Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacy ludzie/religie mogą się cieszyć uznaniem Boga Jahwe?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-14, godz. 21:22

Dodajmy że dobrzy ludzie są w każdym wyznaniu. Tylko nie każde wyznanie jest dobre w oczach Boga

Jacy ludzie/religie mogą się cieszyć uznaniem Boga Jahwe? Czy ktoś z Was chciałby się cieszyć uznaniem Pustynnego Boga? Dlaczego? Co Wam w Nim takiego imponuje?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-14, godz. 21:25

Jacy ludzie/religie mogą się cieszyć uznaniem Boga Jahwe? Czy ktoś z Was chciałby się cieszyć uznaniem Pustynnego Boga? Dlaczego? Co Wam w Nim takiego imponuje?


Podoba mi sie podejscie tego boga do tych ktorzy sa be! Wycina sie ich w pien. Ja mam sasiadow ktorzy glosno graja muzyke. Pieprzone swiatusy! Stare dobre czasy kiedy sie takich wycinalo!
Umbre Summum

#3 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-09-14, godz. 23:35

Jacy ludzie/religie mogą się cieszyć uznaniem Boga Jahwe? Czy ktoś z Was chciałby się cieszyć uznaniem Pustynnego Boga? Dlaczego? Co Wam w Nim takiego imponuje?


Kiedyś zapytałem pewnej osoby czy ludzie nie powinni "być dobrzy", nie grzeszyć i postępować zgodnie z wolą Bożą daltego że Go kochają a nie dlatego że boją się kary. Otrzymałem odpowiedź.
"Powinni się bać, bo i jest czego".

Tak więc odpowiem Ci Terebint.
Wyobraź sobie że jest Okrutny bóg pustynny/ Sadysta, okrutnik, psychopata ... itp. Przy czym grozi ci że jest w stanie cię zabić. Czy nadal nie będzie Ci zależało na uznaniu twojej osoby w jego oczach ?
Tylko bez kozakowania :P

------------------------------------------------
taki mały OT co do wypowiedzi Dicka
"Tylko nie każde wyznanie jest dobre w oczach Boga"
Bóg patrzy wyznaniami ?

To zależy czy patrzymy z perspektywy ST - mój wspaniały naród wybrany i reszta tej zgnilizny.
Czy bardziej NT - wszyscy są na równi. Każdy z osobna jest rozliczany. itp...

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2008-09-14, godz. 23:56

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#4 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-15, godz. 07:23

Jacy ludzie/religie mogą się cieszyć uznaniem Boga Jahwe?

Na przyklad tacy jak Abraham, który zarznalby (z milosci? ze strachu?) wlasnego syna na prosbe Jahwe.
Obecnie to ci, którzy w imie religii sa w stanie wyrzadzic wiele krzywdy nawet bliskim. A to wszystko dla nagrody(zycie wieczne), która ponoc obiecal im ich Bóg. Obok strachu przed bozym gniewem motywuja - wykorzystujac ludzki egoizm - jego obietnice.
Dołączona grafika

#5 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-09-15, godz. 09:37

Na przyklad tacy jak Abraham, który zarznalby (z milosci? ze strachu?) wlasnego syna na prosbe Jahwe.
Obecnie to ci, którzy w imie religii sa w stanie wyrzadzic wiele krzywdy nawet bliskim. A to wszystko dla nagrody(zycie wieczne), która ponoc obiecal im ich Bóg. Obok strachu przed bozym gniewem motywuja - wykorzystujac ludzki egoizm - jego obietnice.


Czyli taki seryjny morderca który, jakby się okazało, robi to z polecenia Boga - jest wzorowym, przykładnym "wierzącym" ? :rolleyes:
To ja podziękuje za życie wieczne w takim otoczeniu. :ph34r:
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych