¿nicy s± bardzo sugestywne. W moim zborze by³ taki jeden - mój "duchowy ojciec" ;) - który bra³ to sobie bardzo do serca i tak w³a¶nie siê ubiera³, nawet podczas gotowania w kuchni nosi³ garniturowe spodnie i zak³ada³ koszulê z tym, ¿e bez krawata.

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#16 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-09-12, godz. 18:50

Ja tam siê nie znam na mêskiej modzie ;) Po prostu wydawa³o mi siê, ¿e ¿eby spodnie awansowa³y na garniturowe, nie wystarczy materia³ inny ni¿ d¿ins. Na stra¿nicowych obrazkach bracia w wersji niewyj¶ciowej s± w materia³owych spodniach z nie tego ¶wiata, ale raczej nie garniturowych. W zasadzie nigdy mnie to nie razi³o - lubiê jak jaka¶ grupa siê wyró¿nia wygl±dem.

#17 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-09-13, godz. 07:40

w materia³owych spodniach z nie tego ¶wiata

Has³o dnia :lol: I bardzo dobrze oddaje charakterystykê ilustracyjnych spodni.

#18 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-09-13, godz. 23:50

Mimo, ze "Straznica" raczej nie daje szczególowych wytycznych w sprawach ubioru, to uwazam, ze ilustracje maja pewien wplyw na tzw. "tradycje".

Bedac swiadkiem poznalam moj zbór raczej od tej bardziej gorliwej strony, czesto widzialam (a czasem nawet bralam w tym udzial) jak bracia (a czesciej siostry) przygladali sie i komentowali wyglad osób na zdjeciach w literaturze WTS. Dla nich to byl wrecz wzór do nasladowania, gdyz podobno dostac sie na takie zdjecie to nie lada przywilej: najczesciej fotografuja misjonarzy i pracowników Betel. Najwieksze zainteresowanie/zachwyty pod tym wzgledem wzbudzala fotka absolwentów szkoly Gilead.
Tym sposobem w umyslach tworzy sie obraz tego, jak powinien wygladac chrzescijanin i wszysko co odbiega od tego wizerunku jest postrzegane jako nieodpowiednie a nawet zle.
Nie uwazam, ze wszyscy SJ ulegaja tego typu wplywom, ale w zborach ktore poznalam bylo takie grono które dbalo o to, zeby ustawic kogos kto sie wylamywal.
Niektórzy nie mieli zadnych oporów, zeby zwrócic uwage komus na dlugosc spódnicy, makijaz, fryzure, paznokcie, albo jakakolwiek inna bzdure, przewaznie w formie dowcipu.
Do³±czona grafika

#19 odesz³am

odesz³am

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-14, godz. 01:43

Mimo, ze "Straznica" raczej nie daje szczególowych wytycznych w sprawach ubioru, to uwazam, ze ilustracje maja pewien wplyw na tzw. "tradycje".
Niektórzy nie mieli zadnych oporów, zeby zwrócic uwage komus na dlugosc spódnicy, makijaz, fryzure, paznokcie, albo jakakolwiek inna bzdure, przewaznie w formie dowcipu.


U mnie w zborze niektóre siostry i bracia równie¿ nie mieli k³potów ze zwracaniem uwagi innym, w mniej lub bardziej delikatny sposób. Mieli¶my tylko jedn± gwiazdê w zborze, która ubiera³a siê naprawdê wyzywaj±co, ale nie by³a ¶wiadkiem, by³a córk± ¶wiadków, zreszt± nigdy nim nie zosta³a. Mnie samej zwracano uwagê za czerwone paznokcie a mojej mamie na to, ¿e pozwoli³a mi przefarbowac w³osy jak mia³am 17 lat. Jeden ze starszych mia³ obsesjê na punkcie makija¿u i za to te¿ oberwa³am. Za to z d³ugosci± spódnic nie mia³am k³opotu - nogi nie te :rolleyes:

#20 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-09-14, godz. 13:06

Najwieksze zainteresowanie/zachwyty pod tym wzgledem wzbudzala fotka absolwentów szkoly Gilead.


We mnie te grupowe zdjêcia absolwentów Gilead wzbudza³y przera¿enie, zawsze nawet kiedy by³am ¦J ;) Ci ludzie wygl±daj± jak roboty, niemal identycznie ubrani
i wszyscy z jednakowo przyklejonymi u¶miechami.BRRR! Dla mnie te siostry nigdy nie by³y wzorem do na¶ladowania wzglêdem ubioru (ach te garsonki), wrêcz przeciwnie :P

A propos zwracania uwagi przez starszych w kwestii wygl±du to spotka³am siê kilka razy z bezceremonialnym podej¶ciem braci pouczaj±cych ;) W moim zborze by³ m³ody brat, który bardzo mocno ³ysia³. Z tego te¿ wzglêdu goli³ g³owê na zero tzn, nie ca³± tylko miejsca, gdzie jeszcze mia³ w³osy. Moim zdaniem to wygl±da o wiele lepiej ni¿ tzw.zaczeska, czy ³ysy placek na ¶rodku g³owy, a wokó³ resztki w³osów :) Jednak bracia starsi mieli inne zdanie w tej kwestii. Pewnego dnia po zebraniu ksi±¿ki, kiedy bracia jeszcze siedzieli i gadali brat straszy zwróci³ siê do tego m³odego braciszka, przy wszystkich, tymi s³owy: wiesz bracie A... my¶lê, ¿e Twoje w³osy powinny byæ d³u¿sze. Brat A.. zrobi³ siê okropnie czerwony i nic nie odpowiedzia³. ¯al mi ch³opaka by³o.




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych